Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.443.540
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ekipa koja je imala S8 i S9 (obicni oba dva) kakva je situacija s fotografijama? 

Ne vidim neku razliku pretjerano, barem ne day light.

 

Imam doma oba, jedan ide meni, jedan drugom clanu obitelji. Jedino sto sam uspio na S8 uspio stavit Gcam pa me to vuce.

 

Jeste zadovoljni stock kamerom na S9?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovako, imam opciju birati između honor 10 i redmi note 7, koji ima bolje fotke po vasem mišljenju? Sto se tiče brzine mislim da neće biti neke razlike velike 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mrbean kaže...

Ekipa koja je imala S8 i S9 (obicni oba dva) kakva je situacija s fotografijama? 

Ne vidim neku razliku pretjerano, barem ne day light.

 

Imam doma oba, jedan ide meni, jedan drugom clanu obitelji. Jedino sto sam uspio na S8 uspio stavit Gcam pa me to vuce.

 

Jeste zadovoljni stock kamerom na S9?

 manje vise su iste, uzmi sebi S9 jer ce ti biti lakse citac otiska koristiti, na S8 je na debilnom mjestu

 

stock kamera i softver su odlicni, ne treba ti gcam mod, imas sad na oba selective fokus opciju, za dobar softverski DOF

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Očito je problem kaj Mi9 nema OIS ili Gcam još nije ispoliran do kraja, a kolko vidim, Mi9 ima veći senzor..

Stock app camera ne gledam, pa kad je Šaomi napravil odličnu stock camera app (?!)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 9:24 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Očito je problem kaj Mi9 nema OIS ili Gcam još nije ispoliran do kraja, a kolko vidim, Mi9 ima veći senzor..

Stock app camera ne gledam, pa kad je Šaomi napravil odličnu stock camera app (?!)

 Iskren da ti budem ja više ne znam što da mislim o kamerama.

 

Imao p20/p20 pro, svi recezenti nahvalili kamere. Kvaliteta slika je ok u dobrim uvjetima, low light bude preobrađen i ko akvarel.

Video jako loš, nit dobra stabilizacija niti stabilan FR. 

 

Uzeo note 9, fenomenalan p&s, fenomenalan video, low light jako dobar. Nije mi se svidio potrait mode i nedsotatak night shota. Možda najkompletniji mob koji sam imao.

 

Uzeo poco f1, stavio gcam, odlican p&s, dobar i nightsight al iziskuje nešto mirniju ruku jer nema ois, portrait mode genijalan. 1080p@30fps odlican, stabiliziran. 4k i 60fps bez ikakve stabilizacije, fin na papiru u praksi ne baš koristan.

 

Uzeo mi max 3, slicna stvar ko i poco, samo slabija podrska za gcam.

 

Evo ima par dana nabavio neki s8 jeftino. Odlican p&s, odlican video na svim rezolucijama u svim fps. Nema portrait mode, nema veze stavio gcam, dobar portrait mode al spor ko blato (15sec mu treba da obradi fotku).

 

Prednarucio p30 pro, kontam bit ce kamera epic. Al sam povukao prednarudzbu jer ipak cekam da iziđe pa da vidim jesu rješili video kako spada.

 

Gledao taj mi9, sve na papiru ok, al u praksi nije to to. Nema stabilizaciju i video nije kako spada u 4k ili 60fps.

 

Gledao mi mix 3, e on mi je zanimljiv. Ima ois i ima jeben gcam port.

 

U svakom slucaju za sada sam na s8 još koji dan dok ne izidje p30/pro. A onda cu odabrat on, s10e ili mi mix3.

 

Ugl. Uvik nešto fali.

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zvonac kaže...

 

Očito je problem kaj Mi9 nema OIS ili Gcam još nije ispoliran do kraja, a kolko vidim, Mi9 ima veći senzor..

Stock app camera ne gledam, pa kad je Šaomi napravil odličnu stock camera app (?!)

 Iskren da ti budem ja više ne znam što da mislim o kamerama.

 

Imao p20/p20 pro, svi recezenti nahvalili kamere. Kvaliteta slika je ok u dobrim uvjetima, low light bude preobrađen i ko akvarel.

Video jako loš, nit dobra stabilizacija niti stabilan FR. 

 

U svakom slucaju za sada sam na s8 još koji dan dok ne izidje p30/pro. A onda cu odabrat on, s10e ili mi mix3.

 

Ugl. Uvik nešto fali.

 

Super si sve ovo napisao. Ne postoji idealna kamera na mobitelu, a što je još veći problem puno mobitela koji po HW obećaju na kraju ima loš SW.

Imam P20 Pro i mobitel je zaista odliičan. Barem za moje kriterije Od baterije i svega drugog ali kao što kažeš kamera koja je po svim recenzijama kao TOP meni isto nije ništa posebno.
Meni se S10e čini kao najbolja stvar. Odlične dimenzije, sve manje više isto kao "normalni" S10.
Jedino me zanima hoće li Google stvarno napraviti light verzije Pixela 3. To bi bila fora. Iako i Pixeli više nisu što su nekada bili. Puno problema sa svim i svačim.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

 Iskren da ti budem ja više ne znam što da mislim o kamerama.

 

Imao p20/p20 pro, svi recezenti nahvalili kamere. Kvaliteta slika je ok u dobrim uvjetima, low light bude preobrađen i ko akvarel.

Video jako loš, nit dobra stabilizacija niti stabilan FR. 

 

Uzeo note 9, fenomenalan p&s, fenomenalan video, low light jako dobar. Nije mi se svidio potrait mode i nedsotatak night shota. Možda najkompletniji mob koji sam imao.

 

Uzeo poco f1, stavio gcam, odlican p&s, dobar i nightsight al iziskuje nešto mirniju ruku jer nema ois, portrait mode genijalan. 1080p@30fps odlican, stabiliziran. 4k i 60fps bez ikakve stabilizacije, fin na papiru u praksi ne baš koristan.

 

Uzeo mi max 3, slicna stvar ko i poco, samo slabija podrska za gcam.

 

Evo ima par dana nabavio neki s8 jeftino. Odlican p&s, odlican video na svim rezolucijama u svim fps. Nema portrait mode, nema veze stavio gcam, dobar portrait mode al spor ko blato (15sec mu treba da obradi fotku).

 

Prednarucio p30 pro, kontam bit ce kamera epic. Al sam povukao prednarudzbu jer ipak cekam da iziđe pa da vidim jesu rješili video kako spada.

 

Gledao taj mi9, sve na papiru ok, al u praksi nije to to. Nema stabilizaciju i video nije kako spada u 4k ili 60fps.

 

Gledao mi mix 3, e on mi je zanimljiv. Ima ois i ima jeben gcam port.

 

U svakom slucaju za sada sam na s8 još koji dan dok ne izidje p30/pro. A onda cu odabrat on, s10e ili mi mix3.

 

Ugl. Uvik nešto fali.

 Pa kaj nema taj problem i Mate20P?

To mi smeta, izglade fotku do te mjere da ju unište raznim procesuiranjima, to mi se ne sviđa kod P20P a vidio neke fotke od M20P isti slučaj, katastrofa.

 

Čekam Njoku 9 pa da vidimo kak će se u praksi pokazat ona.

Očito je kod većine proizvođača "ulje na platnu" IN Fali mi smajlić za povraćanje da ga stavim ovdje, ubi bože kaj oni rade s tim fotićima, a da ne pričam o onim bjuti mode glupostima.

 

Oversharpening, visoki NR i oil painting trenutno vladaju i natječu se između sebe ko će imat "bolju fotku".

Doduše, sad je situacija malo bolja, pa eto, te gluposti nisu tolko izražene, pa ajd, da se nać mob sa dobrim fotićem, kolko gledam, Note 9 dost hvale na tom polju..

 

Ovaj P30P uzimat isključivo dok bude zakpran updejtovima koje ispravljaju kameru, pa tek ak se pokaže kao dobar onda u šoping, ne znam, Huawei još treba učit, al ide mu, na pravom je putu. Samsung je donedavno bio poznat po agresivnom oversharpeningu (S7) očito su to smanjili izlaskom novijih modela.

 

Xaomi stavi veći senzor i ne iskoristi blagodati istog, neg ukenjaju uvijek negdje, mada slažem se, uvijek nekaj fali, ni jedan nije kompletan, al ajd, Samsung S10 je možda najbliži tomu.

Sad ćemo vidit kaj će One+ izbacit na tržište, oni imaju ok kamere..

 

Generalno gledajući, ja sam sa svojim U11 miran još dost vremena, praktički razlike su minorne između flagšipa 2017 i današnjih flagšipa što se tiče kamera na mobitelima, jedino U11 kiksa u video modu.

Nakeljio gcam i vozi miško.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 11:00 (zvonac).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...
zvonac kaže...

 

Očito je problem kaj Mi9 nema OIS ili Gcam još nije ispoliran do kraja, a kolko vidim, Mi9 ima veći senzor..

Stock app camera ne gledam, pa kad je Šaomi napravil odličnu stock camera app (?!)

 Iskren da ti budem ja više ne znam što da mislim o kamerama.

 

Imao p20/p20 pro, svi recezenti nahvalili kamere. Kvaliteta slika je ok u dobrim uvjetima, low light bude preobrađen i ko akvarel.

Video jako loš, nit dobra stabilizacija niti stabilan FR. 

 

Uzeo note 9, fenomenalan p&s, fenomenalan video, low light jako dobar. Nije mi se svidio potrait mode i nedsotatak night shota. Možda najkompletniji mob koji sam imao.

 

Uzeo poco f1, stavio gcam, odlican p&s, dobar i nightsight al iziskuje nešto mirniju ruku jer nema ois, portrait mode genijalan. 1080p@30fps odlican, stabiliziran. 4k i 60fps bez ikakve stabilizacije, fin na papiru u praksi ne baš koristan.

 

Uzeo mi max 3, slicna stvar ko i poco, samo slabija podrska za gcam.

 

Evo ima par dana nabavio neki s8 jeftino. Odlican p&s, odlican video na svim rezolucijama u svim fps. Nema portrait mode, nema veze stavio gcam, dobar portrait mode al spor ko blato (15sec mu treba da obradi fotku).

 

Prednarucio p30 pro, kontam bit ce kamera epic. Al sam povukao prednarudzbu jer ipak cekam da iziđe pa da vidim jesu rješili video kako spada.

 

Gledao taj mi9, sve na papiru ok, al u praksi nije to to. Nema stabilizaciju i video nije kako spada u 4k ili 60fps.

 

Gledao mi mix 3, e on mi je zanimljiv. Ima ois i ima jeben gcam port.

 

U svakom slucaju za sada sam na s8 još koji dan dok ne izidje p30/pro. A onda cu odabrat on, s10e ili mi mix3.

 

Ugl. Uvik nešto fali.

kolega hhahahaha. 

 

Znam kako ti je...

 

Ja sam prednaručio P30 Pro pa ćemo vidjet nakon prezentacije...

12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kratki osvrt nakon korištenja Google Pixel OG, Note 8, Galaxy S8 i sad na kraju S9 (obicni).

 

Mogu reci da mi Google pixel najbolje odgovara i u svakoj situaciju daje najbolju sliku, od slikanja prirode, Potrait mode itd.

 

Stock samsung kamera mi nikako ne odgovara ni na jednom modelu. (Mozda zato sto sam navikao na Pixel ne znam). Jednostavno premalo HDR-a, sve je nekako izostreno, a selfie kamera mi je dosta losija nego na Pixelu.

 

Gcam na Note 8 i na S8 radi dosta dobro, kako zadnja kamera tako i prednja i daju se dobit pristojne slike, iako nije to jos na razini Pixela.


Dok na S9 mi ne radi baš najbolje, i radi samo zadnja. 

 

Iako mi je S9 super uređaj, baterija mi je bolja nego na Pixelu, "stereo" zvucnici itd. stvarno super, ali zbog kamere se prvom prilikom vracam na Pixel, ovaj put na 2XL nadam se :D.

 

p.s. ovo se odnosi na photo, pošto video rijetko snimam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja zaista ne znam o cemu vi pisete.
Evo vam jedna fotka na kojoj sam koristio live focus odnosno portrait mode.
Obratite paznju prvo na detekciju rubova, zatim predmete po udaljenosti i na kraju kako je SW sve dobro odradio i detektirao koliko je sto udaljeno i odradio DOF...znaci imamo rub betona zajedno sa mackom u fokusu, zatim palmu i posudu malo izvan fokusa kao i mackin rep, u daljini jos jednu posudu za cvijece i na kraju zuti zid...obratite paznju kako nije jednolicno zamuceno sve vec selektivno prema udaljenosti.
Odgovorno tvrdim da je ovo najbolji mobitel za portret mode koji sam do sada koristio, a koristio sam svasta...Pixel je tu vrlo los jer ne radi DOF ovako stupnjevito.
Tko nije koristio prave aparate sa kvalitetnim prime objektivima velikog otvora blende ne zna o cemu ja pisem...ovako je to prema pravim zakonima optike i fizike i Note 9 to odradjuje najblize tome.

https://flic.kr/p/2dVhhHe

Ovo je vrlo zeznuta situacija za SW i unatoc tome ju je odradio dobro...fotke ljudi su mu naspram ovoga nista jer su puno jednostavnije.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Očito je problem kaj Mi9 nema OIS ili Gcam još nije ispoliran do kraja, a kolko vidim, Mi9 ima veći senzor..

Stock app camera ne gledam, pa kad je Šaomi napravil odličnu stock camera app (?!)

 

 

Sto vise gledam sve vise mi se cini da nastavljam dalje sa Note 9.

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja sam prije koji tjedan konačno dobio pixel, i čini mi se kamera bolja od p20pro u svim segmentima osim optičkom zoomu (nema ga).
No još sam u fazi testiranja. 😀
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Navodno je low light  video poboljsan na P30P

https://www.gsmarena.com/huawei_p30_pro-review-1910p8.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ma koga boli dupe za video na huawei 

 

jesti vi vidjeli  onu bolesnocu od tele kamere 

 

kao zagrizeni samsung fanboj ja sam zgrozen sto mi nemamo tako nesto

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nemrem prosudit kvalitetu fotki, na mobu sam, al onak na prvu, low lght fotke su odlicne ak usporedjujemo sa S10+.

 

Ma ovo za video mi je prvo zapalo za oko:D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledao sam live prezentaciju i ako je barem 50% onih stvari istina pa kamera je bolesna.

 

Znači to je inovacija na polju kamere.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.dxomark.com/huawei-p30-pro-camera-review/

 

 

I DxO je rekao svoje...prvo mjesto sa 112 bodova.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Na brzaka moj neki zaključak P30 Pro

 

Slikanje  : vrh, i nema boljeg. To je to.

Video : isto kao na M20 Pro. Video snimanje samo 4K 30sek, ali opet loše u noćnim uvjetima. Iskreno mislim da to nisu poboljšali.

 

Bez obzira na sve ja ga mislim kupit.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledam neke druge recenzije i video snimanje je kod nekih odlično.Aj sad ti budi pametan.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

iako osobno smatram DXO relevantnim medijem, jer jedini testiraju sve uredaje u istim uvjetima i po istoj matematickoj "algoritamskoj formuli" i transparentno govore sta i kako se boduje i testira, ipak u slucaju Huaweia i jos nekih proizvodaca, ne treba suditi po ocjeni

 

Huawei suraduje usko sa DXO i provjereno podesava softver njihovom nacinu testiranja, nije jedini, ali je najpoznatiji

 

uglavnom, fotke ce opet biti svakako u samom vrhu, kao i do sada razlike sa konkurencijom ce biti u nijansama, kao sto su ekspozicija, dinamicki raspon, balans bijele boje itd, sto meni kao tudumu za fotografiju, te tehnice pizdarije nisu bitne, vec kako fotke izgledaju i da imam sto vise opcija razlicitog fotkanja

 

ponovno napominjem kako sam zagrizeni samsung fanboj i ne bjezim od toga, ali ova telefoto kamera je bez premca, i stvarno sam odusevljen njenim mogucnostima

 

naravno i taj ogromni senzor sa  RYYB umjesto RGB, je revolucija svakako, sto se mobitela tice

 

ono lose je sto Huawei do sada nije imao skill, sve te hardverske prednosti, koje ima vec godinama, implementirati da rade u savrsenoj harmoniji sa softverom

 

vidjet cemo kada se netko od vas dokopa uredaja 

 

uf, sad sam pogledao DXO recenziju i crop na telefoto je fantastican, o my faking gad, bolesno 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 19:04 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.gsmarena.com/reviewcomm-1912.php

 

P30P kamera protiv ostatka svijeta:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Danas sam se igrao sa p30 i p30pro. 

Zoom kamera je genijelana

 

u attachu p20 pro vs p30 pro vs p30 - max zoom

 

Dakle enorman, enorman skok u odnosu na prošlu generaciju.

Moj PC  
3 0 hvala 3
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Danas sam se igrao sa p30 i p30pro. 

Zoom kamera je genijelana

 

u attachu p20 pro vs p30 pro vs p30 - max zoom

 

Dakle enorman, enorman skok u odnosu na prošlu generaciju.

 god damn it, fakat je bolesno dobra ta telefoto

 

daj jos ako stignes, vani ili po noci i 10x i 50x 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jos malo

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 19:03 (thebatman).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Jos malo

 

 

Stavi i na flickr.

 

Ovaj zoom je opak na P30 PRO, definitivno "game changer" koji ce slijediti svi ostali.

 

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

P30P trenutni vrh low light fotografije

 

inace #1 video je fail jer je usporedba bez P30P night modea, ali i ovako auto mode na P30P mi je osobno puno bolji

 

inace #2 ne razumijem tu fascinaciju sa tim night mode na pixelu, njegove auto fotke su mi puno bolje od tog night site moda 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Može li se bez anloka stavit gcam na redmi note 7 global veržn ?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Može

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice