Nokia Lumia 640 i mobilni internet (na bonove)

poruka: 4
|
čitano: 961
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 640 i mobilni internet (na bonove)

Operater je VIP. Nisam bio siguran da otvorim ovdje ili u podforumu za tog operatera, ali čini se da je problem vezan za mobitel, a ne za operatera.

 

Naime, već mi se dva puta dogodilo da imam nekih 40kn na mobitelu (Nokia Lumia 640) i kad uključim mobile data tj. mobilni internet (pojavi se "H+" u status baru) te pokrenem Microsoft Edge veli da ne može otvoriti stranicu. Pogledam koliko imam novaca (*101#) i veli "1.00 kn". Dakle, za manje od minutu potroši sav iznos tj. ne stignem niti otvoriti stranicu. Settings -> Networks & wireless -> Data usage; kaže:

HR VIP: 1 MB

WiFi: < 1 MB

From the last 30 days

 

WiFi potrošnja ima smisla jer mobitel preko ljeta koristim samo za poruke i pozive (Internet koristim na laptopu) no danas sam bio vani i htio sam nešto pogledati i nisam uspio mada sam imao preko 30 kn na računu, a potrošnja u zadnjih 30 dana kaže 1 MB. Kliknem na "View usage details" i dobijem:

System: 1 MB

Microsoft Edge: < 1 MB

Skype: < 1 MB

Microsoft Store: < 1 MB

Mail and Calendar: < 1 MB

Cortana: < 1 MB

 

i to je to.

 

Nisam aktivirao nikakve pakete (tipa "pošalji ključnu riječ "SURF" za 1GB prometa"). Sestra mi također ima VIP na bonove, ali mobitel je Sony Xperia E3 (Android) i tamo se mobilni net ponaša normalno. Ako se ne varam, bez paketa su cijene nekih 1kn po MB?

 

Čini mi se da su ostale opcije OK, tipa imam:

 

Settings -> Networks & wirelss -> Data usage

- Switch to mobile data if there are problems with my WiFi connection: Never

- Restrict background data to help reduce my mobile data usage. Always

- Restrict background data while roaming. kvačica

 

Settings -> Networks & wirelss -> Mobile & SIM

- Data roaming options : don't roam

 

Settings -> Networks & wirelss -> Mobile & SIM -> SIM settings

- Highest connection speed: 4G

 

Settings -> Networks & wirelss -> Mobile & SIM -> SIM settings -> Internet APN -> Default APN (Activated)

- Profile name: prazno

- APN: data.vip.hr

- IP type: IPv4

- ostalo sve prazno

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima i prijedlozima te se ispričavam ako sam postao u krivi podforum.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 23:44 (AltairAC).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 640 i mobilni internet (na bonove)

Koliko sam skuzio, nemas aktivirani podatkovni paket - i sto si ocekivao, da aplikacije u pozadini nece poceti raditi kad se spojis na internet?

H+ iliti LTE je veoma brz, i 40Mb ti je par sekundi - 40Mb = 40Kn.

 

Aktiviraj si paket i to je to.

 

Tvoj problem nije za ovu temu:

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/windowsphone-opcenito/171719.aspx?page=661&jumpto=5699679&sort=asc&view=flat

 

Nego za ovu:

https://www.bug.hr/forum/topic/vip/vip-nove-tarife-bonove/253006.aspx

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 640 i mobilni internet (na bonove)

Dugo ti je trebalo da skužiš da se takve stvari NE RADE kad nemaš nikakav internet paket. Dobro da je samo 40 kuna bilo. Pamet u glavu drugi put.

13 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 640 i mobilni internet (na bonove)

Ima i sestrin Android background aplikacije pa se ipak može surfati no uspio sam otkriti u čemu je stvar. Registrirao sam oba mobitela na moj.vip.hr i saznao da Lumia ima staru tarifu "Vimpe call", a sestrin Android tarifu "Za dvoje" (također stara tarifa). Pogledao sam cjenik na http://vipnet.hr/cjenik i sve ima smisla. Promjenio sam na oba mobitela tarifu na "Vipme start".

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 22:48 (AltairAC).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice