Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.104
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Bosančero kaže...
može li link na google play za tu google canera aplikaciju

 To je port sa xda koji radi samo na nekim mobitelima

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/themes/google-camera-hdr-portrait-t3730325

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/p/238GQut

 

https://flic.kr/p/23qat9S

 

Stock htc app vs gcam app

U11

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gcam nije savršena, ali uspeva istovremeno i suzbiti šum i očuvati više detalja (registarska tablica!).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 23:36 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stigao mi Pixel 2. Bas usporedujem kameru na Note 8 i Pixelu, Pixel definitivno ima bolju kameru. Ali kada stavim Gcam na Note, onda Note ima bolju, pogotovo prednju. Kasnije cu nabaciti par usporednih slika

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/s/aHsmfHrqWk

 

Evo dvije brzinske fotke sa dva moba. Jedan je Google Pixel 2 XL, drugi je Note 8 sa Samsungovim senzorom, ali ne sa stock kamerom nego sa Google HDR+ camera portom. Cije slike su vam bolje?

 

 

6 Note 8
3 Pixel 2
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljivi rezultati! Nedostatak detalja na "sobnoj" slici na Pixelu 2 XL (parket, ključevi, dukserica) mi je jako čudan, možda bi vredelo ponoviti?! Dodušem, i u drugom kadru, ako se pogledaju grafiti na zgradi i ceo taj deo oko njih (travnjak, drveće), Note 8 deluje znatno oštrije i detaljnije. Vidim da se na obe slike Googleov uređaj više trudi (ili više uspeva) poništiti "žutilo" osvetljenja, što bi mu trebalo biti plus.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ivan(4) kaže...

Zanimljivi rezultati! Nedostatak detalja na "sobnoj" slici na Pixelu 2 XL (parket, ključevi, dukserica) mi je jako čudan, možda bi vredelo ponoviti?! Dodušem, i u drugom kadru, ako se pogledaju grafiti na zgradi i ceo taj deo oko njih (travnjak, drveće), Note 8 deluje znatno oštrije i detaljnije. Vidim da se na obe slike Googleov uređaj više trudi (ili više uspeva) poništiti "žutilo" osvetljenja, što bi mu trebalo biti plus.

Na svakom mobu sam ponovio par puta cisto da budem siguran. Sutra cu jos par fotki nabacit, ovo je bilo ovako na prvu. Doduse boje na oba su off, nesto izmedu bi bilo najrealnije

8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa na pixelu drvece izgleda bas zamrljano, a i zgrada. Bas losi rezultati za njega, dok kod notea 8 da nema ovog zutila super bi bilo!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

Pa na pixelu drvece izgleda bas zamrljano, a i zgrada. Bas losi rezultati za njega, dok kod notea 8 da nema ovog zutila super bi bilo!

 

 

Tako sam i ja stekao dojam, detalji definitivno Note 8 dok je WB bolje odradio Pixel.

WB se moze popraviti dok se detalje ne moze nadomjestiti tako da ipak 1.Note 8, 2.Pixel 2.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Note 8 sa Google camera HDR modom daje stvarno zavidne rezultate, mislim da cu na kraju prodati Pixela jer mi je uz ovo sve Note u skoro svemu bolji mobitel. 

 

Vcrs cu jos staviti usporedbu stock Note vs stock Pixel

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

offtopic, ali gdje si kupio pixela i za koliko?

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

offtopic, ali gdje si kupio pixela i za koliko?

Njuskalo, 5400kn

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Baš čudno za Pixel, nego, N8 radi dobre fotke sa gcam, jedino WB kiksa, da nema tog, kamera bi bila, top notch..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Baš čudno za Pixel, nego, N8 radi dobre fotke sa gcam, jedino WB kiksa, da nema tog, kamera bi bila, top notch..

Sto je tocno cudno za Pixel? Fotke su mu odlicne, ali Note jednostavno ima bolje sa Google kamerom. Ali dva klika i sredis si WB. Ali vjerovao ili ne, Note izgleda puno blize onome sto ja vidim zapravo. 

 

Po meni Note uz ovaj mod nema premca, stvarno brutalne fotke radi.

14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Vidi se da je Note puno bliže bojama u realnosti, pogotovo na fotografiji gdje je vanjska rasvjeta stvarno žuta. Nije led pa da je bijela, tako da pixel ima kriv prikaz.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...
zvonac kaže...

Baš čudno za Pixel, nego, N8 radi dobre fotke sa gcam, jedino WB kiksa, da nema tog, kamera bi bila, top notch..

Sto je tocno cudno za Pixel? Fotke su mu odlicne, ali Note jednostavno ima bolje sa Google kamerom. Ali dva klika i sredis si WB. Ali vjerovao ili ne, Note izgleda puno blize onome sto ja vidim zapravo. 

 

Po meni Note uz ovaj mod nema premca, stvarno brutalne fotke radi.

 To da mi na prvu bolje fotke radi N8 nego Pixel 2!

 

Jedino eto, n8 fula sa WB, al neloša je ova kamera na N8, mada mi nekak djeluje neuvjerljivo i nakon S7 sa oversharpeningom, svaki sljedeći samsung gledam sa skepsom..

14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kako misliš fali balans bijele? Svjetlo vanjske rasvjete je žute boje, nije bijele kako je pixel prikazuje.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
explorer 4 kaže...

Kako misliš fali balans bijele? Svjetlo vanjske rasvjete je žute boje, nije bijele kako je pixel prikazuje.

Tako je. Jedno je sto bolje oku izgleda, drugo je sto je realnije. Note je blize realnom. Samo da je malo zuta smanjena na Note i taman

 

@zvonac

 

Sto se tice oversharpeninga, imas RAW, a i imas GCam, pa biraj

 

Uz sve to Note jos ima portret mod, cak uz ovaj mod i na prednjoj kameri, imas i 2x opticki zoom. Kamera je mozda najsvestranija sto mozete naci

14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Srećom rokovi mi završavaju ovaj tjedan pa ću se malo pozabaviti kamerom :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Note 8 sa Google camera HDR modom daje stvarno zavidne rezultate, mislim da cu na kraju prodati Pixela jer mi je uz ovo sve Note u skoro svemu bolji mobitel. 

 

Vcrs cu jos staviti usporedbu stock Note vs stock Pixel

 možeš li stavit u usporedbu i note 8 fotke od njegove ''stock'' aplikacije, da vidimo jel ima smisla instalirat google kameru

uz to: pitanje - dal ti je stalno uključen HDR mode na google cameri

danke

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Glavas_ZG kaže...

 možeš li stavit u usporedbu i note 8 fotke od njegove ''stock'' aplikacije, da vidimo jel ima smisla instalirat google kameru

uz to: pitanje - dal ti je stalno uključen HDR mode na google cameri

danke

Stavit cu vcrs, nema problema. S obzirom da zivim u garsonjeri od 22 kvadrata i jednom prozoru nema se tu bas puno scena za uslikati,pa cu nabaviti 3/4 slike, usporedba ce biti Note 8 stock, Note 8 gcam i Pixel 2 XL

 

HDR naravno uvijek upaljen, bez njega su slike koma na GCam

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

https://flic.kr/s/aHsmfHrqWk

 

Evo dvije brzinske fotke sa dva moba. Jedan je Google Pixel 2 XL, drugi je Note 8 sa Samsungovim senzorom, ali ne sa stock kamerom nego sa Google HDR+ camera portom. Cije slike su vam bolje?

 

 

Ako ćemo cjepidlačit.

Note 8 :

1 slika - ulica i parkiralište. Slika je previše žuta i meni ne izgleda dobro.

2 slika - soba - kad se pogleda lampa iznad vrata vidi se kako lampa previše blješti., ista priča kao na U11+.

 

U svakom slučaju 1 slika mi je bezveze, a druga ok.

 

Ako ne cjepidlačimo i ako pogledamo na prvu bez filozofiranja - Na Pixelu mi bolje izgleda parkiralište i automobili, a druga slika je podjednaka.

 

Teško je na osnovu 2 slike dati neki jasan zaključak. Sve su to neki detalji koji su za prosječnog korisnika nebini., jedino mi tu filozofiramo i tražimo razlike cropanjem

 

Ps. ja znam da se to sve može kod Note 8 na manual popravit., ali to nije cilj. Meni je cilj izvadit iz džepa mobitel i okinut fotku i kako ispadne.

 

U svakom slučaju s nijednim ni drugim mobom se ne može pogriješit., pa tko što voli.

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Koliko god svi hvalili Pixel meni on nije bolji od Notea jer sa Note 8 uvijek mozes staviti Gcam pa tko hoce automatiku po uzoru na Pixel dobit ce ju sa istom camera app i slicnim rezultatom.
Ono sto Pixel nema, a Note 8 ima je tele kamera koja je u slucaju Notea jos i stabilizirana... zatim pravi manual mode kako za fotke tako i za video...vec to mi je dovoljno da Pixel ni ne gledam...gdje je jos i cijena.
Vakumirani Note 8 nadjem 10 komada samo u mojoj blizoj okolici, a Pixel ako se i pojavi poneki bude za neku nebuloznu cijenu...uz sve to Note 8 je općenito mocniji mob koji uz sve nabrojano ima i bolji dizajn.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Koliko god svi hvalili Pixel meni on nije bolji od Notea jer sa Note 8 uvijek mozes staviti Gcam pa tko hoce automatiku po uzoru na Pixel dobit ce ju sa istom camera app i slicnim rezultatom.
Ono sto Pixel nema, a Note 8 ima je tele kamera koja je u slucaju Notea jos i stabilizirana... zatim pravi manual mode kako za fotke tako i za video...vec to mi je dovoljno da Pixel ni ne gledam...gdje je jos i cijena.
Vakumirani Note 8 nadjem 10 komada samo u mojoj blizoj okolici, a Pixel ako se i pojavi poneki bude za neku nebuloznu cijenu...uz sve to Note 8 je općenito mocniji mob koji uz sve nabrojano ima i bolji dizajn.

Slažem se da možeš stavit gcam (nije to orginal gcam iz Pixela)..., kao i s manual modom.

 

Ako misliš na tele kameru zbog portret moda., Pixel radi po meni najbolji portret mod od svih mobitela na tržištu. 

 

Dat za Pixel 2 XL 6000 - 7000kn na njuškalu ne bi mi palo na pamet. Uvijek bi zbog toga prije uzeo Note 8. Pixel 2 ne bi ni gledao jer mi je ružan.

 

Jebi ga s Pixelom dobiješ taj čisti Android, redovne nadogradnje, fluidnost, stereo zvučnike itd...itd...

 

Kažem da i jedna i drugi ima svojih prednosti i mana, sad kome što više odgovara i po meni tu nema pobjednika ako gledamo kompletan mob.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

Ako ćemo cjepidlačit.

Note 8 :

1 slika - ulica i parkiralište. Slika je previše žuta i meni ne izgleda dobro.

2 slika - soba - kad se pogleda lampa iznad vrata vidi se kako lampa previše blješti., ista priča kao na U11+.

 

U svakom slučaju 1 slika mi je bezveze, a druga ok.

 

Ako ne cjepidlačimo i ako pogledamo na prvu bez filozofiranja - Na Pixelu mi bolje izgleda parkiralište i automobili, a druga slika je podjednaka.

 

Teško je na osnovu 2 slike dati neki jasan zaključak. Sve su to neki detalji koji su za prosječnog korisnika nebini., jedino mi tu filozofiramo i tražimo razlike cropanjem

 

Ps. ja znam da se to sve može kod Note 8 na manual popravit., ali to nije cilj. Meni je cilj izvadit iz džepa mobitel i okinut fotku i kako ispadne.

 

U svakom slučaju s nijednim ni drugim mobom se ne može pogriješit., pa tko što voli.

 

 

1. Iskreno ponavljam, Note 8 je puno blize realnoj situaciji sto se tice boja/WB. Ulicna rasvjeta je zapravo skroz zuta gledajuci na oko, a Pixel ju je izbjelio sto izgleda totalno drugacije od realnosti. Note 8 je jako blizu, ali je mrvicu pretjerao sa zutilom.

2. Istina, Pixel se bolje snalazi sa izvorima svjetlosti koliko vidim opcenito. 

 

Po meni dva najdraza moba na trzistu. Jedan je napucan funkcijama i hardverom, drugi je najpouzdaniji sa softverske strane pa ti biraj. 

 

Evo da vam samo kazem, nasao sam u postavkama Google kamere za Note 8 White Balance za HDR+,cim se poigram malo javim rezultate. Da je smanjiti zutilo malo, ali doslovno 10%. Osim zero shutter laga koji ce doci u buducoj nadogradnji za Note 8, Pixel ostaje bez nekih prednosti.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...

 

Ako misliš na tele kameru zbog portret moda., Pixel radi po meni najbolji portret mod od svih mobitela na tržištu. 

 

 

 

 

Ne mislim zbog portred mode vec zbog same tele kamere koja je jako prakticna jer nikako mi 28mm ne moze nadomjestiti 52mm koja imam bez crop-a u punoj rezoluciji i bez ikakvih gubitaka ako se koristi digitalni zoom.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni osobno portret mod nije zanimljiv. Valjda sam se navikao na prirodan bokeh na DSLR-u sa vecim senzorom, ovo mi jednostavno na svakom mobu izgleda artificial. 

 

Dva koja mi to najbolje odraduju - Mi Note 3 i Pixel. Iduci ide iPhone 8 Plus zadnji Note 8. Note 8 u stock aplikaciji ima s*anje portret mod, iz jednog razloga... Fotke su tako overexposed na tele kameri da ju uopce ne koristim za portret. 

 

Ako niste znali, ova Google kamera koju sam stavio na Note 8, donosi sve prednosti sa Pixela. Portret mod na prednjoj i zadnjoj kameri (bez koristenja tele kamere), HDR+ za prednju i zadnju itd. Najzalosnije je sto Note 8 sa HDR+ na prednjoj ima poprilicno bolje rezultate od Pixela recimo. 

 

U aplikaciji jos mozete namjestit postotak denoisa za prednju i zadnju kameru, kao i miljun drugih opcija. Vrijedi probati ko god ima Note

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

 

Dva koja mi to najbolje odraduju - Mi Note 3 i Pixel. Iduci ide iPhone 8 Plus zadnji Note 8. Note 8 u stock aplikaciji ima s*anje portret mod, iz jednog razloga... Fotke su tako overexposed na tele kameri da ju uopce ne koristim za portret. 

 

 

 Malo si me zatekao sada sa portret mode na Note 8 jer sve sto sam na netu gledao testove vidio sam da ga dobro radi, a nisam nigdje vidio da se netko zali na njega.

Xiaomi Mi Note 3 imam jos uvijek i portret mode radi odlicno tako da ga cesto koristim.

Jasno je da se radi o fake bokehu i dobro znam sto je pravi prirodni bokeh dobiven zakonima optike i vrhunskog objektiva velikog otvora blende kao i veceg senzora.

Ovdje se radi o mobitelu sa malim senzorom, skromnom optikom i ocito dobrim SW kamere jer u nekim situacijama bi cak i mene mogao zavarati...sto dovoljno govori.

Evo dva primjera...osoba i predmeti i oba je odradio dobro.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/EA6eQr

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@ocean

 

Pogledaj usporedbu, tu su iPhone X, Pixel 2 i Note 8. Pogledaj dinamicki raspon i boje na Note 8, jednostavno najgore od sva 3.

 

Za Mi Note 3 nemam zamjerki, sasvim je korektno odradivao posao, sto je i vidljivo iz tvojih slika

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni je najsmjesnije sto sam ja taj Xiaomi Mi Note 3 kupio iz znatizelje jer sam prodao Galaxy S8+ dok se za njega jos mogla dobiti odlicna cijena i sada mi se cini da sam zaglavio na ovom Xiaomiu.

Sto sam ga duze imao zakljucio sam da u nicemu ne zaostaje za mojim predhodnim mobom, a u nekim stvarima ga dobrano nadmasuje...prvenstveno mislim na bateriju.

Mob jednostavno nema izrazenih mana i u svemu je solidan, a u nekim stvarima cak i odlican i jedino bih volio da ima ovaj novi omjer ekrana koji mi vise odgovara i da jos i to ima mislim da bih izgurao 2018 s njim...zamjeniti ga sada za Pixel 2 ili Note 8 bi znacilo dodati minimalno 2500 Kn (pa cak do 5000 Kn za iPhone X) za nista posebno bolje...ima smisla mozda nekome tko ne kuzi funkcioniranje kamere i trazi sto bolji moguci auto mode jer ovaj Xiaomi ipak trazi malo vise manual mode da bi drzao korak sa ostalima...meni to ne predstavlja problem, znam izvuci maksimum iz kamere.

Sada izlaze novi modeli pa cu vidjeti, Galaxy S9+ bi mogao biti odlican, ali opet treba dosta doplatiti...dolazi i Mix 2S, Mi7 sa odlicnim senzorima i nakon Mi Note 3 Xiaomi kod mene definitivno dolazi u obzir ponovo...vidjet cemo.

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice