Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.438.374
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

https://www.phonearena.com/news/huawei-p20-pro-apple-iphone-x-google-pixel-2-xl-samsung-galaxy-s9-plus-low-light-night-camera-comparison_id104179

 

u dosta slika cak i s9+ po kojem se pljuje ima vise detalja nego p20pro koji je navodno superduper ultra mega lowlight kralj... lol

neke slike sa p20pro su tako lose da je to uzas, ne da su vodene boje, nego vodene boje u ulju na masnom platnu pod vodom

 Bome, dok se cropa, to je koma na P20P..

 

Inače u nekim scenama low light, P20P ubija sve ostale i tu je definitivno najjači..

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
digitall kaže...

https://www.phonearena.com/news/huawei-p20-pro-apple-iphone-x-google-pixel-2-xl-samsung-galaxy-s9-plus-low-light-night-camera-comparison_id104179

 

u dosta slika cak i s9+ po kojem se pljuje ima vise detalja nego p20pro koji je navodno superduper ultra mega lowlight kralj... lol

neke slike sa p20pro su tako lose da je to uzas, ne da su vodene boje, nego vodene boje u ulju na masnom platnu pod vodom

 Bome, dok se cropa, to je koma na P20P..

 

Inače u nekim scenama low light, P20P ubija sve ostale i tu je definitivno najjači..

 da nekim.. to mi je malo neshvatljivo, ili je najbolji ili najgori..

sa drugima barem znas sto ces dobit, sa p20p nikad ne znas..

definitivno moraju poradit na softveru

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Puno tih fotki na P20 PRO je automatika, jpeg, mozda je na nekima ukljucen beauty mode...taj mob ima gomilu modova i ono najbitnije...ima RAW, ima potencijal 40 MP za dobre svjetlosne uvjete i tko zna baratati time izvuci ce daleko vise.
Jedan Galaxy S7 ima smece od kamere, ali kada se malo isprobaju alternativne app onda se vidi da taj mob ima potencijal,da ima dobar hardware kamere...isto je i sa P20 PRO...samo sto je njegov potencijal neusporedivo veci.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 9:07 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Bome, dok se cropa, to je koma na P20P..

 

Inače u nekim scenama low light, P20P ubija sve ostale i tu je definitivno najjači..

 

digitall kaže...

 da nekim.. to mi je malo neshvatljivo, ili je najbolji ili najgori..

sa drugima barem znas sto ces dobit, sa p20p nikad ne znas..

definitivno moraju poradit na softveru

Slažem se kolege.

 

Vidite da ni ekipa iz Phone Arene nije znala što bi kokretno zaključila...nego baš to da negdje ubija a negdje je katastrofa.

 

Realno software ako će popravljat, to će biti u poćetku u prva 2-3 update-a, poslje se više ne porpravlja jer ide P11 tj top modeli za 2019.

 

Iskreno ni ne sječam se da je neki mob imao neki veliki pomak u poboljšanju softwarea kamere nakon što je izašao. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 9:43 (R36).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Puno tih fotki na P20 PRO je automatika, jpeg, mozda je na nekima ukljucen beauty mode...taj mob ima gomilu modova i ono najbitnije...ima RAW, ima potencijal 40 MP za dobre svjetlosne uvjete i tko zna baratati time izvuci ce daleko vise.
Jedan Galaxy S7 ima smece od kamere, ali kada se malo isprobaju alternativne app onda se vidi da taj mob ima potencijal,da ima dobar hardware kamere...isto je i sa P20 PRO...samo sto je njegov potencijal neusporedivo veci.

 Taj bjuti mode treba zakonom zabranit pa na kaj liči fotka dak se slika s tom opcijom, živa koma

 

Oversharpening je prisutan isto kao i ulje na platnu koje nakon cropanja izgleda katastrofa..

Nadamo se da će huawei rješit taj problem, a ak neće, naučit će na teži način, a konkurencija će bit nemilosrdna..

 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ako na jednom mobu od toliko novaca automatika ne valja, onda stvarno nemam sto reci. Koliko sam god ljubitelj RAW formata i manual moda, nekad osobno i meni dopizdi slikati i ocu da mi automatika radi najbolje moguce, zato taj P20P zasada otpada dok ne dode neki update. Nadam se da ce to popraviti jer kamera ima uzasno puno potencijala.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Ako na jednom mobu od toliko novaca automatika ne valja, onda stvarno nemam sto reci. Koliko sam god ljubitelj RAW formata i manual moda, nekad osobno i meni dopizdi slikati i ocu da mi automatika radi najbolje moguce, zato taj P20P zasada otpada dok ne dode neki update. Nadam se da ce to popraviti jer kamera ima uzasno puno potencijala.

bas to.

sve je to lijepo i krasno, hrpa mogucnosti, pro mode s kojim se igram od lg g4 koji je ako se ne varam prvi to uveo.. ali automatika je prvo i osnovno kod mobitela, to bi trebalo biti najbolje sto moze biti, pa onda tek igranje i izvlacenje dodatnih mogucnosti..

jer ga nosis u depu i kad trebas nesto brzo uhvatiti nemas vremena namjestati, isprobavati, igrati se i namjestati postavke za svaku situaciju posebno.. to je poanta "smart"phonea, trebao bi biti dovoljno pametan da odabere najbolje postavke automatikom u svakom trenutku, da se ne brines hoce li slika biti upotrebljiva ili ne kad ga izvuces iz depa i opalis (na mobitel mislim :) )

 

a sto je najzalosnije, vajveji se hvali upravo time, napredni AI ovo ono..

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 13:02 (digitall).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sve mi se cini da sam miran sa kamerom na U11 jos neko vrijeme, to sve dok gledam, tak tak, nikakvi znacajniji pomaci ove godine..

Sljedeca bi mogla bit zanimljivija..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Sve mi se cini da sam miran sa kamerom na U11 jos neko vrijeme, to sve dok gledam, tak tak, nikakvi znacajniji pomaci ove godine..

Sljedeca bi mogla bit zanimljivija..

U11 je jos brutalan cameraphone, nemas potrebe za nicim boljim. 

13 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Istina.

 

Jedino što bi se isplatilo čekati je Pixel 3 (da se vide eventualni pomaci u kvaliteti).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nadam se da ce Pixela raditi Huawei na bazi P20 PRO.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Nadam se da ce Pixela raditi Huawei na bazi P20 PRO.

 To bi onda bio pun pogodak. Po meni onda nebi imao nikakvu konkurenciju pored ikoga, pogotovo taj senzor sa HDR+ algoritmom. Jedino da ubace manual mode, jer ga dosada Google nema nikako

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
čuj Pixela da radi Huawei ?!?!
a dali ljudi milijarde dolara kupujući dio HTCa
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Huawei je vec radio Nexusa.
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
I kupili su HTC i opet im je XL model napravio LG.
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

uf, da im oni rade telefon, i jos ubace kirin 980 soc, to bi fakat bio zvijer mobitel

 

mada sumnjam s obzirom na americke odnose prema kineskim firmama u zadnje vrijeme, zte i huawei sta im rade u USA

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 21:09 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pricajte vi sto hocete, ali sve vise uzoraka sa P20 PRO pokazuje ono sto i ocekujem od znacajno veceg senzora.

Slazem se da neke fotke nisu na razini ocekivanja i tesko je ovako rano znati dali je problem Huawei AI ili nesto drugo.

Ono sto je meni bitnije je to da vidim u mnogim fotkama ono sto i ocekujem o 1/1.7 senzora i neke fotke izgledaju vise kao da su sa pravim aparatom fotkane nego mobitelom.

 

https://flic.kr/p/24XLQjK

 

Gledam lica ljudi, kožu...nema ni traga onim nebulozama sa DxO...i dalje mi nije jasno kako su postigli onako lose fotke i usput dali tako visoku ocjenu.

Uglavnom potencijal je tu i nadam se da u PRO mode nema razlicitih rezultata.

 

Evo i cijela galerija:

 

https://www.flickr.com/photos/75510009@N03/albums/72157692686470902

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Znači, uzima se P20?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Znači, uzima se P20?

 

 

Ne znam jos...

 

U opcijama sam vidio da se moze deaktivirati AI opcija pa je i to mozda jedan od razloga gdje sa tim modom ne odradi uvijek dobro fotku.

 

Recimo ova fotka je koma i pretpostavljam da je koristen AI mode koji je odabrao mozda beauty opciju.

 

https://flic.kr/p/23yUk1E

 

Taj mob ima gomilu opcija u izborniku kamere, a dodje u ruke svakome i masa ljudi nema blage veze sto je sve aktivirala...volio bih ga jednostavno sam isprobati jer je 90% recenzija drek.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 19:48 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedan primjer fotke (sekundarna kamera) sa Samsung Galaxy Note 8 od istog autora.

Ovdje se vidi da ni Samsung nije uvijek na visini zadatka i da ljudi unatoc malom ISO 160 izgledaju kao vostane figure iz muzeja Madame Tussauds:

 

https://flic.kr/p/YwPuRC

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 20:01 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

https://flic.kr/p/24XLQjK

 

Gledam lica ljudi, kožu...nema ni traga onim nebulozama sa DxO...i dalje mi nije jasno kako su postigli onako lose fotke i usput dali tako visoku ocjenu.

 

Ucini si uslugu i ne posjecuj taj humoristicni site...

6 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Polako dolaze fotke ljudi koji znaju sto rade, a rezultati su u skladu ocekivanja.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ali je i stara poznata priča, jednostavno kinezi nisu sposobni da naprave dobar jebeni softver
i Xiaomi Mi5s je imao isti sony sensor kao i Pixel 1 ali ga jebe softver pa su slike za kurca
ista priča sa Hudini Mate 10 pro a evo i p20
jednostavno kinezi još nisu dorasli prvoj ligi
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 20:40 (Bosančero).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ke supri

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 1:11 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Jedan komentar vezan za fotić na P20Pro..


It's been a lot of discussion between Pixel 2, Iphone X and P20 Pro. We can't compare thinks that it's impossible to compare. P20 pro camera is for the photography geeks, who understand how to use the most of all manual settings, then you can get amazing photos. This is the reason because a came from an Iphone X to P20 pro. And what make me to change was a single thing: night shot. I do like to take night shots, and with the iPhone X it's totally impossible, you cannot get a single clear shot. In P20 pro I'm able to take shoots of the stars or even get the milky way with an exceptional sharpness, car light trail, soft water and more... All this thanks to manual mode. And this is something you simple can't do on as iPhone or on a Pixel. Well, you can, but using staking as processing method on computer.
Now, If we are talking about point and shot, without messing with settings, then the Pixel 2 is above. The Google HDR + is an overkill!
So, it depend about how far you want to take your photography skills and what type of use you do from your smartphone camera.
For me, I'm happy with the P20 pro. I know it's far from perfect, but allows me to do the same type of photography that I can do with my heavy SLR.
One more thing, I doubt that there any other phone on the market that have a processing Black and White (single sensor). The sharpness, contrast, dynamic range is amazing...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
I sto ti je tu cudno...pa P20 PRO ima potencijal kakav jedan iPhone X sa gotovo 3 puta manjim senzorom ne može imati...Galaky S9+ ima 2x manji senzor... mnogima očito nisu jasne neke relacije i da jednostavno ne moze biti isto 1/2.5 ili 1/3 u odnosu na 1/1.7 koliko ima P20 PRO... na tom mobitelu ugasis u postavkama AI, prebacis na manual i svaka fotka ce biti bolja nego na iPhoneu,Pixelu ili Galaxyu S9...to je kao da usporedjujemo BMW M4 sa Golfom GTI.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 20:58 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni? Nista. Za one koji ne znaju..

 

Nije bit fotkanja samo na automatici, prava stvar se krije dublje (manual mode) 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice