Pixel 2 i Pixel XL 2

poruka: 422
|
čitano: 95.352
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Shaka111 kaže...

Ja koristim P betu i za sada je sve super, sve je jako fluidno i što je najbitnije sve aplikacije rade bez problema. Internet bankarstvo (mzaba) također radi te jedina aplikacija za koju sam primjetio da neće je american express aplikacija.

 

 

 Da li treba radit hard reset pa onda stavit betu ili mogu odmah stavit betu pa ostanu sve aplikacije??

12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Mozes odmah betu, ostanu ti aplikacije, iako je preporucljivo da nakon updata-a napravis factory reset. Ali, probaj..mozda ti sve bude radilo kako treba :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Ovaj P je nestvarno brz. Ludnica.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Da li može netko do Vas provjerit za točnost lokacije tj da li ima kod GPS-a izbor - samo Gps, gps i mobilni podaci ili samo mobilni podaci. Ja to ne nalazim tj upaljena mi je lokacija a ne znam na kojem principu radi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2018 13:49 (R36).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2

Ni ja to ne vidim, ali pretpostavljam da nema prevelikog utjecaja na bateriju jer je ona ostala ista ako ne i bolja pa se ne zamaram previše s tim.

10 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Udomio sam jednog Pixela 2 XL...vidjet cemo kako ce se iskazati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 14:26 (ocean77).
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
ocean77 kaže...

Udomio sam jednog Pixela 2 XL...vidjet cemo kako ce se iskazati.

 Super. Očekujem fotografije i javi kako se baterija ponaša...

10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Sil kaže...
ocean77 kaže...

Udomio sam jednog Pixela 2 XL...vidjet cemo kako ce se iskazati.

 Super. Očekujem fotografije i javi kako se baterija ponaša...

 

 

Imas vec nesto fotki na mojem flickr profilu...baterija definitivno nije kao na P20 PRO koji bez problema izdrzi do ponoci kada idem obicno spavati i jos mi malo ostane.

Danas sam Pixela umjereno koristio i nema sanse da bi toliko izdrzao, ali za koji dan cu znati vise.

Od zadnjih mobitela Mi Note 3 je definitivno najbolji sto se toga tice, P20 PRO nesto malo losiji i Pixel 2 XL mi se cini da je na razini Galaxy S8+ koji sam imao prije Mi Note 3...znaci OK, ali nista spektakularno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 18:22 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Meni je Pixel 2 XL definitivno bolji od S8+, a pogotovo Note 8. Losiji od iPhone 8+ i Mi Note 3. Sveukupno jako dobra baterija, ali ne medu najboljima

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
MARKOZD15 kaže...

Meni je Pixel 2 XL definitivno bolji od S8+, a pogotovo Note 8. Losiji od iPhone 8+ i Mi Note 3. Sveukupno jako dobra baterija, ali ne medu najboljima

 

Moguce da je nesto bolji, pisem vise po sjecanju.

Jos sam pod dojmom odlicnog Mi Note 3 i slicnog P20 PRO pa mi Pixelova baterija nije tako dobra.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Nemojte se sramit i ponudit mob na forumu dok vam dosadi, pogotovo ak će bit dobra cijena :D
 
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Stavit cu danas Android P pa napisem dojmove kroz par dana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 12:20 (ocean77).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Preletio sam nabrzinu najkoristenije app i ne vidim nikakve probleme.

Ono sto je primjetno je da se animacije izvode brze, vizualno su ljepse, task manager je sada kao na iOS i pomice se lijevo-desno sto je svakako preglednije, notification bar izgleda cisce sa jasnijim bojama.

Vizualno i estetski mi se vise svidja, a cini mi se da jos ljepse radi iako je to mozda vise samo osjecaj.

Obzirom da je cisti Android mozda malo i dosadan, ovaj P barem vizualno izgleda lijepo pa ce taj osjecaj dosadnog UI ipak biti manji.

 

Generalno Pixel mi se cini kao lijepo zaokruzen mob, nema djindji kao neki drugi, ali ima sve sto treba i ono sto ima radi perfektno.

Mislim si bas kako bi Huawei P20 PRO bio savrsen Pixel...samo da snima video kao Pixel 2 XL (video izgleda opako dobro) i da ima sve one feature koje ima.

 

Jucer sam malo isprobao kameru za video na Pixelu i to je najbolji video sto sam do sada na mobu vidio.

Snimak iz ruke je kao da sam gimbal koristio, AF brz i tocan, bez trunke jello efekta i zvuk iako na papiru ne izgleda najbolje u stvarnosti snima sasvim OK zvuk.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.5.2018 13:47 (ocean77).
 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Ekipa koja ima Pixela 2 XL. Koji mod za ekran koristite?

 

 

0 Natural
0 Boosted
2 Saturated
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Saturated...ako na to mislis?
Ukljucio sam i adaptive brightness.

Ovaj Android P radi savršeno kao da je stable version... nisam jos nasao manu.
Vizualno je prekrasan na Pixelu i koliko mi taj mob kada sam ga uzeo nije bio nesto privlacan sto se OS tice sada mi se jako svidja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
ocean77 kaže...
Saturated...ako na to mislis?
Ukljucio sam i adaptive brightness.

Ovaj Android P radi savršeno kao da je stable version... nisam jos nasao manu.
Vizualno je prekrasan na Pixelu i koliko mi taj mob kada sam ga uzeo nije bio nesto privlacan sto se OS tice sada mi se jako svidja.

Da, na to sam mislio. Meni nekako saturated izgleda najblize sto sam imao na Note 8, a na taj ekran sam navikao.

 

Bas se mislim staviti P Beta, ali imam par pitanja. 

 

Ako stavim P Beta, jeli dobijem iduce beta nadogradnje direktno preko OTA update?

 

Ako stavim P Beta, dobijem li takoder P stable kada izade u 8/9mj preko OTA ili cu to morati posebno flashati?

10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Kada se prijavis na onom linku sto je netko stavio u predhodnim postovima pisat ce ti sve sto se tice ovoga sto pitas.
Uglavnom jedino sto mozes zaboraviti u periodu dok si na beti Androida P su sigurnosne zakrpe.
Bez toga smo zivjeli i na Mi Note 3, a ima jos mobitela ciji proizvodjaci ne mare previše za to.😁
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
ocean77 kaže...
Kada se prijavis na onom linku sto je netko stavio u predhodnim postovima pisat ce ti sve sto se tice ovoga sto pitas.
Uglavnom jedino sto mozes zaboraviti u periodu dok si na beti Androida P su sigurnosne zakrpe.
Bez toga smo zivjeli i na Mi Note 3, a ima jos mobitela ciji proizvodjaci ne mare previše za to.😁

Mislim da nisi razumio sto pitam. Zanima me recimo ako je ovo Beta 2 verzija (brojke bubam bzvz), kad izade BETA 3 verzija jeli dobijem OTA update na novu betu? To me najvise zanima

10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...
Kada se prijavis na onom linku sto je netko stavio u predhodnim postovima pisat ce ti sve sto se tice ovoga sto pitas.
Uglavnom jedino sto mozes zaboraviti u periodu dok si na beti Androida P su sigurnosne zakrpe.
Bez toga smo zivjeli i na Mi Note 3, a ima jos mobitela ciji proizvodjaci ne mare previše za to.😁

Mislim da nisi razumio sto pitam. Zanima me recimo ako je ovo Beta 2 verzija (brojke bubam bzvz), kad izade BETA 3 verzija jeli dobijem OTA update na novu betu? To me najvise zanima

 

 

Pa pise ti sve na onim linkovima u predhodnim postovima:

 

Ažuriranja telefonaU Beta programu sustava Android možete ostati i nakon izdanja P da biste pregledali buduća ažuriranja sustava Android P. Ona mogu uključivati ispravke pogrešaka, ažuriranja značajki i poboljšanja stabilnosti i izvedbe. Ako se na to odlučite, automatski ćete primati ažuriranja verzije prije objave čim budu dostupna. Na kraju programa počet ćete primati regularna javna ažuriranja.

 

Izlazak iz beta programaIz programa se možete isključiti u svakom trenutku i vratiti se na stabilnu, javnu verziju sustava Android i/ili Wear OS by Google. Ako se odjavite dok uređaj izvodi beta verziju sustava Android ili Wear OS by Google, svi korisnički podaci izbrisat će se s uređaja. Ako odlučite ostati uključeni do kraja programa, po dovršetku programa primit ćete ažuriranje na stabilno javno izdanje sustava P/Wear OS by Google. Podaci se neće izbrisati s uređaja.

 

 

Ja sam na Androidu P vec 2 dana i mislim da vise nema app koju nisam isprobao od ovih koje ja koristim...ja nisam nasao niti jedan BUG.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 17:46 (ocean77).
13 godina
odjavljen
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Oprosti vjerojatno ni ja neznam di sam gledao. Uglavnom moga bi nabaciti Android P i ja, ako mi se vcrs bude dalo zezati

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
MARKOZD15 kaže...

Oprosti vjerojatno ni ja neznam di sam gledao. Uglavnom moga bi nabaciti Android P i ja, ako mi se vcrs bude dalo zezati

 

 

Nije neki veliki posao...sve skupa 3-4 klika na pravom mjestu i 20-tak min dok mob napravi update.

Ja sam koristio onaj jednostavniji nacin.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
ocean77 kaže...

 

 

Nije neki veliki posao...sve skupa 3-4 klika na pravom mjestu i 20-tak min dok mob napravi update.

Ja sam koristio onaj jednostavniji nacin.

Ma ja cu preko fastboota, tako mi je najsigurnije i nema puno posla. 

10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

 

 

Nije neki veliki posao...sve skupa 3-4 klika na pravom mjestu i 20-tak min dok mob napravi update.

Ja sam koristio onaj jednostavniji nacin.

Ma ja cu preko fastboota, tako mi je najsigurnije i nema puno posla. 

 

Ima sigurno vise posla od ovoga.

13 godina
odjavljen
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Ima ali sam uvjeren da ce sve biti bolje jer je na cisto flash. A imam svega 3/4 komande u cmd-u napisati

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Jesi probao Android P?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
ocean77 kaže...

Jesi probao Android P?

Nisam jos, neznam koliko mu mogu vjerovati jer je Beta. A u zadnje vrijeme imam posla jako puno i primam poprilicno puno poruka, mailova i poziva dnevno pa nisam bas da mi se rusi nesto u najgorem trenutku. Vidit cu sad za koji dan kad se smiri ova ludnica da ga isprobam ako nista

10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
MARKOZD15 kaže...
ocean77 kaže...

Jesi probao Android P?

Nisam jos, neznam koliko mu mogu vjerovati jer je Beta. A u zadnje vrijeme imam posla jako puno i primam poprilicno puno poruka, mailova i poziva dnevno pa nisam bas da mi se rusi nesto u najgorem trenutku. Vidit cu sad za koji dan kad se smiri ova ludnica da ga isprobam ako nista

 

Ja nisam nasao nikakav BUG, sve je stabilno i cini mi se da je sam mob jos brzi.

Posebno mi se svidja sto su sada dodali na always on skroz dolje na ekranu postotak baterije...a takvim sitnih poboljsanja ima hrpa.

12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Evo mala recenzija Androida P.

 

Nisam radio hard restart nego sam Android P odmah nadogradio. Nadogradnja je trajala oko 10min i sve je proradilo bez pol frke s postojećim aplikacijama.

 

Pozitivne promjene :

- funkcionalni multitasking - promjena između aplikacija ne ide gore/dolje nego lijevo/desno kao na Iphoneu. Puno bolje princip rada na taj način, i tek sad koristim multitasking kako spada.

- statusna traka - nije više crno/bijelo pa ne znaš da li je npr wifi/mobilnu podaci i sl upaljeno ili ne, sad je puno jasnije napravljeno tj plavo (upaljeno), sivo(ugašeno). Ta cijela traka je dobila redizajn pa sve to bolje i jasnije izgleda, kao i upravljanje obavijestima ispod statusne trake.

- postavke - izgled postavki je promjenjen pa sad svaka postavka ima svoju neku boju. Jasnije i transparentnije.

- baterija - meni traje isto ili malo bolje., ali najveći napredak u potrošnji baterije je prilikom hibernacije ili ti mirovanja. S upaljenim AOD postotak baterije u roku od 8h (22h-6h) se spusti za 2% gdje je npr kod Samsunga oko 8%.

- nova funkcija "prilagodljiva svjetlina" gdje se svjetlina zalosna automatski prilagodi okolini i aktivnostima. Bolje to sve nekako radi nego prije. Jednostavno mi je sve iznad 20% jačine svjetline prejako. Ne znam koja je to fora ali ako stavim npr na 50% cijela soba svjetli., a na 100% da vam ne pričam.

- brzina - o brzini rada i sučelja mi je suludo pričat, jer je to sve fluidno da fluidnije ne može biti.

 

Što sam primjetio a to sam već napisao da kod "GPS-a" ne možeš odabrat način lociranja (samo GPS ili ostalo)., nego samo upališ GPS i to je to. Možda je to do bete...

 

Android P beta mi bolje radi od Androida 8.1, i moja preporuka da je obavezno stavite. Ne trebate radit nikakav hard restart.

 

Zaključak : mislim da je i Google shvatio da je njihov čisti android bio previše "dosadan" (crno/bjeli) i da ove kozmetičke promjene imaju smisla zbog veće transparentnosti i preglednosti. Multitasking je pun pogodak i takav način rada multitaskinga ima smisla. Baterija je ista ili bolja i u svakom slučaju Android P donosi bolje upravljanje potrošnjom baterije. 

Neke mane ili nešto što mi se ne sviđa nisam pronašao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 19:38 (R36).
 
0 0 hvala 2
11 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Ekipa koja je nabavila Pixel...gdje/kako je najpametnije ubosti jedan komad (Pixel 2 XL)?

Gledajući sigurnost pri kupnji, ostvarivanje moguće potrebe za jamstvom, cijenu...?

Na ebayu sam našao najjeftinije igdje, crnu verziju sa 64gb za 675€.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Na ebay.de mediamarkt nudi za 650€, ili na aukcijama pratit. Ja sam krenuo s nekom za obični model al je ružan i mislim da ga pored xl nema ni smisla uzimat, osim kad bi uletio za male pare.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice