Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.215
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://preporucamo.com/huawei-p20-pro-pobjednik-usporedbe-kamera/2018/05/09/

 

Ja iskreno nisam neki pobornik ovakvih testova, ali mnogi ovdje jesu kao npr. R36 i jos neki...kako god, ti koji najvise drze do takvih testova imaju svog novog kralja fotografije.

 

Meni takav test ne treba jer to vidim i sam, P20 PRO je najblize klasicnom (boljem) aparatu sto sam do sada iskusio na nekom mobitelu.

Nije za svakoga, ali kada se ide izvuci sav potencijal to se jasno vidi.

malo nije fer ovaj dio "Samsung Galaxy S9+ je bio na automatskim postavkama kamere, baš kao i Sony XZ2. Huawei P20 Pro je bio u Night Mode načinu snimanja, u kojem tijekom 5 sekundi napravi 6-7 fotografija različitih postavki i spoji ih u jednu"

 

trebao je onda ostaviti i p20p na automatici, ili sa ova dva napraviti fotke u pro mode sa 5sec ekspozicije (sto bi poboljsalo fotku za 800%)

 

ali ok, posto ima taj mod snimanja koji to odradi iz ruke (ako sam dobro vidio), onda ajmo reci da moze proci..

14 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Može jedno pitanje u vezi kamere, ali nižih klasa...

Malo tko je osobno isprobao Galaxy A3 (2017) ali svejedno, mislite li da daje bolje slike i video na automatici od Xiaomi Redmi Note 4X ili nekog od drugih iz serije Redmi 4 ?

 

Na raznim youtube recenzijama i primjerima slika se može vidjeti da i kod jednog i drugog zna biti dobrih i oštrih slika, a također zna biti mutnih slika sa dosta šuma, pa je tešto procijeniti. Rekao bih da dnevne slike koje dobro uspiju ispadnu malo oštrije uz više detalja na A3 ali nije velika razlika

 

Po svakoj logici, otvor blende, jači procesor, samsungova automatika, bi trebali značiti da je A3 bar malo bolji, slažete li se ?

Anketa:

 

 

0 Redmi Note 4X
3 Galaxy A3 (2017)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ALVIN kaže...

Može jedno pitanje u vezi kamere, ali nižih klasa...

Malo tko je osobno isprobao Galaxy A3 (2017) ali svejedno, mislite li da daje bolje slike i video na automatici od Xiaomi Redmi Note 4X ili nekog od drugih iz serije Redmi 4 ?

 

Na raznim youtube recenzijama i primjerima slika se može vidjeti da i kod jednog i drugog zna biti dobrih i oštrih slika, a također zna biti mutnih slika sa dosta šuma, pa je tešto procijeniti. Rekao bih da dnevne slike koje dobro uspiju ispadnu malo oštrije uz više detalja na A3 ali nije velika razlika

 

Po svakoj logici, otvor blende, jači procesor, samsungova automatika, bi trebali značiti da je A3 bar malo bolji, slažete li se ?

Anketa:

 

 

 Jači procesor? Gdje to, A3 ima poprilično slabiji procesor od Rn4. Što se tiče kamera, možda će slike izgledati bolje na samom mobu na A3 zbog amoled ekrana, ali po svemu ostalome ne bih pogledao A3 uz rn4

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Da, snagu procesora sam pomješao sa nekim drugim, tu je jači redmi, ali znamo da to nije presudno.

Ne znam, zvučiš kao mrzitelj samsunga, kao da je razlika nebo i zemlja, a po youtube primjerima se vidi da je izjednačeno ili prije prednost za galaxy a3.

Objektivno je slike usporediti na istim ekranima, recimo na jednom laptopu a ne na mobitelima. Svi trebamo biti što objektivniji, izgleda da nismo svi karakterno takvi, ali razni fanbojevi su od najmanje koristi.

Imam taj note 4X i razmatram kupnju A3 jer zelim mali a povoljan uređaj, pritom bih po mogucnosti htio napraviti korak naprijed s kamerom, ili bar da ne napravim korak nazad. Redmi 4X mi je opcija ali radije bih 4,7"



 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ALVIN kaže...
Da, snagu procesora sam pomješao sa nekim drugim, tu je jači redmi, ali znamo da to nije presudno.

Ne znam, zvučiš kao mrzitelj samsunga, kao da je razlika nebo i zemlja, a po youtube primjerima se vidi da je izjednačeno ili prije prednost za galaxy a3.

Objektivno je slike usporediti na istim ekranima, recimo na jednom laptopu a ne na mobitelima. Svi trebamo biti što objektivniji, izgleda da nismo svi karakterno takvi, ali razni fanbojevi su od najmanje koristi.

Imam taj note 4X i razmatram kupnju A3 jer zelim mali a povoljan uređaj, pritom bih po mogucnosti htio napraviti korak naprijed s kamerom, ili bar da ne napravim korak nazad. Redmi 4X mi je opcija ali radije bih 4,7"


 

 

Ne znam o kakvom budjetu se radi, ali pretpostavljam da je u pitanju do 1500 Kn.

Ja bih u tom slucaju uvijek isao na polovan Galaxy S7 umjesto na A3...ili neki drugi nekadasnji top model kojemu je sada pala cijena.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Polovno ne kupujem, a S7 je veći i ima slabiju bateriju. Da je buđžet i 2000kn nema baš nekog dobrog izbora do 5". Treba mi se jos k tome poklopiti pouzdanost, dobra baterija, ok ekran, lijepa izrad, lagan uređaj itd...skoro sve sam mobitele preko kimovila sortirao i svodi mi se na redmi 4X i galaxy A3.

Pretežem prema A3 zbog kompaktnosti i težine. Ispod 4,7" ne idem, a iphone ne želim.

Sve mi se čini da ću uzeti A3, kamera mu je mali kompromis, ali ok...vec sam naletio na talijanskom forumu, lik je imao oba uređaja i kaze da A3 daje jasno bolje slike od note 4X
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
A zasto ne uzmes Mi A1?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jedino ako ga prepilim na manje dimenzije. Mislio sam da netko ovdje zna za ona dva za koja sam pitao, za usporedbu kamera, i to je to
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ALVIN kaže...
Jedino ako ga prepilim na manje dimenzije. Mislio sam da netko ovdje zna za ona dva za koja sam pitao, za usporedbu kamera, i to je to

Od ova dva što si naveo bi išao sa Xiaomijem, ima ga kolega i zadovoljan je.

 

Ali pogledaj recimo i huawei p10 lite ili honor 8 lite 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedna fotka sa Gcam na P20 PRO:

 

https://flic.kr/p/24ipasb

 

HDR+ funkcija mislim da trenutno ne radi, ali sama app uredno i bez greske radi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Evo jedna fotka sa Gcam na P20 PRO:

 

https://flic.kr/p/24ipasb

 

HDR+ funkcija mislim da trenutno ne radi, ali sama app uredno i bez greske radi.

GCam bez HDR+ ti je kao sarma bez mesa - nema smisla

 

Trenutno imam Pixel 2 XL i kakve fotke izvuce radi ovog HDR+ je za nepovjerovati

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://flic.kr/p/JYXAq9

 

Dao sam si truda i direktno usporedio Huawei P20 PRO sa m4/3 kamerom koja ima poprilicno veliki senzor (tek nesto malo manji od APS-C).

Na m4/3 kameri je nasarafljen odlicni (jedan od boljih objektiva za taj sustav) 14mm (ekvivalent 28mm) f/2.5 objektiv.

Ono sto je zapravo šokantno je kolicina detalja koju isporuci P20 PRO i da uopce parira takvoj kameri u detaljima.

Ono gore je crop slike (lijevo je m4/3 kamera, u sredini P20 PRO, a desno S7)...mobiteli poput S7 i njemu slicni nemaju nikakve sanse ako se idu gledati detalji u odnosu na P20 PRO.

Strasno koliko kamere u mobitelima napreduju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 18:47 (ocean77).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://flic.kr/p/JYXAq9

 

Dao sam si truda i direktno usporedio Huawei P20 PRO sa m4/3 kamerom koja ima poprilicno veliki senzor (tek nesto malo manji od APS-C).

Na m4/3 kameri je nasarafljen odlicni (jedan od boljih objektiva za taj sustav) 14mm (ekvivalent 28mm) f/2.5 objektiv.

Ono sto je zapravo šokantno je kolicina detalja koju isporuci P20 PRO i da uopce parira takvoj kameri u detaljima.

Ono gore je crop slike (lijevo je m4/3 kamera, u sredini P20 PRO, a desno S7)...mobiteli poput S7 i njemu slicni nemaju nikakve sanse ako se idu gledati detalji u odnosu na P20 PRO.

Strasno koliko kamere u mobitelima napreduju.

 Bome, predobro se drži 20pro sa fotićem koji ima pun kufer veći senzor, a i taj Panny objektiv je odličan..

 

Aj baci još usporedba P20Pro vs m4/3...

P20Pro je pomaknuo granicu i ozbiljno ulazi u vode koje su namjenjene većim senzorima..

 

Mislim da će bit samo pitanje vremena kad bu ubacili 1" senzor, volio bih da Huawei šokira svijet opet

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 21:50 (zvonac).
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://flic.kr/p/JYXAq9

 

Dao sam si truda i direktno usporedio Huawei P20 PRO sa m4/3 kamerom koja ima poprilicno veliki senzor (tek nesto malo manji od APS-C).

Na m4/3 kameri je nasarafljen odlicni (jedan od boljih objektiva za taj sustav) 14mm (ekvivalent 28mm) f/2.5 objektiv.

Ono sto je zapravo šokantno je kolicina detalja koju isporuci P20 PRO i da uopce parira takvoj kameri u detaljima.

Ono gore je crop slike (lijevo je m4/3 kamera, u sredini P20 PRO, a desno S7)...mobiteli poput S7 i njemu slicni nemaju nikakve sanse ako se idu gledati detalji u odnosu na P20 PRO.

Strasno koliko kamere u mobitelima napreduju.

 stvarno impresivan telefon 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

https://flic.kr/p/JYXAq9

 

Dao sam si truda i direktno usporedio Huawei P20 PRO sa m4/3 kamerom koja ima poprilicno veliki senzor (tek nesto malo manji od APS-C).

Na m4/3 kameri je nasarafljen odlicni (jedan od boljih objektiva za taj sustav) 14mm (ekvivalent 28mm) f/2.5 objektiv.

Ono sto je zapravo šokantno je kolicina detalja koju isporuci P20 PRO i da uopce parira takvoj kameri u detaljima.

Ono gore je crop slike (lijevo je m4/3 kamera, u sredini P20 PRO, a desno S7)...mobiteli poput S7 i njemu slicni nemaju nikakve sanse ako se idu gledati detalji u odnosu na P20 PRO.

Strasno koliko kamere u mobitelima napreduju.

 Malo sam ti proletio po flickru i moram priznat da su mi one slike sa note 3 ludilo. Cak su mi privlačnije nego ove sa p20pro

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Masu puta sam istaknuo da mi je Mi Note 3 bio mozda i najugodnije iznenađenje zadnjih godina, a dodatnu tezinu ima i to sto sam zadnjih 10 godina kupovao isključivo top modele raznih proizvođača, a Mi Note 3 je midrange "kinez".
Taj Mi Note 3 mi je samo pokazao koliko su razlike mizerne (performanse, kamera, ekran....) dok su razlike u cijeni brutalne.
Nije problem, kupit cu mob i za 5-6000Kn, ali je problem da sve vise uvidjam koliko to nema smisla.
Jučer sam gledao recenziju Mi 6X i iznenadio se koliko ima dobru kameru, a uz to i lijepo izgleda...a kosta 30% cijene jednog P20 PRO.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

e da 6x ima fkt dobru kameru, ali ne znam dal je to zbog sd 660 jer senzor nije nesto.. iskreno nisam ocekivao ovakve rezultate :O

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_will_have_an_inhouse_camera_division_to_improve_image_quality-news-31041.php

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kako imam Redmi 2 Pro sa po meni solidnom kamerom, bi li dobio što s Redmi 4x ili s kojim drugim do 1500kn ali da je manji i laksi tj do 5.2"
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jedna usporedba Huawei P20 PRO vs Pixel 2 XL...nabrzinu odradjeno...znaci oba auto postavke, P20 PRO podesen na 40MP.

To je ono sto sam i prije rekao, kada se ide izvuci maksimum iz P20 PRO nitko mu nije ni blizu.

Ovo je zapravo pravo malo cudo i za Pixel 2 XL da se tako dobro drzi sa svojih 12 MP kod cropa protiv 40 MP.

Ocekivao bih da ce biti jos i gori, a zapravo nije puno losiji.

Uglavnom po meni je P20 PRO u svakom slucaju bolje odradio.

 

https://flic.kr/p/279FGsY

 

Lijevi crop je Pixel, a desni Huawei.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 18:11 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo jos jedna nocna sa Pixelom...odlican WB, dobra ostrina, umjeren NR...

 

https://flic.kr/p/24taBGy

 

Jedan "portret" sa Pixelom...isto vrhunski odradjen sa preciznim rubovima.

 

https://flic.kr/p/HyHmtR

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel je definitivno za ljude koji zele da uslikaju i slika je isprve odlicna. Meni je koji sam malo napredniji korisnik, najveca mana Pixela sto mi je vec nakon par dana - DOSADAN

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Pixel je definitivno za ljude koji zele da uslikaju i slika je isprve odlicna. Meni je koji sam malo napredniji korisnik, najveca mana Pixela sto mi je vec nakon par dana - DOSADAN

 

Kamera je generalno odlicna na Pixelu i super je sto se ne trebas previse zamarati postavkama jer svaki puta odabere savrsene postavke pa prakticki svaka slika ispadne odlicno.

Ono sto se meni ne svidja je ta jednostavnost koja se vjerujem vecini svidja.

Pixel ce cesto nadmasiti P20 PRO u cisto automatskom modu u razlicitim situacijama, ali uz prave postavke (ako ne ide sa automatikom) P20 PRO je bolji definitivno.

Kamera na P20 PRO ima toliko mogucnosti da ne moze dosaditi ni nakon godinu dana.

Svatko tko ima imalo kreativnosti u sebi nebi trebao traziti dalje od P20 PRO.

 

Pixel ima auto mode i portret mode i onu djetinjariju od virtualne stvarnosti sa animiranim likovima, a P20 PRO ima standardnu kameru gdje mozes birati 10 ili 40 MP, 1X, 3X ili 5X zoom, PRO mode sa 10MP ili PRO mode sa 40MP, ukljucen RAW na 10 ili 40 MP, zatim monokromatsku kameru (pravi monokromatski senzor) koja opet moze imati 10 ili 20 MP, zatim u monokromatskoj kameri mozes birati aperutre, portret ili PRO mode sa svim manualnim postavkama, zatim 960 fps video, AI...

 

Jedina realna prednost Pixela 2 XL je samo ta jednostavnost koristenja kamere i vrhunski 4K stabilizirani video.

Kada dodje novi Mate PRO sa novim jacim procesorom i podrskom za 4K 60 FPS stabilizirani video i ako zadrze sve ove krasne stvari iz P20 PRO sto se kamere tice Samsung i Apple kao i Google sa novim Pixelima trebat ce se vec danas poceti poprilicno znojiti da to dostignu.

 

Price koje prica Marques i jos neki poznatiji recenzenti iz US mozete objesiti macku o rep...Amerikanci su opcenito jalni na Huawei i Kineze jer ih ovi "šišaju" na svim poljima, a uz sve to jos u US ne mogu ni kupiti legalno P20 PRO pa im je muka jos veca...pa im i ne preostaje nista drugo nego da uzdizu Pixela.

 

Ja cu ostaviti Pixela neko vrijeme jer je generalno super mob, ali da je kamera na njemu bolja od P20 PRO...necemo se lagati.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pixel je primjer kak automatika moze odradit odlican posao i to je to, sve dalje. Nema dalje, posto pixel ne nudi naprednija podesavanja..

 

To je ono sto mi je falilo kod Googlea, imao 6p, out of box fotke su bile fenomenalne, ali, s vremenom su mi falile podesavanja onako kako bi meni odgovaralo, pa kak je vrijeme odmicalo postalo je zamorno fotkat samo na automatici, posto prava stvar se krije dublje, ocean77 je objasnio..

 

Da Google ubaci manual mode, e to bi bio pun pogodak

 

Na U11 koristim gcam, za bolje stvari manual mode je obavezan i to koristim..

 

Fotke koje radi P20pro su odlicne, taj mob ima potencijala tek u manual modu, tu lezi njegova moc..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Pixel je primjer kak automatika moze odradit odlican posao i to je to, sve dalje. Nema dalje, posto pixel ne nudi naprednija podesavanja..

 

To je ono sto mi je falilo kod Googlea, imao 6p, out of box fotke su bile fenomenalne, ali, s vremenom su mi falile podesavanja onako kako bi meni odgovaralo, pa kak je vrijeme odmicalo postalo je zamorno fotkat samo na automatici, posto prava stvar se krije dublje, ocean77 je objasnio..

 

Da Google ubaci manual mode, e to bi bio pun pogodak

 

 

 Nije ni to toliki problem jer Pixel 2 XL ima otkljucan onaj API 2 ili kako se vec zove pa kada stavis neku alternativnu app imas sve manualne kontrole pa cak i RAW.

Ja sam do sada isprobao Manual Camera, Open Camera i Lightroom Camera koja je ujedno i program za obradu RAW fotki...sve uredno radi i tko zeli moze i sa Pixelom koristiti manualni mode.

"Problem" je sto njemu automatika toliko dobro radi da je vrlo malo situacija gdje bi sam izvukao nesto bolje...ono sto mu fali u odnosu na P20 PRO je masa onih stvoari koje on jednostavno nema, ali kompenzira to zaista lijepim 4K videom.

Ne sjecam se da sam imao mob koji snima toliko oku ugodan video...mislim na 4K.

 

Evo ti ispod Manual Camera...ima sve rucne kontrole.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 20:13 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Da, zaboravio sam pohvaliti 4k video na Pixelu, pogotovo kada uvjeti nisu najbolji. Stvarno pohvalno kakav video snima, mozda najbolji koji sam vidio. Jedino zvuk nije medu najboljima, u najbolju ruku je solidan. Pixel 2 XL je stvarno odlicno doraden camera phone, poprilicno jednostavan i ugodan za koristenje. 

 

@ocean77 imam manual kameru, ali u nijednoj situaciji nisam osjetio da mi je zatrebala, automatski mod je toliko dobar da jednostavno nema potrebe

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

E da zaboravio napisat, fali mu veci senzor, zapravo i ostalim, to ce s vremenom bit uteg ostalima ak bu i dalje nastavili trpat manji senzor, posto ce softver dosegnut svoj maksimum, a dalje ce bit stvar hardvera..

 

A monokr. kamera je ludnica, tu opciju sam jako cesto koristio na foticima, na P20Pro dodatni bonus..

 

Edit: zaboravio za zvuk na Pixelu koji je sramotan.. 

Nadam se da ce sa pixelom 3 popravit taj veliki propust..

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 20:23 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Da, zaboravio sam pohvaliti 4k video na Pixelu, pogotovo kada uvjeti nisu najbolji. Stvarno pohvalno kakav video snima, mozda najbolji koji sam vidio. Jedino zvuk nije medu najboljima, u najbolju ruku je solidan. Pixel 2 XL je stvarno odlicno doraden camera phone, poprilicno jednostavan i ugodan za koristenje. 

 

@ocean77 imam manual kameru, ali u nijednoj situaciji nisam osjetio da mi je zatrebala, automatski mod je toliko dobar da jednostavno nema potrebe

 

Ma video mu je brutalno dobar...iz ruke izgleda kao da snimas sa gimbal-om.

Ja sam samo zelio isprobati kako je koristiti manual mode...istina, auto mode je toliko dobar da budes smijesan sam sebi kada pokusavas dobiti sam nesto bolje iako unaprijed znas da ce Pixel SW to ionako odraditi bolje. 

 

zvonac kaže...

E da zaboravio napisat, fali mu veci senzor, zapravo i ostalim, to ce s vremenom bit uteg ostalima ak bu i dalje nastavili trpat manji senzor, posto ce softver dosegnut svoj maksimum, a dalje ce bit stvar hardvera..

 

A monokr. kamera je ludnica, tu opciju sam jako cesto koristio na foticima, na P20Pro dodatni bonus..

 

Edit: zaboravio za zvuk na Pixelu koji je sramotan.. 

Nadam se da ce sa pixelom 3 popravit taj veliki propust..

 

Koji zvuk mislis da je sramotan...snimljeni zvuk mi se cini OK, nisam orimjetio nista posebno da ne valja.

Ako mislis na zvuk iz zvucnika...pa to mu je bas jak adut jer ima super smjestene zvucnike i stereo zvuk.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja mislim na zvuk snimljen u videu, moram reci da nikako nije dobar. Losiji od svih flagshipa koje sam imao, ukljucujuci i iPhone 8+ sa mono zvukom

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice