Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.524
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...
Ja ne kužim sto nam dr. Klaić piše, da optički zoom je raw format cropan na manji dio...? Wtf, sam nešto prespavao???!!

 @Čitatelj kaže ovo : citiram "

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)" Kraj citata 

 

Molim objašnjenje jer ni meni ovo njegovo nije jasno.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

mislim da sam rijesio ovu najtezu zagonetku do sad, on misli da današnji mobiteli nemaju optički zoom

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
R36 kaže...
Dan1234567890 kaže...
Ja ne kužim sto nam dr. Klaić piše, da optički zoom je raw format cropan na manji dio...? Wtf, sam nešto prespavao???!!

 @Čitatelj kaže ovo : citiram "

Vidis, da se imalo razumijes u optike, znao bi da se fotografija opticki nikad ne zumira,

nego se puca u RAW formatu u najvecoj rezoluciji, jer tad imas najvise detalja,

te mozes onda tu datoteku izrezati po zelji, koji god dio zelis, bez gubitka kvalitete.

(za razliku od optičkog/digitalnog i hibridnog zooma)" Kraj citata 

 

Molim objašnjenje jer ni meni ovo njegovo nije jasno.

 

digitall kaže...

mislim da sam rijesio ovu najtezu zagonetku do sad, on misli da današnji mobiteli nemaju optički zoom

 možda je nešto lingvistički ispravljao, u smislu da se fotografija ne može optički zoomirati, nego samo digitalno...optički zoomiraš kadar ili tako nešto...uf, na što ja trošim vrijeme, dr. bogoljuba klaića 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Bug forum.. sliku ne mogu stavit 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 14:46 (R36).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Imao sam Pixel i ovaj test je najobicnija glupost.
Kamera na mobitelu vise nije samo glavna kamera vec cijeli set kamera i tu je Pixel totalno inferioran.
Ovaj test je proveden na nacin da se uopce i moze napraviti da dio tog testa bude i Pixel, a to je da se npr. Huawei koristi sa cetvrtinom svoga potencijala...ono idemo na Nurburgring i stavimo BMW 4 u safe mode i komparirajmo ga sa Golfom GTI.

Huawei ima potencijal neusporedivo vece rezolucije, koristenje 40 MP kojom bi pomeo Pixel, ima opciju wide kamere od 16mm, fotkanja od predmeta iz neposredne blizine sa super macro mode, fotkanje sa kamerom fokale 125 mm...meni je ovaj test neozbiljan.
Ako bi isli komparirati puni potencijal svih kamera na navedenim mobitelima Pixel bi ovdje bio uvjerljivo zadnji.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Evo zasto kazem da bi P30 PRO pomeo Pixel da se koristi puni potencijal...fotka ispod je CROP istog kadra...lijeva je CROP 40 MP fotke, a desna CROP 10 MP sa kakvom je testiran protiv Pixela i ostalih u testu...

https://flic.kr/p/2g4wZ9v

Dovoljno je pogledati špagu ljuljačke...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Svaka čast malim kosookima na vau kameri ali još moraju puno pure papati da dođu na razinu pixela što se tiče kamere a i softwarea. Dok Pixel vrti Android Q betu već 3 i za koji dan 4 dragi Hawai zabrinut je hoće li dobiti još koju nadogradnju softwarea a o Androidu Q može sanjati 😎

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ivan27 kaže...

Svaka čast malim kosookima na vau kameri ali još moraju puno pure papati da dođu na razinu pixela što se tiče kamere a i softwarea. Dok Pixel vrti Android Q betu već 3 i za koji dan 4 dragi Hawai zabrinut je hoće li dobiti još koju nadogradnju softwarea a o Androidu Q može sanjati 😎

 

Ovaj post je podjednako ozbiljan kao i test koji si stavio...

 

 

 

11 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pozdrav.Imam jedno pitanje.Trenutno imam Huawei P9 i namjeravam mjenjat mob za P30lite.Koliko se isplati takva opcija?Zanima me fotkanje i same performanse,posto se volim igrat na mobu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Endymon kaže...

Pozdrav.Imam jedno pitanje.Trenutno imam Huawei P9 i namjeravam mjenjat mob za P30lite.Koliko se isplati takva opcija?Zanima me fotkanje i same performanse,posto se volim igrat na mobu.

 

 

Mijenjati top model za bazni model iako noviji...ne znam bas...nisam do sada jos radio takvu egzibiciju.

Ja bi radije da sam na tvom mjestu pogledao neki model predhodne generacije (npr P20 PRO/P20) nego Lite verziju P30.

4 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Kao bivši korisnik pixel 3xl a sadašnji vlasnik p30 pro mogu reći da je pixel daleko daleko ozbiljniji kamera mob od p30 pro u svim modovima koje nudi p30 pro.P30 pro je odlican mobitel u kompletu ali ruku na srce nema što tražiti kraj pixela 3 i 3xl,niti u istu recenicu bez da se netko uvrijedi...I sam koristim trenutno p30 pro ali kao sto st netko napisao treba huawei jos dosta toga nauciti o kamerama i tehnikama obrade.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stavio sam nesto novih fotki na Flickr sa 5X uvecanjem i nesto sa wide kamerom.

Primjetio sam da mi je masa fotki sa wide i tele kamerom koje su toliko dobre da sam se iznenadio koliko malo koristim standardnu.

 

https://flic.kr/p/2g4rErV

 

https://flic.kr/p/2g4s3Z6

 

https://flic.kr/p/2g4rTtg

 

https://flic.kr/p/2g4rXPb

 

https://flic.kr/p/2g4rWp2

 

I neke sa wide...

 

https://flic.kr/p/2g4rQdC

 

https://flic.kr/p/2g4rJcM

 

https://flic.kr/p/2g4rWoZ

 

https://flic.kr/p/2g4rGJf

 

https://flic.kr/p/2g4rS9d

 

Sa Pixelom nista od ovih slika nebi bilo moguce...pametnome dosta.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 23:20 (ocean77).
 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Nemorate se pojedinci vrijeđati,iznosim svoje mišljene i znanje kao profesinonalni fotograf zato sam se i registrirao cisto da kazem sa mog stajalista kako realno stoje stvari sto se tice smartphone kamera.Dakle kao trenutni vlasnik p30 pro kazem da je pixel daleko bolji što se tiče kamere a mislim da sam kompetentan na tom polju tako da eto bez ljutnje pojedinaca jer jasno mi je da svatko svoga konja hvali tako da sve 5:)

 
2 3 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Profi fotograf koji se uopce zamara kamerama na mobitelima...e sta sve necu cuti ovdje.

Kolega otvorio jos jedan account nebi li naivne uvjerio u ove nebuloze.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovdje je tema o mobitelima a ne o profi aparatima tako da komentiram ono o cemu se ovdje piše.Tko voli fotografiju ili se bavi fotografijom logično je da ju kao takvu voli imati što bolju na mobitelu a o vašim mutnim slikama i neiskustvu,totalno amaterskom i površnom znanju dalo bi se raspravljati ali vec kod prvog posta sam naišao na otpor tako da tu rasprava prestaje...I dalje tvrdim pixel treba probati pa onda suditi.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Phonexpert kaže...

Ovdje je tema o mobitelima a ne o profi aparatima tako da komentiram ono o cemu se ovdje piše.Tko voli fotografiju ili se bavi fotografijom logično je da ju kao takvu voli imati što bolju na mobitelu a o vašim mutnim slikama i neiskustvu,totalno amaterskom i površnom znanju dalo bi se raspravljati ali vec kod prvog posta sam naišao na otpor tako da tu rasprava prestaje...I dalje tvrdim pixel treba probati pa onda suditi.

 

 

Slazem se, vrati se pod svoj 5 godina star account i raspravljaj na razini odraslih ljudi...pa iz aviona se vidi da je ista osoba pisala postove na ovoj temi pod dva razlicita nicka i da ista osoba ne zna gdje ide zarez i radi iste gramaticke pogreske. 

4 godine
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ne razumijem kome je upućeno i na što se misli?No dobro,nije ni važno kraj "stručnjaka" poput tebe.Dao bih se kladiti da si klinac po postovima a ja sa djecom ne raspravljam u nedogled...Slike i konkretne usporedbe kamera prosli pixel 3xl vs sadašnji p30 pro kroz koji dan kada ulovim vremena od posla a ne kao neki koji idu jos u školu pa stignu kada god kao mladi kolega koji se osjeca prozvano:)Lp

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ljudi, koji mob ima najmanji shutter lag? Pretpostavljam Pixeli.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 8:02 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Pixel, iPhone...
8 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Kakvi su Samsung i Huawei sa lagom?
Jel možeš uhvatiti djecu s njima, recimo kod igre u parku.

 

Edit: Phonearena tablica 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 8:50 (NorthBlue).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
NorthBlue kaže...

Kakvi su Samsung i Huawei sa lagom?
Jel možeš uhvatiti djecu s njima, recimo kod igre u parku.

 

Edit: Phonearena tablica 

 

 

 Za takve stvari predlažem 4k snimanje i kasnije snapshootanje iz videa. Bar se meni za pse pokazalo ka najbolje rješenje.

A inace svi ovi novi telefoni sa f1.8 i na više mogu bez problema uhvatiti bilo što u pokretu sa dobrim svijetlom.

 

Zato su ok ovi ai uređaji jer primjete da se nešto krece. Stave manji shutter i veci isto.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Na U11 sam dost fotki propustio zahvaljujuci shutter lagu, pa sam odustao od tih eghzibicija, al definitivno to ce mi bit jedan od prioriteta kod nabavke moba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Phonexpert kaže...

Kao bivši korisnik pixel 3xl a sadašnji vlasnik p30 pro mogu reći da je pixel daleko daleko ozbiljniji kamera mob od p30 pro u svim modovima koje nudi p30 pro.P30 pro je odlican mobitel u kompletu ali ruku na srce nema što tražiti kraj pixela 3 i 3xl,niti u istu recenicu bez da se netko uvrijedi...I sam koristim trenutno p30 pro ali kao sto st netko napisao treba huawei jos dosta toga nauciti o kamerama i tehnikama obrade.

 Znaci registirao si se ima 1dan i to samo da pišeš u ovu temu.

hm.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
ivan27 kaže...

Svaka čast malim kosookima na vau kameri ali još moraju puno pure papati da dođu na razinu pixela što se tiče kamere a i softwarea. Dok Pixel vrti Android Q betu već 3 i za koji dan 4 dragi Hawai zabrinut je hoće li dobiti još koju nadogradnju softwarea a o Androidu Q može sanjati 😎

 

Ovaj post je podjednako ozbiljan kao i test koji si stavio...

 

 

 

 koliko ja vidim, test koji je stavio je usporedba kamera u auto modu...bas ono sto sam i ja komentirao i što po mom mišljenju, čini 99% ukupnog broja fotografija slikanih mobitelom. 

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Dan1234567890 kaže...

 

 

 koliko ja vidim, test koji je stavio je usporedba kamera u auto modu...bas ono sto sam i ja komentirao i što po mom mišljenju, čini 99% ukupnog broja fotografija slikanih mobitelom. 

 i to je ok.

 

medutim specijalizirani forumi i specijalizirane podteme, sluze raspravi, da se nesto nauci, i da se napreduje u nekome pogledu kao korisnik i da se usporeduje sve i svaka sitnica i mogucnost

 

prema tome takve usporedbe nisu za nas, jer mi znamo bolje, vise i koristimo uredaje do maksimuma i onda dolazimo tu raspravljati

 

i u tome smislu Pixel nema sta traziti pored P30 Pro

 

oni koji fotkaju samo i iskljucivo u auto modu i zadovoljni su sa onime sto ima telefon pruza, super za njih

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Na U11 sam dost fotki propustio zahvaljujuci shutter lagu, pa sam odustao od tih eghzibicija, al definitivno to ce mi bit jedan od prioriteta kod nabavke moba.

 

 

Ako ti je to vazan kriterij Pixel je to najbolji od ovoga sto sam ja probao, doslovno mozes uloviti munju refleksno...ako imas dobre reflekse.😄

P30 PRO je tu osrednji kao i Note 9.

3dfx kaže...
Dan1234567890 kaže...

 

 

 koliko ja vidim, test koji je stavio je usporedba kamera u auto modu...bas ono sto sam i ja komentirao i što po mom mišljenju, čini 99% ukupnog broja fotografija slikanih mobitelom. 

 i to je ok.

 

medutim specijalizirani forumi i specijalizirane podteme, sluze raspravi, da se nesto nauci, i da se napreduje u nekome pogledu kao korisnik i da se usporeduje sve i svaka sitnica i mogucnost

 

prema tome takve usporedbe nisu za nas, jer mi znamo bolje, vise i koristimo uredaje do maksimuma i onda dolazimo tu raspravljati

 

i u tome smislu Pixel nema sta traziti pored P30 Pro

 

oni koji fotkaju samo i iskljucivo u auto modu i zadovoljni su sa onime sto ima telefon pruza, super za njih

 

 

 

Upravo to, svaka cast za post.

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovo što pričaju za boje je čista glupost.

Nikako da shvate da ima 3 moda projekcije boja.

Standard - koristili ovi koji su testirali...

Vivid colors - zasićene boje

Smooth colors - Ja koristim - boje kakve vidim golim okom.

 

Mogli su namjestit smooth i dobili bi realne boje.

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ovo što pričaju za boje je čista glupost.

Nikako da shvate da ima 3 moda projekcije boja.

Standard - koristili ovi koji su testirali...

Vivid colors - zasićene boje

Smooth colors - Ja koristim - boje kakve vidim golim okom.

 

Mogli su namjestit smooth i dobili bi realne boje.

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice