IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 421.885
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana kaže...

Steta ,umjesto da se prica o Iphone x tema se pretvara u raspravu android vs ios.Svak za svoje pare kupuje sto voli .tako i mi sa x ili kolega sa BB.

Kolega pričamo mi o Iphoneu, samo najčešće pametuju oni koji imaju mob koji nema 99% stvari koje ima Iphone, a 1% stvari imaju ono što nema Iphone.

 

I sad je to veliki problem koje korisnici Iphonea ne shvačaju. Taj 1% problema (mono zvuk) za pojednice ovdje ispada kao 99% problema Iphonea.

 

Ispada da je mono zvuk goruči problem. Gotov je Apple, propada radi mono zvuka. 

 

Nedostatak kako kome., jer nemamo svi iste prioritete., ali pojedinici sile da stereo snimanje mora biti prioritet. 

 

Mene iskreno boli patka za način snimanja zvuka., ali mi je bitna prednja kamere da ne izgledam s npr 2Mpix kao mrlja na slici.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 13:23 (R36).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
Besana kaže...

Steta ,umjesto da se prica o Iphone x tema se pretvara u raspravu android vs ios.Svak za svoje pare kupuje sto voli .tako i mi sa x ili kolega sa BB.

Pa i raspravlja se o iPhoneu X. Mobitel snima odličan video i onda taj potencijal upropaste tako što ne može snimiti stereo zvuk uz video što rade daleko jeftiniji i daleko stariji uređaji. Realno je to nedostatak i naprosto glupost. Problem je što neki nisu u stanju prihvatiti da im mobitel ima nedostatke jer se zaljubljuju u firme i u stvari pa kad im ukažeš na nešto što ne valja krenu cviliti i vrijeđati.

 

mislim da vecini to nije ni bitno kao ni tebi prednja kamera. o tome se radi.

 

iskreno bas me zanima to stereo snimanje na mobitelu. 

ja koristim stereo snimanje za zvuk sa ovom stvarcicom https://www.zoom-na.com/products/field-video-recording/field-recording/h4-handy-recorder i zvuk je pristojan ali neki super duper stereo i nije pa me bas zanima o kakvom vi stereo zvuku govorite na tim ultra jadnim mikrofonima u mobitelu koji cak ni nisu pozicionirani kako bi trebalo ?

 

za ono sto ce ekipa koristit npr snimit neki kraci video na koncertu je super jer barem mikrofon nece clipat kao npr na sony z1 koji sam imao.

dapace kad sam snimio par klipica koncerta sa iphone se , cura nije mogla doc sebi kako je dobro snimio zvuk (bez clipanja, basevi nisu tolko odrezani itd..). pogodi jel me uopce pitala dali je zvuk mono ili stereo?

 

uostalom mislim da mi lg g4 ima to stereo snimanje pa cu bas iduci put vidjet na sta to lici 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

mislim da vecini to nije ni bitno kao ni tebi prednja kamera. o tome se radi.

 

iskreno bas me zanima to stereo snimanje na mobitelu. 

ja koristim stereo snimanje za zvuk sa ovom stvarcicom https://www.zoom-na.com/products/field-video-recording/field-recording/h4-handy-recorder i zvuk je pristojan ali neki super duper stereo i nije pa me bas zanima o kakvom vi stereo zvuku govorite na tim ultra jadnim mikrofonima u mobitelu koji cak ni nisu pozicionirani kako bi trebalo ?

 

za ono sto ce ekipa koristit npr snimit neki kraci video na koncertu je super jer barem mikrofon nece clipat kao npr na sony z1 koji sam imao.

dapace kad sam snimio par klipica koncerta sa iphone se , cura nije mogla doc sebi kako je dobro snimio zvuk (bez clipanja, basevi nisu tolko odrezani itd..). pogodi jel me uopce pitala dali je zvuk mono ili stereo?

 

uostalom mislim da mi lg g4 ima to stereo snimanje pa cu bas iduci put vidjet na sta to lici 

Pa nitko ni ne kaže da je najbitnija stvar na svijetu, daleko od toga. No bez obzira na to što meni prednja kamera nije ni najmanje bitna, činjenica da mi mob ima lošu 2 MP kameru je generalno gledajući nedostatak. Isto tako za stereo snimanje zvuka. Pogotovo jer se u ovom slučaju hvali kvaliteta videa a, eto, ima potpuno besmislenu falinku.

Naravno da nije to bogznakakva kvaliteta (Nisam puno testirao, ali ne može biti ni da hoće. Budući da sam sasvim slučajno skužio da je stereo, i to na zvučnicima, ne na slušalicama, kakav-takav stereo separation očigledno ima.). Stvar je u tome što ionako mob ima 3-4 mikrofona, kojeg smisla ima ne iskoristiti ih i snimati mono? Tom logikom onda nema smisla ni omogućavati puštanje glazbe na mobu bez priključenih slušalica ili eksternog zvučnika kad je zvuk sa zvučnika ugrađenih u bilo koji mob realno apsolutno smeće, kao i mikrofoni (ako se uspoređuje s nekim iole ozbiljnijim stvarima, jel). Pa opet imamo mogućnost slušati glazbu na tim zvučnicima, pa se čak i hvalimo stereo zvučnicima na mobitelu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

mislim da vecini to nije ni bitno kao ni tebi prednja kamera. o tome se radi.

 

iskreno bas me zanima to stereo snimanje na mobitelu. 

ja koristim stereo snimanje za zvuk sa ovom stvarcicom https://www.zoom-na.com/products/field-video-recording/field-recording/h4-handy-recorder i zvuk je pristojan ali neki super duper stereo i nije pa me bas zanima o kakvom vi stereo zvuku govorite na tim ultra jadnim mikrofonima u mobitelu koji cak ni nisu pozicionirani kako bi trebalo ?

 

za ono sto ce ekipa koristit npr snimit neki kraci video na koncertu je super jer barem mikrofon nece clipat kao npr na sony z1 koji sam imao.

dapace kad sam snimio par klipica koncerta sa iphone se , cura nije mogla doc sebi kako je dobro snimio zvuk (bez clipanja, basevi nisu tolko odrezani itd..). pogodi jel me uopce pitala dali je zvuk mono ili stereo?

 

uostalom mislim da mi lg g4 ima to stereo snimanje pa cu bas iduci put vidjet na sta to lici 

Pa nitko ni ne kaže da je najbitnija stvar na svijetu, daleko od toga. No bez obzira na to što meni prednja kamera nije ni najmanje bitna, činjenica da mi mob ima lošu 2 MP kameru je generalno gledajući nedostatak. Isto tako za stereo snimanje zvuka. Pogotovo jer se u ovom slučaju hvali kvaliteta videa a, eto, ima potpuno besmislenu falinku.

Naravno da nije to bogznakakva kvaliteta (Nisam puno testirao, ali ne može biti ni da hoće. Budući da sam sasvim slučajno skužio da je stereo, i to na zvučnicima, ne na slušalicama, kakav-takav stereo separation očigledno ima.). Stvar je u tome što ionako mob ima 3-4 mikrofona, kojeg smisla ima ne iskoristiti ih i snimati mono? Tom logikom onda nema smisla ni omogućavati puštanje glazbe na mobu bez priključenih slušalica ili eksternog zvučnika kad je zvuk sa zvučnika ugrađenih u bilo koji mob realno apsolutno smeće, kao i mikrofoni (ako se uspoređuje s nekim iole ozbiljnijim stvarima, jel). Pa opet imamo mogućnost slušati glazbu na tim zvučnicima, pa se čak i hvalimo stereo zvučnicima na mobitelu.

 

 

pa iskreno ako govorimo o mikrofonima na mobitelu meni bi puno bitnije bilo koji je range frekvencija koje moze ulovit i kako se nosi sa clipingom nego stereo zvuk koji nikako nemoze biti dobar.

a sto se tice stereo zvuka na mobu je meni osobno skroz bezeveze jer sigurno nemislim slusat mjuzu tako, jedino za sto mi treba zvucnik na mobu je za npr pogledat neki jutjub video za sto je jedina prednost to ako je s prednje strane, tj da je usmjeren prema tvojoj faci.  za sve situacije di mi je audio imalo bitan cu spojit slusalice ili zvucnik.

 

 

znaci neki moj zakljucak nevezano dal je za snimanje ili slusanje je- tak mi je svejedno kad imam los zvuk dal je on u stereu ili ne. i dalje je los.

a hipotetski kad bi trebao birat izmedu loseg stereo i dobrog mono bi uvijek izabrao mono , nebitno snimanje ili slusanje.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

pa iskreno ako govorimo o mikrofonima na mobitelu meni bi puno bitnije bilo koji je range frekvencija koje moze ulovit i kako se nosi sa clipingom nego stereo zvuk koji nikako nemoze biti dobar.

a sto se tice stereo zvuka na mobu je meni osobno skroz bezeveze jer sigurno nemislim slusat mjuzu tako, jedino za sto mi treba zvucnik na mobu je za npr pogledat neki jutjub video za sto je jedina prednost to ako je s prednje strane, tj da je usmjeren prema tvojoj faci.  za sve situacije di mi je audio imalo bitan cu spojit slusalice ili zvucnik.

 

 

znaci neki moj zakljucak nevezano dal je za snimanje ili slusanje je- tak mi je svejedno kad imam los zvuk dal je on u stereu ili ne. i dalje je los.

a hipotetski kad bi trebao birat izmedu loseg stereo i dobrog mono bi uvijek izabrao mono , nebitno snimanje ili slusanje.

Eh, jbg, tu dolazimo lagano do ograničenja koje nam nameće zla fizika

 

S ovim za prednji zvučnik se slažem, to je još jedna stvar za koju sam shvatio koliko je super s ovim mobitelom. Zašto ne stavljaju svi zvučnike s prednje strane je beyond me. A ne da moram izvoditi akrobacije sa smještajem prstiju kad gledam nešto da ga slučajno ne prekrijem...

 

Naravno, i ja bih tako izabrao u tom slučaju, ali izbor je između jednako dobrog/lošeg stereo i mono, tako da nemamo baš zašto reći da ipak stereo nije u prednosti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

pa iskreno ako govorimo o mikrofonima na mobitelu meni bi puno bitnije bilo koji je range frekvencija koje moze ulovit i kako se nosi sa clipingom nego stereo zvuk koji nikako nemoze biti dobar.

a sto se tice stereo zvuka na mobu je meni osobno skroz bezeveze jer sigurno nemislim slusat mjuzu tako, jedino za sto mi treba zvucnik na mobu je za npr pogledat neki jutjub video za sto je jedina prednost to ako je s prednje strane, tj da je usmjeren prema tvojoj faci.  za sve situacije di mi je audio imalo bitan cu spojit slusalice ili zvucnik.

 

 

znaci neki moj zakljucak nevezano dal je za snimanje ili slusanje je- tak mi je svejedno kad imam los zvuk dal je on u stereu ili ne. i dalje je los.

a hipotetski kad bi trebao birat izmedu loseg stereo i dobrog mono bi uvijek izabrao mono , nebitno snimanje ili slusanje.

Eh, jbg, tu dolazimo lagano do ograničenja koje nam nameće zla fizika

 

S ovim za prednji zvučnik se slažem, to je još jedna stvar za koju sam shvatio koliko je super s ovim mobitelom. Zašto ne stavljaju svi zvučnike s prednje strane je beyond me. A ne da moram izvoditi akrobacije sa smještajem prstiju kad gledam nešto da ga slučajno ne prekrijem...

 

Naravno, i ja bih tako izabrao u tom slučaju, ali izbor je između jednako dobrog/lošeg stereo i mono, tako da nemamo baš zašto reći da ipak stereo nije u prednosti.

 

kad cu imat viska vremena bas cu testirat iphone mono nspram lg g4 stereo na studijskim monitorima.

 

a mozda ima i neki dublji razlog zasto je to snimanje na iphoneu ograniceno na mono. jer apple je firma koja je uvijek pazila na audio, ne na neke brojke nego na samu kvalitetu audia. macbook je uvijek ima bolji izlaz za slusalice nego konkurencija, a postoji i razlog zasto ozbiljne audio aplikacije postoje samo za ipad itd itd...

 

 

11 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana kaže...

Steta ,umjesto da se prica o Iphone x tema se pretvara u raspravu android vs ios.Svak za svoje pare kupuje sto voli .tako i mi sa x ili kolega sa BB.

Kolegice Besana, tako je ovdje uvijek. Ti si baš ušla u temu kad je bilo malo zatišje ili Mirko935 nije bio raspoložen .

 

Al vidiš da je živnulo, tema je zamrla u periodu kad je na vidjelo izašao throttle gate, pa je bilo par stranica o maskicama i evo nas po starom opet.

 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

kad cu imat viska vremena bas cu testirat iphone mono nspram lg g4 stereo na studijskim monitorima.

 

a mozda ima i neki dublji razlog zasto je to snimanje na iphoneu ograniceno na mono. jer apple je firma koja je uvijek pazila na audio, ne na neke brojke nego na samu kvalitetu audia. macbook je uvijek ima bolji izlaz za slusalice nego konkurencija, a postoji i razlog zasto ozbiljne audio aplikacije postoje samo za ipad itd itd...

Ali uvijek to moraju upropastiti nekim svojim odlukama i abnormalnom željom za zaradom... Manjak podrške za FLAC, sad aptX... To je ono što me uvijek iritira kod tog Applea, nedajbog da oni prihvate neki standard.

13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

kad cu imat viska vremena bas cu testirat iphone mono nspram lg g4 stereo na studijskim monitorima.

 

a mozda ima i neki dublji razlog zasto je to snimanje na iphoneu ograniceno na mono. jer apple je firma koja je uvijek pazila na audio, ne na neke brojke nego na samu kvalitetu audia. macbook je uvijek ima bolji izlaz za slusalice nego konkurencija, a postoji i razlog zasto ozbiljne audio aplikacije postoje samo za ipad itd itd...

Ali uvijek to moraju upropastiti nekim svojim odlukama i abnormalnom željom za zaradom... Manjak podrške za FLAC, sad aptX... To je ono što me uvijek iritira kod tog Applea, nedajbog da oni prihvate neki standard.

 

 

a mene zivcira trpanje fičra koji su beskorisni. npr prepoznavanje lica na G4 je tolko lose da je beskorisno. drugim rijecima ne koristim i kao da ga nema. a posto nista nije besplatno , znaci odredeni resursi i lova se potrosila na tako neku beskorisnu stvar a mogla se preusmjerit na nesto drugo. na kraju krajeva ti sam platis te bespotrebne stvari ili se  zato ustedi na nekim drugim mjestima gdje se nije trebalo.

 

 

 

isto ko i potroseni resursi na animojije.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 15:57 (brada09).
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

a mene zivcira trpanje fičra koji su beskorisni. npr prepoznavanje lica na G4 je tolko lose da je beskorisno. drugim rijecima ne koristim i kao da ga nema. a posto nista nije besplatno , znaci odredeni resursi i lova se potrosila na tako neku beskorisnu stvar a mogla se preusmjerit na nesto drugo. na kraju krajeva ti sam platis te bespotrebne stvari ili se  zato ustedi na nekim drugim mjestima gdje se nije trebalo.

 

 

 

isto ko i potroseni resursi na animojije.

Ima smisla to što zboriš, ali FLAC ih ne bi ništa koštao, dapače, siguran sam da je njihov (nepotrebni?) razvoj ALAC-a bio daleko skuplji, a sigurno ni licenca za aptX ne košta 20$ po telefonu. Pa ako je već sad nova budućnost u BT slušalicama, nek' se slože i svi počnu koristiti isti standard, a ne se nadmetati takvim glupostima koje idu samo na našu štetu.

 

Za prepoznavanje lica se mogu složiti, ali nije li to ono prepoznavanje koje je dio Smart Locka, dakle, dio Androida iliti nešto na što je Google potrošio pare koje si ti dao svakodnevnim gledanjem reklama na svim ekranima u životu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 17:06 (Mirko935).
13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

a mene zivcira trpanje fičra koji su beskorisni. npr prepoznavanje lica na G4 je tolko lose da je beskorisno. drugim rijecima ne koristim i kao da ga nema. a posto nista nije besplatno , znaci odredeni resursi i lova se potrosila na tako neku beskorisnu stvar a mogla se preusmjerit na nesto drugo. na kraju krajeva ti sam platis te bespotrebne stvari ili se  zato ustedi na nekim drugim mjestima gdje se nije trebalo.

 

 

 

isto ko i potroseni resursi na animojije.

Ima smisla to što zboriš, ali FLAC ih ne bi ništa koštao, dapače, siguran sam da je njihov (nepotrebni?) razvoj ALAC-a bio daleko skuplji, a sigurno ni licenca za aptX ne košta 20$ po telefonu. Pa ako je već sad nova budućnost u BT slušalicama, nek' se slože i svi počnu koristiti isti standard, a ne se nadmetati takvim glupostima koje idu samo na našu štetu.

 

Za prepoznavanje lica se mogu složiti, ali nije li to ono prepoznavanje koje je dio Smart Locka, dakle, dio Androida iliti nešto na što je Google potrošio pare koje si ti dao svakodnevnim gledanjem reklama na svim ekranima u životu.

 

za aptx se slazem. to bi trebao svaki uredaj imati nebitno koje platforme.

 

a za FLAC - ha cuj G4 ga podrzava kolko znam al sta mi to znaci kad mu je izlaz za slusalice banana. ni obican mp3 ne zvuci dobro.

a i radje biram vise mjuze na mobu naspram FLAC. i ovako mi je 128gb na knap 

 

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Kaj je mirkec, boli kad je iphone bolji? Svi mobiteli snimaju 4K a niti jedan, skoro, nema 4K ekran pa se nisi bunio.

Kad pustiš taj svoj jadni filmić na TV-u, znaš li što je lijevo, a što desno. Gdje ti je stereo kad snimaš u uspravnom položaju (portret)... blebećeš ko baba mara
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ne hvalimo se stereo zvučnicima već ti ukazujem na apsurd u argumentaciji. Hardverski, snimanje mono ili stereo zvuka je samo stvar izbora, tehnologija postoji odavno, pitanje je samo ima li smisla, hiće li rezultati biti konzistentni. 4k video je ipak daleko zahtjevnija operacija, posebno u 60 fps-a, vrh tehnologije, daje vidljive rezultate za razliku od kvazi sterea koji eto ni sam nisi skužio iz prve...
Ja rekoh
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...
Ne hvalimo se stereo zvučnicima već ti ukazujem na apsurd u argumentaciji. Hardverski, snimanje mono ili stereo zvuka je samo stvar izbora, tehnologija postoji odavno, pitanje je samo ima li smisla, hiće li rezultati biti konzistentni. 4k video je ipak daleko zahtjevnija operacija, posebno u 60 fps-a, vrh tehnologije, daje vidljive rezultate za razliku od kvazi sterea koji eto ni sam nisi skužio iz prve...

Mislim da mozda krivo shvacas sto sam ja htio reci, neznam sad sto drugi zele reci. Stereo zvuk je sigurno bolji, ali samo ako je dobro napravljen. Recimo G4 koji je kolega spomenuo, ima jedan od najgorih mikrofona koje sam koristio, tako da mi je dzaba bilo kakav stereo. Recimo sjecam se dok sam imao staru Lumiu 920 ili HTC M7/9, snimanje zvuka na njima je bila milina. Sigurno mogu reci da osjetim razliku naspram iP8 Plus. Moje misljenje je da kad platis 1000 dolara imas pravo biti cicija i lupati po proizvodacu sto nije ubacio nesto sto je danas u ovo vrijeme must have, bio to Apple, Samsung ili neko treci.

 

Recimo meni je trenutno moj Note 8 super, ali zvuk iz jacka mu je toliko jadan da mi dode da ga prodam. Neznam jeli Samsung uopce ima srama ubacit ovako nesto u high end mobitel

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Markozd15:
Naravno da je stereo zvik bolji, ali stereo treba znati snimiti. Mikrofoni bi trebali biti upareni, a jedan je uvijek na donjem rubu, drugi iza gore i već si u banani. Nokia je u svojim Lumijama imala dobra rješenja samo što za njih nitko nije znao. Zato što nitko ne mari za to. Probaj naći test audia na telefonima u smislu snimanja - nema ga. Jednostavno to nikog ne zanima niti ima smisla na takvom uređaju. Iphone dobro snima zvuk, reproducira još bolje. I ti je to, nitko ga ne reklamira kao specijalni super-duper na kvadrat audio uređaj. On je još uvijek džepno računalo i ne treba se praviti da je nešto drugo što nije, niti jedan mobitel, uostalom
Ja rekoh
13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
MARKOZD15 kaže...
Feudalac kaže...
Ne hvalimo se stereo zvučnicima već ti ukazujem na apsurd u argumentaciji. Hardverski, snimanje mono ili stereo zvuka je samo stvar izbora, tehnologija postoji odavno, pitanje je samo ima li smisla, hiće li rezultati biti konzistentni. 4k video je ipak daleko zahtjevnija operacija, posebno u 60 fps-a, vrh tehnologije, daje vidljive rezultate za razliku od kvazi sterea koji eto ni sam nisi skužio iz prve...

Mislim da mozda krivo shvacas sto sam ja htio reci, neznam sad sto drugi zele reci. Stereo zvuk je sigurno bolji, ali samo ako je dobro napravljen. Recimo G4 koji je kolega spomenuo, ima jedan od najgorih mikrofona koje sam koristio, tako da mi je dzaba bilo kakav stereo. Recimo sjecam se dok sam imao staru Lumiu 920 ili HTC M7/9, snimanje zvuka na njima je bila milina. Sigurno mogu reci da osjetim razliku naspram iP8 Plus. Moje misljenje je da kad platis 1000 dolara imas pravo biti cicija i lupati po proizvodacu sto nije ubacio nesto sto je danas u ovo vrijeme must have, bio to Apple, Samsung ili neko treci.

 

Recimo meni je trenutno moj Note 8 super, ali zvuk iz jacka mu je toliko jadan da mi dode da ga prodam. Neznam jeli Samsung uopce ima srama ubacit ovako nesto u high end mobitel

 

 

ovo boldano se apsolutno slazem. zato ja osobno ni necu nikad kupit X po toj cijeni.zapravo nekuzim da netko ide dat tolku lovu za mob a da nije provjerio dal ima takvu funkciju  ako mu je to stvarno bitno 

 

 

a sto se tice samsunga neznam kakva je inace situacija kod njeg ali imao sam kratko S7 i izlaz za slusalice je bio bas mediocre, definitivno puno losiji od 5s i SE tako da mi i tu dzaba nekakav FLAC..

zapravo 5s mi je imao najbolji izlaz za slusalice koji sam ja osobno dozivio od svih mobilnih uredaja. znaci spojis aktivne studijske monitore od 100W i kvaliteta zvuka i razina šuma jednaka ko i na focusrite scarlett eksternoj zvucnoj od 1500kn. znaci to nije situacija di mozes takve stvari sfejkat ko kad spojis neke logiteche pa pokusavas cut razliku s onboard kartice..

 

 

 

 

13 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

@Feudalac

Ako je Apple dobro odradio sa mono zvukom, kako bi odradio sa stereo? Jer znas sto je danas najveci problem? Ljudi se pale na brojke. Ljudi nemaju pojma sto je bolje, jer automatski 2 je vise od 1 BOLJE kod njih. 21 megapiksel je bolje od 8mpx itd. Prosjecnom korisniku je dovoljan dobro odraden zvuk, bio on mono ili stereo, ali prosjecan korisnik nema sto traziti u ovom cjenovnom rangu.

 

@Brada

 

Takoder se sjecam dok sam imao 5s, vozio mi je Sluske sa visim otporom bolje nego skuplja zvucna kartica na kompu. Bio je stvarno prva liga sto se toga tice. Dok S6/7/8 su bezveze, uopce mi nije gust slusati glazbu preko njih da je neznam u kojem formatu

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Feudalac kaže...
Ne hvalimo se stereo zvučnicima već ti ukazujem na apsurd u argumentaciji. Hardverski, snimanje mono ili stereo zvuka je samo stvar izbora, tehnologija postoji odavno, pitanje je samo ima li smisla, hiće li rezultati biti konzistentni. 4k video je ipak daleko zahtjevnija operacija, posebno u 60 fps-a, vrh tehnologije, daje vidljive rezultate za razliku od kvazi sterea koji eto ni sam nisi skužio iz prve...

Ne znam gdje si ovo pročitao, ali ja sam baš rekao suprotno, da sam ga slučajno skužio... U smislu da pojma nisam imao da mobitel može snimati u stereu i prvi filmić kad sam snimio i pustio na kompu i na zvučnike sam skužio da je stereo. Toliko o tvom argumentu za "vidljive rezultate"...

Feudalac kaže...
Markozd15:
Naravno da je stereo zvik bolji, ali stereo treba znati snimiti. Mikrofoni bi trebali biti upareni, a jedan je uvijek na donjem rubu, drugi iza gore i već si u banani. Nokia je u svojim Lumijama imala dobra rješenja samo što za njih nitko nije znao. Zato što nitko ne mari za to. Probaj naći test audia na telefonima u smislu snimanja - nema ga. Jednostavno to nikog ne zanima niti ima smisla na takvom uređaju. Iphone dobro snima zvuk, reproducira još bolje. I ti je to, nitko ga ne reklamira kao specijalni super-duper na kvadrat audio uređaj. On je još uvijek džepno računalo i ne treba se praviti da je nešto drugo što nije, niti jedan mobitel, uostalom

lol, a kod reprodukcije zvuka nije banana kad zvučnici nisu upareni? Primjerice, kod iPhonea gdje donji pušta zvuk prema dolje pa uglavnom slušaš prvu refleksiju od obližnjeg zida, a gornji direktno, tj. prema korisniku. To je savršeno sa strane akustike...  Ajde nemojte me zajebavati s ovakvim polu-argumentima, please...

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mirko935 kaže...
Feudalac kaže...
Ne hvalimo se stereo zvučnicima već ti ukazujem na apsurd u argumentaciji. Hardverski, snimanje mono ili stereo zvuka je samo stvar izbora, tehnologija postoji odavno, pitanje je samo ima li smisla, hiće li rezultati biti konzistentni. 4k video je ipak daleko zahtjevnija operacija, posebno u 60 fps-a, vrh tehnologije, daje vidljive rezultate za razliku od kvazi sterea koji eto ni sam nisi skužio iz prve...

Ne znam gdje si ovo pročitao, ali ja sam baš rekao suprotno, da sam ga slučajno skužio... U smislu da pojma nisam imao da mobitel može snimati u stereu i prvi filmić kad sam snimio i pustio na kompu i na zvučnike sam skužio da je stereo. Toliko o tvom argumentu za "vidljive rezultate"...

Feudalac kaže...
Markozd15:
Naravno da je stereo zvik bolji, ali stereo treba znati snimiti. Mikrofoni bi trebali biti upareni, a jedan je uvijek na donjem rubu, drugi iza gore i već si u banani. Nokia je u svojim Lumijama imala dobra rješenja samo što za njih nitko nije znao. Zato što nitko ne mari za to. Probaj naći test audia na telefonima u smislu snimanja - nema ga. Jednostavno to nikog ne zanima niti ima smisla na takvom uređaju. Iphone dobro snima zvuk, reproducira još bolje. I ti je to, nitko ga ne reklamira kao specijalni super-duper na kvadrat audio uređaj. On je još uvijek džepno računalo i ne treba se praviti da je nešto drugo što nije, niti jedan mobitel, uostalom

lol, a kod reprodukcije zvuka nije banana kad zvučnici nisu upareni? Primjerice, kod iPhonea gdje donji pušta zvuk prema dolje pa uglavnom slušaš prvu refleksiju od obližnjeg zida, a gornji direktno, tj. prema korisniku. To je savršeno sa strane akustike...  Ajde nemojte me zajebavati s ovakvim polu-argumentima, please...

 Pa bravo Mirko.

 

Upravo o tome je riječ - mobitel kao takav je sranje od zvučnika i sranje od mikrofona. Neki manje a neki malo više, ali sve odreda - sranje. Inzistirati na nekim dodatnim sranje opcijama je tvoj fazon, samo da bi mogao nešto prigovoriti Appleu i kao što vidiš potpuno apsurdno.

 

Također ti je bezvezan prigovor za FLAC - imaš gomilu appova za to, kad je android u pitanju onda hvališ raznovrsnost opcija i dubinu detalja do kojih se nešto može mijenjati - pa izvoli isti kriterij imati i za iphone. U biti ne moraš , podrška za flac je ugrađena u ios 11 i dobili su je svi iphonei od 5s nadalje. ja i dalje mislim da je to gori overkill od 550 ppi ekrana - nema teoretske šanse da na prosječnim slušalicama pa čak i na najboljim slušalicama čuješ razliku dok sjediš u busu ili trčiš. u kontroliranim uvjetima uz top opremu, možda da. to podrazumijeva sobu za slušanje i opremu veće kvalitete a to onda pogoniti s mobitela?? Moguć, ali malo čudan izbor.

 

 AptX? Teško da ćeš od applea doživjeti da podržava proprietary tehnologiju; kad se mora ići u takve vode, onda će oni radije imati svoju; njihove slušalice su mrak, kupuju ih ljudi koji nemaju iphone.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 13:20 (Feudalac).
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ali kako ne cjepidlačiti za mob koji toliko košta? Isto kako za note 8 mogu reći da ima loš zvuk na slušalicama i užasnu bateriju koja ne izdrži do 6 popodne. Pixel 2 za 8k koji se prodaje kod nas, ima gori ekran od samsunga iz 2015-e... Svatko ima svoje prioritete i na temelju istih bira mobitel za sebe, ali ULTRA PREMIUM SUPERKUL segment mobitela ne bi trebao imati ovako basic kompromise, pogotovo ako duplo jeftiniji konkurenti u tim područjima obavljaju bolji posao... Bio sam nahypean na ipX jako pri izlazku, ali sam razočaran iznimno. Prodao sam ga nakon ni tjedan dana, spušio 1000kn jer je potražnja nikakva i nadam se boljem. Revampanim gesturama jer je ovo totalna glupost, bržem načinu otključavanja, boljom baterijom i povrh svega nečemu posebnom što ga izdvaja iz gomile jer je ovo najjači proc na mobu, najbolji ekran na mobu, izvrsna kamera sa navedenim glupostima koje me odbijaju od korištenja i nemaju mjesto na telefonu ovog cjenovnog segmenta. Mobitel čiji je identitet manjak featurea za 10k kn naspram drugih... nije za mene. Čak i quick charger moraš posebno kupovati...

 

Međutim, ne nadam se ničemu jer je to apple. Apple koji na ip8 ima HD ekran, bezele iz 2013-e i cijenu veću od S8... Dok ima fanbase kojem to ne smeta, njima dobro. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 13:46 (maks0806).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

bas super sto je iphone dobio podrsku za FLAC, i dalje nastavljam koristiti normalno mp3 

 

a tko cuje razliku na 150kn slusalicama svaka cast. posebno s ovom danasnjom hipernabrijanom produkcijom (nije da osobno slusam ali vecina ljudi da).

 

nemam poriv za skidanjem FLAC-a ni da bi slusao na svom sistemu od 6000kn a kamoli na nekakvim slusalicama dok putujem negdje.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Ali kako ne cjepidlačiti za mob koji toliko košta? Isto kako za note 8 mogu reći da ima loš zvuk na slušalicama i užasnu bateriju koja ne izdrži do 6 popodne. Pixel 2 za 8k koji se prodaje kod nas, ima gori ekran od samsunga iz 2015-e... Svatko ima svoje prioritete i na temelju istih bira mobitel za sebe, ali ULTRA PREMIUM SUPERKUL segment mobitela ne bi trebao imati ovako basic kompromise, pogotovo ako duplo jeftiniji konkurenti u tim područjima obavljaju bolji posao... Bio sam nahypean na ipX jako pri izlazku, ali sam razočaran iznimno. Prodao sam ga nakon ni tjedan dana, spušio 1000kn jer je potražnja nikakva i nadam se boljem. Revampanim gesturama jer je ovo totalna glupost, bržem načinu otključavanja, boljom baterijom i povrh svega nečemu posebnom što ga izdvaja iz gomile jer je ovo najjači proc na mobu, najbolji ekran na mobu, izvrsna kamera sa navedenim glupostima koje me odbijaju od korištenja i nemaju mjesto na telefonu ovog cjenovnog segmenta. Mobitel čiji je identitet manjak featurea za 10k kn naspram drugih... nije za mene. Čak i quick charger moraš posebno kupovati...

 

Međutim, ne nadam se ničemu jer je to apple. Apple koji na ip8 ima HD ekran, bezele iz 2013-e i cijenu veću od S8... Dok ima fanbase kojem to ne smeta, njima dobro. 

 

ha ljudi nikako da prihvate da ne postoji savrsen mob , pa kostao on i 2000eura. uvijek ce bit neki kompromis, da li zbog dizajna, ergonomije, ustede, nebitno.

zato nikad ni necu dat tolke pare na mob jer je besmisleno. nije tolka razlika izmedu moba za 1000eura i 500 da bi vrijedilo, nit moram imat najnovije najbolje  preferiram prethodni flagship koji je puno povoljniji

 

daj mi bilo koji mob nebitno kolko kosta i naci cu mu zamjerke 

 

 

10 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
brada09 kaže...

 

ha ljudi nikako da prihvate da ne postoji savrsen mob , pa kostao on i 2000eura. uvijek ce bit neki kompromis, da li zbog dizajna, ergonomije, ustede, nebitno.

zato nikad ni necu dat tolke pare na mob jer je besmisleno. nije tolka razlika izmedu moba za 1000eura i 500 da bi vrijedilo, nit moram imat najnovije najbolje  preferiram prethodni flagship koji je puno povoljniji

 

daj mi bilo koji mob nebitno kolko kosta i naci cu mu zamjerke 

 

 

 

Ja sam nasao jedan koji ima najmanje mana od svih koje sam koristio zadnjih par godina.

Pod mane svakako ide i cijena jer da imam iPhone X prva mana bi mu bila cijena i to ogromna mana.

Gore u predhodnim postovima ste mu nasli jos podosta mana pa ne moram ja...

 

Ovaj koji sada imam (Xiaomi Mi Note 3) ima toliko vrlina u svojih 2000 Kn koliko kosta da jos uvijek ne vjerujem kakav mob su slozili za tu cijenu.

Ima dual kameru od kojih je jedna tele, ima portret mode koji radi vrhunski, ima ultra stedljiv i brz procesor, ima 6GB rama, ima face unlock, ima stereo zvucnike, ima brzo punjenje, izradjen je od stakla i metala kao i najskuplji mobiteli, zavrsna obrada je vrhunska, ima dobar dizajn, ima Gorilla 5 zastitu, ima 3500mah bateriju koja mu daje toliku autonomiju kakvu jos nisam imao na nijednom mobitelu...kada bi isao cjepidlaciti za tih 2000 Kn koliko kosta mogao bih reci da nema bezicno punjenje, da nije vodootporan, nema 2:1 omjer stranica ekrana, nema QHD rezoluciju...

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 14:16 (ocean77).
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Nene, slažem se apsolutno s tobom, i ja ću za daily driver imati puno jeftiniji mob, ali u prilici sam da koristim gotovo svaki koji dođe na tržište, pa što ne bih?

 

Poanta je da kod mobitela za 300$ puno lakše preći preko nekih nedostataka nego kod telefona od 700$ ili 1000$ i nedostatke skupljih telefona treba adresirati, a čini se da mi kao korisnici gutamo sve češće ovakve gluposti. Maknu 3.5mm jack, ma dooobro, svake godine poskupljenje telefona, a šta sad... Mobovi od 800+ dolara sa defektnim ekranima, mikroskopskim baterijama, bugovima, i to je ok... 

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Problem je percepcija. Mobitel je vrlo svestran uređaj. Nitko ga ne kupuje zbog SVIH mogućnosti vec samo zbog nekih. U 99% slučajeva to je internet, poruke, pozivi, fotić. Generalno, to može pružiti bilo koji mobitel. Sad dođemo da nekom treba mogućnost da 5 puta dnevno ubacuje muziku koju krade di god stigne i onda mu je iphone za onu stvar jer je prebacivanje ukradene muzike maksimalno otežano. Ja velim takvima da se sakriju u misju rupu i ne pričaju naglas šta rade
Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Da razbijem raspravu  moram reci da sam slike prebacila na Jpg.Jalicno ne vidim neko poboljsanje u slikama.Pod kojim uvjetima su slike bolje na Jpg?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Besana, ne trebaš brinuti o tome. Vrag je u detaljima, sitnim detaljima. Većina nikad neće vidjeti razliku pa je svejedno u kojem je formatu ali obzirom da su novi formati još slabo rašireni odnosno prihvaćeni, bolje je držati se kompatibilnog formata ako se ne razumiješ u to...
Ja rekoh
9 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Feudalac hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
IPhone X - [Rasprava]

Trolanje obrisano.

 

Ako budem opet mora gubiti vrijeme na čišćenje smeća - bit će baniranja.

 

...
Moj PC  
0 0 hvala 6
13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

na neki nacin povezano sa temom:

 

uzeo si danas neplanirano airpodse hehe (htio sam zapravo denon envaya zvucnik al su rasprodani pa reko za..ebi uzet cu si airpodse).

sve preporuke od mene tko hoce dat tolko para a okruzen je apple stvarcicama. u mom slucaju mac, macbook, iphone, ipad. zvuk je skroz solidan al mene je osvojio komfor. znaci nakon 10 min zaboravis da uopce imas slusalice na usima, trik sa pauziranjem /nastavljanjem reprodukcije mjuze,netflixa bilo ceg kad skines slusalicu s uha je genijalan.

zapravo mi je drago na kraju sto je denon bio rasprodan jer ko zna dal bi si ih ikad uzeo u tom slucaju..

 

e da i ono spajanje je vrh. u ducanu otpakiram, cim sam otvorio kutijicu na mobu mi izbacilo da kliknem ak se hocu spojit i to je bilo to. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 20:13 (brada09).
Moj PC  
5 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice