"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.736.379
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sigurno opet neke strke sa bootloaderom kao kod 5x..

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Samo da ispravim kolegu, xiaomi gura usb-c na mi seriji od mi4c (zadovoljan vlasnik), a ne mi5 

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Sigurno opet neke strke sa bootloaderom kao kod 5x..

 A ja cu im bome zapapriti ako se dogodi takva situacija.Odmah otvaram dispute i trazim 30$ nazad.Uzimao sam za frendicu koja je inzinstirala na Rose gold,i naravno samo tog nije bilo sa China romom.Razlika u cijeni je bila cca 30 usd,i naravno da bi uzeo China rom i sam preflashao nego dao 30$ za multirom....

E sada,ako mi se pojavi ta oznaka unoffical,odmah ide dispute,lijepo u item descriptionu pise OFFICIAL GLOBAL ROM....krajnje bezobrazno,znaci flashaju neki kuhani,sa kojim ces kasnije 99% imati problema i jos te oderu za 30$...E nece moci

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@brmbo - Ovo si probao (preneseno s en.miui.com foruma):

 

Hi, I've found a fix for the advert that appears on the top of your Redmi 5/plus.
Go to settings: System apps - Security - Disable "Allow internet connection".
Now go back and click onto Installed apps - Security - Clear data.
Now your message has disappeared.
Enjoy!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 19:14 (skolarek).
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
skolarek kaže...

@brmbo - Ovo si probao (preneseno s en.miui.com foruma):

 

Hi, I've found a fix for the advert that appears on the top of your Redmi 5/plus.
Go to settings: System apps - Security - Disable "Allow internet connection".
Now go back and click onto Installed apps - Security - Clear data.
Now your message has disappeared.
Enjoy!!

 Jesan i trenutno je pomoglo pa evo link za ostale , izgleda nisan jedini

 

http://en.miui.com/thread-1496375-1-1.html

http://en.miui.com/thread-1539642-1-1.html?mobile=2

a evo cilo veće nemogu ni botloader otključati- kaže da ne podržava iako tu piše drugačije

 

https://www.theandroidsoul.com/xiaomi-redmi-5-and-5-plus-twrp-recovery-and-root/

 

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
To je službeni rom za Redmi 5 plus izašao 12.01. ali su ga nakon par dana maknuli sa weba ????
Zapravo čak ke bila 9.2.3.0 novija verzija
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, zainteresiran sam za kupnju ovog uređaja preko giztopa.

https://www.giztop.com/phones/xiaomi/xiaomi-redmi-5.html

 

Nikad preko njih nisam uzimao, pa me sad zanima šalju li oni sve iz EU skladišta ili ne, jer mi nema nigdje naglašeno odakle se šalje, a ne želim dodatno plaćati carine, poreze itd...I naravno da ima Hrvatski jezik na njemu. :D

 

Ima li tko kakva iskustva? 

Hvala..

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sjećam se da su izimali neki s foruma... Kao nema troškova carine no na kraju se ispostavilo da ipak šalju iz kine i ljudima su morali platiti pdv plus carinu. Bolje uzeti u honorbuyu.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo samo da potvrdim da mobiteli sa HK Goldway prolaze i dalje bez davanja. Mob naručen 02.01, poslan 10.01, stigao danas. Ako se dobro sjećam, taman 09.01 su stavili obavijest da opet imaju tax free shipping. Kupljen Redmi 4A 2/16 klincu za rođendan... cca 700kn...
 
0 0 hvala 2
8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Eto da i ja potvrdim, narucen redmi 5 plus 10.01.2018. Poslan danas iz kine dhlom. Goldway

 

Malo su zaplivali ali sta ces

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 11:43 (punta arenas).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
punta arenas kaže...

Eto da i ja potvrdim, narucen redmi 5 plus 10.01.2018. Poslan danas iz kine dhlom. Goldway

 

Malo su zaplivali ali sta ces

 e super..samo da pitam,koju verziju ste narucili i hoce li imati hrv jezik? vrlo bitno mi je..
ako narucim di pise global rom i multi - language, znaci da ce imati hrv? nemam iskustva s tim cackanjem po mobu poslje i ne da mi se s tim zajeb...
i jeli jedina razlika u AliExpress Standard Shipping i DHL  u vremenu cekanja, ili ima razlike sa kojeg skladista se salje?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 12:29 (ivbr97).
6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Corto_1973 kaže...
Evo samo da potvrdim da mobiteli sa HK Goldway prolaze i dalje bez davanja. Mob naručen 02.01, poslan 10.01, stigao danas. Ako se dobro sjećam, taman 09.01 su stavili obavijest da opet imaju tax free shipping. Kupljen Redmi 4A 2/16 klincu za rođendan... cca 700kn...

 odlicno..samo recite mi imate li hrv jezik na njemu? i koju dostavu ste koristili, onu njihovu standard ili dhl?

8 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ivbr97 kaže...
punta arenas kaže...

Eto da i ja potvrdim, narucen redmi 5 plus 10.01.2018. Poslan danas iz kine dhlom. Goldway

 

Malo su zaplivali ali sta ces

 e super..samo da pitam,koju verziju ste narucili i hoce li imati hrv jezik? vrlo bitno mi je..
ako narucim di pise global rom i multi - language, znaci da ce imati hrv? nemam iskustva s tim cackanjem po mobu poslje i ne da mi se s tim zajeb...
i jeli jedina razlika u AliExpress Standard Shipping i DHL  u vremenu cekanja, ili ima razlike sa kojeg skladista se salje?

 Ja naručija global i stiga s hrv ali još nije ispeglan i sad stalno iskače upozorenje o roomu ( prijašnj stranica i privremeno riješenje nekoliko postova gori)

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kolegi dosao Koolnee K1 sa Gearbesta nizozemskom postom bez da je na carini zapeo,cista lova 150$
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Za tu lovu ide redmi note 4 ili redmi 5, 5plus koji su daleko bolji mobiteli od te kopije samsunga s8
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi, kako se ostvaruje garancija za mobitele kupljene sa stranih site-ova, konkretno me interesira honorbuy.

Kako izgleda račun, jamstveni list, je li mail dovoljan ako nema ništa papirnato, pa se sve rješava preko IMEI-a uređaja ili ima neka deseta caka?

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema računa, nema jamstvenog lista (bar ne požiganog), IMEI nema veze, a ostvaruje se kontaktom mailom (obično s puno njih ;) s brojem narudzbe i najvažnije - dobrom voljom prodavača o kojoj ovisi hoće li se problem riješiti i kojom brzinom...

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Veliki Brat kaže...

Ljudi, kako se ostvaruje garancija za mobitele kupljene sa stranih site-ova, konkretno me interesira honorbuy.

Kako izgleda račun, jamstveni list, je li mail dovoljan ako nema ništa papirnato, pa se sve rješava preko IMEI-a uređaja ili ima neka deseta caka?

 u vezi garancije i stranih stranica najbolje je kod alzashopa, ako je pod garancijom, čujem da preuzimaju paket na svoj trošak. 

 

Pa budem ja svoj primjerak kupio kod njih, jer mi se čini da je prevelika zajebancija kada pokušavas popraviti preko kineske trgovine. Jer bas nisu zainteresirani i podosta se pomučis da uspijes nesto ostvariti, i ako ostvaris onda trebas cekati barem par tjedana da stigne paket do njih, onda neko vrijeme da ga poprave i onda da stigne do tebe, i tu je rizik to sto bi se paket mogao ponovno cariniti kao da ga prije nisi imao.

Alzashop je u europi, mislim da je ćeska stranica, ako kupis nesto paket stigne negdje unutar 4dana, meni je stigao za 2 dana. A u vezi garancije ne mogu ti reći jer nemam iskustvo već ono sto sam pročitao. Alzashop je poznati trgovac, ali evo nešto sam čitao da  neki su kupovali od trgovca iz Italije, i kada poprave mob, trgovac je tražio da vlasnik ponovno plati carinu jer su ga oni slali u Kinu na popravak. Mislim da to nije moguče sa alzom jer su bas ono veliki trgovci. 

Ja sam kod njih prije kupio Asus zenfone smartphone, ali uzmi u obzir da nije isto Xiaomi ili Asus, ja sam provjerio prije dali ovlašteni servisi popravljaju asus kupljen kod nih, popravljaju jer asus iam eu garanciju pa moze bilokoji ovlašteni servis popraviti u europi :) 

 

 

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Majko mila, koji kaos!

Fala dečki na odgovorima, ja bi također najradije s alze, ali tamo nemaju Xiaomi mi note 3.

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick,nit sam pravio usporedbu Koolnee-ja sa redmi note-om nit opisivao koji mi je bolji,vec spomenuo i pohvalio Gearbest kojim se izbjegne carina (nadam se jer cekam Oukitel 2 sa Geara)...inace imao sam moree kineza i od nerenomiranih imena i nikad se nisam opekao,svi su bili odlicni,a naravno imao sam i Xiaomija barem 5 modela ali ih ne kupujem zasad cisto zbog izgleda,nista inovativno u dizajnerskom smislu da naprave osim dva mixa...sad sam na Le ecu...i podrzavam sve one koji vole eksperimentirat,nisu kinezi samo Xiaomi...pozdrav
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

stigao redmi 5 plus i počelo se ovo pojavljivat, sta mi je ciniti (tvornicki reset nije opcija jer se pocinje pojavljivat nakon par dana opet)

 

narucen sa mi global storea

 

 

našao pri vrhu stranice kratkoročno rješenje, al ko će ga znat što je dugoročno

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:31 (Del_Boy97).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Del_Boy97 kaže...

stigao redmi 5 plus i počelo se ovo pojavljivat, sta mi je ciniti (tvornicki reset nije opcija jer se pocinje pojavljivat nakon par dana opet)

 

narucen sa mi global storea

 

 

našao pri vrhu stranice kratkoročno rješenje, al ko će ga znat što je dugoročno

 Meni se više ne vrača a od selera dobija još neku "ideju" 

Inače mob je  bolji od redmi note 4 MTK koji san prije ima, od baterije, zvučnika , brzine u aplikacijama , kamere... ali iako iman dopuštenje za unlock botloadera nikako ne prolazi jer u mobu u developer opcijama (prijavljivanju) dobijen grešku.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 19:59 (brmbo).
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imam isti problem...
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
brmbo kaže...

 ali iako iman dopuštenje za unlock botloadera nikako ne prolazi jer u mobu u developer opcijama (prijavljivanju) dobijen grešku.

Xiaomi možeš otključati samo ako si na Developer ROM-u, ne na nijednom drugom, zato dobiješ tu grešku. Dakle, ako si dobio dozvolu za otključavanje, skineš i instaliraš neki Developer ROM preko Updater aplikacije, klikneš u developer opcijama to što si već klikao (tek tad će tvoj Mi račun biti povezan s uređajem), pričekaš 72 sata i onda će ti bez problema otključati BL...

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Normalno da kinezi nisu samo Xiaomi ali nakon dosta probanih kineza, oni su najsigurniji i najviše nude sta se tice omjera ulozeno dobiveno, a to sta ti je dodao bez carine je samo sreca sta nisu otvorili na carini, naruciti sam dosta sa gb i veci paketi su uvijek otisli na carinu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Baš tako, prvi mobitel koji sam naručio s Gearbest EU skladišta je odmah završio na carini, vjerojatno tu i tamo neki prođu, ali nije pravilo...

11 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Corto_1973 kaže...
Evo samo da potvrdim da mobiteli sa HK Goldway prolaze i dalje bez davanja. Mob naručen 02.01, poslan 10.01, stigao danas. Ako se dobro sjećam, taman 09.01 su stavili obavijest da opet imaju tax free shipping. Kupljen Redmi 4A 2/16 klincu za rođendan... cca 700kn...

 za tu lovu ti je mogao doći za 3-4 dana, s eu garancijom - link

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako cemo bit picajzle onda kako je za istu lovu ako je za 15% skuplji? 😉

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...
brmbo kaže...

 ali iako iman dopuštenje za unlock botloadera nikako ne prolazi jer u mobu u developer opcijama (prijavljivanju) dobijen grešku.

Xiaomi možeš otključati samo ako si na Developer ROM-u, ne na nijednom drugom, zato dobiješ tu grešku. Dakle, ako si dobio dozvolu za otključavanje, skineš i instaliraš neki Developer ROM preko Updater aplikacije, klikneš u developer opcijama to što si već klikao (tek tad će tvoj Mi račun biti povezan s uređajem), pričekaš 72 sata i onda će ti bez problema otključati BL...

 Nisi u pravu, redmi note 4 ja i prijatelj mi max 2 smo otključali na global roomu ali u zadnje vrime svi imaju problema.

 

http://en.miui.com/thread-577016-1-1.html

 

a ako i prođe sad se čeka 360 sati

 

http://en.miui.com/thread-1407327-1-1.html

http://en.miui.com/thread-1565868-1-1.html

 

ima na desetke tema u vezi ovog

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice