"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.300
|
čitano: 5.712.446
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...
esc0bar kaže...

Koliko je važna B20 za 4G kod nas? Živim u okolici Splita. Prije sam imao Oukitel k6000 (podržava B20), sad se dvoumim između Leeco (1) i Xiaomi (4A, 5A) ali vidim da nijedno ne podržava B20. Je li to problem?

 Ovaj mobitel ti jako puno trosi bateriju..

 Ali je? Xiaomi je, ne sumnjam, bolji izbor...samo volim čiste stock androide (je li na Leeco uvijek čisti android instaliran), a ne neka sučelja tipa MIUI itd.

11 godina
odjavljen
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja sam mislio da B20 podrška ne bude predstavljala veliki problem..ali nebih baš rekao tako. Recimo na prošlom Redmi Pro bez te podrške na većini mjesta gdje sam išao van naselja bio bi užasan i gotovo nikakav signal. Sada s Mi A1, gdje ne hvata 3g, dostupna je 4g, i nikakvih problema. A čim ti je lošiji prijem signala, mobitel i više troši bateriju. Po meni ako nisi u većim gradovima ili njihovoj bližoj okolici B20 je must have.

...................................... funny facts
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne, leeco ima isto neki svoj skin neka mjesavina miui, emui, flymea i apple iosa. Baterija je zesci shit zbog tog helio x10, ima custom romova na xda, ali svejedno ne bi ti preporucio taj mobitel.

Za redmi 4a imas isto custom romova tako da ne moras koristit miui :)

 Koliki ti je budzet?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 12:10 (Deutsch).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Deutsch kaže...

Ne, leeco ima isto neki svoj skin neka mjesavina miui, emui, flymea i apple iosa. Baterija je zesci shit zbog tog helio x10, ima custom romova na xda, ali svejedno ne bi ti preporucio taj mobitel.

Za redmi 4a imas isto custom romova tako da ne moras koristit miui :)

 Koliki ti je budzet?

 100-150 dolara. Ne da mi se davat više za mobitele:)

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sto kazete na ovaj mobitel? Baterija od 11.000 mAh, a ni ostale brojke nisu lose :)

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
esc0bar kaže...
Deutsch kaže...

Ne, leeco ima isto neki svoj skin neka mjesavina miui, emui, flymea i apple iosa. Baterija je zesci shit zbog tog helio x10, ima custom romova na xda, ali svejedno ne bi ti preporucio taj mobitel.

Za redmi 4a imas isto custom romova tako da ne moras koristit miui :)

 Koliki ti je budzet?

 100-150 dolara. Ne da mi se davat više za mobitele:)

 A za 150$ se nadje i rn4 ako ti se da gledat gornju granicu, a i mislim da ce ti duze trajati

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Po meni, Redmi Note 4 Global version, nema boljeg za te novce (cca 165$ ukupno)
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledao sam ponude na Alzashopu

i vidim da su stavili na listu 

Xiaomi Redmi note 5 PRO 

 

Još nisu napisali cijenu ni kada bude došao. već su samo stavili mogučnost da upišemo mail radi dojave kada stigne. 

 

Najvjerojatnije cu ja kupiti toga, malo mi je žao sto nema brzo punjenje. Morat ču kupiti neki jer mi je postoječi počeo rikavati. 

 

 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Malo si se zeznuo, ima brzo punjenje, stoga ne brini oko tog. :)
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_pro-8893.php
Moj Redmi 5+ podržava QC, ne vidim zasto nebi i ovaj.
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Markić7 kaže...

Još nisu napisali cijenu ni kada bude došao. već su samo stavili mogučnost da upišemo mail radi dojave kada stigne. 

Bojim se da ćeš se načekat, oni još uvijek ni za Mi Note 3 nemaju cijenu... 

Gledam te!
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gogy7 kaže...
Malo si se zeznuo, ima brzo punjenje, stoga ne brini oko tog. :)
https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_5_pro-8893.php
Moj Redmi 5+ podržava QC, ne vidim zasto nebi i ovaj.

 Nema brzo punjenje jos jedno, 5v/2a je staro oko 2-3 godine (qc 2.0). Mislim da on zeli znati ako podrzava qc 3.0.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Qc2 i 5v/2a je nesto sasvim deseto, podrzava brzo punjenje ali koliko vidim ne dodje punjac sa njime za qc2.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sta nije qc 2.0 punjenje sa 2000mah ? isto tako 5v/2a ? Ako nije mozes malo pojasnit?

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
5v/2amp je standardno punjenje novijih mobitela, qc2 podrzava 5,9 i 12v, znaci dosta vecu brzinu punjenja postoje. 5v/2amp ce ti dati 10w, qc2 najcesce ide 9v/1.67 ili 12v/1.5amp sve ovisi koji punjac imas. Znaci dosta vecu struja punjenja 14.4w ili 18w, dok qc3 je prakticki isto kao i qc2 ali puno bolje regulira punjanje i manje struje vuce iz zida.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za vizualne tipove  U praksi, za QC2 i QC3 su razlike u brzini samog punjenja vrlo malene, ne vidim da bi netko oko toga trebao glavu razbijati pri kupnji. I naravno, jednako je bitno i što uređaj podržava i s čime ga se puni.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imao sam Z3 I Mi5....osjetno brže puni QC3.0 naspram QC2.0

Testirano sa istim punjačem, razlika za isti kapacitet oko 45min.

Da napomenem da QC3.0 charger bez problema triggerao QC2.0 protokol na Z3.
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam, meni bateriju od 5300 mAh original QC3 punjač puni za 2:15, a Aukey QC2 za nekih 2:45, mislim. Ne čini mi se to neka drastična razlika za taj kapacitet... 

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bateriju kojeg telefona točno? 

 

Mi5@QC3.0 70-80min

Z3@QC2.0 120-130min

 

baterije prosječne veličine će osjetiti veću razliku zbog usporavanja prema kraju baterije,a i ona ovom tvom konjskom kapacitetu je razlika pola sada,to je 20-25%

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 15:59 (saintmarcus9).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi Max 2. Dobro, a koliko ti puni onda Mi5 s QC2? A uostalom, trebalo bi to izmjeriti kontrolirano od 0-100% u istim uvjetima (što jesam par puta s QC3), ali inače baš rijetko kad punim mob na 0%, najčešće je to od 15-30% pa je i vrijeme onda kraće.

6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ljudi uzimanje tih kineskih mobitela mi je skroz nesigurno, zbog narucivanja a i ostalih problema koje vidim u komentarima. Mislite da su ipak bolji izbor provjereni brendovi koje mozemo naci u ducanima?

 
0 7 hvala 0
12 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dinno kaže...

Ljudi uzimanje tih kineskih mobitela mi je skroz nesigurno, zbog narucivanja a i ostalih problema koje vidim u komentarima. Mislite da su ipak bolji izbor provjereni brendovi koje mozemo naci u ducanima?

 Što je točno nesigurno? Pogotovo u naručivanju jer se svakih 4-5 postova ponovi opet i opet iznova odakle se naručuju mobiteli.

6 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa evo konkretno to sa updateom, i bootloaderom, gdje moze unistiti telefon. Komplikovano  se cini to otkljucavanje itd.

12 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dinno kaže...

Pa evo konkretno to sa updateom, i bootloaderom, gdje moze unistiti telefon. Komplikovano  se cini to otkljucavanje itd.

 To se može napraviti i na Samsungu i na LG-u i na svim ostalim mobitelima.

 

Ovdje na temi je nastala malo zbrka zbog jednog modela jer je na kratko bio pušten firmware za njega koji je kasnije povučen (i samim time postao neslužben), a prodavači su ga već bili stavili na uređaje pa je prilikom regularnog update-a nastao problem. To je iznimka, ne pravilo.

 

Tebi nitko ne brani da kad naručuješ da naručiš mobitel i da naglasiš da prodavač ništa ne petlja po njemu. 98% korisnika tih mobitela niti ne mora znati koji je firmware gore, što je bootloader i slično jer ih to ne zanima. Dolazi im OTA update kao i na svim ostalim mobitelima i svi sretni i zadovoljni. Većina "problema" nastaje zbog entuzijasta koji žele nešto raditi s tim mobitelima pa stalno nešto izmijenjuju i normalno da će na forumima biti aktivni i tražiti rješenje, a zbog toga se dobije dojam da sa uređajima postoje samo problemi.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dinno kaže...

Ljudi uzimanje tih kineskih mobitela mi je skroz nesigurno, zbog narucivanja a i ostalih problema koje vidim u komentarima. Mislite da su ipak bolji izbor provjereni brendovi koje mozemo naci u ducanima?

Kupit možeš skoro svaki mob i kod nas u dućanu, a ja sam stavljao custom ROM-ove na svaki pa tako i na HTC i na Samsung, ne vidim gdje je tu razlika...

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Mi Max 2. Dobro, a koliko ti puni onda Mi5 s QC2? A uostalom, trebalo bi to izmjeriti kontrolirano od 0-100% u istim uvjetima (što jesam par puta s QC3), ali inače baš rijetko kad punim mob na 0%, najčešće je to od 15-30% pa je i vrijeme onda kraće.

 

Sa Sony QC2.0 punjačem oko 2h. Sve testirano od 0-100. Uključeno i isključeno. Isto je. Uostalom noviji MIUI po defaultu imaju omogućen samo QC2.0 i vremena su ista sa QC2.0 i QC3.0 punjačem :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2018 23:07 (saintmarcus9).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Koji 5" mob do 1200kn?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

evo ja ti dam 2 komada ZTE blade A520 dual-sim za 1200. 5'' ekran 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi 4 Prime

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, pukao mi je ekran/display na xiaomi mi 4 pa me zanima isplati li se to popravljati i ako da, gdje? Pretpostavljam da ne, ali eto, tko zna. Zatim, već evo gledam koji bi Xiaomi sad uzeo jer sam stvarno zadovoljan ovim, star je godinu i pol i sve je super radilo. Koju bi trgovinu u Zagrebu preporučili za kupnju Xiaomija. Ovaj prošli sam preko AliExpressa naručio, ali sad nemam taj luksuz da mogu čekati mobitel više tjedana jer mi treba novi hitno. Hvala unaprijed.

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hazar kaže...

Pozdrav, pukao mi je ekran/display na xiaomi mi 4 pa me zanima isplati li se to popravljati i ako da, gdje? Pretpostavljam da ne, ali eto, tko zna. Zatim, već evo gledam koji bi Xiaomi sad uzeo jer sam stvarno zadovoljan ovim, star je godinu i pol i sve je super radilo. Koju bi trgovinu u Zagrebu preporučili za kupnju Xiaomija. Ovaj prošli sam preko AliExpressa naručio, ali sad nemam taj luksuz da mogu čekati mobitel više tjedana jer mi treba novi hitno. Hvala unaprijed.

 Nisam direktno upoznat za tvoj model ali obično dodje 800kuna ekran, ovisi od modela do modela i od marke do marke. Ne isplati se popravljati jer isti iznos možes utrositi na kupovinu novog. 

 

 

 

Ako naručis preko Alzashopa, to je EU trgovina, stigne ti unutar 4 dana. Jeftinije je nego kodnas, kod nas cijenu digne i porez itd .

 

 

Nisi naveo cijenu do koje želiš potrošiti pa evo preporuka.

Vidim da tvoj MI 4 ima 5 inča, onda ti preporučujem Xiaomi Mi A1 (ima 5.5 inča), čist android (najmanje je nakrcan aplikacijama i nepotrebnim dodacima) , mnogi su prezadovoljni sa njime.  Ali ako želiš veći ekran recimo 6 inča onda Xiaomi redmi 5 plus.

Link na alzu za MI A1  uzmes verziju sa najmanje 64giga interne memorije

Link za  Xiaomi redmi 5 plus  također uzmi 64giga interne tj preskoči one sa 32giga. 

 

Ako ti ne smeta još više utrošiti javi, probat ču ti nači bolji model :) 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 23:36 (Markić7).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice