Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.870
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
OP7 ima jako puno kvaliteta, a kamera je isto sasvim OK.
Generalno je mob odlican...uzeo bih ga prije nego S10+.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
digitall kaže...
zvonac kaže...


Ovaj OP7 ima dobru kameru, al to bu softverski još riješili, gcam će ionako odradit odličan posao..

Jel sam ja čorav ili kaj, pa ovaj S10/+ fotić je solidan, ne vidim neki napredak, samsungu je najjača strana video sekcija i tu im praktički nema ravne, al fotić, to je već druga priča, tu ima dost mjesta za poboljšanja, al ovaj exynos nije baš popularan za gcam aplikacije i to im je slaba točka.

 

Ak Gugl u Pixel 4 ubace ove godine veći senzor, ostalima se loše piše, i ovako s jednom kamerom briljiraju sa odličnim softverom, al ak se odluče na dvije tri kamere s većim senzorom i ultimativnim softverom, ostali neće imat šanse za mrdnut s mjesta.

 

ovaj je isprdao kameru

Nitko nikad u povijesti kupovine OP uredaja nije rekao, kupit cu OP zbog kamere 

 

za njihove kupce, ovo je vrhunska kamera, nema veze sto je slabija od P30P i S10, ipak su njih dvoje vrh ponude kamera ove godine, a OP7 nije uopce jako daleko

 

meni osobno je odlican uredaj, pa pogle onaj ekran na sta lici, pa to je san snova, a ne ovaj moj S10e sa rupetinom 

 

 

i meni je odlican u svakom slucaju, pogotovo taj ekran...

da mi je neki spoj tog ekrana i brzine op7, i kamere i baterije p30p, platio bi koliko god treba.. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
digitall kaže...
zvonac kaže...
Meni osobno je odlican uredaj, pa pogle onaj ekran na sta lici, pa to je san snova, a ne ovaj moj S10e sa rupetinom 

 

 

 

 Već je bilo uređaja s takvim mehanizmom pa su se žalili ljudi da će se to pokidat. Očito moraju velike firme to napravit pa ce onda ljudi prihvatit to kao dobru ideju. Ako već ljudi izdrkavaju na full front screen onda je to najbolje rješenje po meni. Iako osobno meni s9 je imao dovoljno mal gornji dio da pruži dovoljno velik i lijep ekran a da nema izmišljanja s kamerama i notchevima. Ali eto trend je trend

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
pacijent007 kaže...

 

 

 

 Već je bilo uređaja s takvim mehanizmom pa su se žalili ljudi da će se to pokidat. Očito moraju velike firme to napravit pa ce onda ljudi prihvatit to kao dobru ideju. Ako već ljudi izdrkavaju na full front screen onda je to najbolje rješenje po meni. Iako osobno meni s9 je imao dovoljno mal gornji dio da pruži dovoljno velik i lijep ekran a da nema izmišljanja s kamerama i notchevima. Ali eto trend je trend

ne znam sta bi trebao napraviti da se to potrga

 

em se uvlaci samo od sebe pri padu, a ako ti padne mob na pod, najmanji problem ce biti selfie kamera, veci ce biti da ode ekran ili zadnja strana koje su, kao na svima od stakla 

 

mehanika je dugotrajnija od stakla 

 

jedini "downside" toga je face unlock koji zbog te kamere neces koristiti, jer je besmisleno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja se slažem da se neće tako lako pokidati, isto kao i slide mehanizam koji je oppo find x predstavio a sad xiaomi također uveo. I za taj mehanizam su rekli da će se od prašine zaglavit i šta ja znam haha pa imali smo godinama klizne mobitele i preživili su I prašinu i sve a sad bi trebali bit još napredniji

 

Meni osobno face unlock nije praktičan niti ga koristim, fingerprint mi jr jos uvijek go to. 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Zanimljivo..

 

P30 pro ispada najlošiji u onome u čemu je kao najjači?

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
To si zakljucio samo po tome sto je dao najtamniju sliku?

Po detaljima je najbolji koliko vidim, ali to je i ocekivano.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 10:22 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
To di zakljucio samo po tome sto je dao najtamniju sliku?

Po detaljima je najbolji koliko vidim, ali to je i ocekivano.

 da, najtamnija i mom oku najlošija :)

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ja to rijesim u 10 sec, a na preostala dva ne mogu stvoriti tu ostrinu koje nema.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mi9 night vs p30 pro night.

 

Hah.

Moj PC  
2 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Mi9 night vs p30 pro night.

 

Hah.

  

 

sick as fak

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Mi9 night vs p30 pro night.

 

Hah.

 Meni se ne svidja kako je P30 PRO odradio, napravio je dan od noci i izgleda nekako umjetno.

Mi9 je realnije prikazao, ali ni njegova nije bas nesto.

Ja u takvim uvjetima rijetko kada trebam kameru pa me to toliko ne tangira.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni to izgleda strašno umjetno, može mi poslužit samo ako baš nešto moram uslikati da se vidi, ali ovako da koristim da napravim neku fotku nekog subjekta ne bi koristio jer mi ne izgleda realno I nemam želju za takvim fotkama i uspomenama

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pogrešno razmišljanje. 

Radi se o night modu koji simulira dugu ekspoziciju.

Duga ekspozicija je u fotografiji uvijek bila interesantna jer je baš u ovakvim uvjetima davala nešto što brzo okidanje ne može, među ostalim brojnije detalje.

Puno je lakše huawei sliku editirati, potamniti i sačuvati detalje uz nikakvu buku, nego xiaomi sliku posvijetliti. 

Ovo dolje je huawei u auto modu, što je opet miljama bolje od mi9.

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Amo još malo,

ovaj put automatika vs automatike.

 

Mi9 vs P30 pro

 

Prva fotografija je u automobilu u garaži, dakle dio scene je u svijetlu, dio u mraku.

 

Mi9

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/47864563461/

 

P30 pro

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/33987242108/

 

     MI9    P30pro

ISO: 3400    500

EXP: 1/33     1/25

 

Po meni je p30 pro puno bolje teksture odradio, a ako polgledate gornji lijevi kut, vidi se da mi9 dosta teže kontrolira buku od p30 pro.

Ako pogledate koji su iso odabrali telefoni jasna je superiornost huawei senzora.

 

 

Druga fotografija je slika murala, sa zgradama, stablima i nebom u pozadini, dok je cesta ispred murala.

 

MI9

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/47864559141/

 

P30 pro

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/47812297962/

 

 

     MI9    P30pro

ISO: 7570     1250

EXP: 1/25     1/33

 

S obzirom da se radi o iso +7000 mi9 je to fino cak odradio. Al opet je p30 pro dosta bolji, koji god detalj slike pogledate, oštriji je i s manje buke na p30 pro. Pogotovo stablo desno od murala, p30 pro ima toliko detalja, a mi9 je kao temperom napravljen.

 

 

Treca fotografija je pogled na zgradu, mjesec i vedro nebo.

 

MI9

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/46948360765/

 

P30 PRO

https://www.flickr.com/photos/99741841@N07/33987242568/

 

     MI9    P30pro

ISO: 24022    3200

EXP: 1/14     1/20

 

Ovdje je mi9 odlucio koristit isto +24000 i stime uništio sliku. Dok se na p30 pro slici vidi nekoliko zvjezda, tekstura neba, tekstura grmlja. Mi9 je samo inferioran.

 

Da se razumjemo:

 

Mi9 3500kn osnovni model 6/64

P30pro 6300kn osnovni model 6/128

 

Razlika u cijeni nije opravdana ako se gledaju neke stvari kao raznovrsnost softvera, unlockanje bootloadera, cijena opravka, performanse itd.

Ali, ako gledamo samo kameru, p30 pro ce još dugo vremena biti sasvim odličan u tom polju, dok mi9 i sada ostavlja dosta toga za poželit.

 

Napomena: Ako gledamo 4k video, tu je mi9 superioran, bolji eis, svjetliji, više detalja itd.

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Generalno gledajuci, video je bolji na Mi9?

 

Jer mi se cini da video na P30p nije na razini flagsipa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Definitvni, mislim da SD855 puno bolje odrađuje video nego Kirin980

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Mi 9 jako fali OIS na tom senzoru. To bi onda bila druga priča. Možda bolje da su ostali na istom setupu kao Mi 8/Mix 3 uz malo poboljšanje optike i softvera
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Generalno gledajuci, video je bolji na Mi9?

 

Jer mi se cini da video na P30p nije na razini flagsipa.

 

 

Kirin svakako nije za video dobar kao neki konkurentni procesori, ali u odnosu na Mate 20 PRO nesto su radikalno promjenili pa sada to sve skupa izgleda dobro cak i pri losijem svjetlu dok je dnevni video jako dobar.

Ne dobar kao na Note 9 recimo, ali svakako nebi diskvalicirao taj mob u kategoriji videa (kao Mate 20 PRO) iz izbora za moj mob.

Imam vec nekih 50-tak videa snimljenih u 4K sa tim mobom i to je sada OK.

 

Evo jedan video od neki dan, kiša, noc i losiji svjetlosni uvjeti.

Sve ono sto sam na Mate 20 PRO vidio ovdje ne vidim, a to je doslovno raspadanje slike kod slabijeg svjetla.

Sto je zanimljivo video je dobar na sve tri kamere, a u videu koji prilazem sam koristio sve tri kamere.

 

Na zalost Quik nema podrsku za 4K pa je na kraju 4K video konvertirao u 1080p...u 4K izgleda jos bolje.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 12:22 (ocean77).
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

U zadnjoj beti miui dopušta promjenu neba na fotografijama (oblacna je orig)

 

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/bpqjc0/you_can_change_the_look_of_the_sky_in_the_latest/

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 16:06 (thebatman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo mala usporedba 4k stabilizacije

 

Mi9 regularna kamera

 

P30pro regularna kamera

 

Mi9 ultra wide

 

 

P30pro ultra wide

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

Pogrešno razmišljanje. 

Radi se o night modu koji simulira dugu ekspoziciju.

Duga ekspozicija je u fotografiji uvijek bila interesantna jer je baš u ovakvim uvjetima davala nešto što brzo okidanje ne može, među ostalim brojnije detalje.

Puno je lakše huawei sliku editirati, potamniti i sačuvati detalje uz nikakvu buku, nego xiaomi sliku posvijetliti. 

Ovo dolje je huawei u auto modu, što je opet miljama bolje od mi9.

 Duga ekspozicije je meni osobno zanimljiva na dslr, na mobitelima je to još miljama daleko od prave duge ekspozicije i daje nesto između. Ova noćna slika izgleda bojama kao slika pred zoru s naznaka a zvijezda, što je nemoguće snimiti irl nikako. Jedino milky way photography je kul s tim night modom kako je netko gore uslikao I postao. Ovako kad se slikaju random objekti je ili nezanimljiva kompozicija ili nerealna slika.

 

Naravno radi se o osobnom mišljenju jer imam stav ako nešto želim zabilježiti kako vidim po noći ne želim da to ispadne kao predvecer ili u zoru bez sunca. 

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedan usporedni video, David protiv Golijata

 

Nerado to govorim i ne favoriziram Gugl i nek propadnu ak se ne prilagode tržištu ali, Pixeli imaju killer kamere out of box, nikakav samsung, huawei, lg itd. nisu ravni Guglu, možemo mi sad kenjat po pixelima, al ruku na srce, sofver im je maestralan dok je fotić u pitanju, a kolko čitam, P4 bi trebao bit radikalno izmjenjen, računam da bu dodali još jednu kameru, uz vrhunski softver, isti će bit i takav rezultat. Nije ni čudo da je Gcam popularan i širi se poput kuge na ostale mobitele, pitam se zakaj

 

Jednostavno, kupiš Pixel, znaš kakva te kamera čeka, ne trebaš recenzije čitat a svaka sljedeći flagšip je dodatno popeglan, dotjeran i opet malko poboljšan, ono što ne poprave to ne diraju, ne unazade to, kolko je mana, tolko je i prednost.

 

Da recimo jedan S10 ili P30 ima out of box odličnu kameru, Pixel ne bih ni pogledao, Pixeli su i dalje tata mata za kamere i ostat će tak još neko vrijeme. Uz pixele još jednog bih spomenuo, to je HTC 11 i U12, u kuloarima se govorka da S10 nemre konkurirat U12 na polju fotića, i to čak vjerujem pošto U12 ima odličan fotić a uz Pixel 3 stoji mu uz bok sa gcam app.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 14:19 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

pixel 4 bi po meni trebao imati 48 mp kameru i sa tim softverom ce pomest p30 pro :D

4 godine
protjeran
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

evo nesto sa p30p, prva night mode oko 2 ujutro pogled s prozora ( mogao bi biti i ljepsi )
ostale dvije idealni uvjeti, sve auto mode ( nisam se jos previse igrao kamerom )

EDIT: @zvonac moze trenutno sam na poslu zaboravio mob, digao se prekasno izjurio
pa uploadam kad dodem doma. ne znam kad mi se zadnji put slicna situacija dogodila. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 12:24 (bloodborne).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stavi na flickr, bolja je kvaliteta fotki, ovdje se trenutno nemre niš konkretno vidit.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pozdrav ekipa

Imam Xiaomi Redmi 3s Prime i pošto nisam neki ekspert za mobove i mob m dosta treba, nisam nikad imao volje, a i hrabrosti za neke custom ROMove i sl.

U zadnje vrijeme dosta čitam o tome kako GCam jako dobro radi i da ju dosta ljudi stavlja na mob.

E sad mene zanima dal je to tako, dal bi što dobio s tim da ju stavim na svoj mob i kako ide postupak? 

 

Android verzija koja je na mobu je 6.0.1 MMB29M

MIUI verzija je MIUI 10 Global 9.1.24 BETA

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Jedan usporedni video, David protiv Golijata

 

Nerado to govorim i ne favoriziram Gugl i nek propadnu ak se ne prilagode tržištu ali, Pixeli imaju killer kamere out of box, nikakav samsung, huawei, lg itd. nisu ravni Guglu, možemo mi sad kenjat po pixelima, al ruku na srce, sofver im je maestralan dok je fotić u pitanju, a kolko čitam, P4 bi trebao bit radikalno izmjenjen, računam da bu dodali još jednu kameru, uz vrhunski softver, isti će bit i takav rezultat. Nije ni čudo da je Gcam popularan i širi se poput kuge na ostale mobitele, pitam se zakaj

 

Jednostavno, kupiš Pixel, znaš kakva te kamera čeka, ne trebaš recenzije čitat a svaka sljedeći flagšip je dodatno popeglan, dotjeran i opet malko poboljšan, ono što ne poprave to ne diraju, ne unazade to, kolko je mana, tolko je i prednost.

 

Da recimo jedan S10 ili P30 ima out of box odličnu kameru, Pixel ne bih ni pogledao, Pixeli su i dalje tata mata za kamere i ostat će tak još neko vrijeme. Uz pixele još jednog bih spomenuo, to je HTC 11 i U12, u kuloarima se govorka da S10 nemre konkurirat U12 na polju fotića, i to čak vjerujem pošto U12 ima odličan fotić a uz Pixel 3 stoji mu uz bok sa gcam app.

 

 

Nebih se slozio obzirom da sam imao i Pixel 2XL i Huawei P20 PRO i Note 8 i Note 9 pa sada i Huawei P30 PRO...

Pixel je dobar mob, kamera je dobra, ali nije bas sveta krava.

Ono sto je meni mana je nepostojanje manualnog mode...koliko god SW radio dobro, zelim funkcionalan manual mode, jedna kamera i dalje u 2019...to je jos veca mana.

Sada kada imam 3 kamere nikada vise nebi isao na jednu jer otvara doslovno cijelu novu perspektivu.

Sto se mana Pixela tice, meni je mana i preizostrenost fotki (barem kada je rijec o Pixelu 2 XL) i šum na videu cim je manje svjetla.

Na fotkama mi je taj sum OK i fotke izgledaju prirodnije, ali na videu bas gadno izgleda.

 

Kada bi ga isao komparirati sa P30 PRO (sa kojim nisam bio u pocetku zadovoljan, ali nakon zadnjeg update to je drugi mob) Pixel tu nema sta traziti.

Jedino ima smisla za totalne laike kojima je najveci domet upaliti kameru i okinuti sliku...tu se slazem da ce sa Pixelom biti najzadovoljniji laici jer ce uz namjanje muke dobiti uvijek slican zadovoljavajuci rezultat.

Sto se ostalog tice, P30 PRO je za njega 3 klase bolji camera mob.

Ja sam ga sada toliko istestirao, doslovno sam iscijedio sav potencijal iz sve tri zadnje kamere i mogu reci WOW.

 

Sve tri kamere snimaju u RAW (to jos nisam vidio kod nikoga), sve tri kamere snimaju dobar video (nije najbolji, ali je dobar), sirokokutna kamera je odlicna, ima AF, ima ostrinu, dobro se nosi sa distorzijama i cak je zadovoljavajuce stabilizirana kod snimanja videa.

Standardna kamera koja mi je u pocetku bila najvece razocaranje, ali kada sam isao iz nje izvuci maksimalni potencijal ostavila me bez teksta...ta kamera ima 1/1.7 senzor sto je poprilicno veliko u okvirima mobitela i kada se fotka u 40MP i RAW moze se izvuci potencijal veci nego u L1020 (isprobao).

Tele kamera je isto odlicna, i takodjer sam u RAW izvukao neke nevjerojatne slike...ono najbolje kod sve tri kamere je da nema umjetnog peglanja šuma (ako se fotka u PRO i bez AI), nema preizostravanja i slike izgledaju kako trebaju izgledati....

 

Rezime ovoga svega je da Pixel nema bas nikakve sanse u usporedbi sa P30 PRO.

Jedina sansa mu je auto mode, ali da onda stavis i Huawei na 10 MP i na glavnu kameru...to bi ti bilo kao da testiras na Nurburgringu Alfu Romeo Giuliu Quadrifoglio i Golfa TDI, ali da Alfu ne smijes saltati dalje od 4 brzine...

 

Pixel je najbolji mobitel za laike i to je njegova najveca ljepota.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 18:25 (ocean77).
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Imao sam do sad mobitele sa pro opcijom i u 99% slučajeva sam slikao u auto modu. Sad imam pixela i kad uspoređujem slike u auto modu, pixel je bolji. Pro mode ne mogu komentirati.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice