Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.863.594
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
Spiridon kaže...

Hejho...

Pitanje: Recimo da kupujem polovan mob, star 6 mjeseci, dakle sa još godinu i pol jamstva...

E sad, recimo da je tom mobu mijenjano staklo-digitajzer... Ako lom stakla nije bio pod jamstvom pa je promijenjen kod "majstora Miće", hoće li ovlašteni serviseri primjetiti to ako npr. mob za 3 mjeseca rikne (npr. ode matična) i odnesem ga na reklamaciju?

I ako primjete, mogu li ne priznati jamstvo jer staklo nisu oni promijenili?

 Da, nemaš jamstvo jer se zamjenom ekrana dolazi otvaranjem moba iznutra gdje imaš naljepnice tvorničke na ključnim šarafima

 

 A mogu li ja nekako skužiti je li staklo mijenjano? Ili neki drugi dio...

Imam Lumiu 520 kojoj je mijenjano staklo i baš se i ne vidi ovako na prvi pogled...

Nisam ja ništa prčko.
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ovisi od telefona do telefona i servisera. Na nekima se ne vidi jer se mijenja cijeli dio kućišta, na nekima se vidi lakše. 

 

Mix 2 je fantastičan telefon, radi strašno brzo, izgleda prekrasno, ali kamera mu je svakako minus

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Apropo moga starog pitanja i odgovora. Vidio sam da se pojavio redmi 6A. Cijena mu je slična kao i redmi 5.

Ako sam ja dobro vidio, redmi 5 je bolja opcija od 6A. Čisto da mi netko potvrdi, ako može.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Seronja nezauzet kaže...

Apropo moga starog pitanja i odgovora. Vidio sam da se pojavio redmi 6A. Cijena mu je slična kao i redmi 5.

Ako sam ja dobro vidio, redmi 5 je bolja opcija od 6A. Čisto da mi netko potvrdi, ako može.

 Je, redmi 5 sa sd 450 je bolja opcija :)

11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kaj mislite o NOA N8, s čim bi se to dalo usporediti i jel valja ikaj naspram mog Huawei P smart?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mislim da ce ti vecina rec da zaobidjes noa mobitele...a p smart uopce nije los mob..mislim da je umanjena verzija mate 10 litea

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 11:53 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam NOA prije 4 godine, eno ga u ladici radi i dalje bez problema.

Ma imam N8 zapakiran doma, pa si kontam njega koristiti, a Huawei prodati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav! Imam priliku kupiti Huawei P9 novi zapakirani za 1700 kn, jel to dobra ponuda? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 12:47 (xxRAZ8Rxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi, trazim mobitel do 450 eura, moze i Njemačka, dajte mi najbolje preporuke do te cijene, hvala unaprijed!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
xxRAZ8Rxx kaže...

Pozdrav! Imam priliku kupiti Huawei P9 novi zapakirani za 1700 kn, jel to dobra ponuda? 

 Pročitaj iskustva korisnika: https://www.gsmarena.com/huawei_p9-7972.php  (već najfriškija tri iskustva, nisam dalje čitao).

Reklo bi se da postoji dobar razlog zašto ga lik prodaje...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 16:51 (Spiridon).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Pozdrav! Imam priliku kupiti Huawei P9 novi zapakirani za 1700 kn, jel to dobra ponuda? 

 Pročitaj iskustva korisnika: https://www.gsmarena.com/huawei_p9-7972.php  (već najfriškija tri iskustva, nisam dalje čitao).

Reklo bi se da postoji dobar razlog zašto ga lik prodaje...

 Ok, hvala!

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...
xxRAZ8Rxx kaže...

Pozdrav! Imam priliku kupiti Huawei P9 novi zapakirani za 1700 kn, jel to dobra ponuda? 

 Pročitaj iskustva korisnika: https://www.gsmarena.com/huawei_p9-7972.php  (već najfriškija tri iskustva, nisam dalje čitao).

Reklo bi se da postoji dobar razlog zašto ga lik prodaje...

 Onda ću ga prekrižiti i sada imam dilemu između Huawei P10 i Honor 9 pa koji bi bilo bolje uzeti za oko 2200 kn s Njuške?

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, planiram kupiti Motorolu G5S za 1700kn. Zanima me ako netko ima taj mobitel bi li ga preporucio i kakva iskustva ima s njim. Ili ako bi preporucili neki drugi mobitel za taj cijenovni rang. Moram napomenut da mi Xiaomi ne dolazi u obzir.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
xxRAZ8Rxx kaže...

 Onda ću ga prekrižiti i sada imam dilemu između Huawei P10 i Honor 9 pa koji bi bilo bolje uzeti za oko 2200 kn s Njuške?

Pogledaj si i Xiaomi Mi A2 za te pare (Android One, SD660, solidna kamera)...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 18:06 (lllnuclearlll).
16 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Siky13_ kaže...

Ljudi, trazim mobitel do 450 eura, moze i Njemačka, dajte mi najbolje preporuke do te cijene, hvala unaprijed!!!

Ako možeš gore 50ak € uzmi si OnePlus 6. Ako ne možeš, onda daj manje za telefon jer u kategoriji od 3000 do 4000 Kn doslovno nema telefona koji nema barem jednu gadnu manu.

Npr preporučio bih Honor 10 ili Honor View 10, no oni ti imaju procesor u rangu Snapdragona 835 ali s osjetno slabijom grafičkom + kod Huaweia je lutrija s tipom memorije za pohranu jer miješaju eMMC, UFS 2.0 i UFS 2.1 pa možeš dobiti ili jako brz uređaj ili trom uređaj a ne možeš unaprijed znati.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja na svom mate 10 pro imam valjda ufs 2.1 jer mi na androbenchu daje 836mb read

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel moze na brzinu odgovor Huawei P Smart ili Redmi 5 sa 3 gb ?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zvrle kaže...
Jel moze na brzinu odgovor Huawei P Smart ili Redmi 5 sa 3 gb ?

 Nisu isti budžet, od ta dva p smart, ali je i skuplji

Hearthstone: Maks0806#2960
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala, ma to mi se trenutno nudi na poslu tak da ono bolje uzet bolje, a oba mi se cine dobri
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...
Siky13_ kaže...

Ljudi, trazim mobitel do 450 eura, moze i Njemačka, dajte mi najbolje preporuke do te cijene, hvala unaprijed!!!

Ako možeš gore 50ak € uzmi si OnePlus 6. Ako ne možeš, onda daj manje za telefon jer u kategoriji od 3000 do 4000 Kn doslovno nema telefona koji nema barem jednu gadnu manu.

Npr preporučio bih Honor 10 ili Honor View 10, no oni ti imaju procesor u rangu Snapdragona 835 ali s osjetno slabijom grafičkom + kod Huaweia je lutrija s tipom memorije za pohranu jer miješaju eMMC, UFS 2.0 i UFS 2.1 pa možeš dobiti ili jako brz uređaj ili trom uređaj a ne možeš unaprijed znati.

 A samsung galaxy s8? Za 450max?

16 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Siky13_ kaže...

 A samsung galaxy s8? Za 450max?

 Nema novih verzija androida, a ako i bude čekaš mjesecima do godinama, procesor je generacijski stariji (Snapdragon 835 ili kod nas Exynos prošle generacije u rangu Snapdragona 835)...

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa Mi8 je 450 na geekmaxiju

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
191x7 kaže...

Ako možeš gore 50ak € uzmi si OnePlus 6. Ako ne možeš, onda daj manje za telefon jer u kategoriji od 3000 do 4000 Kn doslovno nema telefona koji nema barem jednu gadnu manu.

Npr preporučio bih Honor 10 ili Honor View 10, no oni ti imaju procesor u rangu Snapdragona 835 ali s osjetno slabijom grafičkom + kod Huaweia je lutrija s tipom memorije za pohranu jer miješaju eMMC, UFS 2.0 i UFS 2.1 pa možeš dobiti ili jako brz uređaj ili trom uređaj a ne možeš unaprijed znati.

 

Baš da su tako "gadne mane"... pa i nisu... ovisi što tražiš... Ako tražiš odličan telefon, a ne igraš igre na njemu Nokia 7 plus ili Huawei Honor 10 su odlični telefoni za cca. 3000kn. Osobno ne igram igrice na mobitelu pa nemam ni potrebu za jačim grafičkim čipom.

 

Ove razlike između eMMC 5.1 i UFS 2.x standarda normalni korisnik u normalnom radu neće uopće primjetit. Ako se radi o eMMC memoriji primjetit ćeš tu i tamo koji manji trzaj ako mobitel radi neki multitasking, tipa ako instaliraš hrpu aplikacija i u isto vrijeme radiš nešto drugo na mobitelu. Daleko od toga da će uređaj biti trom i spor.

 

Ali slažem se da je bezobrazno od Huaweia što ne znaš što ćeš dobiti u uređaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 12:19 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Vjeruj mi, jednom kada koristiš tako neki mob sa UFS, gadno je vratiti se na sporiju memoriju. Primjetiti će svakako. Normalan korisnik neće keširati 3k kn za mob i tražiti bestbuy, kupiti će za tu lovu Galaxy A6 kod operatera i biti zadovoljan/kupiti će midranger za 1500kn.

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 12:25 (maks0806).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Nije ništa gadno. kao što je kolega rekao, normalan korisnik neće primjetiti razliku, osim ako usporedno ne otvara neku veliku aplikaciju, igru. Mi Note 3 ima eMMC memoriju pa je bio zmaj po brzini. Ali od high end se očekuje da ima UFS.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa nije gadno, ali razlika je osjetna između Mi6 i Mi Note 3 baš zbog toga

Hearthstone: Maks0806#2960
5 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Deutsch kaže...

 Je, redmi 5 sa sd 450 je bolja opcija :)

 Zahvaljujem. To je naručeno za susjeda. Eh, sada kako sam gledao, odlučio sam i osobno promijeniti mobitel.

I došao sam pred zid.

Pa, ako netko zna. Što bi bilo bolje Redmi 5+ ili redmi 6 ? Dakle, radi se samo o brzini.

Kako vidim sve im kuca na istoj brzini, ali se radi o različitim procesorima.

Odnosno, ako netko zna, što je bolje : Snapdragon 625 i Adreno 506  ILI Cortex-A53  i PowerVR GE8320 .

Sve drugo im je gotovo identično, ako sam dobro vidio, osim dijagonale ekrana koja me ne tangira niti najmanje.

Zahvaljujem.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 0:37 (Seronja nezauzet).
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Pikiram Nokiu 6.1 plus, koji im je vrag da u int. varijanti nema notification LED, to je neizostavno.... kako ću bez toga :-(

 

Također 5.1 Plus mi izgleda povoljno, ali izgleda da nema quick charge, a i ekran je manje reze, iako mi to nije bitno, no quick charge je obavezan

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Naručio sam na kraju redmi 5+ za sebe. Valjda sam dobro odlučio, a i, ako se zeznuo osobno koristim mobitel za najosnovnije stvari, tako da...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Seronja nezauzet kaže...

Naručio sam na kraju redmi 5+ za sebe. Valjda sam dobro odlučio, a i, ako se zeznuo osobno koristim mobitel za najosnovnije stvari, tako da...

 Bolji je on, ajme Redmi 6 i 6A su mediatek šit

Hearthstone: Maks0806#2960
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice