Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.914
|
čitano: 10.909.295
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Superirnost multitaksinga vise nego ocigledna
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

moze preporuka po 2 uredjaja do 1000, 1500, 2000 kn? i polovnjaci na njuškalu mogu

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 15:07 (tomislavivic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mislim da je skoro svaki mob. preko 4 soma odličan te odabir ovisi o tome što je korisniku bitnije: kamera,baterija,izgled jer manje više mislim da svi u tom rangu rade fluidno.

Eto meni je bilo bitno da imam odličnu autonomiju i ekran 4.7" te da mobač uredno radi ono što meni treba i uzeo sam si A3 2017. Ja zadovoljan i to je jedino bitno 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ovaj sto mi lupa dislajkove je krajnje jadan lik,prilozio sam dokaze o svojoj prici i on jadnik ne zna sta bi sa sebe.Nije problem sto si slabo upucen u telefone vec si i krajnje jadnik ispao sa svojim forama.Pozdrav tebi :)
 
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A kaj se sekiraš?

Pa TU i TD su u biti: slažem se i ne slažem se (sa nekom tvrdnjom).

Kaj te to tolko žulja 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zulja me jadnost kao osobe et sta :) ,sluze oni za to u krajnjem slucaju treba da se zahvalis jer sam ti objasnio neke stvari i naucio necemu,pozzz
 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo sad si ti meni dao TD bez veze 

Ja te lijepo savijetovao da se previše ne obazireš na TD-ove i čuvaš živce za bitnije životne stvari (zaključak naravno čitanjem izm.redova) a ti umjesto da mi se zahvališ, lupiš mi TD 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 16:26 (andi.cro).
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne kužimo se mi s njima. Kužiš? Ne.
 
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ti ćeš meni objašnjavati. Dok sam ja imao prvi mob u boji t68 pa sa dodatnim kamerom u ljeto 2002. t68i a poslije njega N7650 od 6000kn onda a da je imala kameru na sebi ti nisi imao mrežu kod sebe a i ovi po mom Zg su tad bar 98% bili još na crno bijelim mobitelima. N3310 rula. Ne. Tako da ja dobro znam što su to kamere na mobitelu. I umjesto da kao svaki pametan čovjek potvrdiš da je pravi fotoaparat ipak pravi fotoaparat a slikanje mobitelima je nužno zlo. Ti nastavljaš hvalospjeve o na pola propalom htc-u. Ne vjerujem.
 
1 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Od 3 navedena, po speckama i kratkom korisničkom iskustvu po dučanima meni najbolji Samsung A5 (2017).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

E oldy dosadan si i bogu i narodu sa pametovanjem. Sigurno ću 24h dnevno sa sobom imati DSLR fotić svuda okolo, mega-convenient! I to tvoje HTC i karitas je infantilan odgovor kada ti ponestane argumenata. Briga me koji si mobitel imao 1991-e i koliko si ga platio, jer o trenutnoj situaciji blage veze nemaš, a naravno ni argumenata. 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa evo opametio se malo za mob pa sam naso na njusci S7 Edge i op3t pa me zanima sta uzet od ta dva.....cjednovno su isti cca 2500 oba imaju jos 1god garancije

Te na obican s7 star 4mj za 2600

Al me zanima kome bi vi dali prednost kamera,baterija.....te dal je mozda povoljna cijena na ova 3 uredaja

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 19:31 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Maks nisam te ništa pitao. Ako se baviš fotografijom onda trebaš i alat. Oni koji se bave fotografijom one koji slikavaju mobitelima ionako me shvaćaju ozbiljno. To je isto kao da netko sa biciklom ide na utrku formule 1, ali kako sam već napisao nit sam te išta pitao niti sam se tebi obratio.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fotkao sam nedavno sa s7. Sunčan dan. Kao jedan od naj naj što se tiče kamere. Fotka na prvu izgleda ok sve dok se ne ide povećavati. To je toliko prezasićeno da to nisu istine.
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ti tvrdis da mobitel ne moze izvuci oflicne fotke sad ahahah,pa nećemo nositi dslr aparate uz sebe .Uzmi sad telefon visoke klase i uporedi ga s nekim aparatom komoaktnim cije je namjena samo fotografija.Ko ima bolje fotografije?????logicno telefoni novi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da. Mogu biti bolje od kompakta. To ja nisam niti napisao. Problem je u tome što ti nikada nisi niti nosio dslr pa su ti slike sa mobitela dobre. Zato što niti ne znaš za bolje od toga. Stekao sam dojam da ste neki od vas ljubitelji dobre fotografije. Što je meni super, ali zapamti poanta cijele priče je problem da se dobre fotke ne dobivaju sa mobitelima. Ok nemam više volje za ovo. Tko je, shvatio je. Tko nije opet dobro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 22:18 (Oldy).
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Ekipa evo opametio se malo za mob pa sam naso na njusci S7 Edge i op3t pa me zanima sta uzet od ta dva.....cjednovno su isti cca 2500 oba imaju jos 1god garancije

Te na obican s7 star 4mj za 2600

Al me zanima kome bi vi dali prednost kamera,baterija.....te dal je mozda povoljna cijena na ova 3 uredaja

 Imam oba trenutno. Što se tiče kamere, ekrana i mogućnosti dajem prednost S7 Edge. Fluidnost i brzina, prednost OP 3T. Za mene je kamera bitna stavka te prednost ipak dajem S7. 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, 

 

trebao bih pomoć pri izboru mobitela od slijedećih modela :

 

- lg q6 ds

- huawei p10 lite ds

- samsung a5 2017

 

U obzir dolazi i j5 ali pretpostavljam da je on dosta slabiji od prethodnih modela?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bih uzeo A5 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 1 hvala 1
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uf, sva tri su solidan odabir i svaki ima svoje prednosti i mane u odnosu na ostale. Ima li neka karakteristika koja ti treba više od ostalih pa da ti možemo barem donekle pomoći suziti odabir?
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa nisam bas siguran s obzirom da ih ne plaćam cijena nije bitna. A kako ide curi mozda bi kamera mogla igrati bitnu ulogu 😀.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
malak kaže...

Pa nisam bas siguran s obzirom da ih ne plaćam cijena nije bitna. A kako ide curi mozda bi kamera mogla igrati bitnu ulogu 😀.

 posto ide curi, onda gledaj koji ima najbolju kameru pri nocnom snimanju

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Malo lupas al nema veze,kazes ne mogu dobre fotke ufatiti se sa smartphonon sto je krajnje smijesno.Pogledaj malo neke testove gdje flahship moze izvuci bolju fotku od dslr nekog.kamere su nevjerojatno napredovale na smartphonimaa jer se ulaze mnogo al logicno da dslr namjena je samo fotka i ne moze se porediti .Al kazem samo da dobar smartphonon moze dosta izvuci cak neke dslr modele mogu pobijediti u nekim uslovima , naravno da dlrs od par hiljada eura ne mozes porediti sa smartphonom al sustina je da su fotke na telefonima sve bolje i bolje i da sve manje se kupuje fotoaparat
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pošto ide curi, i ja kao kolega andi.cro naginjem ka A5.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon puno "gruntanja" ipak sam se odlučio ići na jeftiniji mobitel jer će biti sasvim dovoljan za moje potrebe. Na kraju se nekako svelo na Xiaomi Mi A1 i Samsung A5 (2017). Puno sam bliže Xiaomiju jer je to Android One i želio bih iskustiti stock Android iskustvo. A i prema recenzijama mob izgleda sasvim solidno. Samsung je u konkurenciji jedino zato jer ima Amoled zaslon, a to dosad nisam imao prilike iskusiti. Uglavnom, da li je taj ekran toliko dobar da se isplati dati cca 300kn više i odreći se većeg ekrana, IR blastera i nadogradnje na Android O i P. Na prvu mi je dojam da nije, ali eto ako netko ima iskustva s oba ta uređaja bilo bi odlično.

10 Xiaomi Mi A1 240 eura
0 Samsung A5 (2017) 280 eura
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hexfire kaže...

Nakon puno "gruntanja" ipak sam se odlučio ići na jeftiniji mobitel jer će biti sasvim dovoljan za moje potrebe. Na kraju se nekako svelo na Xiaomi Mi A1 i Samsung A5 (2017). Puno sam bliže Xiaomiju jer je to Android One i želio bih iskustiti stock Android iskustvo. A i prema recenzijama mob izgleda sasvim solidno. Samsung je u konkurenciji jedino zato jer ima Amoled zaslon, a to dosad nisam imao prilike iskusiti. Uglavnom, da li je taj ekran toliko dobar da se isplati dati cca 300kn više i odreći se većeg ekrana, IR blastera i nadogradnje na Android O i P. Na prvu mi je dojam da nije, ali eto ako netko ima iskustva s oba ta uređaja bilo bi odlično.

+ xiaomi : oreo i buduce nadogradnje, custom romovi (ako ti je bitno), bolji gpu

+ samsung : ekran,kamera

 

ja bih subjektivno isao na xiaomi zbog android onea

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Devojka ima A5, ekran je zaista lep i bez mane, ali po mom mišljenju nije ne znam kako superioran u odnosu na neki bolji "normalan". Recimo, ja imam Mi 5S i ekrani na oko deluju sasvim slično po svim karakteristikama (boja, svetlina, kontrast), dok je recimo razlika između bilo kog od ta dva u odnosu na Redmi Note 2 (koji sam koristio do skora) nebo i zemlja (prikaz boja, čitljivost pod jakim dnevnim svetlom...). Jedino nisam imao prilike da ih uporedim pod jakim letnjim suncem, pošto su oba uzeta skoro.

 

Između A1 i A5, mislim da je kamera na strani A1: poređenje 

Kamera na A5 je vrlo dobra pri dobrom osvetljenju, ali mislim da A1 i tu daje više detalja i bolju oštrinu, a pri slabijem svetlu nema poređenja. Plus po danu na A1 imaš opciju optičkog zuma 2x (korišćenjem druge stražnje kamere). Inače, Xiaomi je na miui.com imao foto konkurs za korisnike A1 i, ne znam da li je bilo Fotošopa i koliko, ali slike su nestvarno dobre, skoro pa sam malo ljubomoran.

Za prednju kameru ne znam, ovako preko Skypea ona na A5 deluje dosta dobro i zna dati prilično detaljnu sliku.

EDIT: Selfi kamera na A5 ima fiksni fokus, pri tom je fokusirana na dosta malu distancu, znatno manje od dužine ruke, ne računajući taj "detalj" slike su dosta dobre - više detalja i uzorci.

 

Ono što nije pomenuto je da A5 ima IP68 sertifikat, što je lep mali plus. 

 

Nadam se da ti nisam odmogao u pravljenju izbora. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 18:29 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hexfire kaže...

Nakon puno "gruntanja" ipak sam se odlučio ići na jeftiniji mobitel jer će biti sasvim dovoljan za moje potrebe. Na kraju se nekako svelo na Xiaomi Mi A1 i Samsung A5 (2017). Puno sam bliže Xiaomiju jer je to Android One i želio bih iskustiti stock Android iskustvo. A i prema recenzijama mob izgleda sasvim solidno. Samsung je u konkurenciji jedino zato jer ima Amoled zaslon, a to dosad nisam imao prilike iskusiti. Uglavnom, da li je taj ekran toliko dobar da se isplati dati cca 300kn više i odreći se većeg ekrana, IR blastera i nadogradnje na Android O i P. Na prvu mi je dojam da nije, ali eto ako netko ima iskustva s oba ta uređaja bilo bi odlično.

 Ne znam gdje si gledao tu cijenu za Xiaomi Mi A1 od 240€ ali ti je trenutno u Honorbuy-u 220$ + 25$ postarine = 245$ = 1530kn (mislim da je ovo odlicna prilika)

 

https://www.honorbuy.com/1188-xiaomi-mi-a1-smartphone-black.html#/option-464gb_black

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deutsch kaže...
Hexfire kaže...

Nakon puno "gruntanja" ipak sam se odlučio ići na jeftiniji mobitel jer će biti sasvim dovoljan za moje potrebe. Na kraju se nekako svelo na Xiaomi Mi A1 i Samsung A5 (2017). Puno sam bliže Xiaomiju jer je to Android One i želio bih iskustiti stock Android iskustvo. A i prema recenzijama mob izgleda sasvim solidno. Samsung je u konkurenciji jedino zato jer ima Amoled zaslon, a to dosad nisam imao prilike iskusiti. Uglavnom, da li je taj ekran toliko dobar da se isplati dati cca 300kn više i odreći se većeg ekrana, IR blastera i nadogradnje na Android O i P. Na prvu mi je dojam da nije, ali eto ako netko ima iskustva s oba ta uređaja bilo bi odlično.

+ xiaomi : oreo i buduce nadogradnje, custom romovi (ako ti je bitno), bolji gpu

+ samsung : ekran,kamera

 

ja bih subjektivno isao na xiaomi zbog android onea

 Kamera? Meni se čini da A1 ima stvarno iznadprosječnu kameru za cjenovni segment u kojem se prodaje. Zar nije sve isto kao i u Mi6/Mix2 izuzev stabilizacije? Isprobao sam A1, fenomenalan je po svemu, šteta samo što nije masna baterija kao u note 4 :P

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 21:19 (maks0806).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice