"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.308
|
čitano: 5.720.943
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Zupy kaže...

Riknuo ti je kabel bacaj to ća, to šta ga koristiš dok se puni samo mu smanjuje vijek trajanja (njemu i microusb utoru na mobitelu).

 Znači da nije baš dobro koristiti ga dok se puni a mislio sam da se samo sporije puni baterija a da nema štete na mobu ili kabelu.

Jel i kod ove vrste kabela utiče cijena kabela na kvalitetu ,ono što skuplje to bolje.

Preporuka za kabel i neki solidan punjač tipa

npr.Usams 3xusb 5 V 2.4A 

185 kn. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
@acmilan

Gledam sad specifikacije svog original punjača za pocophone. Isto je 18w.
Onda ne bi trebalo biti razlike u brzini punjenja?
Ili si ovaj uzeo za poco iz nekog drugog razloga.
Svakako super za trud i povoljnu preporuku!

@mućak

Itekako ima utjecaja na punjač, kabl, kao i na mobitel (tj.bateriju). U isto vrijeme ti se puni, prazni, puni, prazni...
Nije to problem nekoliko puta, ali učestalo, sigurno je problem.
Za svoj mob imaš ok kabela za već nekih 20kn. Na tvom mjestu ne bih naručivao iz vana, nego kupiš u nekoj trgovini, uzmeš račun, a ako ne valja kabl, zamijeniš za drugi. Nije ti potreban i adapter novi.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 11:20 (NeoOS).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NeoOS kaže...
@acmilan

Gledam sad specifikacije svog original punjača za pocophone. Isto je 18w.
Onda ne bi trebalo biti razlike u brzini punjenja?
Ili si ovaj uzeo za poco iz nekog drugog razloga.
Svakako super za trud i povoljnu preporuku!

@mućak

Itekako ima utjecaja na punjač, kabl, kao i na mobitel (tj.bateriju). U isto vrijeme ti se puni, prazni, puni, prazni...
Nije to problem nekoliko puta, ali učestalo, sigurno je problem.
Za svoj mob imaš ok kabela za već nekih 20kn. Na tvom mjestu ne bih naručivao iz vana, nego kupiš u nekoj trgovini, uzmeš račun, a ako ne valja kabl, zamijeniš za drugi. Nije ti potreban i adapter novi.

 Uzeo sam jer na poslu sam trebao jos jos jednog, a s power bankom ne dobijes kabel. Nasao sma i hama QC 4.0 na amazonu francuskom za nekih 25€, ali razlike su teski primjetne, a previse prra za samo adapter. I jos naravno, dostava, tako da je ovo po meni najbolje. Koristim kod kuce originalni punjac.

Kovačić
15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

uskoro bi trebao izać redmi k20 i k20 pro (to bi ustvari trebao bit pocophone f2), možda već ovaj mjesec, te redmi note 7s (nezz jel datum točan, 20.05.)

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
  1. Nisam pametna koji da uzmem, može pomoć..hvala :-)
19 Xiaomi Redmi Note 7
1 Huawei Mate 20 Lite
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...
  1. Nisam pametna koji da uzmem, može pomoć..hvala :-)

 Evo čitam na GSMareni komentare i to onih koji su kupili

Redmi note 7 da nisu zadovoljni jer da ima jako puno nedostataka i da je zato jeftin kao i svaki Šomi

aj sad kome vjerovat koliko kužim tamo puno komentira ljudi iz Indije,J.Amerike itd. pitanje kakvo je njihovo znanje o mobitelima do jučer su muzli koze i krave.

A đava ga odnija....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 23:46 (MUĆAK).
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.5.2019 23:45 (MUĆAK).
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...
Miki_16 kaže...
  1. Nisam pametna koji da uzmem, može pomoć..hvala :-)

 Evo čitam na GSMareni komentare i to onih koji su kupili

Redmi note 7 da nisu zadovoljni jer da ima jako puno nedostataka i da je zato jeftin kao i svaki Šomi

aj sad kome vjerovat koliko kužim tamo puno komentira ljudi iz Indije,J.Amerike itd. pitanje kakvo je njihovo znanje o mobitelima do jučer su muzli koze i krave.

A đava ga odnija....

 

 

Nedostatak mu je samo veličina.

Šta bi to neko više za te pare nije mi jasno ?

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...
Miki_16 kaže...
  1. Nisam pametna koji da uzmem, može pomoć..hvala :-)

 Evo čitam na GSMareni komentare i to onih koji su kupili

Redmi note 7 da nisu zadovoljni jer da ima jako puno nedostataka i da je zato jeftin kao i svaki Šomi

aj sad kome vjerovat koliko kužim tamo puno komentira ljudi iz Indije,J.Amerike itd. pitanje kakvo je njihovo znanje o mobitelima do jučer su muzli koze i krave.

A đava ga odnija....

 

 Imao sam prije Redmi note pro 4, sas imam Redmi note 7. Sve radi očekivano. Mobitel koristim za pozive,internet,sportske aplikacije (Strava i sl.),isprobao sam navigaciju,u jedno 3 tj. napravio stotinjak fotografija sa stock i google kamerom i nisam primijetio nikakve probleme 

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
MUĆAK kaže...
Miki_16 kaže...
  1. Nisam pametna koji da uzmem, može pomoć..hvala :-)

 Evo čitam na GSMareni komentare i to onih koji su kupili

Redmi note 7 da nisu zadovoljni jer da ima jako puno nedostataka i da je zato jeftin kao i svaki Šomi

aj sad kome vjerovat koliko kužim tamo puno komentira ljudi iz Indije,J.Amerike itd. pitanje kakvo je njihovo znanje o mobitelima do jučer su muzli koze i krave.

A đava ga odnija....

 

 Bas me zanima koju su nedostaci... Isto tako sam vec neko vrijeme na Redmi Note 7 i nemam nikakvih problema sa njih. To su vjerovatno vjerni ljubitelji Samsunga i Iphona koji placaju par soma vise za iste performanse.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jeste nabavljali mobitele sa TradingShenzhen. Imaju EU skladište vele 2-3 dana čekanja a cijene povoljnije od goldwaya barem kod Xiaomi

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Napokon je potvrđen i službeni datum izlaska Redmi K20 Pro, 28.05.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ekipa,šta uzeti nakon Redmi Note 5 Pro,prodao bi njega i dodao 500-600 kn za novije nesto,malo jači soc i bolja kamera i to je to.

Koliko mogu uopće dobiti za njega,plava boja,očuvan osim oštećenja dole itd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
doky01akablava kaže...
Ekipa,šta uzeti nakon Redmi Note 5 Pro,prodao bi njega i dodao 500-600 kn za novije nesto,malo jači soc i bolja kamera i to je to.

Koliko mogu uopće dobiti za njega,plava boja,očuvan osim oštećenja dole itd.

 Jel 3/32 ili 4/64 ? Starost/garancija ?

14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
"očuvan osim oštećenja dole"
Onda nije očuvan, nego je oštećen.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipica , molim za savjet  imam Redmi note 4 i Samsung tab A 2016  dal postoji neka  free app.

sa kojom bi mogao otvarati NTFS file na ext.Usb disku preko OTG kabela.

Neke sam probao ali možeš dvaput otvorit i nakon toga moraš kupit app.

A ext.USB  uopće  mi ne pokazuje u exploreru.

Dakle neka mukte app. sa kojom bi mogao prebacivati file sa moba ili tableta na USB Disk.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

s koje stranice naručiti realme telefone? nešto kao goldway

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nema dabe ni u stare babe. Koristim paragon ntfs gdje za 35kn kupis ntfs filesystem i u total commanderu otvoris usb.

Iphone 7 32GB Black
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Bass kaže...

Nema dabe ni u stare babe. Koristim paragon ntfs gdje za 35kn kupis ntfs filesystem i u total commanderu otvoris usb.

 Microsoft exFAT/NTFS for USB by Paragon Software 

 

Jel to ta app. za 35 kn. i jel to za jedan uređaj ili sa tom licencom mogu ga instalirat i na druge android uređaje .

Jel to cijena za trajno ili za jednu godinu ,i kakonaravno kako radi copy,paste i ostale radnje.

Pozdrav.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2019 19:48 (MUĆAK).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kupnja je dozivotna, kopiranje i pastanje radi uredno.
Iphone 7 32GB Black
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
acmilan2 kaže...

Evo za sve one koji skeptici kao ja sto se tice quick charge tehnologije i punjaca (adaptera i kablova) za smijesne cijene 5-6$ od neprovjerenih brandova.

 

Gledao sam na qualcommovoj tablici podrzanih punjaca koji su sluzbeno adapteri podrzani. Pronasao sam za dobru cijenu Ugreen i to model CD122 koji je EU plug i radi savrseno sa njihovim kablom.

Uzeo sam na aliexpressu adapter za 10.99$ i kablove imaju isto po duljini od 25cm do 5m, sad kome treba za sta.

 

Quick Charge 3.0 radi super na mojem Xiaomi Pocophone F1 i za manje od 15$ sam kupio njihov originalni adapter i kabel.

 

Ovdje je link da ne trazite (ne reklamiram, samo linkam gdje sam ja sebi narucio, zato sam gore napisao koji model, CD122 je zidni), zapakirano je dobro i nece ne polomiti i stavljaju preporucenu preporucenu posiljku tako da vam posta NE SMIJE naplatiti onih 4.50kn.

Evo, da se ne zezate trazeci nesto dobro i kvalitetno, skoro mjesec dana sam trazio i siguran sam da je to ono sto mi treba.

 Znas li radi li taj charger dobro sa iphone Xr?

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne bih ti znao jer ocito qualcomm nema nista sa iphoneima, posto apple sam svoje punjace radi i posebne utore su imali i sve tako da ih u toj tablici nema i ne mogu ti nista potvrditi, zao mi je.

 

Kovačić
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa,

koja je razlika između Xiaomi Redmi Note 7 i Xiaomi Redmi Note 7 PRO?? koji je bolje uzeti?? ili ipak uzeti Huawei p30 lite, mada me kod njega baterija mući..hvaaalaaa :-(

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Miki_16 kaže...

Ekipa,

koja je razlika između Xiaomi Redmi Note 7 i Xiaomi Redmi Note 7 PRO?? koji je bolje uzeti?? ili ipak uzeti Huawei p30 lite, mada me kod njega baterija mući..hvaaalaaa :-(

 Redmi Note 7 Pro ima Snapdragon 675 a obična verzija 660.

Također pro model je za indijsko tržište i nešto je skuplji.

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cromaki kaže...
Miki_16 kaže...

Ekipa,

koja je razlika između Xiaomi Redmi Note 7 i Xiaomi Redmi Note 7 PRO?? koji je bolje uzeti?? ili ipak uzeti Huawei p30 lite, mada me kod njega baterija mući..hvaaalaaa :-(

 Redmi Note 7 Pro ima Snapdragon 675 a obična verzija 660.

Također pro model je za indijsko tržište i nešto je skuplji.

 a kućište? nesto citam da ovaj jedan plastika..

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cromaki kaže...
Miki_16 kaže...

Ekipa,

koja je razlika između Xiaomi Redmi Note 7 i Xiaomi Redmi Note 7 PRO?? koji je bolje uzeti?? ili ipak uzeti Huawei p30 lite, mada me kod njega baterija mući..hvaaalaaa :-(

 Redmi Note 7 Pro ima Snapdragon 675 a obična verzija 660.

Također pro model je za indijsko tržište i nešto je skuplji.

Pro verzija ne podrzava B20 ili se varam?

 

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo i onaj drugi dio specifikacija koji vas rijetko zanima kamera je 90% slučajeva prva na listi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav!

Trebam pomoc za prijatelja. Trazimo mobitel za do 1000kn (+/- 150kn ako nesto znaci) da nije veci od 5,2", a ostalo je svejedno, al naravno, sto je bolje moguce. Jel ima sto bolje od Meizu M6 u tom rangu? Moze preporuka uz taj meizu bar jos 2-3 mobitela pa da si odabere onda. Najljepsa hvala!

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 20:24 (acmilan2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
DDavorin kaže...

Evo i onaj drugi dio specifikacija koji vas rijetko zanima kamera je 90% slučajeva prva na listi.

 Sve je to ok, ali šta to znači u praksi?! Ta tabela za Mi 5s kaže ovo:

 dok sam možda nezahtevan korisnik, ali sam sasvim zadovoljan tim "niskim brzinama" koje uređaj postiže:

 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ivan(4) kaže...
DDavorin kaže...

Evo i onaj drugi dio specifikacija koji vas rijetko zanima kamera je 90% slučajeva prva na listi.

 Sve je to ok, ali šta to znači u praksi?! Ta tabela za Mi 5s kaže ovo:

 dok sam možda nezahtevan korisnik, ali sam sasvim zadovoljan tim "niskim brzinama" koje uređaj postiže:

 

 u Praksi ti to znači veće brzine

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 21:42 (DDavorin).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice