"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.303
|
čitano: 5.713.798
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
Re: Zvučnik na xiaomi redmi note 5?
tomislav10 kaže...

Kakav je zvučnik na Xiaomi redmi note 5, globalna verzija 3/32?

Na nekim komentarinma tvrde da je prilično loš. Može li netko potvrditi ili demantirati navedeno?

Na mom Xiaomi Redmi Note 5 AI, dakle Kineska verzija 6/64, više nego dobar! Dapače, distorzije nema nit' kad je pojačano na najjače tako da, reko bih da ljudi koji imaju taj problem, ili rade nešto van uobičajenoga, ili imaju neispravan urađaj. Osim toga, to je stroj koji ima 1, dakle 1 decidirani zvučnik, za Boga miloga, a što bi htjeli preko tog 1 zvučnika?! Glasan je, zvuk je čist, nema distorzije i to je to! Želiš li Dolby Atmos, idi preko slušalica! Jednostavno, treba biti realan, a što ljudi često nisu! Dakle, sve pet!

14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio bi mi mix 2s sa geekbuyinga ( https://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Mi-Mix-2S-5-99-Inch-6GB-64GB-Smartphone-Black-396630.html ). Zanimaju me iskustva sa tom stranicom i kakvi su u vezi garancije s obzirom da je jeftinije za više od 100$ nego honorbuy, ima neka caka ili?

Isto me zanima ako izaberem hong kong skladiste i hkDHL način dostave hocu li i dalje platiti carinu?

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi A1 naručen sa geekmaxi u nedjelju, jutros prije 10 sati mi je bio u rukama. (EU punjač, knjižica sa CE oznakom (declaration of conformity), 2 godine EU garancije...)

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bura kaže...
maks0806 kaže...

Ima li tko od vas Meizu M6 note? Čini se kao odlična alternativa midrange xiaomi modelima, jedino je flyme os kancerogen dozlaboga. Kakva je generalno podrška za njega jer ne nalazim na prvu baš previše...

 

maks0806 kaže...
Bura kaže...

Imaju žena i šogorica. Obje zadovoljne telefonom pogotovo kamerom. Flyme kancerogen? Ne vidim problem, čak mi se čini fluidniji od MIUI.

 Kupio, koristio pola Dana, stavio na prodaju.Flyme je uzas, mesa oko ekrana pun k a ima samo home tipku. Plus onscreen. Nije fluidan kao miui mogu odmah reci u usporedbi s rn4 I to 64/4 model vs 32/3. Kamera je vrhunska, ali Flyme je zivi uzas. Treba 4 postavke mijenjati da she postavi nova launcher I kada se restarta ponovo... Wallpaper iz trece, kao da Sam na beti miuija 5

 

Nisam naišao na tvoje probleme. Tipka funkcionira kao čitač prsta, Back (dodir) i Home (pritisak) , swipe s ruba ekrana je aktivne aplikacije. Stvar ukusa. Launcher se mijenja jednako kao i na ostalima pod Settings/Default apps. Jedino što nedostaje je Settings u Toggle bar-u.

Istina mob ima mesa, ali je vrlo robusno i kvalitetno napravljen što ne bih mogao reći za rn4 ili rn3 koji i posjedujem.

Zašto pitaš kad imaš iskustva i vlastito viđenje/mišljenje?

 Pitao sam prije kupovine. Kupio, koristio pola dana. Prodah ga danas, svatko ima svoj ukus, ali softverski mi je mob 0/10, nema ledicu I tipka ko iPhone. Bezvezni mediokritetni iPhone klon koji s razlogom nije ko Xiaomi popularan I jeftiniji

Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sada i mene vuče da kupim Mi A1, kamera je bolja ili lošija od Redmi 4x?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Sada i mene vuče da kupim Mi A1, kamera je bolja ili lošija od Redmi 4x?

 Ozbiljno pitas ili... ???

Xiaomi kolekcija- http://en.miui.com/thread-506495-1-1.html
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ozbiljno.

S jedne strane 4X ima f/2.0 kameru dok Mi A1 ima dual kameru no f2.2 uz veliku trešnju/shaky kod video snimanja (doduše 4K) te loše fotografije u tamnijim uvjetima uz nedostatak detalja.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@ slash 666  Ako šalju iz kine plačaš 25% + troškovi carinjenja.

Inače jako sporo šalju,prodaju robu koju nemaju,pa dosta zavlače.Ja sam uzeo mob. u njih,nakon 30 dana i svakakvih laži su mi vratili pare,,nebi ih nikom preporučio.

Uzmi u honourbay,sa njima nikad nikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 15:42 (zzz).
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Pitam zato jer sam već prije naručivao mi5 iz Kine, doduše bilo je sa aliexpressa ali je bila opcija za dhl slanje koje je koštalo 20ak dolara i nisu mi carinili mobitel

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...

Sada i mene vuče da kupim Mi A1, kamera je bolja ili lošija od Redmi 4x?

 Mi a1 bi uzeo zbog čistog androida, ali mi je puno mesa gore i dolje. On ima 5.5 inč ekran.

A inače imas Redmi note 5 sa istom ako ne boljom kamerom i 6 inča (manje mesa gore i dolje) e sad gle, dobio sam jučer maskicu za taj note koji mi još nije stigao i usporedio maskicu na svojem starom mobu (asus zenfone 2 5.5 inč  ekran)  i razlika je skoro neprimjetna, hoču reći malo je duži za nekih 5-10 mm više ali ekran nije toliko velik kako se ostali plaše :D Ako su ti odgovarali stariji 5.5 inča onda budes zadovoljan i sa Redmi note 5, siguran sam :) Naravno stariji su gurali omjer 16:9 a noviji guraju omjer 18:9  jer iskoristavaju staro meso za ekran.

 

Pa ti zato preporučujem Note 5 :) dobivas puno više a i specifikacije su odlične. Inače ako si voljan da pričekas Mi 6x koji bi navodno mogao biti i MI a2 dimenzije budu iste kao i note 5 jer prodaju iste maskice za oboje. Meni je kod tog mi 6x mana baterija, ne kužim zasto su morali staviti 3300mah bateriju. Note ima 4000mah.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 18:04 (Markić7).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Samo je redmi note 5 skuplji, tezi dok ja trazim do 1200kn max a Mi A1 je s dostavom 1080kn. Koliko ce kostati nadolazeci?
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ag008 kaže...
Samo je redmi note 5 skuplji, tezi dok ja trazim do 1200kn max a Mi A1 je s dostavom 1080kn. Koliko ce kostati nadolazeci?

 otprilike 1600kn pričekaj jos neko vrijeme pa naruči njega. Cijena bi trebala pasti jer je još friško u prodaji

9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Greškom sam naručio maskicu za redmi note 4x.Ako kome treba,inbox.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz,

 

Stari bi si kupio novi mobitel pa je vidio ovaj neki novi Vivax-ov za 1200kn. Ja mu reko da ima puno boljih kineza za te pare pa eto me ovdje :). E sad, caka je u tome da mora bit bas za tu cifru i u nasem nekom ducanu tipa Neutrino jer on ne vjeruje internet trgovinama itd.

Nego, gledam ovaj XIAOMI REDMI NOTE 4X mi se cini najbolji za te pare.

 

Pa ako moze neki savjet, thnx.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 21:40 (th3c4u).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čak bolje Note 4 Global verzija za istu cijenu, ima ziher B20 i vjerojatno origigi EU punjač, ili pogledaj Redmi 5 ako ti se sviđaju novi omjeri ekrana, jedino je proc i baterija nešto slabija...

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Posto me Geotel G1 odusevio, planiram uzet njihov novi model G9000, cijena u presale-u bi trebala biti oko 85-99$

G1 je odlican mobitel za profesionalce na terenu (ako vam ne smeta nedostatak 4g), mene je izasao prosle godine 600njak kuna jedina prava mana je bila njegova masivna velicina, doslovno me je znao svuci hlace dok izlazim iz auta :D
iako nije IP68 bez problema je prezivljavao padove u snjeg i lokve (te ostajanje u njima po 15 min) sa bandera, signala uvijek imao i niti jednom me nije iznevjerio, cak sam izdrzao obavljanje 10tak razgovora i cijeli radni dan kad sam ga zaboravio punit X dana sa 6% u 8 ujutro do 17h.

Volio bi da novi dolazi u Oreu, ali nougat ce posluzit, pogotovo jer G1 mi dosao gotovo u stock obliku, bez ijednog blootwarea, svakako preporuka ako trazite sekundarni rugged mob kojem baterija cak uz neku osrednju upotrebu dura 7dana (bar mi G1 tak duro bez beda, cak i 18 dana kada ga nebi koristio) ili trebate multifunkcionalni GPS.

http://www.geotel.cc/pro_show.php?id=25


Moj PC  
5 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz...nitko da spomene Smartisan R1 i One Plus 6...misljenja? Neznam hoce li global verzija bit kod Smartisana sa google playstore-om...inace odlican dizajn,kazu najljepsi bijeli telefon danasnjice i cak 1 terabajt memorije.One Plus 6,top notch,solidnog izgleda i vrhunskog hardwera...po meni Vivo x21 se tu isto moze ugurat,koga pati ljepota mobitela (moje osobno misljenje)...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Rijetko tko ce kupiti taj mob sa 1tb memorije za 1400usd, Mislim da je najbolje neki mob sa 32 ili 64gb memorije i slot za sd karticu jer cijena moba za dodatnih 64 Gb je pretjerana.Ja kupio neki dan 200gb microsd A1 za 56eur jer stara je završila u Nintendo Wii U.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Rijetko tko ce kupiti taj mob sa 1tb memorije za 1400usd, Mislim da je najbolje neki mob sa 32 ili 64gb memorije i slot za sd karticu jer cijena moba za dodatnih 64 Gb je pretjerana.Ja kupio neki dan 200gb microsd A1 za 56eur jer stara je završila u Nintendo Wii U.

 Da, to budu sigurno limitirani primjerci koji će se ručno razviti i paziti na svaki detalj da bude ispravan. Jer ga budu ugrabili samo bogataši koji se žele hvaliti da imaju nešto što drugi nemaju. Ako ima kupaca za Rimčev auto onda ima i za to

9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Jasno je da ce rijetki kupit s tolko memorije ali ima i verzija istog sa 6+64 koja kosta manje od 600 eura sto je prihvatljivo s obzirom na vrhunske performanse...
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

 

trebao bih preporuku za Xiaomi mobitel u rangu ~3000 kuna, s garancijom i idealno nov.

Stvari koje su mi bitne, poredane po važnosti:

- novije Android verzije

- dobar mikrofon (na OPO-u imam neke čudne probleme s micom)

- dobar zvučnik/ekran (volim gledati yt videoe)

- dobra baterija i potrošnja

- dobra kamera

- 3.5mm support.

 

Ukratko, sve, ali nisam dosad koristio xiaomi mobitele i nisam upoznat s njihovim modelima/linijama pa bi bilokoji savjet bio dobrodošao.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zadnju stavku Xiaomi više nema u svojim najboljim modelima. A preporučio bi ti da dodaš 100€ ako možeš i uzmeš OnePlus 6 kojem narudžbe kreću od ponedjeljka i pokriva se zahtjeve.
Ako ne, Nokia 7 Plus mislim da će odlično obavljati navedeno.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ja preporučujem redmi note 5(pro) ima sve navedeno) i odličnu bateriju.
Mana je da možda ne podržava brzo punjenje qc 3.0 nego 2.0. i ima microusb. Za zvučnik neznam dali bude dovoljno glasan.

Cijena bi bila 1600kn iz kineske trgovine eu skladište, još provjeri cijene.
Moj primjerak stiže u ponedjeljak ili utorak ;)

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Profesor Jakov kaže...

Pozdrav,

 

trebao bih preporuku za Xiaomi mobitel u rangu ~3000 kuna, s garancijom i idealno nov.

Stvari koje su mi bitne, poredane po važnosti:

- novije Android verzije

- dobar mikrofon (na OPO-u imam neke čudne probleme s micom)

- dobar zvučnik/ekran (volim gledati yt videoe)

- dobra baterija i potrošnja

- dobra kamera

- 3.5mm support.

 

Ukratko, sve, ali nisam dosad koristio xiaomi mobitele i nisam upoznat s njihovim modelima/linijama pa bi bilokoji savjet bio dobrodošao.

 

 Pošto ti je taj 3,5mm jack na dnu prioriteta, svakako si pogledaj Mi note 3 model. Cca 2k kn je, ima odličan ekran, stereo zvučnike, vrhunsku kameru i bolesnu bateriju.

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

koliko je isplativo sa goldwaya uzet mi note 3 sad kad je proslo 7 mjeseci od izlaska? jel se vrijedi strpit jos mjesec-dva za nesto novo ako imaju u planu za izbacit? vidim ima i nova nubia z18 mini zbog tankog okvira ali gdje bi se to moglo nabaviti na tu foru preko dhl-a koju koristi goldway? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pa ono, vidi nokiu 7, izašla je sada, košta 50% više a ima isti hardver. Ne vidim zašto bi bila loša kupovina, jedino nije modernog dizajna što je svakako concern. 

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
odjavljen
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala svima na odgovorima, drugo pitanje koja je najisplativija opcija za naručivanje (s time da bi volio imati nekakvu garanciju, makar slati poštom negdje)?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Imaš u Zg u neutrinu za 2270kn 64/4gb model, za 2600 64/6, a za 2700 128/6gb model sa 2 godine garancije. Izvana nisam siguran, to neka kolege kažu. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

redmi note 5 global je 500 kn jeftiniji al je stvarno cigla i vjerujem da je sve nijansu losije na redmiju od kvalitete ekrana, kamere, zvucnika i vjv se vibra cuje na 2 metra dok na mi mobitelima vibru nisam cuo dok drzim mob u rukama.. imam dojam kao da je sfusaren iznutra kad to cujem.. ne znam 

i jedan i drugi su mi ni vrit ni mimo.. glupo bi bilo prec s mi 5 na redmi note 5 pa se razocarat zbog losijeg prikaza boje i manje svjetline na ekranu, jedino sto bi dobio je dobra baterija sto mi znaci puno i bokeh kamera, za selfie kameru sumnjam da moze bit bolja od ultrapixel na mi 5.. ima 3,5mm utor a ovaj skuplji nema.. haha sad zrtvovat tih 500 kn vise i dobit fkt bolji mob u svemu ili se pomirit da za te pare ne mogu dobit ono sto hocu i uzet ovaj jeftiniji pa uzivat kolko se da uzivat u njemu

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekran na Mi5 je sigurno bolji, a vjerujem da je i kamera generalno bolja nego na rn5, izuzev benefita duple kamere. Vibracija na rn3 i 4 svakako ima jeftiniji feel od mi5 mi6 i mi note 3. Sa Mi5 ili odi na mi note 3 ili čekaj malo, nije ti neki pomak ništa ovo naspram njega. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice