"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.719.310
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kada će to imati?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Molim vas da prokomentirate ovo. 
Gearbest će na akciji imat OnePlus 6T za . To je brutalno jeftino za taj mobitel. Čak se mislim sad to pričekat i kupit. 

Mislite li da će mi na to nabit carine i pdv još ? 

Ako je OnePlus 6T za 3000kn, to mi je skoro cijela plaća, ali uzeo bi si to i onda sam miran idućih 5 godina :D

Nekako sumnjam da će ga imati po toj cijeni, dapače, upravo imaju Flash Sale još 2 dana po akcijskoj cijeni od 599 $ + HR davanja: https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009968241835.html?wid=1433363&lkid=12607150

A i ako bude neka akcija, svakako na to idu PDV i carinski troškovi, osim ako nije iz EU skladišta...

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav .Prijatelj mi želi kupiti Xiaomi Pocophone F1  ,on je u njemačkoj i sad od kud je najbolje da naruči i dal mu ja mogu iz Hr platiti a da ide na njegovu adresu u njemačkoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Planiram djetetu uzeti mobitel u cjenovnom rangu oko 1000kn pa sam u nedoumici između Xiaomi Mi A2 Lite i ZTE nubia Z17 lite? Ima li tko iskustva s Nubiom, podržava li sve mreže (tomato), kakav je u usporedbi s Mi A2 Lite? Također sam vidio da se do 1000kn predlaže dosta mobitela iz Redmi serije 5/6, prema čemu oni imaju prednost nad Mi A2 Lite i Nubiom? Preferirao bih veličinu oko 5.5", znam da je Mi A2 Lite malo veći, ali ako ima dosta prednosti nad ostalima ne bih mu uzeo za zlo... Djetetu treba za glazbu, whatsapp, poneku igricu i da je ok kamera, uglavnom da sam iduće 3-4 godine miran s izborom.

 

Također sebi planiram uzeti novi mobitel u rangu 1500-2000, mislio sam uzeti Xiaomi Mi A2. Imate li prijedlog za neki drugi u tom cjenovnom rangu i zašto je navedeni bolji od Mi A2? Prvenstveno mi je bitno da je kamera što bolja (trenutni Sony T3 se nije proslavio), bateriju ionako planiram puniti svaki dan, eventualno da je GPS kvalitetan (zbog sportskih aktivnosti, na T3 mi je GPS uopće ne radi), veličinom ne veći od 6" jer mi je nespretan tokom trčanja. Mobitel mislim imati idućih bar 3 godine.

Naišao sam na popust na mall.hr za GSM Xperia XZ1 s cijenom 1900+kn, da li je to bolji izbor od Xiaomi?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

U ruci je Xiaomi mi a2 Lite manji od Zte i po meni ugodniji u ruci. Softver i baterija su po meni dobrano na strani Xiaomia a jedini bolje možda kod ZTe je količina rama. Mob je dobar i možda s custom Romom nema toliko bugova. Doduše možda se u par mjeseci sto popravili od kada ga nemam. E sad 3-4 godine ne mogu garantirati ni za jedan od navedenih. Između mi a2 i Sony mobitela bih ja zbog veličine izabrao Sony, no ti biraš pa vidi sto ti je bitno. Taj Sony sad ima jako dobru cijenu mada je i A2 odličan i slovi kao naj kamera u svom rangu sa cijenom i vani se da naći ispod 1500kn, pa si razmisli i o tome.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hrvojeb85 kaže...

Planiram djetetu uzeti mobitel u cjenovnom rangu oko 1000kn pa sam u nedoumici između Xiaomi Mi A2 Lite i ZTE nubia Z17 lite? Ima li tko iskustva s Nubiom, podržava li sve mreže (tomato), kakav je u usporedbi s Mi A2 Lite? Također sam vidio da se do 1000kn predlaže dosta mobitela iz Redmi serije 5/6, prema čemu oni imaju prednost nad Mi A2 Lite i Nubiom? Preferirao bih veličinu oko 5.5", znam da je Mi A2 Lite malo veći, ali ako ima dosta prednosti nad ostalima ne bih mu uzeo za zlo... Djetetu treba za glazbu, whatsapp, poneku igricu i da je ok kamera, uglavnom da sam iduće 3-4 godine miran s izborom.

 

Također sebi planiram uzeti novi mobitel u rangu 1500-2000, mislio sam uzeti Xiaomi Mi A2. Imate li prijedlog za neki drugi u tom cjenovnom rangu i zašto je navedeni bolji od Mi A2? Prvenstveno mi je bitno da je kamera što bolja (trenutni Sony T3 se nije proslavio), bateriju ionako planiram puniti svaki dan, eventualno da je GPS kvalitetan (zbog sportskih aktivnosti, na T3 mi je GPS uopće ne radi), veličinom ne veći od 6" jer mi je nespretan tokom trčanja. Mobitel mislim imati idućih bar 3 godine.

Naišao sam na popust na mall.hr za GSM Xperia XZ1 s cijenom 1900+kn, da li je to bolji izbor od Xiaomi?

 

Hvala!

Xiaomi ima bolju bateriju, nubia bolju kameru i meni je nubia bolji uredjaj sveukupno jer punis bateriju svaki dan svejedno. I jedan i drugi imam u kuci, prije uzmem ZTE nego Xiaomi 

Ako slabije koristis xiaomi ti drzi dva dana bateriju bez problema, sto je kod nubie malo teze

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Molim vas da prokomentirate ovo. 
Gearbest će na akciji imat OnePlus 6T za 299$. To je brutalno jeftino za taj mobitel. Čak se mislim sad to pričekat i kupit. 

Mislite li da će mi na to nabit carine i pdv još 100$? 

Ako je OnePlus 6T za 3000kn, to mi je skoro cijela plaća, ali uzeo bi si to i onda sam miran idućih 5 godina :D

nema sanse da telefon koji su tek izbacili bude na nekakvoj akciji za $300. od kuda ti ta informacija?

 

kupujem ih 10 komada odmah

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 8:48 (Timo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Backdraft kaže...
crowolf20 kaže...

Jel znas koji su to selleri?

 To su ti HongKong Goldway store, Mi store i ostali koji god imaju to naznačeno kao EU Express, Duty free.

 Gdje se vidi na njihovoj stranici da je "Duty free" za EU? Ne znam jesu li gornji komentari sarkazam ili ozbiljno ne plaćam carinu i pdv ako platim DHL? :)  Da ne bi bilo $$$$

 

https://goldway.aliexpress.com/store/311331?spm=2114.10010108.0.0.67207f88pi2OgC

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Sad ne znam dal'je tvoje sarkazam :D Bilo koji mobitel otvoriš, nacrtano je i animirano uvažanje u EU preko Engleske i piše bez carine

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Preporuka mobitela oko 100$ koji ima 4g na 1800 i 800 MHz? Po mogućnosti Xiaomi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Njuskalo
6 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja malom planiram sada za black friday ubosti HONOR 8X. Vec sam i maskice narucio. Racunam negdje da je oko 2300-2400 pa koliki god popust bude dobro je. A mozda ubodem i 128 Gb verziju. Bili smo neki dan u tele 2 pa ga mali drzao u ruci i malo cackao po njemu. Ja imam od pocetka galaxy S8 PLUS i mogu vam reci da mi se cini mob odlican , cijenom, iznutricama kao i izgledom

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 7:28 (CROatVU).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

.. kolika bi cca bila davanja za ovaj model? .. ne vidim opciju free za EU (carina) uopce niti na jednom modelu a2/lite

 

https://tinyurl.com/y72dz8et

 

hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2018 12:53 (fango).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ako izabereš dostavu DHL onda nema davanja. 26USD ti je dostava. LP

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kad odes na item description, pise ti da dhl-om ide bez carinskih troskova. Znaci, samo moras shipping prebaciti na dhl. 

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Koji mob bi trenutno bio neki best buy? Uvjet je da je cijena oko 1500 i da se može kupiti u Hrvatskoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iamdanny kaže...

Koji mob bi trenutno bio neki best buy? Uvjet je da je cijena oko 1500 i da se može kupiti u Hrvatskoj.

Moja preporuka ide Redmi Note 5/6.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fango kaže...

.. kolika bi cca bila davanja za ovaj model? .. ne vidim opciju free za EU (carina) uopce niti na jednom modelu a2/lite

 

https://tinyurl.com/y72dz8et

Pogledaj si i na Geekmaxi-ju, ja prekjučer naručio Mi A2 Lite 4/64GB za samo 5$ skuplje nego na Goldwayu, ali mislim da se isplati s obzirom da šalju iz Njemačke i s 2 god. garancije. Danas su ga već poslali GLS-om.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iamdanny kaže...

Koji mob bi trenutno bio neki best buy? Uvjet je da je cijena oko 1500 i da se može kupiti u Hrvatskoj.

 

Xiaomi Mi A2

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kiki_b kaže...
Iamdanny kaže...

Koji mob bi trenutno bio neki best buy? Uvjet je da je cijena oko 1500 i da se može kupiti u Hrvatskoj.

Moja preporuka ide Redmi Note 5/6.

 Po čemu je točno Redmi Note 5/6 bolji od Xiaomi Mi A2 Lite ili ZTE nubia Z17 lite? Razmišljam o kupnji pa me zanimaju detalji.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nakon što sam pregledao recenzije i sl. odlučio sam se za Redmi Note 5
Koristim Redmi 3s već više od 2 godine i nakon bezbroj nezgoda i dalje radi perfektno.
A2 mi je isto simpatičan ali MIUI mi je jako prirastao srcu i ostati ću na tome.
Čekam petak da ga ugrabim na nekoj akciji..
Hvala svima 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
hrvojeb85 kaže...

 Po čemu je točno Redmi Note 5/6 bolji od Xiaomi Mi A2 Lite ili ZTE nubia Z17 lite? Razmišljam o kupnji pa me zanimaju detalji.

 Ja bih ZTE nubia Z17 lite prekrižio, stariji procesor i jos je 28nm, dok na oba Xiaomija je 14 nm. Znaci da je i baterija bolja na Xiaomiju zbog štedljivijeg procesora, a i kapacitet.

Nubia mislim da ne dolazi sa podrškom frekvencije B20 za 4G. Nema 3.5 mm, al ajd podržava NFC, ne koristim pa mi nije bitno. Xiaomi svakako ima bolju softwersku podršku.

 

Za mene dovoljno razloga za Xiaomi. Sad ne znam što je tebi bitnije pri odabiru, nisi naveo ništa koje stvari su tebi bitne.


U odnosu na A2 lite koji ima stock android išao bih na Note5/6 jer je MIUI (navika), no tebi možda više odgovara čisti android.

16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Geekmaxi Black Friday i Limited Time Offer + novi popusti u tablici iz potpisa.

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz...Da li je netko narucivao sa Goldway-a 10-12.11 kad su bili popusti na dan samaca...11 dana proslo ne salju jos,a ni ne odgovaraju na poruke...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...
Pozz...Da li je netko narucivao sa Goldway-a 10-12.11 kad su bili popusti na dan samaca...11 dana proslo ne salju jos,a ni ne odgovaraju na poruke...

 Kolega s posla naručio Redmi 6 Pro 13.11. Stigo mob danas.

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa gdje mogu dobiti Xiaomi Redmi Note 6 Pro 3/32GB najeftnajjef a da izbjegnem carinu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bolje je uzet sa goldweya sa dhl-om za 400 eura, na gearbest jos ide škegro i poštanski nameti pa ispada 30 eura vise u konacnici

5 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

gdje ima oneplus 6 za 400 eura?? može link??

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice