Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.633
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zuper kaže...
Ja sam sa S7 općenito bio jako zadovoljan sa kamerom. Nisam tražio mane do najmanjeg detalja, kamera je bila jednostavna za korištenje, point and shot i kao takva je meni bila jako dobra.

 Meni nije sjeo nikak taj fotić na S7, većina je rekla  da je bolje u rawu fotkat, što sam se uvjerio, tam je situacija bolja, al pošto jako rijetko ili nikad u rawu ne slikam tak da mi to nije bila opcija..

 

Video i foto je dan i noć kod samsunga, video je top kvaliteta, dok foto segment baš nije tak odličan, blago rečeno..

 

Podsjeća me na situaciju na sony, odličan hardver al koma softver za fotić, samsung je tu možda malo bolji od sonija po pitanju softvera za fotić, inače video je odličan na obojici i tu nema greške..

 

Mada s druge strane, to nije niš kaj se ne da ispravit, stavi se druga app i voila, evo MARKOZD15 je najbolji primjer sa svojim Noteom, odlične fotke al tek dok se koristi druga aplikacija za fotić.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Sto reci nego da sam odusevljen sa Note 8. Zero camera mod je odradio svoje, puno bolje nego stock i stvarno se osjeti razlika. Evo nekih slika, malo dnevne (wide i tele), malo nocne. Cisti point and shoot, pola ih je cura uslikala, stvarno je jednostavno dobiti dobru sliku sa ovakvim mobitelom. Niti jedna fotka nije ponovljena, svaka je iz prvog pokusaja.

 

Edit: Wide i Telephoto se pobrkaju kad uploadam, neznam zasto, ali nema veze skuzit cete sve

 

https://www.flickr.com/photos/155350262@N05/shares/tA0h20

 Ovo je OK, nemam zamjerke.

Fotke imaju detalje i šuma koliko i treba imati za tako mali senzor i odredjenu ISO vrijednost i nisu kontaminirane post processingom.

Ono sto me neugodno kod Notea 8 iznenadilo da mu je video korak unazad u odnosu na S7 jer vidio sam vec nekoliko primjera gdje se pojavljuje jello effect po rubovima sto mi je izuzetno iritantno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 15:41 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@zvonac

Da, ali ipak je Sony jos losiji od Samsunga u tom pitanju. Ovo sto sam ja stavio je stock aplikacija za kameru, ali je rijec samo o modificiranom jpg kompresiranju. Svida mi se stock aplikacija i ovo je stvarno super za koristiti

 

@zuper

S7 ima u globalu odlicnu kameru, pogotovo za nekoga koga nije briga toliko (vecina ljudi nema bas tako trenirano oko za detalje). Sto se tice nas koji zelimo brutalnu kameru za novce koje smo dali, bolje uzeti Pixel onda. A ako imas volje staviti ovaj zero camera mod (ima ga i za S7, S8 i Note 8) onda jos bolje

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 Ovo je OK, nemam zamjerke.

Fotke imaju detalje i šuma koliko i treba imati za tako mali senzor i odredjenu ISO vrijednost i nisu kontaminirane post processingom.

Ono sto me neugodno kod Notea 8 iznenadilo da mu je video korak unazad u odnosu na S7 jer vidio sam vec nekoliko primjera gdje se pojavljuje jello effect po rubovima sto mi je izuzetno iritantno.

Sto se tice jello efekta, nemam ga kad iskljucim EIS, onda je sve ok. Sad kad sam stavio HEVC (x265) format, nemam ama bas nikakvih problema sa videom, jos imam i 4K HDR, kao i QHD 60fps i izgleda fantasticno

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nisam registrirao, jesi negdje napisao kako si stavio taj zero mode na Note8?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Nisam registrirao, jesi negdje napisao kako si stavio taj zero mode na Note8?

https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/how-to/guide-how-to-root-note8-efs-backup-t3677038

 

Odavde rootas, ja sam rootao sa stock recovery preko Odina. Nakon toga samo instaliras aplikaciju Zero Camera Mod N8 sa Play Store, kosta 31kn i vridi svaku kunu :) Evo i screenshot aplikacije

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Danas sam malo gledao usporedno jedan pored drugog N8 i S9+ i ne mogu se oteti dojmu da Note 8 izgleda ozbiljnije, skupocjenije pa cak i estetski ljepse.Ne ulazim u specifikacije vec cisto subjektivno kada ih se uzme u ruku i kakav dojam na prvu ostavljaju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Danas sam malo gledao usporedno jedan pored drugog N8 i S9+ i ne mogu se oteti dojmu da Note 8 izgleda ozbiljnije, skupocjenije pa cak i estetski ljepse.Ne ulazim u specifikacije vec cisto subjektivno kada ih se uzme u ruku i kakav dojam na prvu ostavljaju.

Dolazi mi S9+ uskoro pa cu napravit malu usporedbu kamere, davno sam ga narucio i jos nije stigao

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni se S9+ nije bas svidio...valjda jer sam imao pola godine S8+ pa je izostao onaj wow efekt necim novim.

Note 8 je s druge strane kao iz jednog komada, izgleda mi puno bolje...pogotovo crni.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Meni se S9+ nije bas svidio...valjda jer sam imao pola godine S8+ pa je izostao onaj wow efekt necim novim.

Note 8 je s druge strane kao iz jednog komada, izgleda mi puno bolje...pogotovo crni.

Prvi Note 8 mi je bio crni, sad sam uzeo zlatni. Zlatni mi je mozda najljepsi mobitel koji sam ikad imao

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni zlatni grozno izgleda.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

U11+ koristi gcam app

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zlatni zlatni.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Svi znamo da je Sony uvijek imao odlicne senzore, ali poprilicno los softver za obradu slike. Cini se da su to u novim XZ2 mobitelima poprilicno popravili, pogledajte samo razliku izmedu XZ1 i XZ2 Compact, prilicno velika razlika u kvaliteti slike

 

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_xz2_compact-review-1737p5.php

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne kuzim kako ima tako male pixele na tako veliki senzor?

1.22um na 1/2.3", mislio sam da razmjerno sa velicinom senzora su veci pixeli, npr mobiteli sa 1/2.3" imaju 1.55um

 

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...

Ne kuzim kako ima tako male pixele na tako veliki senzor?

1.22um na 1/2.3", mislio sam da razmjerno sa velicinom senzora su veci pixeli, npr mobiteli sa 1/2.3" imaju 1.55um

 

 

Zbog kolicine megapiksela. No to nema veze, 1.22um je jos i napredak s obzirom da su na Z5 bili ekstra mali - 1.08um

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

zadnjih tjedan dana testiram zadnju verziju gcam na s7e i prvi puta da sam manje vise zadovoljan.. koristim postavke autora aplikacije jer on ima s7 pa stalno testira.. white balance sad radi dobro, nema rainbow efekta vise, ne rusi se, jedino sto pojede hrpu rama na poboljsani hdr+ pa ubije sve pozadinske aplikacije ako je sto bilo u ramu.. koristi postavke za hdr+ pixela 2017, dobije se opcenito vise detalja, portret fantastican, u nekim slucajevima jos bolji dinamicki raspon nego na tvornickoj kameri.. jedino sto mu treba vise vremena da se fokusira, vise vremena da uslika i puno vise vremena da obradi sliku.. i low light moram jos malo testirat, dobijem razne rezultate, od odlicnih do katastrofalnih..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislav s mob.hr je nahvalio kameru na S9/+, do te mjere da prakticki puse za vrat pixelima 2, malo sam skeptican prema tim kamerama na S9/+, ne znam, al tesko mi je za povjerovat da kamera tolko odusevljava na samsungu.

 

https://mob.hr/samsung-galaxy-s9-i-galaxy-s9-plus-recenzija/

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma hebes Samsung...ceka se Huawei P20 Pro...najavljuju mnogi znatno veci senzor od svega sto do sada imamo.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Ma hebes Samsung...ceka se Huawei P20 Pro...najavljuju mnogi znatno veci senzor od svega sto do sada imamo.

 Veci senzor? Tko?

Ah, znam onaj imx 380 nasljednik imx377/78..

 

Ili znas nekaj kaj mi ne znamo

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...
Ma hebes Samsung...ceka se Huawei P20 Pro...najavljuju mnogi znatno veci senzor od svega sto do sada imamo.

 Veci senzor? Tko?

Ah, znam onaj imx 380 nasljednik imx377/78..

 

Ili znas nekaj kaj mi ne znamo

 

 

https://mob.hr/huawei-p20-pro-ce-imati-40-mp-kameru-i-5x-zoom/

8 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

izgled bože sačuvaj

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Glavas_ZG kaže...

izgled bože sačuvaj

 

 

Meni je bas izgled super u odnosu na Samsungov.

Zadnja strana S9+ mi se uopce ne svidja...iPhone X ima znatno skladniji dizajn i uopce mi ne smeta sto ga drugi kopiraju.

Ako je dizajn dobar neka ga kopiraju...da Samsung ima tako dobar dizajn kopirali bi i njega, a koliko vidimo bas nitko ne kopira izgled Samsunga.

 

Mene nesto drugo fascinira, a to je ova tele leca koja ce imati ekvivalent od 80mm sto se vec da iscitati sa kucista...blenda f/1.6...bit ce ovo sto se kamere tice najzanimljiviji mobitel 2018.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 19:45 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Al nigdje ne pise velicina senzora, neki pak navode da ce pixel size bit manji..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Al nigdje ne pise velicina senzora, neki pak navode da ce pixel size bit manji..

 Obzirom na debljinu moba ni ja ne vjerujem da ce biti znacajno veci senzor, ali ako bude u okvirima klase + ova leca od 80mm (nadam se stabilizirana) dovoljan razlog da ga izdvoji iz mase.

Blenda f/1.6, monokromatska leca i Huawei post processing koji je bolji od Samsungovog je dovoljan razlog da bacim oko na ovaj mob.

 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Samo neka ga povecaju, recimo da bude u razmjeru Note 8 ili Pixelom, a ne kao na Mate 10 Pro. 

 

Meni je S9+ jako zanimljiv, neznam sto vam se tocno ne svida na mobitelu, vrhunski display, dizajn, zvucnici, izrada i nova kamera.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Meni je također ovaj P20 zanimljiv, S9+ mi je ostavio poprilčno razočarajući dojam.

Mislim da zadnja iteracija Samsunga nije ni blizu Pixela osim eventualno u low light segmentu jer fotke imaju manje šuma uz sličan rezultat.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Samo neka ga povecaju, recimo da bude u razmjeru Note 8 ili Pixelom, a ne kao na Mate 10 Pro. 

 

Meni je S9+ jako zanimljiv, neznam sto vam se tocno ne svida na mobitelu, vrhunski display, dizajn, zvucnici, izrada i nova kamera.

 Slazem se, sve je na zavidnom nivou, ali uopce nisam odreagirao na taj mob...zelja da ga uzmem je ravna nuli.

Pogotovo nakon sto sam ga u T-Mobile pogledao uzivo...ostavio mi je nekako mlak dojam sto mogu dijelom pripisati tome da sam imao prosle godine 5 mjeseci S8+ pa mi je valjda taj dizajn dosadio.

Kada udjem u kameru i vidim onaj Samsung UI kamere padne mi mrak na oci...ocito sam se zasitio Samsunga za dulje vremena i tu ne pomaze ni promjenjiva blenda ni nista.

Dodatno gorak okus mi je ostavio S8+ sto se izgrebao po rubovima od nosenja u skupoj Spigen masci!!!, a jos sam ga svakih par dana vadio i cistio da ne bude ni zrno prasine koje tome moze doprinjeti...pa onda zakrivljeni ekran bez neke svrhe koji se neda adekvatno zastititi...kako god, preskacem Samsung i cekam P20 PRO, Oneplus 6, Xiaomi Mi Mix 2...

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@Ocean

 

Pa dobro, to je bas iz razloga jer ti Samsung dosadi, tako je i meni bilo do S8, onda kad sam uzeo S8 mi se ponovo svidio Samsung. Meni ovaj dizajn i UI na Samsungu bas pasu na S8, pa mi se onda i S9 svida. I uz to sve su specifikacije i everyday use stvarno prva liga. 

 

Huawei me ne privlaci niti najmanje. Njihov UI mi je najruzniji i najbugovitiji koji sam ikad koristio (u proslosti), a sto se tice novijih mobitela, niti mi se svidaju niti bi ih uzeo. Ove godine me jos zanima kakav ce biti novi iPhone i novi Pixel, a najvise me zanima razvoj kamere. Jos bi volio i da LG napravi nesto novo u vezi kamere, pod tim mislim da konacno krene vece senzore stavljati u flagship modele

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

@Ocean

 

Pa dobro, to je bas iz razloga jer ti Samsung dosadi, tako je i meni bilo do S8, onda kad sam uzeo S8 mi se ponovo svidio Samsung. Meni ovaj dizajn i UI na Samsungu bas pasu na S8, pa mi se onda i S9 svida. I uz to sve su specifikacije i everyday use stvarno prva liga. 

 

Huawei me ne privlaci niti najmanje. Njihov UI mi je najruzniji i najbugovitiji koji sam ikad koristio (u proslosti), a sto se tice novijih mobitela, niti mi se svidaju niti bi ih uzeo. Ove godine me jos zanima kakav ce biti novi iPhone i novi Pixel, a najvise me zanima razvoj kamere. Jos bi volio i da LG napravi nesto novo u vezi kamere, pod tim mislim da konacno krene vece senzore stavljati u flagship modele

 

Meni se Huawei nikako nije svidjao u proslosti, ali od P10 mi se poceo svidjati.

Svidja mi se i njihovo partnerstvo sa Leicom iako se vrlo vjerojatno radi vise o marketingu i koristenju slavnog imena, a i dizajn mi je kod njih sve bolji.

Kopiranje iPhonea X ne smatram losim jer je X krasan mob, a P20 mi je jos i ljepsi i uz onakvu kameru bit ce pun pogodak...ne sumnjam uopce u to jer su i sa Mate 10 PRO pokazali da mogu stati uz bok sa ostalom ekipom.

 

Ovaj S9+ mozda uzmem ako bas nista ne nadjem pametnije u datom momentu, a koliko vidim cijena mu strasno pada i vrlo brzo ce doci na nekih 4 i nesto tkn...uglavnom motivacija za kupnjom S9 mi je ravna nuli.

Dodatno me demotivirala i kamera koja je opet po starom i kada sam vidio usporedne slike istih motiva iPhonea X i S9+ i koliko X ima ljepse detalje unatoc manjem senzoru shvatio sam da je kod Samsunga sve po starom.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice