Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.439.287
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Ne moras vise nista ni pisati jer tocno znam tvoj profil i smatram da si za sebe kupio najbolji moguci mobitel.

Ti si jednostavan i preferiras takve proizvode i meni opcenito nema smisla voditi polemiku sa tobom na ovu temu...to je kao da sa gay likom raspravaljam o tome dali je zgodnija zenska plavusa ili brineta.

Baš suprotno i rekao bi da su prije Gayevi takvi cjepidlake za sliku nego mi heteroseksualci., tako da ti ni to ne drži vodu.

 

Ja vidim na ženi guzicu i sise., a ti ga prvo zumiraš, pa ga cropaš., pa mu izrežeš ovo pa ono - ma ode sve u pm.

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Shaka111 kaže...

 

 

ocean77  koji je tvoj profil? Kupiti telefon za 1000 eura i zajebavat se pola sata sa croppanjem i namještanjem manual moda? 

 

Hehe, meni svakako ne treba pola sata..cesto imas opciju gdje mozes manual mode dodati u postavkama za nekoliko situacija unaprijed.

Cak i bez toga idealne parametre svatko tko kuzi kako funkcionira ISO, blenda, brzina zatvaraca ili WB podesi za cca 10-15 sec.

Netko tko ne kuzi nece podesiti ni za 2-3 minute.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kad smo već kod jednostavnosti, preporučujem Quik aplikaciju za složiti video od fotografija i snimki. Vrlo brzo, jednostavno i konačni rezultat je skroz ok.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Kad smo već kod jednostavnosti, preporučujem Quik aplikaciju za složiti video od fotografija i snimki. Vrlo brzo, jednostavno i konačni rezultat je skroz ok.

 

Slazem se, ja tu app koristim vec 2-3 godine i nisam jos nasao nista bolje...nije mi toliko jednostavnost bitna koliko mi se svidja pouzdanost te app.

Znao sam u njoj slagati 4K video koji se dalje konvertira u FHD, ali nikada se nije srusila, zablokirala ili nesto slicno.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Galama se diže bezveze, P20Pro nije namjenjen isključivo običnim korisnicima neg i onim naprednijim, što je dodatni bonus na sve to.. Morate uzet u obzir da je softver za kameru "nedovršen" a druga stvar, možda P20Pro nije jača strana automatika, trenutno tu kiksa i ko traži mob, da izvadi iz džepa i okine fotku iz prve a da je odlična, neg komotno zasad zaobiđe P20Pro..

Oni napredniji korisnici bu bogme iz ovog moba izvukli jako dobre ako ne i odlične rezultate a primjera ima diljem neta, ko traži, naći će..

 

Dok to sve ne sjedne na svoje mjesto, do tad čekamo da Huawei sredi neke stvari, naravno sve o njima ovisi..

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Iz iskustva mogu reći da općenito ako nešto ne radi dobro s prvom verzijom softvera, teško da će se bitno popraviti nešto u budućnosti. Novi modeli izlaze brzo i naglasak što se razvoja tiče se stavlja na nove modele. Tako da ne bih polagao nadu u neko drastično popravljanje softverom.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Huawei jedino sto treba je popraviti AI, a mene iskreno taj AI ni ne zanima...kada se iskljuci imate kameru kakvu smo navikli koristiti bez te umjetne inteligencije...SW uopce ne treba popravljati jer sve štima...previse buke se diglo oko jednog noviteta koji se u postavkama iskljuci... vjerujem da vecina nece ni iskljuciti jer mnogi vole nerealne i naglasene boje koje su oku ugodne...bez toga AI imate realnije boje, a u manual mode mu ionako niti jedan nije ni blizu kao i u nocnim.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Iz iskustva mogu reći da općenito ako nešto ne radi dobro s prvom verzijom softvera, teško da će se bitno popraviti nešto u budućnosti. Novi modeli izlaze brzo i naglasak što se razvoja tiče se stavlja na nove modele. Tako da ne bih polagao nadu u neko drastično popravljanje softverom.

 Istina, uvijek se povlaci taj argument da ce se kamera popravit sw updateom a jel itko moze navest neki primjer da je neki proizvođač uistinu nesto znacajno popravio performanse kamere sw updateom

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Fulcrum kaže...
Sil kaže...
Iz iskustva mogu reći da općenito ako nešto ne radi dobro s prvom verzijom softvera, teško da će se bitno popraviti nešto u budućnosti. Novi modeli izlaze brzo i naglasak što se razvoja tiče se stavlja na nove modele. Tako da ne bih polagao nadu u neko drastično popravljanje softverom.

 Istina, uvijek se povlaci taj argument da ce se kamera popravit sw updateom a jel itko moze navest neki primjer da je neki proizvođač uistinu nesto znacajno popravio performanse kamere sw updateom

 Htc 10, Mi5 i Mi6, Essential phone to name a few

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
maks0806 kaže...
Fulcrum kaže...
Sil kaže...
Iz iskustva mogu reći da općenito ako nešto ne radi dobro s prvom verzijom softvera, teško da će se bitno popraviti nešto u budućnosti. Novi modeli izlaze brzo i naglasak što se razvoja tiče se stavlja na nove modele. Tako da ne bih polagao nadu u neko drastično popravljanje softverom.

 Istina, uvijek se povlaci taj argument da ce se kamera popravit sw updateom a jel itko moze navest neki primjer da je neki proizvođač uistinu nesto znacajno popravio performanse kamere sw updateom

 Htc 10, Mi5 i Mi6, Essential phone to name a few

 Upravo za Essential phone sam nedavno i čitao da updateima nije ništa posebno napravljeno po pitanju kvalitete fotografije, osim dodatni featurea koje su ubacili..

 

https://www.cnet.com/news/essential-phone-camera-improved-new-price/

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 18:59 (Fulcrum).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Na P20 PRO se nema sto popravljati algoritam, eventualno AI koji ionako nije od presudne važnosti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pa manual mode ima svoje cari :)
Jedna on najvecih je slikanje zvijezda, koliko vidim p20 ima ois do par sekundi pa se moze i bez nekakvog tripoda poslikati
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Zavisi ko radi te usporedbe. Ako radi samsungovac naravno da će sve napravit da pobjedi samsung. Meni su te usporedbe bez veze.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

malo za promjenu evo kamera od jednog "jeftinog" telefona

 

Meizu 15 koji dolazi sa 12MP IMX380 1.55um + 20MP IMX350 3x lossless zoom

 

fotke

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

netko zna kako se pokazao ovaj Sony IMX486? 

mislim da za oko 1500kn je brutala https://www.bug.hr/mobiteli/xiaomi-mi-6x-je-i-sluzbeno-stigao-3975

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
nikakve veze nema dobar komad hardvera, dokazano sa Mi5s koji je imao isti sony sensor kao i Pixel 1i htc 10
a slike ni približno
glavni je softver, dokaz Ajfun koji sa prastarim sensorima sa 1/3" veličinom sensora izvlači fotke prve lige
a Xaomi, hudini i drugi kinezi još hljeba moraju jest da bi došli u ligu šampiona sa samsungom, htc-om, Pixelom, Ajfunom
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 19:41 (Bosančero).
 
0 1 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

nezz jel bilo vec, ali vrh

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/22923_By_popular_demand_Nokia_808_Pu.php

 

 

Mislim se uzet p20 pro ili s9+, al što više gledam to manje znam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

nezz jel bilo vec, ali vrh

 

http://www.allaboutsymbian.com/features/item/22923_By_popular_demand_Nokia_808_Pu.php

 

 

Mislim se uzet p20 pro ili s9+, al što više gledam to manje znam.

 manje gledaj više ćeš znati 

 

gledaj koji mobitel je kompletniji ( prema tvojim potrebama ) te okviru cijene koju misliš potoršiti. Zar ćeš kada kupiš mobitel gledati usporedbu slika na profesionalnom monitoru nijanske da li tamo u jarku jedna ima bolje osvjetljenje ili bolju preciznost boja. Naravno ako ti je fotograiranje nije prioritet, a većini nije te vjerujem dosta slika ide kroz auto mod. Nema goreg od stranica koje imaju usporedbu slika koje su jako individualne, a kao trebale bi te navesti na odabir. 

 

Svako drugačije slika kao i što odabir slikanja nije isti ( bez obriza korištenja auto mod ). Većina gleda slike samo mobitelu ili na nekom prosječnom monitoru. Isto tako ne uspoređuju se slike uz sliku nego osobnim kratkotrajnim zapažanjem da li mu se neka slika sviđa ili ne. Po meni zadnji flagship mobiteli svi redom imaju dobre kamere, ako želi kvalitetnu sliku treba se potruditi malo u vezi fotografiranja. 

 

Ima jedna za fotografe skupi fotoaparat ne stvara dobrog fotografa

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Točno to.

 

Gledaj koji telefon ti odgovara, dizajnom, ergonomijom, kvalitetom izrade, potrebama koje tražiš od uređaja.

Kamere su im svima odlične i razlike su minimalne, tolike da stvarno nema potrebe birati samo po kameri uređaj.

 

Samsung je meni toliko dosadan postao u svim segmentima, da ga uopće ne razmatrm do daljnjeg.

 

Jednostavno su se uljenili, vjerojatno će 10 biti puno bolja.

 

Ne treba ništa specijalno izmišljati, dovoljno su sitni detalji koji čine razliku.

Pogledaj baš taj Huawei, ova P20 generacija im ima 316% veću prodaju u EU u odnosu na P10 generaciju, i to sa prošlogodišnjim SoC-om

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo nesto mojih fotki sa P20 PRO i jedan 960 fps video.

 

https://flic.kr/s/aHskA9451m

 

Jedna stvar mi se jako svidja, moguce je dobiti prirodan bokeh bez onih umjetnih SW trikova.

Kada se fotka nekoga (portret npr) i koristi 3X opticki zoom dobije se nesto plici DOF...naravno da se ne radi o bokehu kakav moze napraviti Olympus 45mm f/1.8 sa znatno vecim senzorom, ali i ovo je pomak nabolje...nisam do sada vidio na nijednom mobitelu tako nesto.

Sve skupa kameru treba upoznati, ima modova koji su pravi kupus i treba ih zaobici u sirokom luku i kada se skuzi sto dobro funkcionira, a sto ne moze to biti sasvim OK kamera.

AI sam odmah ugasio i skinuo to smece sa dnevnog reda...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 23:13 (ocean77).
 
3 0 hvala 2
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo nesto mojih fotki sa P20 PRO i jedan 960 fps video.

 

https://flic.kr/s/aHskA9451m

 

Jedna stvar mi se jako svidja, moguce je dobiti prirodan bokeh bez onih umjetnih SW trikova.

Kada se fotka nekoga (portret npr) i koristi 3X opticki zoom dobije se nesto plici DOF...naravno da se ne radi o bokehu kakav moze napraviti Olympus 45mm f/1.8 sa znatno vecim senzorom, ali i ovo je pomak nabolje...nisam do sada vidio na nijednom mobitelu tako nesto.

Sve skupa kameru treba upoznati, ima modova koji su pravi kupus i treba ih zaobici u sirokom luku i kada se skuzi sto dobro funkcionira, a sto ne moze to biti sasvim OK kamera.

AI sam odmah ugasio i skinuo to smece sa dnevnog reda...

Nocne su odlicne. Jesi ovo provukao RAW kroz photoshop ili je JPG od mobitela direktno?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jpeg bez obrade.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

face ljudi na nocnima - ulje na platnu

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

face ljudi na nocnima - ulje na platnu

Da sad kad sam otvorio na kompu bas se vidi, dakle noise reduction je banana. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
potvrda da Hudini nije još za polufinala lige šampiona u kojoj igraju Pixel, Ajfun, htc, samsung
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Cemu cudjenje, pa zna se da je Huaweiju NR slabija strana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Bosančero kaže...
potvrda da Hudini nije još za polufinala lige šampiona u kojoj igraju Pixel, Ajfun, htc, samsung

Dosadan si, tu kampiras u temi bez ikakvog znanja o bilo cemu. Svrstavas nekakav iPhone u polufinale a on ima jos 2 puta vise problema sa "vostanim figurama", ali ne radi softvera nego radi malog senzora pa je tesko zamaskirati nedostatak. Samsung ima toga na pretek, HTC i Pixel su tu najbolji. 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Dosadan si, tu kampiras u temi bez ikakvog znanja o bilo cemu. Svrstavas nekakav iPhone u polufinale a on ima jos 2 puta vise problema sa "vostanim figurama", ali ne radi softvera nego radi malog senzora pa je tesko zamaskirati nedostatak. Samsung ima toga na pretek, HTC i Pixel su tu najbolji. 

ovo boldano vise nije slucaj, ili je puno manje izrazeno nego prije.. ili sam ja vidio premalo primjera... moguce i to

 

vidljiva je razlika cak izmedu novijeg note8 i s9+, a tek s9+ u odnosu na starije, tu je ocigledna razlika..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 12:19 (digitall).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imam S9, kupio jucer. Razlika naspram N8 je vidljiva, manje ima tih problema, ali i dalje je tu i poprilicno mi smeta. No tu je RAW u najgorem slucaju

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

dobro mozda smo i malo previse zapeli za taj dio, mora biti i tog djela nr-a da slika izgleda cisce i oku ugodnija, da ne bude cisti sumoviti raw.. tu mora biti dobar balans da izgleda cisto, a da pri tome ne unisti puno detalja.. mislim da s9+ tu dosta dobro odraduje posao, ipak nema tako dobar senzor kao p20p

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice