OnePlus 6

poruka: 1.157
|
čitano: 258.223
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: OnePlus 6
zabranjeniples kaže...

 

Ambijentalni zaslon je IMHO puno bolja/korisnija stvar od AOD-a.

Zašto to kažem??

Pa logički gledano, mislim da je za bateriju ovo dosta bolja opcija.

A s druge strane, prikazuje mi sve notifikacije i izrazito je korisna stvarčica.

 

 

Normalno da je korisniji ambijentalni zaslon kad je kod OP6 AOD cuclao bateriju nestvarno.

 

A inače AOD je zakon. Bez toga više ne kupujem mob.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 13:27 (R36).
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
R36 kaže...

 

Normalno da je korisniji ambijentalni zaslon kad je kod OP6 AOD cuclao bateriju nestvarno.

 

A inače AOD je zakon. Bez toga više ne kupujem mob.

Za OP6 ne znam ,jer ga tek sad koristim.

Ovo je zakon stvar i za bateriju puno korisniji nego AOD.

AOD je cuclao bateriju i na Samsungu, a tamo se prikazivao kao čudo iz Međugorja.

 

Opet kažem, ovo je za bateriju zakon, a korist je ista.

Ako ležiš, svejedno moraš dignut glavu ili uzet mob., jer ti sigurno ne stoji ispred očiju na krevetu.

Digneš mob on se upali, spustiš, on se ugasi, milina.

12 godina
offline
Re: OnePlus 6
zabranjeniples kaže...
R36 kaže...

 

Normalno da je korisniji ambijentalni zaslon kad je kod OP6 AOD cuclao bateriju nestvarno.

 

A inače AOD je zakon. Bez toga više ne kupujem mob.

Za OP6 ne znam ,jer ga tek sad koristim.

Ovo je zakon stvar i za bateriju puno korisniji nego AOD.

AOD je cuclao bateriju i na Samsungu, a tamo se prikazivao kao čudo iz Međugorja.

 

Opet kažem, ovo je za bateriju zakon, a korist je ista.

Ako ležiš, svejedno moraš dignut glavu ili uzet mob., jer ti sigurno ne stoji ispred očiju na krevetu.

Digneš mob on se upali, spustiš, on se ugasi, milina.

Niti dižem glavu, niti uzimam mob ako nije potrebno.

 

Mob mi stoji na stol doma...samo prođem pored njega i vidim jer imam kakvu obavijest. Odmah vidim i koliko je sati.

Na poslu ista priča - samo škicnem na ekran da vidim jel ima što pametno...

 

Uspoređivat to dvoje nema smisla. Na Samsungu sam imao AOD, na Pixelu sad isto tako i da cucla bateriju ne bi ga imao upaljenog. Ja na Pixelu bez bed imam 7h SOT-a s upaljenim AOD-om.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 14:02 (R36).
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
R36 kaže...

Niti dižem glavu, niti uzimam mob ako nije potrebno.

 

Mob mi stoji na stol doma...samo prođem pored njega i vidim jer imam kakvu obavijest. Odmah vidim i koliko je sati.

Na poslu ista priča - samo škicnem na ekran da vidim jel ima što pametno...

 

Uspoređivat to dvoje nema smisla. Na Samsungu sam imao AOD, na Pixelu sad isto tako i da cucla bateriju ne bi ga imao upaljenog. Ja na Pixelu bez bed imam 7h SOT-a s upaljenim AOD-om.

Na S7 sam ga imao upaljenog i trošio je duplo više nego bez (govorim o vremenu kad se uređaj ne koristi).

ISkreno, od tada ga nisam koristio.

Kakav je na S9 ne znam, jer nemam uređaj.

Na S8 mogu isprobat, ali čisto sumnjam da je nešto drugačije, jer je logično da ipak troši nešto više baterije, nego bez.

 

Ok, slažem se....., AOD je funkcionalniji, jer uređaj ne treba dirat.

Potrošnja baterije je možda minimalna, ali meni znači.

Iskreno, meni ovaj način paše, koliko god AOD bio mrvicu funkcionalniji.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 14:07 (zabranjeniples).
16 godina
offline
OnePlus 6

AOD na Samsungu troši 0,5-1% po satu. Tako je barem meni na S i Note seriji, a vidim da je to otprilike točno i prema testovima na netu. Puno praktičnije nego ambient display (iskustvo sa OP3T). Samsung je najbolje složio AOD. Vidljiv i koristan (dupli klik na notifikacije, music control...).

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
Sil kaže...

AOD na Samsungu troši 0,5-1% po satu. Tako je barem meni na S i Note seriji, a vidim da je to otprilike točno i prema testovima na netu. Puno praktičnije nego ambient display (iskustvo sa OP3T). Samsung je najbolje složio AOD. Vidljiv i koristan (dupli klik na notifikacije, music control...).

Praktičnij je, jer je uređaj s AOD-om nepotrebno dirat, naravno.

Ali opet kažem, meni je ovo zgodna stvarčica, jer je uređaj uvijek negdje blizu mene, dignem/spustim.

Meni je AOD na S7 preko noći trošio do 8% baterije, što je IMHO ipak previše.

Ovaj nema razlike u odnosu na bez, jer se upali samo na kratko.

 

Btw., još jednom spominjem i tipku za glasnoću, koja mi nikako ne ide u glavu.

Meni osobno je totalno neprirodno i za moju ruku na nedovoljno adekvatnoj poziciji.

Ali jbg., već se navikavam pa ono, ništa strašno.

 

Instalirao sam vrijeme i radar app, jer mi je OP stock weather app bzv.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 14:27 (zabranjeniples).
6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Google je izbacio At a glance widget i za ostale mobove, tak da on je dobra alternativa za OP weather koji je onak, truba..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
U temi o OP6 padobranci truju temu hvalisanjima o svom Samsungu,Pixelu i sličnim s...... 😁
Daj o...... i pustite vlasnike OP6 da normalno iznose svoja mišljenja i probleme o OP6....

inače Beta 2 je tu(9.0 Pie).sve fino radi osim što je sad ekran dosta tamniji na recimo 50%.moram više pojačati...
kažu GPay ne radi.ne znam jer moja banka ga još ne podržava.sve ostalo je ok iako nije to još ispeglano do kraja...
Official 9.0 je blizu,vjerujem do kraja mjeseca...😀

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 6

Ja sam držim official ažuriranja, dok radi kako spada, nema žurbe dalje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 6

Narucio Nylon bumper case i usb c kabel, navodno sve org. ili bar kabel.

U svakom slucaju dosta jeftino, pa vrijedi riskirat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6

Ako sumnjaš u originalnost di si to naručia i za koju cijenu?

9 godina
offline
OnePlus 6

Pozdrav

Prije cca dva tjedna kupio sam OP6 8/128.

Sve je super i OK, samo mi WhatsApp pravi problem.

Obavijesti malo stizu pa malo ne. Ne svira mi niti LED lampica svijetli.

Sve postavke sam postavio kako treba, ali i dalje nista. 

Kad mi samo jedna osoba posalje poruku sve je OK, ali kad mi u isto vrijeme stigne poruka od samo jednog razgovora i iz grupe onda mi obavijest ne stize.

U cemu mozes biti problem?

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
Abalo kaže...

Ako sumnjaš u originalnost di si to naručia i za koju cijenu?

Ebay....

Sumnjam, jer za bumper nije pisalo ništa, što bi odalo org detalje.

Iako izgleda isto, pa ne znam.

 

Za kabel je pisalo oem, pa vjerujem da bi mogao biti.

 

A cijene su nikakve, sve skupa 7,88$.

Sumnjam, ali riskirao sam za tako malu cijenu.

Bumper ako mi se i ne svidi, nije smak svijeta, jer imam ovaj org i još jedan karbon case.

11 godina
offline
OnePlus 6

Open Beta 3 je izašla. Ima jednu zanimljivu novost uz ostale popratne ispravke.

 

https://www.smartphonehrvatska.com/2018/09/16/android-pie-open-beta-3-za-oneplus-6-donosi-cool-trik/

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
OnePlus 6

Obzirom da mi se ne čeka 6T jer nisam previše oduševljen stvarima koje donosi, tj nisu od neke bitne vrijednosti, odlučio uzet OP 6.

 

Vi koji ste ga uzeli preko student programa , koji dokument ste koristili za verifikaciju i koliko se u prosjeku čeka da potvrde dokument vazecim ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: OnePlus 6
krypto kaže...

Obzirom da mi se ne čeka 6T jer nisam previše oduševljen stvarima koje donosi, tj nisu od neke bitne vrijednosti, odlučio uzet OP 6.

 

Vi koji ste ga uzeli preko student programa , koji dokument ste koristili za verifikaciju i koliko se u prosjeku čeka da potvrde dokument vazecim ?

OP6 je dobar uređaj, ne bi ti trebalo bit žao.

Za student program, mislim da su spominjali iksicu i studentski mail, uđu u stendt program na njihovoj stranici i prati, jer nisam ni ja siguran kako ide.

 

Ako trebaš 20€ popust na opremu, uz kupnju OP6 uređaja, izvoli https://www.oneplus.com/hr/invite#Z6WP9EFCIZV6L0

7 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 6
zabranjeniples kaže...
krypto kaže...

Obzirom da mi se ne čeka 6T jer nisam previše oduševljen stvarima koje donosi, tj nisu od neke bitne vrijednosti, odlučio uzet OP 6.

 

Vi koji ste ga uzeli preko student programa , koji dokument ste koristili za verifikaciju i koliko se u prosjeku čeka da potvrde dokument vazecim ?

OP6 je dobar uređaj, ne bi ti trebalo bit žao.

Za student program, mislim da su spominjali iksicu i studentski mail, uđu u stendt program na njihovoj stranici i prati, jer nisam ni ja siguran kako ide.

 

Ako trebaš 20€ popust na opremu, uz kupnju OP6 uređaja, izvoli https://www.oneplus.com/hr/invite#Z6WP9EFCIZV6L0

 

Ne zalim ni malo ,cekao sam samo finalne informacije..a i op 6 polako ponestaje na stranici :D

 

Hvala na kuponu iskoristit ce se već 

14 godina
offline
OnePlus 6

Da, ako se ne požuriš, postoji šansa da ostaneš bez njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
online
OnePlus 6

malo off-topic ali možda nekoga interesira... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
OnePlus 6

Pozdrav. Najvjerojatnije prodajem Galaxy S8 pa trazim upgrade. Dvoumim se izmedju polovnog Note8 i novog Oneplusa 6. Nije da S8 nesto fali ali eto ukazala se prilika. Zanimaju me iskustva vas koji koristite OP6 i jos bolje ako ste prije njega  imali neki OnePlus. Odabrao bi odmah OP6 jer za cijenu polovnog Note8 dobivam noviji, brzi mobitel sa pune dvije godine garancije, ali mi je u glavi "kud sa samsunga na kineza" (glupo, znam) i brine me kvaliteta Oneplusa jer sam negdje vidio da zadnje staklo od OP6 ima neki defekt i zna samo od sebe popucati. Koliki SOT otprilike dobivate? Ako sam dobro shvatio Oneplus store dostavlja negdje iz EU pa nema nikakvih problema sa dostavom, carinom itd? I zar OP6 u praksi stvarno ima toliko dobru kameru, samo bod ispod iPhonea X u DxOmarku?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 21:52 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 6
OP6 je brži i fludniji od Note8. I to je najveća prednost. Ako ti je to prioritet, nećeš pogriješiti.
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: OnePlus 6
toncek333 kaže...

Pozdrav. Najvjerojatnije prodajem Galaxy S8 pa trazim upgrade. Dvoumim se izmedju polovnog Note8 i novog Oneplusa 6. Nije da S8 nesto fali ali eto ukazala se prilika. Zanimaju me iskustva vas koji koristite OP6 i jos bolje ako ste prije njega  imali neki OnePlus. Odabrao bi odmah OP6 jer za cijenu polovnog Note8 dobivam noviji, brzi mobitel sa pune dvije godine garancije, ali mi je u glavi "kud sa samsunga na kineza" (glupo, znam) i brine me kvaliteta Oneplusa jer sam negdje vidio da zadnje staklo od OP6 ima neki defekt i zna samo od sebe popucati. Koliki SOT otprilike dobivate? Ako sam dobro shvatio Oneplus store dostavlja negdje iz EU pa nema nikakvih problema sa dostavom, carinom itd? I zar OP6 u praksi stvarno ima toliko dobru kameru, samo bod ispod iPhonea X u DxOmarku?

 

 

Imao sam oba (supruga OP6), a ja Note 8 i meni je Note 8 bio bolji mob.

OP6 ima sirovu brzinu i zaista je gust kako sve na njemu brzo radi, ali u drugim stvarima mi je Note bolji.

 

12 godina
offline
Re: OnePlus 6

Sta ti je tocno bilo bolje na note8? Jel se vidi razlika izmedju ekrana na oneplusu i note8 na fhd+?

11 godina
offline
Re: OnePlus 6
toncek333 kaže...

Pozdrav. Najvjerojatnije prodajem Galaxy S8 pa trazim upgrade. Dvoumim se izmedju polovnog Note8 i novog Oneplusa 6. Nije da S8 nesto fali ali eto ukazala se prilika. Zanimaju me iskustva vas koji koristite OP6 i jos bolje ako ste prije njega  imali neki OnePlus. Odabrao bi odmah OP6 jer za cijenu polovnog Note8 dobivam noviji, brzi mobitel sa pune dvije godine garancije, ali mi je u glavi "kud sa samsunga na kineza" (glupo, znam) i brine me kvaliteta Oneplusa jer sam negdje vidio da zadnje staklo od OP6 ima neki defekt i zna samo od sebe popucati. Koliki SOT otprilike dobivate? Ako sam dobro shvatio Oneplus store dostavlja negdje iz EU pa nema nikakvih problema sa dostavom, carinom itd? I zar OP6 u praksi stvarno ima toliko dobru kameru, samo bod ispod iPhonea X u DxOmarku?

u ovome slucaju, bolje ti je uzeti note 8 (imao ga, sada imam OP6)

 

note serija je najbolji smartphone koje mozes imati

 

u slucaju da ti taj polovni nema garanciju onda OP6

 

kamera je isto bolja na note 8, jedino ako bas trebas 4K@60 fps video onda OP6

 

jedino sto ti se moze desiti je da ne budes iskoristavao cijeli potencijal note 8, jer ipak je to uredaj za "ured u pokretu"

 

ako je ista lova i note ti ima garanciju, uzimaj

10 godina
offline
Re: OnePlus 6
toncek333 kaže...

Sta ti je tocno bilo bolje na note8? Jel se vidi razlika izmedju ekrana na oneplusu i note8 na fhd+?

 

 

Pa bolji je kao cijeli paket (osim brzine rada).

Bolja je kamera (ima tele objektiv), ekran je bolji (iako je i na OP6 odlican), ima vece mogucnosti (olovcica), ima bezicno punjenje, vodotporan je, baterije su im podjednake s tim da se OP6 brze puni...obzirom da se Note moze naci vec od 3700 (sa preko godinu dana jamstva u HR) sto je jos manje od OP6 mislim da ima vise smisla od OP6.

 

Tko uzme OP6 isto nece pogrijesiti, ono gore je moje subjektivno misljenje i ja znam sto bih ja da kupujem...obzirom da sam imao oba.

14 godina
offline
OnePlus 6

Ja bih se osobno odlučio za OP6, što i jesam.

Doduše, ja često isprobavam druge uređaje i mogao sam ić na Samsung.

Sa Samsungom imam itekako iskustva, ali jedino što nikad nisam koristio Note seriju (uvijek sam išao na Galaxy S).

 

OP6 u kombinaciji sa Snapdragon 845/Adreno 630 i Oxygen OS je po tom pitanju definitivno bolja varijanta od Exynos 8895/Mali G71,  tu dileme nema.

Sve radi glatko, brzo, idealno.

 

Kamera na Note 8 je vrlo vjerovatno bolja (nisam koristio), ali toliko halabuke oko tih kamera, da čovjek pomisli da se radi o profi fotografima.

Kamera na OP6 je jako dobra i zadovoljit će veliku večinu običnih korisnika.

Kome god sam pokazao od svojih prijatelja, svi su jako zadovoljni slikama.

 

Baterija je po brojkama ista, a s obzirom da Note 8 nisam koristio, vjerujem da su podjednake.

Na OP6 mi je baterija van očekivanja, obzirom da sam prije njega imao 4000mah na Mate 10 PRO.

Punjenje na OP6 definitivno brže, nego iti jednom Samsungu kojeg sam koristio i tu nema priče.

 

OP6 nema IP certifikat, ali je uređaj korišten i nema problema s vodom (što ustvari piše i na njihovim stranicama).

Dali bih se išao kupat s njim ili sl., ne bi.

O tome je već bilo priče i vjerovatno su taj certifikat zaobišli radi cijene.

Sve u svemu, ne bi trebalo bit straha, ako po mobitelu nešto prolijete i sl.

 

Display na Note je sasvim sigurno bolji, jer je Samsung po tom pitanju već dugo na vrhu.

Ali ovaj na OP6 je odličan i jedinu razliku možeš primjetit ako staviš jednog pored drugog (što 99% normalnih korisnika neće radit).

Mene osobno smeta zaobljen display na Samsung uređajima i smeta me što su to počeli gurat na svakom, ali to je više subjektivne prirode i nema veze s kvalitetom displaya.

 

Senzor otiska prsta je isto nešto što me na Samsungu često znalo naljutit.

Na OP6 je IMHO na puno idealnijem mjestu i pruža mi bolje i brže iskustvo, nego je to bio slučaj sa Samsung uređajima.

 

Olovka, bežično punjenje...., meni osobno nikakva korist i nije mi neka presudna stvar kod kupovine uređaja.

 

Ne sumnjam da je Note 8 odličan uređaj, ali sve je stvar nekakvih osobnih želja.

Ja nakon što sam isprobao OP6 i vidio kako to sve lijepo i glatko funkcionira, a uz to imam druge stvari koje su ili odlične ili vrlo dobre, teško da ću ić na išta drugo za svakodnevno korištenje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 13:39 (zabranjeniples).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus 6

Note mobiteli su jednistveni uredaji

 

to sto oni nude i imaju nema niti jedan drugi uredaj na trzistu i kategorija su za sebe, za ljestvicu iznad svih

 

svi ostali uredaji su isti shit u drugom pakovanju, jedni imaju malo vise jednog, drugi drugog ili treceg, ali niti jedan uredaj nema sve kao sto to ima Note serija

 

jedina mana Note serije je upravo to da je uber, i onda ako ne iskoristis sve sto nudi, si u biti bacio visak love, i trebao si kupiti galaxy s

 

kad te vec kosta isto, ne znam sta imas razmisljati izmedu OP6 i N8, da je pitanje cijene onda svakako OP6, ovako N8 je way to go, pogotovo ako ti je mob ujedino i zabavni i radni alat

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 14:21 (Timo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
OnePlus 6

Pa kad pričaš o klasi za sebe i specijalnom uređaju koji nudi što drugi nemaju, daj onda nabaci ovdje popis/ponudu (za olovku znamo).

Interesira me, jer možda ima kakvih stvari da i mene privuku, a sigurno zanima i čovjeka koji je pitao za savjet, pa da zna što ima za iskoristit.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 14:35 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 6
zabranjeniples kaže...

Pa kad pričaš o klasi za sebe i specijalnom uređaju koji nudi što drugi nemaju, daj onda nabaci ovdje popis/ponudu (za olovku znamo).

Interesira me, jer možda ima kakvih stvari da i mene privuku, a sigurno zanima i čovjeka koji je pitao za savjet, pa da zna što ima za iskoristit.

 

 

 evo tema pa pitaj sve sto te zanima, da ne offtopicarimo ovdje

14 godina
offline
Re: OnePlus 6
Timo kaže..

 evo tema pa pitaj sve sto te zanima, da ne offtopicarimo ovdje

Nije off, čovjeka zanimaju stvari, za koje je i pitao.

Ja sam mu gore praktički sve odgovorio, a ti si napisao što si napisao.

Nebitno, u svakom slučaju, svaki noviji uređaj kojeg uzme, dobit će dobar uređaj.

Neki je malo bolji u nekim stvarima, neki malo lošiji.

 

Ali ako već napišeš za neki uređaj da je klasa za sebe, da ima što drugi nemaju i sl., onda napišeš o čemu se konkretno radi, jer i mene zanima.

 

Da nastavimo OP6 temu, dal mislite da je istina za 6T ?

Osobno mislim da ne treba prelazit (ako razmišljate o tome), već pričekat OP7.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 14:50 (zabranjeniples).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice