Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.743
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
igy kaže...
Timo kaže...

 Mob apsolutno cini samo kamera, to je jedina razlika izmedu svih mobitela, sve ostalo je ili u potpunosti isto, ili totalno nebitno

 

da nije kamera bitna, nitko ne bi kupovao te flagship uredaje, jer ne nude nista drugo vise za razliku u cijeni od "jeftinih" uredaja

 Ne nego je tebi kao korisniku jedino bitna.

 

Bitan je i zaslon, bitno je da li ima i stereo zvučnike, da li je i kako proširiv, ima li 3,5 mm utor...

A kamera se sastoji u dva dijela foto i video. I koliko je P30Pro dobar u fotografijama toliko mu video ne valja.

to ti je isto kao da ja kazem da je tebi kao korisniku bitno da ima stereo zvucnike, je prosiriv, da ima 3.5 mm bla bla bla

 

svima je kamera primarna stvar, tek onda sve ostalo, pa ne kupuje se mobite za obavljanje poziva 

 

da kamera nije najbitnija nebi se S10 kupovao nego A70, jer isto ima 3.5mm, citac otiska prsta ispod ekrana, oled display, vecu i bolju bateriju, brze i bolje punjenje, ljepsi dizajn, nema probusen ekran, isto ima trostruku kameru, sd card itd itd itd

 

A70 savrsenstvo od mobitela, po tim standardima, tu na forumu jedno 20 puta vise korisnika S10 nego A70, sta su svi oni blesavi i ne znaju sta je najbitnije na mobu?

 

i to jos raspravljno o tome u temi "KAMERE u smartphonima" 

 

svima je kamera bitna, ne samo meni, odi na temu pomoc u odabiru mobitela, pa vidi sta ljudi pisu, kamera, kamera, kamera, kamera

 

edit: isprike, glup sam, pa A70 jos nije ni vani 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 21:49 (Timo).
15 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...
igy kaže...
Timo kaže...

 Mob apsolutno cini samo kamera, to je jedina razlika izmedu svih mobitela, sve ostalo je ili u potpunosti isto, ili totalno nebitno

 

da nije kamera bitna, nitko ne bi kupovao te flagship uredaje, jer ne nude nista drugo vise za razliku u cijeni od "jeftinih" uredaja

 Ne nego je tebi kao korisniku jedino bitna.

 

Bitan je i zaslon, bitno je da li ima i stereo zvučnike, da li je i kako proširiv, ima li 3,5 mm utor...

A kamera se sastoji u dva dijela foto i video. I koliko je P30Pro dobar u fotografijama toliko mu video ne valja.

to ti je isto kao da ja kazem da je tebi kao korisniku bitno da ima stereo zvucnike, je prosiriv, da ima 3.5 mm bla bla bla

 

svima je kamera primarna stvar, tek onda sve ostalo, pa ne kupuje se mobite za obavljanje poziva 

 

da kamera nije najbitnija nebi se S10 kupovao nego A70, jer isto ima 3.5mm, citac otiska prsta ispod ekrana, oled display, vecu i bolju bateriju, brze i bolje punjenje, ljepsi dizajn, nema probusen ekran, isto ima trostruku kameru, sd card itd itd itd

 

A70 savrsenstvo od mobitela, po tim standardima, tu na forumu jedno 20 puta vise korisnika S10 nego A70, sta su svi oni blesavi i ne znaju sta je najbitnije na mobu?

 

i to jos raspravljno o tome u temi "KAMERE u smartphonima" 

 

svima je kamera bitna, ne samo meni, odi na temu pomoc u odabiru mobitela, pa vidi sta ljudi pisu, kamera, kamera, kamera, kamera

 Kod flagshipova je razlika u kamerama primjetna samo kad se analiziraju piksel po piksel, inače je to sve tu negdje, slično. Dok se razlika u ekranima ili zvučnicima itekako primjeti.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ja razliku u zvucnicima ne mogu primijetiti jer je non stop stisan, na vibro, i kad nesto slusam onda slusam na slusalice ili hifi sustav..

ne mogu pojmiti slusanje necega na tim mobitelskim takozvanim zvucnicima.. to mi je tragikomedija..

kao i igranje igara, gledanje filmova na tim mini ekrancicima... teski hardcore

 

a sto se tice ekrana, u zadnjih par godina ne mozes ni za jedan ekran reci da je los, od vidljivosti na suncu pa na dalje.. cak i midrange uredaji..

reci za bilo koji flagship da nema dobar ekran je sprdnja samog sebe

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 19:59 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

ja razliku u zvucnicima ne mogu primijetiti jer je non stop stisan, na vibro, i kad nesto slusam onda slusam na slusalice ili hifi sustav..

ne mogu pojmiti slusanje necega na tim mobitelskim takozvanim zvucnicima.. to mi je tragikomedija..

kao i igranje igara, gledanje filmova na tim mini ekrancicima... teski hardcore

 

a sto se tice ekrana, u zadnjih par godina ne mozes ni za jedan ekran reci da je los, od vidljivosti na suncu pa na dalje.. cak i midrange uredaji..

reci za bilo koji flagship da nema dobar ekran je sprdnja samog sebe

 Pa 6" mini ekrančić na dvadesetak cm od očiju je poprilično veći od 40" TVa udaljenog 3m. Još stereo zvučnici i oled ekran s podrškom za HDR... Odlično za pogledati video s youtuba.
I istina je da svi imaju dobre ekrane, al se ipak primjeti razlika, lakše nego kod fotografija.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

Evo razlike Exynos vs SD na Samsungu S10 fotkanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

Evo razlike Exynos vs SD na Samsungu S10 fotkanje

ma jebeno, odmah sam skuzio da je smece, kod editiranja fotki gdje je brzina kao na mome S7, i kada sam to bio spomenuo jos ste me sprdali da bulazni, a vidi ovo sad

 

ne mogu vjerovati da placamo visu cijenu za taj inferiorniji SoC, kata faking strofa

 

ako tako nastave, sljedeci kupujem u USA, i to za manje para nego u EU, fan sam ali stvarno seru sa tim svojim SoC-om 

 

sad sam skuzio zasto sam se cudio, sto nemam iste rezultate kao na recenzijama koje sam gledao, zato jer je sve do jedne recenzije koju sam gledao sa SD855 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 20:59 (3dfx).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

Evo razlike Exynos vs SD na Samsungu S10 fotkanje

 

 

Pogledao sam na velikom IPS monitoru i nema tu nista dramaticno razlicito da bi se trebao zamarati tako necim.

Moj Note 9 ima Exynos i sa kamerom sam prezadovoljan kao i opcenito sa procesorom...ja bas cijedim mob. maksimalno i nema nikakvog usporavanja.

 

Evo malo nocnih od veceras...sve je auto mode.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/7087U3

 

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Pogledao sam na velikom IPS monitoru i nema tu nista dramaticno razlicito da bi se trebao zamarati tako necim.

Moj Note 9 ima Exynos i sa kamerom sam prezadovoljan kao i opcenito sa procesorom...ja bas cijedim mob. maksimalno i nema nikakvog usporavanja.

 

Evo malo nocnih od veceras...sve je auto mode.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/7087U3

 

Moj IPS je veci od tvog 

 

salu nastranu, kako nije dramaticno, ovo je do sada uvjerljivo najveca razlika izmedu dva SoC-a, i stvarno je kurvinski da placamo visu cijenu za inferiorniji uredaj. 

 

da su obje verzije dostupne u Europi jel bi ti kupio Exynos? 

 

Nije samo stvar u fotkama, losji je i u trajanju baterije, i u obradi fotki itd itd

 

Kada sam kupovao S7 nisam razmisljao o ovim stvarima, ali sada sam stariji i pametniji, i jebe me sto imam uredaj koji sam platio nesto vise od kupaca u USA, a dobio sam puno slabiji, ne kuzim kako vam to ne smeta

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kad si kupovao S7, Exynos je bio superiorniji od Snapdragona u to vrijeme. Naravno da ti tad nije smetala razlika. ;)

 

Da, šalu na stranu... Trebaju ponuditi kupcima ili obje verzije pa neka tržište odluči, ili se odlučiti samo za jednu verziju... Ili... Kao što je netko već rekao, drugačije imenovati modele. Ima opcija. I ja sa svojim Note9 nisam baš presretan što ima Exynos umjesto Snapdragona. Još uvijek je to odličan uređaj, ali Snapdragon verzija ima dosta bolji SOC.

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ma u to vrijeme nisam imao pojma o mobitelima, nisam ni znao sta znaci SoC 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislim da je već bilo, ali evo detaljne recenzije:

 

https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/17

 

Sve je rečeno, Exynos je (trenutno) lošiji SoC i to je to, nema se kaj više raspravljat. Pogotovo je vidljiva razlika u kameri što je po meni jednostavno nedopustivo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Problem je sto vi pricate o tome kao da imate toliko losiji mob da je za neke stvari praktički neupotrebljiv...ja u pola godine nisam primjetio nista lose na racun performansi i kamere pogotovo.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Problem je sto vi pricate o tome kao da imate toliko losiji mob da je za neke stvari praktički neupotrebljiv...ja u pola godine nisam primjetio nista lose na racun performansi i kamere pogotovo.

mi pricamo o seriji 10, ne o seriji 9, ne znam kakve su tada bile razlike izmedu EX i SD, niti me zanima, da sam imao 9 seriju i da je bio ovako okrljasten kao 10, svakako bi me zanimalo

 

vjerovatno su manje nego sto je to slucaj sada, posto se o razlici na S10 vise prica i ljudi vise kukaju nego sto je to bio slucaj sa serijom 9

 

nitko ne kaze da je neupotrebljiv, vec smatramo da ne moze biti visa/ista cijena za vidljivo losiji uredaj u svakome aspektu njegovog rada, kamera, baterija, aplikacije itd

 

vidim problem takoder, pretpostavljam, kupac ne moze vratiti uredaj i dobiti lovu nazad jer eto nije to to sto je platio/ocekivao

 

isto tako sada odjednom, kao nije bitno sto ima razlike, a kada se usporeduje S serija sa konkurencijijom, onda su te "sitne" razlike itekako bitne, a puno manje su razlike S10 serije u odnosu na konkurenciju, nego sto je to razlika EX vs SD

 

ne idem tako daleko da kazem da se osjecam prevareno, jer to nije istina, S10e mi je vrhunski, ali da sam sretan sa ovom situacijom, bas i nisam, i radije bih imao Snapdragon verziju

 

 

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

BREAKING NEWS za vlasnike Samsung mobitela. Google Photos napokon radi sa animacijama u slikama (live photos ili kako se već zovu). To iPhone ima već dugo vremena... Tek maloprije sam vidio da radi i sa Samsungom. Super! 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Koji je zadnji update koji poboljšava kameru na p30p?

Updejto sam ga i piše 9.1.0.124

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 16:35 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Točno, bitno mi je sve. Ne samo jedna komponenta.
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

stvarno svaca cast huaweiu za ovaj nocni mod na p30p, drzis od 4 do 6 sekundi mob mirno koliko mozes (a savrseno mirno rukom ne mozes), on napravi ostru fotku punu detalja.. 

a ni obicni mod koji trenutno napravi fotku ne zaostaje puno kvalitetom...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 22:51 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

svega par dana imam P30P, i za sada mi je Night mode bespotreban, cini mi se da su fotke bolje u "normal" modu sa ukljucenim AI

 

evo nabrzinu prije par minuta okinute fotke, potpuni mrak u sobi, jedini izvor svjetlosti je kuciste metar udaljeno od diablo salice.

 

P30P normal, P30P night i za usporedbu S8 fotka da vidite koliko je stvarno mracno, S10 mi je kod zene koja nije trenutno doma 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kaj od vas niko ne koristi manual mode na P30P?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Kaj od vas niko ne koristi manual mode na P30P?

 

 ja cu prvom prilikom kad uhvatim vremena, 30 sec ekspozicija, ogroman iso, uslikat cu onu crnu rupu on nasa-e,  a ne mlijecnu stazu.  :D

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Kaj od vas niko ne koristi manual mode na P30P?

 

koristio sam, ali sam odustao od manuala, automatika radi bolje fotke od mene

 

dok sve podesim na manualu, prode scena koja sam htio fotkat, tako da se drzim automatike

 

inace na mobitelima manual sam samo koristio kod loseg osvjetljenja i kada zelim neki posebni efekt svjetla, vode ili objekata u pokretu i slicno

 

takoder nisam neki veliki znalac sto se tice fotografije, pa mi automatika bolje pase 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-5g-camera-review/

Novi kralj kamera.
Raspored bodova mi je bolji nego na P30 PRO.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma ovaj S10 isti vrag ko i prethodni modeli.. Samsung to samo malo ispolira, umjesto da veci senzor stave.

Kinezi su poceli stavljat vece senzore, samo ih soft zafrkava, ne mogu slozit to kak spada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Huawei ti je najbolji primjer da veci senzor ne donosi nuzno bolji rezultat.
On ima veci senzor, ali i manju rezoluciju (10MP) i kada gledas detalje vidis da Samsung unatoc manjem senzoru ali vecoj rezoluciji (12MP) na kraju ipak ima bolje detalje....znaci rezime... Huawei je super kome treba veci zoom, a Samsung kome treba glavna kamera, selfie kamera, bolja sirokokutna kamera (jos siri kut), bolje video snimanje...meni ukupno vise pluseva i upotrebljivija za ono sto meni treba.
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
https://www.dxomark.com/samsung-galaxy-s10-5g-camera-review/

Novi kralj kamera.
Raspored bodova mi je bolji nego na P30 PRO.

Ja se ponadao a ono ništa.

 

Loše loše. Zoom nema, gubitak detalja prilikom zumiranja. Jedino su dnevni uvjeti klasično dobri kao na svim mobitelima. 

 

Video ga je izvukao...je je slikanje mala nadogradnja na S10+.

 

ps pa ovo je humor...dobio 112 bodova a nigdje testa u nočnim uvjetima. Ovo je najkrači test na DxO oko kamere koji sam ikad vidio.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 12:13 (R36).
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
Huawei ti je najbolji primjer da veci senzor ne donosi nuzno bolji rezultat.
On ima veci senzor, ali i manju rezoluciju (10MP) i kada gledas detalje vidis da Samsung unatoc manjem senzoru ali vecoj rezoluciji (12MP) na kraju ipak ima bolje detalje....znaci rezime... Huawei je super kome treba veci zoom, a Samsung kome treba glavna kamera, selfie kamera, bolja sirokokutna kamera (jos siri kut), bolje video snimanje...meni ukupno vise pluseva i upotrebljivija za ono sto meni treba.

Kažeš da Samsung ima bolje detalje...

Onda mi ne čitamo istu recenziju : DxO kaže : A difference in texture rendition is also visible in the bright-light shot below, where the Huawei P30 Pro is capable of squeezing a little more fine detail out of the scene than the Samsung.

 

Citam komentare ekipe i pitaju se na osnovu čega je on dobio 117 bodova za fotografiju. M30 Pro ima 120.

 

 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Samsung iz godine u godinu rade sitne pomake na foto polju, ajd, od S7 su se popravili, al , S8, S9 i S10 sve je to tu negdje, u nijansama razlike.

Video su malo popravili, uglavnom postalo je dosadno to gledat..

 

Daj samsung trgni se, napravi nekaj po cem ces bit upamcen, a ne ovo uljepsavanje, konkurencija je zestoka, huawei iz godine u godinu napravi iznenadjenje, ajd, i LG sa svojim G8 ce napravit pomutnju, pa nokia 9, Xperia 1 uglavnom lista konkurenata se produzuje.

 

Google da ubaci veci senzor u pixele, u suradnji sa svojim briljantnim softverom, napravo bi odlican posao a uz to, rasturio bi uzduz i poprijeko ostale.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 12:50 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Samsung iz godine u godinu rade sitne pomake na foto polju, ajd, od S7 su se popravili, al , S8, S9 i S10 sve je to tu negdje, u nijansama razlike.

Video su malo popravili, uglavnom postalo je dosadno to gledat..

 

Daj samsung trgni se, napravi nekaj po cem ces bit upamcen, a ne ovo uljepsavanje, konkurencija je zestoka, huawei iz godine u godinu napravi iznenadjenje, ajd, i LG sa svojim G8 ce napravit pomutnju, pa nokia 9, Xperia 1 uglavnom lista konkurenata se produzuje.

Slažem se...poboljšavaju konstantno dnevne uvjete gdje razlike tražiš mikroskopom naspram ostalih top modela.

 

Gdje mobilan fotografija iskače...je zoom i noćni uvjeti.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovo za detalje sam iskreno vidio na tvojim usporednim fotkama Note 9 i P30 PRO sto si ti usporedjivao.

Sto god sam pogledao od toga sto si stavio par stranica unatrag jednostavno Note 9 ima vise detalja na standardnoj kameri.

Vjerujem da je kamera na S10 u rangu Notea, sumnjam da je losija.

 

Sto se tice S10 5G, zasto ti je cudno da je bodovima dosao na vrh...pa snima najbolji video, ima najbolju selfie kameru, odlicnu primarnu kameru, sirokokutnu kameru sa najsirim kutom...sto se nocnih fotki tice, stavio sam ja svoje nocne sa Note 9 koju su vjerojatno kao i na S10 pa mu ni to nije losa strana...a ovo snimanje u potpunom mraku je meni totalno beskorisno.

Za pohvaliti se nekome jednom i to je to...opcenito nocne fotke mi cine mozda 20% svih fotki, a u potpunom mraku se obicno nikada ne nalazi nista interesantno...a i nije bas da zivim u nekoj vukojebini koja je u mraku.

 

Sto se ostalog tice, ovaj S10 5G je trenutno najbolji mob kojega novac moze kupiti.

Dimenzijama je kao i Note 9, tek malo veci od P30 PRO, ima mrcinu od 6.7 ekrana u QHD rezoluciji, mocan SOC, 5G povezivost (Osijek vec ima 5G mrezu), stereo zvuk, najbolje kamere, 8GB rama, 4500 mah bateriju...ne znam sto bih vise mogao pozeljeti.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice