IPhone Xs/Xs Plus, rasprava! izdvojena tema

poruka: 450
|
čitano: 105.552
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Za manje od dva tjedna, biti će predstavljeni najnoviji modeli iPhone-a 

 

Obzirom na najavu da će uskoro odustati od 3D touch tehnologije, 99.9% sam siguran da ću godinu dana ranije nabaviti novi  mobilni gadget! 

Čak niti "ono" da će postojati Pencil za iPhone mi nije više mucho gusto, obzirom ta olovka "NEĆE" biti integralni dio iPhone-a, a mogućnost rada sa štapićem po iPhone-u, neće ići u tom kontekstu! 

 

Obzirom sam izdržao pune skorom četri godine sa iP6 Plus, utvaram si da ću ponoviti i sa slijedjećim takvo nešto, uz jednu iznimku, bitno većim kapacitetom, nadam se 512GB 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Da li se zna datum predstavlja službeno(12.9)?
Najviše mi je zao zbog te vijesti da će ukloniti 3D touch, a bas sam mislio upgrade napraviti sa sedmice. Osim ako se to uklanjanje odnosi na modele za iduću godinu?
I od svega najviše da izade iOS 12 službeno. Od ova dva modela me vise interesira plus size jer X(s?) će biti istih dimenzija kao postojeći X, dok ovaj još nisam imao prilike vidjeti kako funkcionira takav zaslon u nekakvom radu i sl. Osobno silver boja na X nešto predivno :D
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Mene najviše zanima iOS 12, najviše radi baterije jer ovo na 11 je koma.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Makar je "Plus" u stvari "MAX", to u poanti ne mjenja ništa bitnog u činjenici da se priča zakoturala  !!!! 

Od uskoro smo i mi u Hrvatskoj, istina ne baš svi 100%, u sedlu, e sada koliko će nam to biti od koristi?!?! 

 

LINK; https://mob.hr/iphone-xs-esim-ce-biti-podrzan-u-svega-10-zemalja-svijeta-ali-medu-njima-je-i-hrvatska/

ATJ Lučko
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 3 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Gospon kolega lucko ili bilo ko ko se razumije zanima me dali ce se moci taj e sim koristiti na ovaj nacin,tako da svoj broj na e simu koristim na iphoneu x a na drugom mobitelu koristim normalnu karticu sa istim tim brojem.. hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Ispravak.. na iphoneu xs* koristim e sim
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Robi1992 kaže...
Gospon kolega lucko ili bilo ko ko se razumije zanima me dali ce se moci taj e sim koristiti na ovaj nacin,tako da svoj broj na e simu koristim na iphoneu x a na drugom mobitelu koristim normalnu karticu sa istim tim brojem.. hvala

Kolega, pozdrav! 

Što se tiče e SIM kartice, koliko sam ja informiran trenutno su nedostupne, informacija od petka, ali kada dođu iPhone XS linije u prodaju biti će dostupne i kartice! 

U principu, kada se budete prijavili u T centru za nju, vaš običan SIM će biti konvertiran uz očitovanje vašeg iPXs QR koda kojeg će vam ponuditi isti onaj operater. 

U tom slučaju, vi u iPhone-u nakon toga kao fizički SIM možete slobodno imati apasolutno bilo koju drugu karticu, bilo kojeg teleoperatera na svijetu! 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Nisi me shvatio.. znaci taj broj koji koristim bude kao e sim u iphoneu xs a fizicka kartica sa istim brojem bude u drugom mobitelu.. da isti broj mogu koristit sa dva mobitela, na to sam mislio
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Robi1992 kaže...
Nisi me shvatio.. znaci taj broj koji koristim bude kao e sim u iphoneu xs a fizicka kartica sa istim brojem bude u drugom mobitelu.. da isti broj mogu koristit sa dva mobitela, na to sam mislio

Čini mi se da se kartica isključi, tako da ne vjerujem u jedan broj na dva mobitela mogućnost, nažalost 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
A sto onda sa onim e sim pametnim satovima ni sa njima nemoze ta kombinacija?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Robi1992 kaže...
A sto onda sa onim e sim pametnim satovima ni sa njima nemoze ta kombinacija?

Da mi yebeš prase, najvjerojatnije ništa niti sa njima! 

Politika "jednog djeteta", jedan gadget = jedan broj 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Ne možeš, kad bi to funkcioniralo, radio bi i Apple Watch cellular :)
Ako sam dobro shvatio ti bi jedan broj na dva uređaja tako da je u jednom uređaju esim a u drugom fizička sim. To je nešto sto funkcionira u samo par država trenutno
PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Bas tako sam mislio.. a yebemu prase onda nista od toga.. a sto se tice cellular watcha ja sam mislio da se to moze pa reko moze i na mobu sada... a za koje su prase onda napravili to sa tim cellular watchom kad opet moras imat drugi broj za watch samo,bezveze
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Napravili su za države gdje podržavaju,nekih 7 država otprilike. Watch ne radi nikako, dok će iPhone raditi upravo iz tog problema - jedan broj na dvije kartice nije podržano
PSN: Carlikaa
12 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Gledam ove cijene Iphonea...to nema veze s vezom.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
R36 kaže...

Gledam ove cijene Iphonea...to nema veze s vezom.

Nebih se samo tako složio sa tom konstatacijom 

To jedino nema veze sa visinom standarda u Hrvata, simple as that! 

ATJ Lučko
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...

To jedino nema veze sa visinom standarda u Hrvata, simple as that! 

 Vidi, i da netko ima "standard" kao Bill Gates, onoliko uređaj ne vrijedi.

 

Za onakve specifikacije mobilnog uređaja , maksimalna vrijednost je 350$, sve više ubija zdrav razum.

 

 

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
16 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Što se cijena tiče, izgleda da uvoznici odu van, kupe uređaje u dućanu, plate carinu/porez, udare maržu i prodaju po cijeni po kojoj prodaju... Zar Apple nema nekakav rabat prema službenim partnerima?! Ok, kužim Apple kad digne cijene tako kako digne, ali koliko god se trudio shvatiti cijenu u HR, teško mi je opravdati toliku razliku kakvu god formulu koristio. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Kada smo kod cijena:

 

Istyle SI: Iphone xs 9067kn

Istyle HR: Iphone xs 9999kn

 

U Austriji 9375kn...

 

Čudni su putovi naših uvoznika.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Dinkorac kaže...

Kada smo kod cijena:

 

Istyle SI: Iphone xs 9067kn

Istyle HR: Iphone xs 9999kn

 

U Austriji 9375kn...

 

Čudni su putovi naših uvoznika.

Kada smo kod cijena, o kojem modelu je konkretno ovdje riječ o čemu pišete kolega ?! 

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Iphone XS 64GB

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...
R36 kaže...

Gledam ove cijene Iphonea...to nema veze s vezom.

Nebih se samo tako složio sa tom konstatacijom 

To jedino nema veze sa visinom standarda u Hrvata, simple as that! 

Kakav god da je naš standard, cijena od 10000 - 15000kn je nerealna., ne opravdava kvalitetu proizvoda.

 

Ne kažem da ga neće netko kupit., kupit će ga ali na 36 rata. To po meni nema smisla.

 

 

13 godina
offline
IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!

Tako je kako je, nemamo službeni Apple Store, pdv je 25%, kupovna moc je slaba, mali smo potrošači na ukupnom tržištu. Pa neće se valjda cijena korigirati prema standardu države u kojoj se prodaje... Lijepo svi prihvatimo činjenicu da je skupo i da nemamo/ ne želimo dati tolike novce na iPhone i gotovo :)

A ljudi koji uspoređuju cijene između drugih država - najbolje da se uputite tamo i uštedite tu razliku u novcima. Aha joj da, ima i nekakva carina, imaju i nekakvi putni troškovi... Istina je da se to i isplati nekome, tko ide u te druge države i radi nekih drugih interesa pa usput kupi i mobitel i razni hw/gadgete, ali dajte ljudi prestanite uspoređivati tržišta kad nije sve jednako, jedna Švicarska ima 7,8% pdv na tehniku dok mi imamo 25%, samim time se što je veći iznos, razlika u cijeni se povećava. Iskreno ne znam kakav je pdv u sloveniji ali koliko znam u ovim ostalim državama je to manje ili je ukupni promet veći pa se ne treba ubijati s maržama.

PSN: Carlikaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Slazem se da se u mnogo cemu ne mozemo usporedjivati sa drugim zemljama. Ja sam napisao usporedbu cijena kod nas i u susjednjm zemljama. Svatko od nas moze otici u Graz izletnickim busom (100kn iz ZG) i ustediti dosta novaca. Pogreskom sam upisao cijenu, Iphone XS MAX u Austriji kosta 9370 kn a cijena jod nas je 10999kn. Da li se to isplati ili ne svatko treba odluciti sam za sebe kao i to da li mu odgovara toliko visoka cijena za jedan mobitel.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
R36 kaže...

 

Ne kažem da ga neće netko kupit., kupit će ga ali na 36 rata. To po meni nema smisla.

 

 

 Tebi nema smisla, al to mišljenje ne dijele svi, jer da je tako, epl bi odmah sutra propal..

 

Možemo mi pričat o cijenama do sutra, al činjenica je da će se novi ajfoni prodavat naveliko, a način plaćanja, izaberite sami..

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 17:32 (zvonac).
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
R36 kaže...
ATJLučko kaže...
R36 kaže...

Gledam ove cijene Iphonea...to nema veze s vezom.

Nebih se samo tako složio sa tom konstatacijom 

To jedino nema veze sa visinom standarda u Hrvata, simple as that! 

Kakav god da je naš standard, cijena od 10000 - 15000kn je nerealna., ne opravdava kvalitetu proizvoda.

 

Ne kažem da ga neće netko kupit., kupit će ga ali na 36 rata. To po meni nema smisla.

 

 

Tebi možda, ali što onda kazati na kupnju auta na 60 rata, a možeš ga razbiti na prvom skveru, kada se pijana bena zabije u tebe !?!? 

Dinkorac kaže...
Slazem se da se u mnogo cemu ne mozemo usporedjivati sa drugim zemljama. Ja sam napisao usporedbu cijena kod nas i u susjednjm zemljama. Svatko od nas moze otici u Graz izletnickim busom (100kn iz ZG) i ustediti dosta novaca. Pogreskom sam upisao cijenu, Iphone XS MAX u Austriji kosta 9370 kn a cijena jod nas je 10999kn. Da li se to isplati ili ne svatko treba odluciti sam za sebe kao i to da li mu odgovara toliko visoka cijena za jedan mobitel.

Kažeš kolega da postoji razlika u cijeni, što i je, ali uz još nekoliko nepoznanica u jednadžbi! 

Kao prvo, put tamo i nazad, nije na sjever Amerike ali utrošiš nekoliko sati! 

Kao drugo, međuvrijeme između dolaska u G i povrataka iz G, nije da ćeš sjediti negdje samo i čekati bus! 

Kao treće, mobitel treba platiti cash solarno plaćanje, i opet, istovariti toliko €-ra, malo velika tlaka za novčanik! 

Kao četvrto, ako ne rezerviraš unaprijed svoj izbor, dođeš tamo a tamo nema onakav kakav želiš?! 

 

BTW, nisam nikada išao na izlet u Graz autobusom, ali jeste sigurni da je SAMO 100.00 kuna povratna karta?!?! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Dinkorac kaže...
Slazem se da se u mnogo cemu ne mozemo usporedjivati sa drugim zemljama. Ja sam napisao usporedbu cijena kod nas i u susjednjm zemljama. Svatko od nas moze otici u Graz izletnickim busom (100kn iz ZG) i ustediti dosta novaca. Pogreskom sam upisao cijenu, Iphone XS MAX u Austriji kosta 9370 kn a cijena jod nas je 10999kn. Da li se to isplati ili ne svatko treba odluciti sam za sebe kao i to da li mu odgovara toliko visoka cijena za jedan mobitel.

 To sad već ima malo više smisla jer je ono tamo bila razlika od 500ak kuna, ali slažem se da je razlika i ako je netko u prilici - otići će.

 

ATJLučko da, u vrijeme shopping groznica u njihovim outlet kompleksima cijene idu i po 100-200kn za povratnu kartu u Graz i nazad

PSN: Carlikaa
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
Vec sam dosadan ali eto 😀

ATJ za tebe:
https://www.autoturist.com.hr/graz-shopping-putovanje-2/
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IPhone Xs/Xs Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...

 https://www.google.hr/search?q=iphone+xs+bad+signal&oq=iphone+xs+bad+signal&aqs=chrome..69i57j69i60l2&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

 

Bolje se strpi još malo ATJ, izgleda da je novi antenna gate na pomolu. 

jaska jaska jaskaja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice