"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.735.170
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
markymark099 kaže...

Bok ljudi, molio bih ako mi netko od iskusnih može reći jesam li se zajebao ili ne.

 

tražio sam si novi telefon i našao xiaomi mi5x, specke i cijena su mi se svidjele i odmah sam ga naručio. 

E sad kad sam malo proguglao skužio sam da je to zapravo isti telefon kao Mi A1 ali je ova verzija valjda namjenjena kineskom (ili kojemveć) tržištu.

 

sad me strah da ću dobiti telefon na kineskom jeziku ili tko zna šta, hoću ga uopće moći normalno koristiti u hr?

 Svakako nije najpametnija kupovina, ali moći ćeš ga najnormalnije koristiti

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

I da je namijenjen kineskom tržištu ništa ti se strašno neće desiti, i dalje će normalno raditi kod nas te ćeš jedino eventualno imati samo engleski jezik uz kineski no to se sve može dalje riješiti stavljanjem novog ROM-a....

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
Tean kaže...

Koji novi kinez ima dobru kameru? Ne mora navravno biti u rangu najnovijih iphona i samsunga, ali da valja. 

 

Zadnje sto sam kupio je bio Redmi note 3 pro i kamera je blago receno sranje.

 Budžet? 

 Pa 200-300$ recimo

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tean kaže...
maks0806 kaže...
Tean kaže...

Koji novi kinez ima dobru kameru? Ne mora navravno biti u rangu najnovijih iphona i samsunga, ali da valja. 

 

Zadnje sto sam kupio je bio Redmi note 3 pro i kamera je blago receno sranje.

 Budžet? 

 Pa 200-300$ recimo

 Mi8 SE, Mi A2

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

hvala na odgovorima! a jel se može onda taj android one staviti na mi5x ako su to identični telefoni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
maks0806 kaže...
Tean kaže...
maks0806 kaže...
Tean kaže...

Koji novi kinez ima dobru kameru? Ne mora navravno biti u rangu najnovijih iphona i samsunga, ali da valja. 

 

Zadnje sto sam kupio je bio Redmi note 3 pro i kamera je blago receno sranje.

 Budžet? 

 Pa 200-300$ recimo

 Mi8 SE, Mi A2

 Da li se moze negdje kod nas kupiti za slučaj jednostavnog ostvarivanja garancije?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tean kaže...
maks0806 kaže...
Tean kaže...
maks0806 kaže...
Tean kaže...

Koji novi kinez ima dobru kameru? Ne mora navravno biti u rangu najnovijih iphona i samsunga, ali da valja. 

 

Zadnje sto sam kupio je bio Redmi note 3 pro i kamera je blago receno sranje.

 Budžet? 

 Pa 200-300$ recimo

 Mi8 SE, Mi A2

 Da li se moze negdje kod nas kupiti za slučaj jednostavnog ostvarivanja garancije?

 Ne po toj cijeni :/

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imao sam 2-3 dana Mi A2 i mob me razocarao...dosta los ekran,slaba baterija i kamera znatno ispod ocekivanja.
Mozda ja nisam mjerodavan jer uglavnom koristim top modele, ali imao sam i Xiaomi Mi Note 3 koji mi je bio odlican i nisam osjetio toliki jaz u odnosu na bolje mobitele...uglavnom Mi A2 mi se nikako nije svidio.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ocean77 kaže...
Imao sam 2-3 dana Mi A2 i mob me razocarao...dosta los ekran,slaba baterija i kamera znatno ispod ocekivanja.
Mozda ja nisam mjerodavan jer uglavnom koristim top modele, ali imao sam i Xiaomi Mi Note 3 koji mi je bio odlican i nisam osjetio toliki jaz u odnosu na bolje mobitele...uglavnom Mi A2 mi se nikako nije svidio.

 Koliko ti je baterila držala (screen on time)

Imaš li koji image sample, jer doslovno svaki review hvali da ima najbolju kameru u tom cijenovnom rangu 

 

https://www.androidheadlines.com/2018/08/xiaomi-mi-a2-review-the-maximum-value-android-one-has-to-offer.html

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 18:39 (Cromaki).
8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel zna netko što je sa stranicom chinavasion ?

Izgleda da su propali ili ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Baterija drzi nekih 4h sot moga koristenja i nije to tako lose, ali moglo je i bolje.
Sto se kamere tice vec sam masu puta napisao, meni je mjerodavan samo moj vlastiti test za moju osobnu upotrebu i ako netko ima drugacije kriterije mozda mu kamera na Mi A2 bude dobra...ono sto sam ja vidio nije po mojem ukusu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Možda je do aplikacije jer su nekipisali da im google camera daje bolje slike od stock kamere . Inače ja imam redmi note 5 i mogu reći da sam oduševjen kamerom jr su slike predobre.
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stigao mi danas MI 5x (tako piše na kutiji) ali kad sam ga upalio pisalo je Android one i welcome to Mi A1 

meni odgovara 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ocean77 kaže...
Baterija drzi nekih 4h sot moga koristenja i nije to tako lose, ali moglo je i bolje.
Sto se kamere tice vec sam masu puta napisao, meni je mjerodavan samo moj vlastiti test za moju osobnu upotrebu i ako netko ima drugacije kriterije mozda mu kamera na Mi A2 bude dobra...ono sto sam ja vidio nije po mojem ukusu.

 ma prelose, tako skup mob a daje 4h sota.. za tu lovu mi 8 se je zakon, dobim preko 8h sota a samo 120 mah jaca baterija i amoled ekran.. isto kao sto je do 1200 kn redmi note 5 bog i batina 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 12:34 (domac5).
6 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li itko iskustva s mia2 lite? Vidim da mu je pala cijena na goldwayu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Cijena mu je ok i još će pasti. Po onome što se da po specifikacijama vidjeti, taj A2 Lite ima nešto stariji ali ok procesor, zatim preveliku težinu koja mi ne dolazi u obzir, debljina od skoro 9mm je za današnje vrijeme isto previše, otvor blende f2.2 je dosta slabašno za uvjete slabog svijetla.

 

Meizu 15 je napokon počeo padati s cijenom, otkad se pojavio Meizu 16. Dimenzije i težina super, ali kod njega će biti vjerovatno tek prosječna baterija iako ima amoled. Ne sviđa mi se ni položaj zvučnika na rubu. Nije bila riješena ni stabilizacija u video snimanju iako ima neki stravično brz fokus, tresavo je.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ALVIN kaže...

Cijena mu je ok i još će pasti. Po onome što se da po specifikacijama vidjeti, taj A2 Lite ima nešto stariji ali ok procesor, zatim preveliku težinu koja mi ne dolazi u obzir, debljina od skoro 9mm je za današnje vrijeme isto previše, otvor blende f2.2 je dosta slabašno za uvjete slabog svijetla.

 

Meizu 15 je napokon počeo padati s cijenom, otkad se pojavio Meizu 16. Dimenzije i težina super, ali kod njega će biti vjerovatno tek prosječna baterija iako ima amoled. Ne sviđa mi se ni položaj zvučnika na rubu. Nije bila riješena ni stabilizacija u video snimanju iako ima neki stravično brz fokus, tresavo je.

 kako mobitel sa sd 625, kamerom f/2.2 i baterijom 3000 mah moze bit ok za 1800 kn? to vrijedi doslovno 1k kuna, debelo to mora past dole a i kad padne opet je bolji izbor redmi note 5 ciju kameru sredis sa gcamom i dobijes najbolje sto 1200 kn moze kupit dns.. a za 1800 se uzima mi 8 se, usporedi njega sa a2 lite i pojede ga za dorucak u svemu

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sad vidim da Mi A2 nema headphone jack sto mi treba...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, trebao bi mi savjet oko izbora između OnePlus 6 i Xiaomi Mi 8. Nisam baš siguran oko narudžbe Xiaomija jer sam čitao da je kamera zapravo, neću reći loša, ali i da nije dobra za neki flagship uređaj i radi tih globalnih verzija ROM-a koja još valjda nije izašla. Koji bi ste vi uzeli od ta dva? Kamera mi je bitna, ali nije presudna. Isplati li se dati tih 800 kuna više za OnePlus? Računam da bi mi uređaj trebao trajati dvije godine.

And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Trenutno je najjeftiniji oko 2500 nakon što se sve zbroji i oduzme. Op6 je preko 1k više. Za kameru vidim da je bolja po recenzijama, ali ne znam reći iz osobnog iskustva. Čini se da je sada sa global softverom sve sređeno i ne bi mi palo na lamet uzeti op6 za toliku razliku u lovi.

 

S druge strane imaš 2g garancije i dostavu u roku od 2 dana pa ako ti je to presudno, eto ti odgovora. 

Hearthstone: Maks0806#2960
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi A2 - 4/64 ili 6/128?
Komp nemam pa mora biti sve.

Eventualna zamjena za totalno vremenom pregaženi J3.
Isto očekujem i za ovaj kroz dvije-tri godine, jer svi skupa sistematski rade na tome, pa me zanima, dal se uopće isplati 6/128, kojeg još niti nema kod nas?

Ne znam točno ni čemu bi zapravo služil, jer nakon prestanka s igranjem, apsolutno sve mi je izgubilo smisao.
Samo gledam Gotham na Netflixu...
Možda malo fotografija, ne sebe naravno, nego prirode, pesov, mačkov.

Uglavnom, ne pratim više uopće razvoj mobitela ali ovaj mi je nekak zapel za oko.
Za marke nemam niti bi im ikad više dal neku veću svotu - ovaj kineski upad napravil je ipak i neka dobra nam siromakima.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neki kinez

 

Da ima dobru bateriju, da je 5.8 - 6 inca, barem 4gb RAM

 

cijena do 1500 kn, moze i polovan

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Oppo r17 ,Oppo f9, misljenja? Dizajn odlican s tim water drop ekranom...moze li to dobro radit kod nas,ima li tko Oppo mobitel uopce? Hvala...P.S Maks,di je Mi 8 2500? Geekmaxi?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima tko Xiaomi Redmi 5 Plus? Iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
exer1234 kaže...

Neki kinez

 

Da ima dobru bateriju, da je 5.8 - 6 inca, barem 4gb RAM

 

cijena do 1500 kn, moze i polovan

 To bi bio Redmi Note 5.

https://xiaomimi.aliexpress.com/store/2800188/search?SearchText=note+5&SortType=bestmatch_sort

Obavezno odaberi DHL, da stigne bez carinjenja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ibme74 kaže...

Ima tko Xiaomi Redmi 5 Plus? Iskustva?

 Ima cijela tema, pa malo pronjuškaj. 

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-5/254932.aspx

 

Meni izgleda odličan. Ljudi se već igraju s novim ROMovima, otključavanjem bootloadera, stavljanjem google kamere itd...

 

(Osim ako si mislio na Redmi Note 5 Pro? - https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-note-5-pro/251519.aspx)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 16:56 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
ibme74 kaže...

Ima tko Xiaomi Redmi 5 Plus? Iskustva?

 Ima cijela tema, pa malo pronjuškaj. 

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-5/254932.aspx

 

Meni izgleda odličan. Ljudi se već igraju s novim ROMovima, otključavanjem bootloadera, stavljanjem google kamere itd...

 

(Osim ako si mislio na Redmi Note 5 Pro? - https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-note-5-pro/251519.aspx)

 

Pričam o ovome klik

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ibme74 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
ibme74 kaže...

Ima tko Xiaomi Redmi 5 Plus? Iskustva?

 Ima cijela tema, pa malo pronjuškaj. 

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/xiaomi-redmi-5/254932.aspx

 

 

Pričam o ovome klik

 Je, taj ti spada u onu gore temu. Ili tam pitaj, ako ovdje ne dobiješ odgovore.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@Markic7
Jesi li zadovoljan sa "stock" kamerom ili nekom drugom??
Ja tek neki dan dobio svoj mob i meni je kamera bezveze... U slabijem osvjetljenju katastrofa...zrnatost kada se malo uveća...itd
Baš sam dosta dobrih recenzija pročitao pa sam malo neugodno iznenađen kamerom...
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
exer1234 kaže...

Neki kinez

 

Da ima dobru bateriju, da je 5.8 - 6 inca, barem 4gb RAM

 

cijena do 1500 kn, moze i polovan

 To bi bio Redmi Note 5.

https://xiaomimi.aliexpress.com/store/2800188/search?SearchText=note+5&SortType=bestmatch_sort

Obavezno odaberi DHL, da stigne bez carinjenja.

 Njega i gledam, svidja mi se, posto sad imam redmi note 4, i zadovoljan

 

 

E sad ,vidim da imaju verzije s 6gb za nesto malo vise para, se isplati uzeti ili da uzmem 4 gb?

 

i zasto su na njuskalu cijene toliko vece. 1700 kn, dok ovih 200 dolara je oko 1300 kn max

 

znaci sigurno nema carine? za koliko dana dodje?

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice