"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.318
|
čitano: 5.734.229
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Poz, u 6.mjesecu sam kupio Galaxy S9+, mobitel je vrh, ali sam zeljan sam promjene 😁

 

Zanima me sto vi mislite o tome da ga prodam, nadodam malo novca i kupim nekog kineza ( pucam na najjace)? Koji je kinez sada najjaci i ima li tu neke velike razlike između kineza i S9+ osim dizajna?

 

I sad jedan OFF: Koliko je realno traziti za Galaxy S9+, s obzirom da je star 7 mjeseci, te da je stanje uredno, osim sto imam tockicu od pada na cosku kucista? Te da li je mozda bolje pricekati S10+ i uzeti njega?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Factory reset nije uspio popraviti stvar. Zna li netko kako da vratim telefon u izvorno stanje ili da popravim root?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kakav se čini redmi note 7 ????

Cijena ? Kamere ? Mislim da će to dvoje presudit što se tiče isplativosti.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Alfredo nr.2 kaže...

Factory reset nije uspio popraviti stvar. Zna li netko kako da vratim telefon u izvorno stanje ili da popravim root?

 Flyme os dosta ograničava korisnika, tako da nemožeš baš raditi svašta kao na Aospu, Mokee, Sudamodu i sl. custom ili official romovima.  Ništa, sada skini zadnji software za Meizu M6 note na sd karticu i pokreni update preko mobitela. Mobitel će povući ažuriranje i ostati će ti aplikacije a izgubiti ćeš root. Poslje ponoviš root po postupku kojeg sam ti rekao u prošlom postu.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Factory reset nije uspio popraviti stvar. Zna li netko kako da vratim telefon u izvorno stanje ili da popravim root?

 Flyme os dosta ograničava korisnika, tako da nemožeš baš raditi svašta kao na Aospu, Mokee, Sudamodu i sl. custom ili official romovima.  Ništa, sada skini zadnji software za Meizu M6 note na sd karticu i pokreni update preko mobitela. Mobitel će povući ažuriranje i ostati će ti aplikacije a izgubiti ćeš root. Poslje ponoviš root po postupku kojeg sam ti rekao u prošlom postu.

 Kako se pokreće update preko mobitela? U settings update os ili sto vec ne radi. Kaze da ne moze updateta rootane mobitele.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

...znači nemože klasični update, nego skini zip na mob ili sd karticu i onda pokreni u postavkama ažuriranje sa zip datoteke.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bodija kaže...

...znači nemože klasični update, nego skini zip na mob ili sd karticu i onda pokreni u postavkama ažuriranje sa zip datoteke.

 Sistem update ne radi. Kaze OTA uopdating not supported on rooted device. 

Cini se da cu morati ovako https://androidmtk.com/use-qualcomm-flash-image-loader-qfil

Mozes li mi detaljno objasniti kako i sto?

 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 17:14 (Alfredo nr.2).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nemoj, samo idi u datototeke i raspakiraj zip.

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Napravio sam ovako 

.

Uspjelo. Hvala :) 

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 17:27 (Alfredo nr.2).
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Silent horror1992 kaže...

Kakav se čini redmi note 7 ????

Cijena ? Kamere ? Mislim da će to dvoje presudit što se tiče isplativosti.

 Bas sam se prije nove godine spremao uzeti Redmi Note 6, ali nesto racunam, hajde savekat cu poslje nove godine i sada vidim ovo.

usb c, headphone jack, ir senzor, 4k mAh baterija, sta vise traziti. Jos se prica da bi mozda mogao biti i waterproof i mozda cak bezicno punjenje za pro verziju kasnije, ali o tome kada ga najave.

Ja ga definitivno uzimam, jer treba preci sa redmi note 3, iako mi je odlican, treba mi malo vise interne memorije

LIFE IS SHORT, WORK HARD, PLAY HARDER, PRAY HARDEST
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
goodye kaže...
Silent horror1992 kaže...

Kakav se čini redmi note 7 ????

Cijena ? Kamere ? Mislim da će to dvoje presudit što se tiče isplativosti.

 Bas sam se prije nove godine spremao uzeti Redmi Note 6, ali nesto racunam, hajde savekat cu poslje nove godine i sada vidim ovo.

usb c, headphone jack, ir senzor, 4k mAh baterija, sta vise traziti. Jos se prica da bi mozda mogao biti i waterproof i mozda cak bezicno punjenje za pro verziju kasnije, ali o tome kada ga najave.

Ja ga definitivno uzimam, jer treba preci sa redmi note 3, iako mi je odlican, treba mi malo vise interne memorije

 https://www.gsmarena.com/redmi_note_7_is_actually_waterproof_kind_of-news-35045.php

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Filippp99 kaže...

Poz, u 6.mjesecu sam kupio Galaxy S9+, mobitel je vrh, ali sam zeljan sam promjene 😁

 

Zanima me sto vi mislite o tome da ga prodam, nadodam malo novca i kupim nekog kineza ( pucam na najjace)? Koji je kinez sada najjaci i ima li tu neke velike razlike između kineza i S9+ osim dizajna?

 

I sad jedan OFF: Koliko je realno traziti za Galaxy S9+, s obzirom da je star 7 mjeseci, te da je stanje uredno, osim sto imam tockicu od pada na cosku kucista? Te da li je mozda bolje pricekati S10+ i uzeti njega?

 

 

OnePlus 6T, Xioami Mi Mix 3. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
goodye kaže...
Silent horror1992 kaže...

Kakav se čini redmi note 7 ????

Cijena ? Kamere ? Mislim da će to dvoje presudit što se tiče isplativosti.

 Bas sam se prije nove godine spremao uzeti Redmi Note 6, ali nesto racunam, hajde savekat cu poslje nove godine i sada vidim ovo.

usb c, headphone jack, ir senzor, 4k mAh baterija, sta vise traziti. Jos se prica da bi mozda mogao biti i waterproof i mozda cak bezicno punjenje za pro verziju kasnije, ali o tome kada ga najave.

Ja ga definitivno uzimam, jer treba preci sa redmi note 3, iako mi je odlican, treba mi malo vise interne memorije

 

Kad dođe u honorbuy shop mislim da ću ga zemit.

Malo je 6,3 puno al jbg, redmi note 4 dam za 500kn i dam još 1000kn i imam pristojan telefon.

Redmi note 4 mi je za sve zadovoljavajuć sem kamere, brate mili neupotrebljiva bez gcam, a otkako je izašao miui 10 ne koristim kameru uopće jer ne postoji način za gcam da radi na miui10.

8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

 

Pitanje konkretno za naručivanje preko Aliexpressa, nakon odabira proizvoda i dostave (samo nude dvije vrste besplatna i neka singapurska pošta 2$ i još sporije vrijeme dostave).

Kakva su iskustva sa time, plaća li se na dostavu za Aliexpress carina ili PDV na tu naručenu cijenu?

 

konkretno sam ovo gledao: https://www.aliexpress.com/item/Original-Oneplus-5-6GB-64GB-Smartphone-Snapdragon-835-Octa-Core-LTE-4G-Dual-SIM-5-5/32820277770.html?spm=2114.search0104.3.1.7c452769LifXob&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_319_317_10696_10084_453_454_10083_10618_431_10307_10820_10821_10301_10303_537_536_10059_10884_10887_100031_321_322_10103,searchweb201603_1,ppcSwitch_0&algo_expid=6e509037-93f1-4496-b444-8623736716d8-0&algo_pvid=6e509037-93f1-4496-b444-8623736716d8&transAbTest=ae803_3


Naručivao sam sa Honorbuya i sve je bilo uredu, međutim to skladište je u EU i na to nema dodatne naplate.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da, plaća se PDV i carinska davanja za sve dućane s Alija, osim nekoliko koji nude EU Express putem DHL-a (Goldway, Mi Global Store i još par njih) i to mora biti jasno naznačeno. Od ostalih EU direkt skladišta pogledaj si što nude Geekmaxi i Geekbuying...

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Da, plaća se PDV i carinska davanja za sve dućane s Alija, osim nekoliko koji nude EU Express putem DHL-a (Goldway, Mi Global Store i još par njih) i to mora biti jasno naznačeno. Od ostalih EU direkt skladišta pogledaj si što nude Geekmaxi i Geekbuying...

 Evo meni stigao laptop sa alija bez carine i pdv_a,putavao je prvo u švedsku,tamo sam dobio novi tracking i zatim u hr .

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 13:21 (zzz).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...
frulex kaže...

Da, plaća se PDV i carinska davanja za sve dućane s Alija, osim nekoliko koji nude EU Express putem DHL-a (Goldway, Mi Global Store i još par njih) i to mora biti jasno naznačeno. Od ostalih EU direkt skladišta pogledaj si što nude Geekmaxi i Geekbuying...

 Evo meni stigao laptop sa alija bez carine i pdv_a,putavao je prvo u švedsku,tami sam dobio novi tracking i zatim u hr .

 Kojim šipingom su ti poslali?

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jaZey kaže...
zzz kaže...
frulex kaže...

Da, plaća se PDV i carinska davanja za sve dućane s Alija, osim nekoliko koji nude EU Express putem DHL-a (Goldway, Mi Global Store i još par njih) i to mora biti jasno naznačeno. Od ostalih EU direkt skladišta pogledaj si što nude Geekmaxi i Geekbuying...

 Evo meni stigao laptop sa alija bez carine i pdv_a,putavao je prvo u švedsku,tami sam dobio novi tracking i zatim u hr .

 Kojim šipingom su ti poslali?

 Aliexpres standard shiping.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zzz kaže...

 Evo meni stigao laptop sa alija bez carine i pdv_a,putavao je prvo u švedsku,tami sam dobio novi tracking i zatim u hr .

Ok, ali je to onda ista shema kao i Goldway gdje roba stigne u EU/UK, prepakira se i onda naša carina ne provjerava te pošiljke. Kad stiže direkt iz Kine naravno da ćeš platiti davanja...

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
jaZey kaže...
zzz kaže...

 Evo meni stigao laptop sa alija bez carine i pdv_a,putavao je prvo u švedsku,tami sam dobio novi tracking i zatim u hr .

 Kojim šipingom su ti poslali?

Ovo mogu i ja potvrditi.
Prije je aliexpress standard shipping uvijek bio direkt k nama i računali su pdv/carinu za veće iznose, te je tracking broj počeo sa slovima RB...SG i završava sa SG.

 

A sada vidim kad se odabere aliexpress SS metoda slanja, dvije su opcije kako prodavači šalju, ovaj direkt sa RB brojem, ili sa LP brojem, šalju prvo za Švedsku (jedan mi je paket otišao i u Tursku), gdje se dobiva novi tracking broj i ide k nama.

 

Samo ne znam kako 100% znati hoće li seller poslati sa RB brojem koji ide direkt k nama ili LP broj za Švedsku prvo, jer spadaju pod aliexpress standard shipping, a to vidim po svim svojim dosadašnjim narudžbama.

 

To za Švedsku je stvarno tako, jer me iznenadilo kako nisam trebao platiti PDV/carinu, a svakako je trebalo biti. I još po trackingu vidim paket je na carini 10003, reko to je to, ali nije bilo napomene nedostaje račun, i ja još pametan da požurim postupak šaljem im iznos računa prije nego su mi poslali ono pismo, a kad ono, ništa, prošlo je bez dodatnih davanja.

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Turska nije clanica EU tako da taj paket sta ti ide preko Turske idu davanja na njega.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Turska nije clanica EU tako da taj paket sta ti ide preko Turske idu davanja na njega.

Tako je.

Ja sam samo naveo svoja iskustva sa aliexpress standard shippingom kuda su se paketi slali kada sam birao tu metodu.

Najčešće preko Švedske.

 

Edit:

Bacio sam pogled malo na history slanja sa alija.

Preko Turske je paket išao slanjem Yanwen econimic air mail metode, a isti je format tracking broja LP... kao što se zna dobiti sa aliexpress standard shipping.

 

Onda prema tome svi paketi ASS metodom su mi stizali preko Švedske sad u zadnje vrijeme, a prije toga išlo je direkt k nama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 22:50 (kiki_b).
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako pratiš taj LP broj?

dak
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...

Kako pratiš taj LP broj?

Dok ne dođe do Švedske recimo, na ovom sajtu:

https://global.cainiao.com

 

Kad dobiješ drugi tracking broj vidjet ces isto na tom sajtu u zagradi će staviti novi broj, LM bude.

I onda taj LM pratim na:

https://t.17track.net

 

i na našem trackingu od pošte.

 

Inace mozes ti sve pratiti na ovom prvom global cainiao, ali nakon dodijele drugog broja puno su sporiji sa ažuriranjem u odnosu na 17track.

 

8 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

https://meizu.aliexpress.com/store/4424199?spm=2114.12010612.pcShopHead_6722643.0

 

Akcija je neka za Meizu telefone. Ima par stvarno dobrih prilika, jos se dodatno moze smanjiti cijena sa kuponima

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 10:51 (punta arenas).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav, nalazim se trenutno u Kini i planirao sam uzeti neki mobitel do 1700kn. Sad imam Xiaomi redmi 4X i zadovoljan sam mobitelom, ali eto zeljan sam promjene pošto sam malo ispao iz tog s mobitelima, možete li mi nešto preporuciti u tom rangu. 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Redmi Note 7 ako naletiš na njega 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

mobitel za kinesko tržište se jako razlikuju od ovih za eu ,tako da moja preporuka kupovina u EU osim ako naletiš na mob za EU tržište....

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 11:27 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

moze pomoc mala?

 

kad me kontaktira carinska prijava  da im posaljem dokaz o placanju mobitela. Da li oni znaju cijenu tog mobitela i samo zele potvrdu koliko sam ja platio?

 

btw: u bih zivim i preko 1200kuna se mobitel carini i porez placa.

 

 

hvala lp

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 14:24 (serlok).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
serlok kaže...

moze pomoc mala?

kad me kontaktira carinska prijava  da im posaljem dokaz o placanju mobitela. Da li oni znaju cijenu tog mobitela i samo zele potvrdu koliko sam ja platio?

btw: u bih zivim i preko 1200kuna se mobitel carini i porez placa.

 Pa valjda i oni imaju pristup internetu pa vide koliko košta.

 

Ali ima treba tvoj screenshot PayPala ili plaćanja karticom da vide koliko si točno platio, jer bi bilo protuzakonito računati porez na izmišljenu vrijednost.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice