LG G3 - Rasprava

poruka: 7.244
|
čitano: 1.113.149
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Slazem se zbog toga sto se taj senzor koristi u uređajima koji su puno jeftiniji tipa redmi note 4/ redmi pro - lece nisu iste , otvor blende i ti uređaji nemaju ois, ali je opet isti senzor i to je cinjenica.

Za cijenu od oko 500€(ili koliko je vec) se ocekuje ipak nesto malo bolje u 2017 godini.

 

6 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Posjedujem LG G3 oko dvije godine. Zadnjih par mjeseci mi se baterija brzo troši. Naime, prije bi se preko noći baterija potrošila za oko 5%, dok se zadnje vrijeme potroši i za oko 30%, iako se na mobitelu nalazi ista verzija roma, sa istim aplikacijama. Planiram kupiti novu bateriju, ali nisam siguran da li je ta potrošnja uzrokovana nekim hardverskim problemom ili je stvarno samo do baterije. Ima li netko sličnog iskustva!? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Ima li netko problema za treperenjem ekrana te nakon toga zatamnjivanjem skroz u crnu boju?

Radio sam sve tipove reseta (hard, soft) instalirao najnoviji softver, tako da vjerojatno nije softverski problem.

E sad ako je do hardvera, što bi točno moglo biti i koliko košta?

Svakako ću ići do servisera, ali isto tako me zanima vaše mišljenje i poneki savjet.

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
marsovac zemaljski kaže...

Ima li netko problema za treperenjem ekrana te nakon toga zatamnjivanjem skroz u crnu boju?

Radio sam sve tipove reseta (hard, soft) instalirao najnoviji softver, tako da vjerojatno nije softverski problem.

E sad ako je do hardvera, što bi točno moglo biti i koliko košta?

Svakako ću ići do servisera, ali isto tako me zanima vaše mišljenje i poneki savjet.

Treperenje ekrana..

Uh, to uvijek implicira na HW..

Opcija, dijagnostika što je. Dali je display ili matična.. Ako je display riješi se OK cijenom(ebay) i možeš sam mijenjati. Ako je matična, well niš.. drugi mobač.

...................................... funny facts
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 1:21 (skorvy).
9 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
skorvy kaže...
marsovac zemaljski kaže...

Ima li netko problema za treperenjem ekrana te nakon toga zatamnjivanjem skroz u crnu boju?

Radio sam sve tipove reseta (hard, soft) instalirao najnoviji softver, tako da vjerojatno nije softverski problem.

E sad ako je do hardvera, što bi točno moglo biti i koliko košta?

Svakako ću ići do servisera, ali isto tako me zanima vaše mišljenje i poneki savjet.

Treperenje ekrana..

Uh, to uvijek implicira na HW..

Opcija, dijagnostika što je. Dali je display ili matična.. Ako je display riješi se OK cijenom(ebay) i možeš sam mijenjati. Ako je matična, well niš.. drugi mobač.

 kaže serviser da je display, i 500kn je njegova tarifa, neisplativo za popravljat

6 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

da li ima android 7.0 za g3 i ako ima kako radi?

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
SeaCucumber kaže...

da li ima android 7.0 za g3 i ako ima kako radi?

 Službena verzija nema. Ali imaš na XDA forumima za skinuti 7.1 Lineage verziju. Radi OK. Osim što kamera je malo lošija.

...................................... funny facts
13 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
G3 Ima serijsku grešku čipa koji se nalazi sa donje strane ploče. Simptomi su kao što si i naveo treperenje ekrana,crni ekran, gubitak signala ....
Njuška
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

I meni je baterija u zadnje vrijeme sranje, imam 3,5h SOT, konstantno na WiFiu, lokacija ugašena, i svjetlina uvijek ispod 40%.  Sreća jedina pa trenutno tako koristim konstantno, da sam na mobilnim podatcima i vani gdje trebam veću svjetlinu ne bi do 2 popodne trajala.. Katastrofa, ozbiljno razmišljam kupiti novu bateriju (mobitel je 2 godine star) ili promjeniti mobitel, samo što je problem što ne znam što uzeti.. G6 mi nije ništa posebno napet, a V30 nije došao i ekstremno je skup.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
6 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Naručio sam novu bateriju, trebala bi stići sutra ili prekosutra, pa ću vidjeti kako radi sa njom. Nadam se da je problem samo do baterije, jer mi je mobitel do sada radio savršeno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Nabavio sam g3, samo nisam zadovoljan sa baterijom jer se brzo trosi. Razmisljam da uzmem bateriju od 6000mah, bi li se to isplatilo? Prvi put vidim ovu trgovinu, je li netko tu vec kupovao?

 

http://baterije24.com/shopexd.asp?product=Baterija-za-LG-G3-crna-6000mAh&ID=193756&bc=no

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...

Nabavio sam g3, samo nisam zadovoljan sa baterijom jer se brzo trosi. Razmisljam da uzmem bateriju od 6000mah, bi li se to isplatilo? Prvi put vidim ovu trgovinu, je li netko tu vec kupovao?

 

http://baterije24.com/shopexd.asp?product=Baterija-za-LG-G3-crna-6000mAh&ID=193756&bc=no

 Neznam koliko je to stvarno.. A i mobitel bude ogroman s tom maskom. Bolje uzmi novu original. Gledaj da ti je mob na zadnjem v30n ili već koji je trenutno softver ako ima poslije njega još.

...................................... funny facts
10 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava
skorvy kaže...

 Neznam koliko je to stvarno.. A i mobitel bude ogroman s tom maskom. Bolje uzmi novu original. Gledaj da ti je mob na zadnjem v30n ili već koji je trenutno softver ako ima poslije njega još.

 Uzmem li novu bateriju, mogu li bit siguran da ce biti razlike u odnosu na sadasnju, rijec je o polovnom mob starom 2god. Problem mi je taj sto se mob sporo puni i brzo isusuje, mozda da nabavim i novi/aftermarket punjac?

11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Pa nebi se smio sporo puniti. Koliko, više od 2h? Koji ti je firmware na njemu? Original punjač?

...................................... funny facts
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Ako je mobitel star dvije godine u njemu je baterijal postala lošija, tako je i kod mene. Kupi novu originalnu i amen, nikakve s većim kapacitetom jer od toga nema ništa. A od praznog do punog bi trebalo proći oko 90 minuta, +-15

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 12:15 (Hacker002).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Baterija je originalna, sa 20% je napunilo za vise od 2 sata. Nezz koji je firmware, gdje to mogu provjerit? Nisam dosada nikad nadogradjivao pa moze savjet kako nadogradit ako se moze?

 

*edit 

 

je li to mozda verzija androida? pise da je verzija 6.0

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.12.2017 12:33 (fanaticni gejmer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...

Baterija je originalna, sa 20% je napunilo za vise od 2 sata. Nezz koji je firmware, gdje to mogu provjerit? Nisam dosada nikad nadogradjivao pa moze savjet kako nadogradit ako se moze?

 

*edit 

 

je li to mozda verzija androida? pise da je verzija 6.0

 Da to je verzija androida. A još ti tamo piše nešto kao software version ako se dobro sjećam. 

...................................... funny facts
10 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Znaci mobitelu treba minimalno 2 sata da se napuni, sa cca 30% na 100%. Da kupim novu originalnu bateriju, mozda i i neki "aftermarket" punjac? Bili to uopce pomoglo? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: LG G3 - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...

Znaci mobitelu treba minimalno 2 sata da se napuni, sa cca 30% na 100%. Da kupim novu originalnu bateriju, mozda i i neki "aftermarket" punjac? Bili to uopce pomoglo? 

 Ma samo bateriju, ako je orginal punjač nemaš brige.

...................................... funny facts
10 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Da original je.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Treba mi punjac pod hitno. Nova baterija se trenutno puni, stavio prije sat vremena i samo je napunilo 20%. 

 

Samo koji da uzmem, nije problem dat ni 100-150kn, samo me zanima koji ? Mozda ovaj, oce li odgovarat?

 

https://www.sancta-domenica.hr/mm-punjac-kucni-qualcomm-3-0-ultra-fast-usb-tc-s001-3a-crni.aspx

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

U zadnje vrijeme mi se gubi signal na G3, ubacivao sam novu sim karticu ali opet isto, vratio sam na tvornicke postavke ali opet ništa.
Zna li neko do čega je?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Ploča?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Ima li netko problema dok želi pokrenuti mobitel? Tipa meni je mob zakljucani,i onda zelim otkljucat sa tipkom iza ili sa 2x dodirom po ekranu i nista,tako par puta ponekad se zna pokrenut ali rijetkost,ali ako se ne želi pokrenut onda ga stavim punit onda dobije sliku da ga mogu koristit.Sad sam si stavio da se ekran gasi za 15 min jer ako ga zakjucam onda se neda otkljucat,šta bi bio problem?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
LG G3 - Rasprava

Pozdrav,

dogodio mi se problem i ne znam ga riješiti. Dakle, nakon što me je cijeli dan zezala sim kartica gdje mi je javljalo da jednostavno kartice nema u mobitelu, gubio se signal itd. sada mi se pojavio McAfee ekran na kojem piše "your device is locked."  To unlock the device, enter your pin. Znači, potreban je pin koji ja nemam jer se nikad nisam registrirala niti sam ja svojevoljno instalirala ovaj program. Može mi možda netko pomoći. I da, znači samo na mojem profilu se to dogodilo, čim ga prebacim na guest mogu ući u mobitel. Molim pomoć ako tko zna kako riješiti ovaj problem. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 18:14 (Zmajoo).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: LG G3 - Rasprava

Ne znam da li ćeš vidjeti ovo ,ali čini mi se da su default bili "123456" ili "000000" . Ako prođe svakako to ugasiti da bude admin uređaja . Najbolje bi bilo rootati i maknuti skroz to. Ako ne ide ima neki tutorial koji sam davno vidio pa ću naći ako treba.

 

 

 

Da li je tko našao kod naših servisa i dućana originalnu bateriju? Raspoznaje se po tome da ima one točkice male na kontaktima i programi tipa cpuz mogu čitati temperaturu s baterije. 

6 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Zar baš nitko nema ni jednoga više ,a da mu je preživila matična? :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G3 - Rasprava

meni je 3. na mobitelu, a uskoro ce i 4., posto vidim da je na izdisaju, a mobitel ima 3,5g, al dobro...jos imam god dana garancije :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Ja razmišljam da stavim thermal pad na svojega pa da mu kupim još koje pol godine. 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG G3 - Rasprava

Ja imam svog 2 godine i 5 mj, od toga skoro 2 godine sa novom matičnom jer sam originalnu spalio fleshanjem i još mi ga popravili na garanciju

 

I dalje mi je primarni mobitel, iako zna tu i tamo zaštekati (kao i na početku).. No bude išao u zasluženu penziju kroz 6 mjeseci jer planiram V30 uzeti

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice