Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.808
|
čitano: 10.879.928
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Eto i ja cu kao kolega gore reci da ti je bolje da uzmes uređaje sa snapdragon procesorom, jednostavno zaobidji mtk i doogee.

Kupi 2 rn4 3/32 za 1200kn i to ce ti biti super :)

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Potrebne preporuke:

 

1. oneplus 3 vs samsung s7 ili oneplus 3T (ako se isplati nadoplatiti razliku)?

 

2. oneplus 5T vs samsung s8 ili oneplus 5 (ako se ne isplati nadoplatiti razliku)?

 

3. gdje najpovoljnije uzeti oneplus (mobileshop, geekbuying - imaju li još neke slične isprobane stranice)?

 

4. gdje najpoboljnije uzeti samsung (mobileshop - imaju li još neke slične isprobane stranice)?

 

5. što se tiče garancija - preko mobileshop-a je 2g, a geekbuying 1g ili i s geekbuyinga (i sličnih stranica) vrijedi 2g i kako ide kod njih sa servisom za npr. oneplus - vrijedi standardno ili se šalje njima ili kako već?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poz ekipa, ako nije problem jel zna netko koji mob uzet za baku da nije preskup i da je jako jednostavan za koristit , bez onih šema sa ebay-a i to.

Hvala lp

If you have nothing to lose, try.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
majstor_fantac kaže...

Potrebne preporuke:

 

1. oneplus 3 vs samsung s7 ili oneplus 3T (ako se isplati nadoplatiti razliku)?

 

2. oneplus 5T vs samsung s8 ili oneplus 5 (ako se ne isplati nadoplatiti razliku)?

 

3. gdje najpovoljnije uzeti oneplus (mobileshop, geekbuying - imaju li još neke slične isprobane stranice)?

 

4. gdje najpoboljnije uzeti samsung (mobileshop - imaju li još neke slične isprobane stranice)?

 

5. što se tiče garancija - preko mobileshop-a je 2g, a geekbuying 1g ili i s geekbuyinga (i sličnih stranica) vrijedi 2g i kako ide kod njih sa servisom za npr. oneplus - vrijedi standardno ili se šalje njima ili kako već?

 prvo vidi da li ti odgovara 3/s7 ili 5/s8 nakon toga pitaj. Ja bi sigurno prije uzeo T model od oneplus naspram prvoga isto tako ne bi uzimao oneplus nikako osim službene stranice. E sada službene stranice imaju problem sa leak kreditnih kartica pa obavezno kupuj preko paypal. Da li su to sredili ili ne znam. Druga stvar trebaš se odlučiti da li ti odgovara s8 ili oneplus pogledaj rezencije specifikacije jer nisu isti mobiteli počevši od ekrana pa do OS

7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

 

Molio bih pomoć. U dilemi sam, a nisam našao dovoljno podataka za odluku.

 

Dvoumim se između 

 

Xiaomi redmi 5 plus- sa honorbuya

ili

 

Huawei p10lite u tarifi od 160 kn- beskonačne minute i poruku sa 20gb prometa i valjda 200gb youtuba.

 

Racunam da bi svejedno trosio najmanje 90 kn na bonove+ 1450kn za xiaomi. Privlaći me tarifa jer ce mi dobro doci u nocnim smjenama zbog youtuba dok na bonove bi me dosta skuplje došlo manje prometa. 

 

Šta vi mislite ? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 2:56 (Blader).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav. Tražim neki Samsung dualsim. Služio bi sa IT i SRB brojevima. Trenutno imam samo IT u S5 Neo ali morat ću i srpski broj imati. Koristio bi za pozive, poruke, whatsapp i mailove. Za sve ostalo koristim S8. Dobro bi bilo da nije prevelik i da izvršava gore navedene zadatke. Mora imati obavezno senzor osvjetljenja ekrana i solidnu bateriju. S5 Neo punim svaki 3. dan. ROM memorija mi nije toliko bitna. 8GB sa 4 dostupnih mi je dovoljno za instalirati whatsapp, app banaka i još par gluposti. Cijena do cca 1000kn. Njuškalo accepted.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 8:18 (MatijaZG).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pogledaj Samsung Galaxy Grand Prime na njuskalu, imas za 500 kn. Znam da ima jacih modela, ali za ove 3-4 stvari ce ti ovaj radit super :)

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koristeni OnePlus2 ili nova Nokia 5.

 

Misljenje?

- Psiho246
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Posto mi je Nexus postao dosta stekav i zastario, poceo sam razmisljat o novom mobu. Jako mi se dopada novi S9, ali kad razmislim dat 6500kn u 2 god (uzeo bi na rate), nije mala lova. Sad me zanima neka preporuka dobrog mobitela, koji ce biti brz, pouzdan i s dobrom baterijom (minimalno jedan dan heavy use-a) i da traje 2 god. do nekih 4000-4500kn nov u trgovini da mogu uzet na rate. Zao mi je sto nisam uzeo S9 kad je bio na pre-orderu za 5700kn, ali sto je tu je. Osobno mi se trenutno najvise svida S8 u tom rangu. Takoder mi je vazno da mob nije prevelik jer imam malu ruku pa plus modeli ne dolaze u obzir.

 

EDIT: Da ne ispadnem neki snob, u obzir dolaze sve marke, ne samo Samsung, ali u zadnje vrijeme koji god high end Samsung probam mi se svidi. Ali privlace me i ovi "manje poznati" tipa Huawei koji vidim da sve vise ljudi uzima, ali s njima se jos nisam susretao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 0:43 (gamer34).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...

Posto mi je Nexus postao dosta stekav i zastario, poceo sam razmisljat o novom mobu. Jako mi se dopada novi S9, ali kad razmislim dat 6500kn u 2 god (uzeo bi na rate), nije mala lova. Sad me zanima neka preporuka dobrog mobitela, koji ce biti brz, pouzdan i s dobrom baterijom (minimalno jedan dan heavy use-a) i da traje 2 god. do nekih 4000-4500kn nov u trgovini da mogu uzet na rate. Zao mi je sto nisam uzeo S9 kad je bio na pre-orderu za 5700kn, ali sto je tu je. Osobno mi se trenutno najvise svida S8 u tom rangu. Takoder mi je vazno da mob nije prevelik jer imam malu ruku pa plus modeli ne dolaze u obzir.

 

EDIT: Da ne ispadnem neki snob, u obzir dolaze sve marke, ne samo Samsung, ali u zadnje vrijeme koji god high end Samsung probam mi se svidi. Ali privlace me i ovi "manje poznati" tipa Huawei koji vidim da sve vise ljudi uzima, ali s njima se jos nisam susretao.

 S8 obični i heavy use = tri puta na punjaču dnevno. Gledaj dalje. Inače, plus modeli imaju bolju bateriju u pravilu. Tako da će tu biti nekih kompromisa čini mi se.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav,

hvala svima na savjetima, kupio sam Mi Note 3 i mogu reći da sam ugodno iznenađen, kamera, kvaliteta izrade, fluidnost sve je vrhunski. Stvarno vrijedi svake kune - bolji je od S7 kojega sam imao.
Molim samo za savjet gdje u Hrvatskoj mogu kupiti maskicu, malo robusniju ili preko interneta ali da dođe u par dana?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sil kaže...

 S8 obični i heavy use = tri puta na punjaču dnevno. Gledaj dalje. Inače, plus modeli imaju bolju bateriju u pravilu. Tako da će tu biti nekih kompromisa čini mi se.

 

Zbilja je tako losa baterija?? Inace pod heavy use ne mislim na igrice i slicno, nego da dnevno puno vremena provedem na mobu, surfanje, drustvene mreze i slicno, znaci nista prezahtjevno, ali ekran puno ukljucen.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kupi mi note 3 ako ti treba dobra baterija :)

btw tesko da ces igdje naci na rate, ali cijena moba ti je oko 2000kn 

Bgang tesko da ces igdje nac da dodje za par dana, osim ako ne kupis preko nekog sa foruma tko ima duplu maskicu

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 10:47 (Deutsch).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Mi6 je manjih dimenzija, brz, dobra baterija. Vidim da ima i XZ2 Compact za 5000kn, a to je baš flagship manjih dimenzija
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deutsch kaže...

Kupi mi note 3 ako ti treba dobra baterija :)

btw tesko da ces igdje naci na rate, ali cijena moba ti je oko 2000kn 

Bgang tesko da ces igdje nac da dodje za par dana, osim ako ne kupis preko nekog sa foruma tko ima duplu maskicu

 

Note 3 prevelik i da se moze uzet na rate je obavezno.

 

zuper kaže...
Mi6 je manjih dimenzija, brz, dobra baterija. Vidim da ima i XZ2 Compact za 5000kn, a to je baš flagship manjih dimenzija

 

E tako nesto vec dolazi u obzir. Kkav je taj Mi6 u odnosu na Galaxy S7? On mi je bas zapeo za oko jer mi se taj mob bas jako svidio, a trenutno je na akciji u Mall.hr-u za 2999kn, samo ne znam kako ce se drzati sljedece dvije godine.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa mi note 3 je samo siri od s8 i tjt, ali nema veze.

mi 6 u odnosu na s7, rekao bih da su mane sto nije vodootporan(splash ressistant je iako se ne bi zajebavao sa time) i nema 3.5 ulaz. Kamera je ista kao kod notea 3, imas jako puno primjera tu na forumu , mogu linkat ako oces. Procesor je jako stedljiv, znaci vidio sam na internetu da ljudi znaju imat i po 10h sota, mali ekran+ stedljiv procesor = super baterija. 

Ja ti imam redmi note 2 od 9/2015 i radi ko zmaj jos uvijek :D

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...
Sil kaže...

 S8 obični i heavy use = tri puta na punjaču dnevno. Gledaj dalje. Inače, plus modeli imaju bolju bateriju u pravilu. Tako da će tu biti nekih kompromisa čini mi se.

 

Zbilja je tako losa baterija?? Inace pod heavy use ne mislim na igrice i slicno, nego da dnevno puno vremena provedem na mobu, surfanje, drustvene mreze i slicno, znaci nista prezahtjevno, ali ekran puno ukljucen.

 Imam S8 skoro mjesec dana. Prosječni SOT mi je 6h. Kada sam više na WiFiu doguram i do 7 i pol. 8 je rekord ali to je bilo skoro cijeli dan na WiFiu. 2 push emaila, Whatsapp, Viber, Instagram, Messenger, Njušakalo, cca sat vremena poziva i hrpa surfanja. Često koristim Sygic navigaciju kada sam u autu, ili Uber. Isključio sam animacije i gasim bluetooth i ostalo kada mi ne treba. Naravno, uvijek se nađe nešto za slikati, snimati. Ne igram nikakve igrice.

Po meni, sve do 4h SOT je prihvatljivo. Ja dnevno znam imati 4/5 sati i dođem navečer prije spavanja sa 25/30% baterije. Jel ti treba više od toga. Ako netko svaki dan gleda 7 sati u mobitel, onda bi trebao potražiti neku stručnu pomoć.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deutsch kaže...

Pogledaj Samsung Galaxy Grand Prime na njuskalu, imas za 500 kn. Znam da ima jacih modela, ali za ove 3-4 stvari ce ti ovaj radit super :)

 Problem je što nema senzor osvjetljenja. Mislim da ću ipak morati više keširati

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sta je to senzor osvjetljenja i cemu sluzi? mislim prvi put cujem

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deutsch kaže...

Sta je to senzor osvjetljenja i cemu sluzi? mislim prvi put cujem

 Možda ga nisam nazvao točnim nazivom. Senzor koji određuje osvjetljenje ekrana. Imao sam prije par godina jedan Galaxy core 2 Duos kao sekundarni mobitel i izvršavao je sve što mi treba, ali sam morao sam određivati osvjetljenje ekrana. U autu mi naravno ne bi pasalo da blješti pa bi ga držao na 20%. Onda bih izašao a vani bi bilo jako sunce i ne bi niti vidio da li je otključan ili nije. Sitnica koje meni puno znači.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A zašto tražiš Samsung kao uvjet? Jer kao prvo stariji Samsungi rijetko, ako ikoji ima dualsim. Drugo, za te novce kupiš kineza kao Xiaomi sa dual sim, senzorom i velikom baterijom
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
A zašto tražiš Samsung kao uvjet? Jer kao prvo stariji Samsungi rijetko, ako ikoji ima dualsim. Drugo, za te novce kupiš kineza kao Xiaomi sa dual sim, senzorom i velikom baterijom

Samsung mi je najdraži za korištenje. Za posao na tom mobitelu koristim GMX.com mailove. Na Huaweiu naprimjer nisam nikako mogao dovršiti konfiguraciju za te emailove. Nije obavezno da bude Samsung ali je poželjno.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...
zuper kaže...
Mi6 je manjih dimenzija, brz, dobra baterija. Vidim da ima i XZ2 Compact za 5000kn, a to je baš flagship manjih dimenzija

 

E tako nesto vec dolazi u obzir. Kkav je taj Mi6 u odnosu na Galaxy S7? On mi je bas zapeo za oko jer mi se taj mob bas jako svidio, a trenutno je na akciji u Mall.hr-u za 2999kn, samo ne znam kako ce se drzati sljedece dvije godine.

 Nisam imao Mi6, ali sam imao Mi Note 3 koji mu je vrlo sličan, a prije toga S7. Mi6 će sigurno biti osjetno brži od S7, a siguran sam da će i baterija biti bolja jer koristi štedljiviji SoC. Kamera je pouzdanija kod S7, ali uz malo podešavanja možeš dobiti i bolje fotke. + ima bolji portret mode i 2x optički zoom. Ne bih se brinuo da će u 2 godine usporiti jer ipak ima vrlo jak procesor i 6GB RAM-a i Xiaomi se trudi da im i stariji modeli dobivaju nove funkcije premda update nisu redoviti kao kod drugih jačih modela.

 

Nije ti niti Huawei P10 loša kupnja ako si skeptičan oko Xiaomi, pogotovo jer košta ispod 3000.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi može preporuka ili savjet za preporuku oko kupnje smartphonea za mene do max 1200kn,što mogu najbolje kupiti novo za taj iznos ili možda vrijedi kupiti nešto polovno tipa Galaxy S6 itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 

Nije ti niti Huawei P10 loša kupnja ako si skeptičan oko Xiaomi, pogotovo jer košta ispod 3000.

 A što ti se čini za p10 lite ili neki xiaomi...

 

Dvoumim se između redmi 5 plus, Mi A1 ili pricekat redmi note 5....

 

A imam ponudu da uzmem u tarifi od 160 kn mobitel p10lite, dobijem beskonačno minuta i poruka sa 20 gb prometa i 200 gb youtuba...

 

Stvarno ne znam.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

 Nisam imao Mi6, ali sam imao Mi Note 3 koji mu je vrlo sličan, a prije toga S7. Mi6 će sigurno biti osjetno brži od S7, a siguran sam da će i baterija biti bolja jer koristi štedljiviji SoC. Kamera je pouzdanija kod S7, ali uz malo podešavanja možeš dobiti i bolje fotke. + ima bolji portret mode i 2x optički zoom. Ne bih se brinuo da će u 2 godine usporiti jer ipak ima vrlo jak procesor i 6GB RAM-a i Xiaomi se trudi da im i stariji modeli dobivaju nove funkcije premda update nisu redoviti kao kod drugih jačih modela.

 

Nije ti niti Huawei P10 loša kupnja ako si skeptičan oko Xiaomi, pogotovo jer košta ispod 3000.

 

Bas mi se svidio Mi6, ali nema 3.5 utor?? Hebali ih ti glupi trendovi. Sve mi se cini da ce bit S7, nekako mi se cini cist dosta za moje potrebe.

 

Jos jedna stvar koja mi se svida kod S7 je normalni micro usb, jer trenutno na Nexusu imam usb c i to je jos uvijek relativno nerasiren standard.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 16:43 (gamer34).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...

Posto mi je Nexus postao dosta stekav i zastario, poceo sam razmisljat o novom mobu. Jako mi se dopada novi S9, ali kad razmislim dat 6500kn u 2 god (uzeo bi na rate), nije mala lova. Sad me zanima neka preporuka dobrog mobitela, koji ce biti brz, pouzdan i s dobrom baterijom (minimalno jedan dan heavy use-a) i da traje 2 god. do nekih 4000-4500kn nov u trgovini da mogu uzet na rate. Zao mi je sto nisam uzeo S9 kad je bio na pre-orderu za 5700kn, ali sto je tu je. Osobno mi se trenutno najvise svida S8 u tom rangu. Takoder mi je vazno da mob nije prevelik jer imam malu ruku pa plus modeli ne dolaze u obzir.

 

EDIT: Da ne ispadnem neki snob, u obzir dolaze sve marke, ne samo Samsung, ali u zadnje vrijeme koji god high end Samsung probam mi se svidi. Ali privlace me i ovi "manje poznati" tipa Huawei koji vidim da sve vise ljudi uzima, ali s njima se jos nisam susretao.

 Preporuka .Huawei Mate 10 pro!😊

Odmori se u Istini! :))
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

Mjenjam sluzbeni mob na poslu pa mi je izbor pao na Samsung A8 ili Mate 10 lite. Za Samsung mi je nadoplata 1000 kn. Ovi ostali u ponudi mi nisu opcija il je nadoplata bolesna.

Gledam po speckama i sve mi je to tu negdje. Da li postoji mozda neka osjetna razlika izmedu ta 2? Sad sam imao neki Samsung i grozan je, brejka ko lud. Najbitnije mi je da ne steka i da radi fluidno. Oba su dual sim i to bi bilo idealno da nr moram nosit vise 2 moba al posto privatno imam G6 malo me i strah da me ovi nece zadovoljit kvalitetom..

Savjet? Prednosti mane?

7 Samsung A8
5 Mate 10 lite
Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...

 

Bas mi se svidio Mi6, ali nema 3.5 utor?? Hebali ih ti glupi trendovi. Sve mi se cini da ce bit S7, nekako mi se cini cist dosta za moje potrebe.

 

Jos jedna stvar koja mi se svida kod S7 je normalni micro usb, jer trenutno na Nexusu imam usb c i to je jos uvijek relativno nerasiren standard.

 A ježi ga onda ako baš treba imati 3,5mm. Iako adapter koji dolazi uz Mi6 daje puno bolju audio kvalitetu nego jack na S7.

Pogledaj još LG G6. Ima taj trendi omjer zaslona, al je među kompaktnijim takve vrste. I po meni bolji i zanimljiviji mob nego S7

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znaci za žensku osobu treba mobitel do 2500kn... mobitel ce uglavnom bit za slike,wapp,viber,surfanje i da ima sta je moguce vise prostora za muziku ili prosiriv sa micro sd..hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice