"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.312
|
čitano: 5.732.934
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li ima netko link za neki store na aliexpress-u gdje bi se mogli uzeti huawei mobiteli bez carine ili općenito neki link za dućan na net-u gdje se mogu naći huawei mobiteli po ok cijenama bez carine ...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako kga zanima imam note 4 4/64 iz neutrina..pp. hvala

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Planiram da kupim Oukitel K6 zbog močne baterije, iako je isprva bila namjera MIX2 ali odustao, ovaj put bude prednost baterija.

 

Gledam na njihovoj stranici  i primjetio da su počeli gurati sa USB type-C :) hura, a dosad su gurali microusb 

 

Da spomenem i ostale specifikacije

Procesor MT6763 OctaCore 2.0 ghz

GPU - Mali G71 MP2 700mhz

Dimenzije - 158,7*76,3* i debline 10,4mm

18:9    6" ekran   2160*1080

6300mah baterija

Brzo punjenje 5v 3a (Pump express 3.0) 

NFC (ako je nekome bitno) moj postojeći ima to ali nisam do sada to koristio

Kamera 21 i 8 megapiksela a prednja 13 i 8 megapiksela (obje strane imaju bljeskalicu) 

6gb rama, i 64gb interne memorije

Android 7.1

 

Izlazi u dvije boje (crni i plavi)  po meni je plavi puno ljepši :) 

 

Na ovom modelu su umogučili i FaceID, iako ga ja nebudem koristio 

 

 

Nabacite PALAC ako vas je zainteresirao ovaj model :) Mene je je jako a i želim kupiti neki dobar sa dobrom baterijom. Obično bolja baterija znači debliji mobitel ali ovaj je tanji od mojeg postojećeg za par mm  :) 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 23:11 (Markić7).
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da nadodam, prodaja kreće negdje za Božić, možda prije a sada je dostupno u pretprodaji za 

252dolara to je otprilike 1600kuna, uopče nije loše za mobitel sa takvim vrhunskim specifikacijama :) 

 

Stavio budem video koji je  Oukitel ekipa napravila usporedbu punjenja istog moba sa dva različita punjača 

Prvi je 5v 3a a drugi je 9v 2a

 

Po testovima5v 3a je napunio bateriju brže za nekih 2sata i 40 minuta a sa drugim punjačem je još preostalo 5% da se napuni do kraja uglavnom točnije vrijeme do 100% je 3sata i 10 minuta, dakle još jebilo potrebno 30minuta. Iako je riječ o samo 5% ali treba reći da se brzina punjenja pri kraju smanjuje radi zaštite baterije pa zato treba više. 

Rezutati nisu uopče loši jer je rijeć o bateriji od 6300mah :) 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 17:53 (Markić7).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...

Ima u postavkama google playa, kako je čovik rekao...

 Ma štima to sve, ali to je za ažuriranje već skinutih aplikacija. Ja imam problem kod skidanja novih aplikacija koje nemam instalirane. Podesim ja to sve da ide i preko podatkovnog i preko wifi-a ali mob i dalje čeka Wi-Fi. Sa ažuriranjem već instaliranih nemam problem.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-vernee-x

 

Ovo bi mozda mogao bit bolji mob od oukitela.

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-vernee-x

 

Ovo bi mozda mogao bit bolji mob od oukitela.

Nešto jest bolje, bolji proc, više interne memorije. 

 

ali su skoro isti, vernee je skuplji ali on bude koliko vidim ide u prodaju negdje 9 siječnja. 

 

Ovdje se može vidjeti usporedba https://droidchart.com/en/compare/vernee-x-verneex-4019,oukitel-k6-k6-4017  

 

Ako je nekome bitno Oukitel ima NFC 

 

Za vernee je u feature ubačeno da ima VOS, da vas ne zbuni to je samo kratica (Vernee Operating system)  čisti android uz minimalne izmene koje je uradio Vernee.

 

I na kraju ako zanemarimo te sitne razlike, mislim da bude na kraju presudilo kome više vjerujete, Oukitelu ili Vernee, tko je bolji kao kompanija ??? Koja kompanija ima bolju ocjenu kod izrade smartphonea ?

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zdravo ljudi,
jel ima neka dobra stranica za kupnju maskice za Xiaomi?
Gledam sve i nema nitko ništa skoro osim neutrina, a tamo nemaju model koji želim.
Ne bih baš ebay da mi dođe za mjesec dana...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trebao bi mi jedan smartphone za stariju osobu, nece ni koristit internet na njemu (ne pitajte zašto onda smartphone). Uzeo bi ga kod nas, može i preko Njuškala (samo da je neotvoren, neraspakiran).

 

Cijena da je do 600 kn. Ima tko kakav prijedlog?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
marijanooo kaže...

Trebao bi mi jedan smartphone za stariju osobu, nece ni koristit internet na njemu (ne pitajte zašto onda smartphone). Uzeo bi ga kod nas, može i preko Njuškala (samo da je neotvoren, neraspakiran).

 

Cijena da je do 600 kn. Ima tko kakav prijedlog?

 

znam da boja ne odgovara starijoj osobi, cijena je nesto visa ali steta je kupit neki odron za 600 kn kad za 750 imas recimo ovaj stroj

 

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-S3-X626-5-5-Inch-4GB-32GB-Rose-Gold-384730.html

 

nemas pdv-a posto je iz njemacke shipping, postarija je jos 7 ojra, upises kod kimovil i dobis popust oko 5 eura

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dobar je leco,ako ti me smetaju debeli crni okviri,koji su naravno u slici fotošopirani i umanjeni
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi RN4(Snapdragon) snižen za 150 kn u Mobisu.Sad je 1349 kn


O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
marijanooo kaže...

Trebao bi mi jedan smartphone za stariju osobu, nece ni koristit internet na njemu (ne pitajte zašto onda smartphone). Uzeo bi ga kod nas, može i preko Njuškala (samo da je neotvoren, neraspakiran).

 

Cijena da je do 600 kn. Ima tko kakav prijedlog?

 Savjetovao bi ti da potrazis njuskalo za xiaomi mobitele, za oko 600 kn se da nac dobar stroj..

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dostavlja li dhl vikendom ?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jaZey kaže...
marijanooo kaže...

Trebao bi mi jedan smartphone za stariju osobu, nece ni koristit internet na njemu (ne pitajte zašto onda smartphone). Uzeo bi ga kod nas, može i preko Njuškala (samo da je neotvoren, neraspakiran).

 

Cijena da je do 600 kn. Ima tko kakav prijedlog?

 

znam da boja ne odgovara starijoj osobi, cijena je nesto visa ali steta je kupit neki odron za 600 kn kad za 750 imas recimo ovaj stroj

 

https://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-S3-X626-5-5-Inch-4GB-32GB-Rose-Gold-384730.html

 

nemas pdv-a posto je iz njemacke shipping, postarija je jos 7 ojra, upises kod kimovil i dobis popust oko 5 eura

 definiraj stroj...

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ivanzd1 kaže...
Dostavlja li dhl vikendom ?

Ne, ali rade subotom do 12...

11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Htio sam na Goldway-u kupiti Mi note 3 ali vidim da je na stranici
nestala animacija koja pokazuje DHL avion koji naj prije slijeće u UK radi carine
i još je pisalo No Custom Duty,No VAT for the EU! Tome sam nekako vjerovao, a sada to ne vidim,
pa me strah da će mi mob završiti na našoj carini, a to je veći trošak i još veća gnjavaža.
Ima li tko neka saznanja o tome ili ja pušem na hladno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zasto po tebi nije stroj za tu cijenu?

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
misizulja kaže...

Zasto po tebi nije stroj za tu cijenu?

 isti takav sam uzeo ćerkici, samo što je stigao iz kine i sa troškovima carinjenja me ispao soma i nešto kuna 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

ne

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jbg,ovaj je iz DE skladišta tako da je ok za tu cijenu sta je je..nzz sta ruske kaze..nece se izjasni

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 22:24 (misizulja).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Taj leeco S3 nema B20 ni aux port. Inače bih ga uzeo ovaj tren. A i taj njihov os čujem da ima problema s podrškom. I dalje ne mogu vjerovati da takav hardver dođe samo 120$
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Leco je zatvorio firmu(za mobitele),zato više i ne treba očekivati nadogradnje softwera.Prodaju zalihe dosta jeftino pa ko voli....
Imam le max1,i radi super več oko16 mjeseci.
9 godina
neaktivan
offline
Blubo S8+

Pozdrav svima.

Uzeo bi neki mobitel za kćer. Zapela je za BLUBO S8+

Ima li netko kakvih iskustava s tim mobitelom?

I zna li nteko adresu na webu od kuda se ovaj mob može naručiti bez plaćanja PDV-a i carine?

 

Našao sam ga tu: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1138348.html?wid=11

Samo ne znam što je s dodatnim davanjima.

 

Ja sam joj savjetovao da uzeme nešto od LeEca, ali je pročitala u nekim recenzijama da se neke aplikacije sa kineskim slovima ne mogu skinuti sa njega i da stalno ostaju na displeju. Ako neko to može ptvrditi bio bi mu zahvlaan.

Može i prijedlog nekog dugogo moba do 200 EUR, bitna je što bolja kamera i zaobljeni rubovi

 

Hvala svima.

Lp.

Andrej

ANDREJ
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Uzmi neki Xiaomi npr RN4x
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ona sada ima Asus ZenFone Selfie i kamera je na njemu bolja nego što je ima Xiaomi RN4x

ANDREJ
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Taj blueboo sigurno nema bolju kameru od xiaomi. Znaci blueboo te dodje 142*1,25 cca 180eur + jos nekih 10 carinskih troskova znaci cca 190 eur, za malo vise love ide xiaomi mia1 ako joj je kamera bitna i na njega modificiranu google camera apk  instalirati i dobis i eis na njemu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo testova kamera i ostalih karakteristika za ta tri telefona (asusa koji ima, bluboo i xiaomi- redmi 4x: https://www.kimovil.com/en/compare/asus-zenfone-selfie-3gb-32gh,bluboo-s8-plus,xiaomi-redmi-4x-4gb-64gb

xiaomi redmi 4x ima najlošiju kameru.

 

ANDREJ
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja tu ne vidim nikakav test, samo specifikacije.  Ja bih nadodao jos 30eur i uzeo xiaomi mia1 za 215eur sa njemackog skladista

Imas i ovdje xiaomi mi max 2 sa eu skladista link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2017 11:08 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice