Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.275
|
čitano: 1.437.145
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Kako nema veze ako se i dalje moze izvuci vise sa LR...ne puno, ali moze se.
Ono gdje najvise kiksa G cam na Pixelu je los white balance i samo zbog toga je nekad dobro posegnuti za LR.
Ovu fotku sa trajektom je defaultna camera totalno fulala balans bijele i cijela fotka je žuta.
Steta je da Google cam po defaultu ne nudi manual mode kao vecina drugih.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Za ISO1000 jako dobro.
13 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Za ISO1000 jako dobro.

 

Slažem se, odlična je kamera...bar po viđenom

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Jel ti koristis defaultnu camera app ili neku alternativu?
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Jel ti koristis defaultnu camera app ili neku alternativu?

 pise google na ovoj fotki

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Vratio se sa custom roma na miui i ova miui stock kamera daje neusporedivo lošije fotografije od Google Cam by Skruber. Prednja kamera je lošija bar peterostruki. Ovo je komedija koliko su slike jadnije sa prednjom.
Note 4 u pitanju, obe kamere su Samsung.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 15:25 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Za ISO1000 jako dobro.

 

Shaka111 kaže...
ocean77 kaže...
Za ISO1000 jako dobro.

 

Slažem se, odlična je kamera...bar po viđenom

 

ocean77 kaže...
Jel ti koristis defaultnu camera app ili neku alternativu?

 

Timo kaže...
ocean77 kaže...
Jel ti koristis defaultnu camera app ili neku alternativu?

 pise google na ovoj fotki

 

Jap gcam, i to sam stavio neke najniže postavke da procesiranje bude brže, a testiram i sa malo jačim postavkama. Vratio sam se sa note 5 na mi max samo radi kamere, prvotno prednje pa onda i stražnje koja je na mi max 2 ipka bolja.

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bio sam za vikend na putovanju, bez ikakvog razmisljanja mogu reci da S9+ ima najbolji video po dnevnim uvjetima koji sam ikada vidio, nesto nevjerojatno, bolji od Pixela, iPhona X i svega sto sam koristio. Po mraku je mrvicu losiji od Pixela, bolji od iPhona X.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/EpkoXc

Strasna je kamera na Pixelu, sinoc sam fotkao ove munje iznad Zadra i to ne rafalno vec sam ih lovio na momente, a strasna je upravo jer omogućava da to radim na taj nacin...zero shutter lag.
Imao sam kod sebe zenin Oneplus 6 koji ima i vise rama i jos brzi i noviji procesor, ali kod njega ne ide trenutno okidanje pa je uhvatiti ovakve snimke koje zahtijevaju doslovno trenutak treptaja oka nemoguce.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 10:16 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Je samo to treba biti i optimizirano sve jer najbolja kamera na papiru nije najbolja kamera i u praksi.
Mene recimo ženin Oneplus 6 iznenadio jer je na papiru zvijer, dobro kotira i u percepciji kod ljudi i vjerojatno radi bolje od vecine mobitela, ali kada ga usporedim direktno sa Pixelom 2 XL koji ja imam taj mob pored Pixela nema sta raditi.
Ima brzi i noviji procesor, vise rama, a ne radi brze od Pixela, kamera mu nema nikakve sanse pored Pixelove...jedino je video usporediv jer je tu dobar...ekran je losiji, baterija podjednaka i sve skupa bi ga uzeo prije nego Pixel... nikada... za iste novce.

Upravo to se bojim i za tu Nokiu...u teoriji sve super, a praksa je nesto drugo.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.7.2018 13:08 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Nokia je uvije imala odlične kamere, a i softver prati kvalitetu hardvera, tak da tu nema straha, e sad, nadamo se da će s 9tkom nastavit tu tradiciju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ove slike munje... Rucno uhvacene... Jebeno!

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.gsmarena.com/meizu_15-review-1787p5.php
Ovaj Meizu 15 ima IMX380 senzor 1 2/3" 1.55 pixela..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 Frende moooooooooooooooooj, fotke su odlicne! 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo recimo malo zanimljivosti.

 

Xiaomi Note 5 pro

12 MP (f/1.9, 1.4µm)

 

stock cam: 

https://flic.kr/p/27hRLWn

 

Vs

 

Xiaomi mi Max 2

12 MP (f/2.2, 1/2.9", 1.25µm)

 

stock cam

https://flic.kr/p/28Sw4pN

 

Vs

 

Xiaomi mi max 2 google google camera

 

https://flic.kr/p/26bUx21

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.7.2018 6:21 (thebatman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/EpkoXc

Strasna je kamera na Pixelu, sinoc sam fotkao ove munje iznad Zadra i to ne rafalno vec sam ih lovio na momente, a strasna je upravo jer omogućava da to radim na taj nacin...zero shutter lag.
Imao sam kod sebe zenin Oneplus 6 koji ima i vise rama i jos brzi i noviji procesor, ali kod njega ne ide trenutno okidanje pa je uhvatiti ovakve snimke koje zahtijevaju doslovno trenutak treptaja oka nemoguce.

 Slike su ti brutalne.

Rekao sam ja odmah da je kamera trenutno najbolja na tržištu dok ne dođe Pixel 3.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 

 

 

 Jedva cekam da istestiras rn5 sa gcamom, to bi trebalo bit brutalno

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jedini problem gcam-a je sto su slike previse zute, totalno nerealno zute (nocne posebno), ne radi se o rn5 nego opcenito na svim uredajima na kojima sam probao gcam

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pa nocna rasvjeta je vecinom zuta, a ne bijela. Po meni promasi mozda za 10ak 15%, nista vise od toga

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

da, znam. i to sto promasi je previse, nerealno izgleda.

mislim da na pixelu nije tako, tj. da nije toliko izrazeno kao na drugim uredajima sa gcam app

13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

da, znam. i to sto promasi je previse, nerealno izgleda.

mislim da na pixelu nije tako, tj. da nije toliko izrazeno kao na drugim uredajima sa gcam app

Na Pixelu nije, ali kada sam usporedio N8 sa Pixelom u nocnim uvjetima, Pixel je puno vise promasivao WB nego N8

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Istina, Pixel nije neka sreca ako se gleda WB...sreca pa ima Snapseed, VSCO i sl... pa se to korigira za par sec.

R36, da...Pixel je i dalje bez konkurencije ako gledamo cisto automatiku, pravo je čudo koliko ta automatika dobro odradi posao.
Meni se svidja i sto lijepo cuva detalje bez post-processinga, video izgleda prekrasno, ali i dalje smatram da nije za kreativne...P20 PRO recimo ima brdo opcija za neke specificne stvari i najradije bi imao njega i Pixela kada bi si to mogao priuštiti...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zna li netko koja je zadnja verzija Google Camere za redmi 5 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Deutsch kaže...
thebatman kaže...

 

 

 

 Jedva cekam da istestiras rn5 sa gcamom, to bi trebalo bit brutalno

 jel uopce ima gcam za taj mob? ne vidim nigdje na yt neke primjere slika al kolko sam vidio svojim ocima prednja je jadna na miui stock camera appu, ako je na rn4 onakva razlika sa gcam onda bi ovo trebalo bit brutalno, dobro velis

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava


Inace nisam bas naklonjen Samsungu, al kaj je da je, video je odlican na S9/+, pogotovo low light..

Mada mi se cini da Pixeli 2 imaju bolji OIS neg Samsung 9..

Kakav je fotic sad na S9? Da li su popeglali softver i da li su eliminirali oversharpening?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 21:46 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Gcam bi trebao radit na svim novijim sd mobitelima, na rn5 mislim da je problem sta ga malo ljudi ima i ceka se dugo za unlock..
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...


Inace nisam bas naklonjen Samsungu, al kaj je da je, video je odlican na S9/+, pogotovo low light..

Mada mi se cini da Pixeli 2 imaju bolji OIS neg Samsung 9..

Kakav je fotic sad na S9? Da li su popeglali softver i da li su eliminirali oversharpening?

Kao neko ko je imao Pixela 2 XL, iP8+, N8 itd itd, sa sigurnoscu ti kazem da je S9+ najbolji na trzistu sto se videa tice. Te mozda najkompletniji cameraphone trenutno. Overhsarpening je u potpunosti eliminiran, dakle tocno ima dovoljnu dozu izostravanja, ali je zato noise reduction ostao isti nazalost

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mene S9 uopce nije fascinirao...prva S serija koju nisam dobio ni najmanju zelju uzeti...ili je Pixel toliko dobar pa me pored njega ne zanima uopce.😁
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice