Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.929
|
čitano: 10.914.825
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da pitam je li bolje naručiti npr. s amazona jer vidim da tamo noki 7 plus košta 335$ a kod nas 3000kn i jel na to ide neka carinaa ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZABORAVKOO kaže...

Da pitam je li bolje naručiti npr. s amazona jer vidim da tamo noki 7 plus košta 335$ a kod nas 3000kn i jel na to ide neka carinaa ili?

 ako nije EU amazon, placas carinu i porez ako ti nije odmah uracunat u cijenu, plus dostava takoder

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 10:41 (ZABORAVKOO).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dakle, dolazi mi produljenje ugovora u Tele 2. Mobitel (GM5d) me još uvijek služi, ali me sve više muči kratko trajanje baterije. Nisam zahtjevan korisnik, nit igram igrice, a još manje fotografiram. Bitno mi je da ništa ne šteka dok sam na netu, da je prihvatljivih gabarita i da baterija dugo drži.

 

Trenutno sam u mogućnosti putem opcije uređaj u sklopu pretplate uzeti Meizu M5 Note za samo 35kn mjesečno što bi ukupno kroz 2 godine došlo na 840kn. Meni se čini ko odličan bang for buck, dapače, ne vidim da išta bolje mogu dobiti za te novce, ali valja pitati.

 

Da uzimam tu ponudu bez razmišljanja ili tražim dalje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Traži dalje, pregazilo ga vrijeme i ima glup OS

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

S obzirom da nemam neke velike zahtjeve, ne bih dao više od 1K kn za mobitel,a  ne vidim ništa sa boljim specifikacijama unutar te cijene, postoji nešto bolje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Levistej kaže...

S obzirom da nemam neke velike zahtjeve, ne bih dao više od 1K kn za mobitel,a  ne vidim ništa sa boljim specifikacijama unutar te cijene, postoji nešto bolje?

 Redmi 5 npr

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi 5 je kod nas skuplji, a ne bih naručivao iz vana zbog garancije. Također, 2 gb rama i 3MaH baterija su nešto što bih izbjegao. :D

 

Ima tko iskustva s ovim?

Asus Zenfone 3 Max

 

Jedino me malo buni šta su tu oni napisali da ima 3gb rama iako po netu viđam samo verzije sa 2gb.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Levistej kaže...

Redmi 5 je kod nas skuplji, a ne bih naručivao iz vana zbog garancije. Također, 2 gb rama i 3MaH baterija su nešto što bih izbjegao. :D

 

Ima tko iskustva s ovim?

Asus Zenfone 3 Max

 

Jedino me malo buni šta su tu oni napisali da ima 3gb rama iako po netu viđam samo verzije sa 2gb.

 Ima redmi 5 za 999 kuna. Onaj sa 2 gb memorije koji ti, eto ne želiš. U neutrinu, ako se dobro sjećam.

Inače krv sam propišao dok sam prebacio kontakte sa 520 nokie na redmi 5+ (pogotovo, jer nokia nikako nije htjela poslati konktakte na outlook, a neće niti na sim importirati), a još više krvi dok sam našao gdje se isključuje t9. Lol. Ala sam mator... Još moram uzeti sutra nano sim, ali Bogte kada ih gledam jedno pored drugoga, smješno 520ica izgleda Za sada i više nego zadovoljan.

 

EDIT: što se tiče Zena. Ima ih i sa 3 gb i sa 2, ali koliko ja vidim taj je izgleda bio na nekoj akciji (inače koštao 1199) i više ih nema.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 16:58 (Seronja nezauzet).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Slanje mobitela u njemačku na brži servis nego kod nas>Helio P10 čip i FLyme na prastarom androidu. Moje mišljenje, a ti kako želiš. Ja ionako mislim da ugovore produljuju kod operatera ljudi koji nemaju pojma niočemu drugome, ili ne žele zajebanciju a imaju para. Ili u slučaju tele 2 flat net. Uz sve jeftinije telefone za cash i bolje tarife od bonbona i tomata pretplate su totalni lopovluk za gorespomenute tipove ljudi, a sad odluka je na Vama, izbor postoji

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

You go girl!

 

Ponuđeni ugovor ko dugogodišnjem korisniku koji nema problema po svakom isteku zvati Tele2 i reći da prelazim na drugu mrežu mi je 1000 minuta/poruka i 5Gb za 70kn mjesečno, tak nešto kod Bon Bona i Tomata ne mogu dobiti. Na zadnjem produljenju prije 2 godine sam uz brojna negodovanja s moje strane dobio P9 lite za preračunatu vrijednost od 1200kn i prodao ga isti tjedan za 1900...

 

Tarife se ne isplate ako ih uzimaš "as is", ak si se spreman razgovarat svake 2 godine kojih pol sata sa više operatera, možeš dobiti bolji bang for buck nego kod konkurencije.

 

Generalno ću probati isto i ove godine, ali nemaju neke mobitele koji mi se pretjerano dopadaju, a trenutno sam u fazi da jedino što me stvarno zanima kod mobitela je fluidnost i baterija, pa su mi ovi odmah upali u oko.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 19:09 (Levistej).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sve 5, govorim kako je službeno. I to se ne isplati, jbt radio sam u Vipu i nama je bio cilj da maknemo ljude sa Zakon tarifa na ugovor jer će firma imati bolji profit, a te tarife od 2 godine su porez na budale, izuzev onog što sam spomenuo i situacijama kad ti spuste za 50% sve jer im se i dalje to isplati da te muzu 24mj 

 

U tom budžetu nećeš dobiti nijedno tako da ga malkice povećaj na tipa 1300kn gdje ćeš imati oboje

Hearthstone: Maks0806#2960
6 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Levistej kaže...
Na zadnjem produljenju prije 2 godine sam uz brojna negodovanja s moje strane dobio P9 lite za preračunatu vrijednost od 1200kn i prodao ga isti tjedan za 1900...

 

 Vau, svaka čast, zaradio si čak 700 kn, a to što si se vezao 2 godine za jednog operater nema veze... :facepalm:

Samo dokazuješ koliko zapravo ništa ne razumiješ, pretplata uopće nije zamišljena za privatne korisnike i NIKADA joj to nije bila svrha!

Pretplata je namjenjena firmama, a to što se vi polakomite za telefone koje onda preprodajete za par stotina kn veću cijenu je tragikomično.

 

Danas sa bonom od 50 kn radiš šta hoćeš, minuta i MB na bacanje kod svih operatera, kupiš neki jeftin, a dobar Xiaomi/Huawei i slobodan si kao ptica, kakvo vezanje na 2 god. i kakve nebuloze.

Ti u toj priči s pretplatom ne možeš profitirat da se na trepavice postaviš - kraj.

 

I evo ti jedan solidan telefon za 1k kn, uz već spomenuti Redmi 5:

https://www.nabava.net/mobiteli/huawei-y6-2018-cijena-android-64926411

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 22:32 (zalman1).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jednostavno ne vidim računicu kod drugih operatera gdje za 70kn mogu dobiti 1000 jedinica + 5gb interneta. Osobno mi više paše pretplata nego kupovanje bonova, a jeftinije od toga mi se čini da ne ide...

 

Kak sam i rekao, nisam zahtjevan korisnik i prvotno gledam da mobitel ima čim bolju bateriju. K tome bih rado i 3gb rama čisto zbog multi tab-a pri surfanju, al očito je to out of budget. Y6 2018 je navodno po reviewima dobar za ono što tražim i dovoljno je optimiziran sustav fa 2gb rama ne pravi neki problem, samo mi je 3K baterija na 5.7 ekran nešto što me već odbija u startu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, S5 Neo ili P8lite? 
Ovako po spec. mi se čini da je S5 bolji, ali kako je to u praksi?

 

Oba su polovna, P8 ima garu do 2.mj, mislim da S5 nema. S5 je 650, a P8lite je 600. Mada sam na PCE forumu vidio P8lite za 400kn prije 2mj. 

 

Da čujem mišljenja. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne bih dao preko 300kn ni za jedan. S5 ako se poigraš i staviš stock android rom na njega, može biti koliko toliko ok. Na forumu kolega za 700kn ako se ne varam prodaje Redmi note 4 koji je 10x bolji izbor od oba

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa ne bih ni ja dao tolike novce, pogotovo što znam pošto se P8 prodavao, ali što ja tu mogu.

Šta misliš o ideji da uzmem taj Note 4, prodam G3, i majci uzmem onaj M4 aqua za 400kn? Jel bi se to isplatilo?
Optimizam je nedostatak iskustva.
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
turbojc kaže...
Pa ne bih ni ja dao tolike novce, pogotovo što znam pošto se P8 prodavao, ali što ja tu mogu.

Šta misliš o ideji da uzmem taj Note 4, prodam G3, i majci uzmem onaj M4 aqua za 400kn? Jel bi se to isplatilo?

 M4 aqua je u top listi najnepouzdanijih telefona ikad, koja nije crkla pitanje je vremena kada će. 

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei p smart ili Sony xa2 ,ista cijena u vipu na pretplatu,pretplata obavezna i besplatna,ili Samsung j6
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pomoc,moram odabrati uskoro
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

Što odabrati do 250€?

 

7 Xiaomi Redmi Note 5 Pro
5 Xiaomi Mi A2
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ponovicu,dobivam od firme petpostavljam Huawei p smart ili Sony xa2 ili Samsung j6 ,koji uzeti gledajuci sa svih strana
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gle sad znalaca sa s9 i m10pro
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
To je laka odluka. Sony ima najbolji procesor, kameru kao i softver te će mislim bolje biti podržan od proizvođača
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
To sam i ja mislio jos me samo pece amoled kod j6 i mislim dobivanje anndroid p
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Znam da je drek od mobitela ali koji ce izdzati dve godine ili bar godinu pa cu se snalaziti
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zuper,daj mi poredak ta tri
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nije ti ovo viber da tako pišeš poruke, daj se uozbilji. 

 

 

Imam još jedno pitanje vezano za svoje nedoumice... koji onda mobitel bi bio uredan do 400-500kn? 
Morate uzeti u obzir da mada neki ne vrijede pola onog što ljudi traže, nema jeftinije.

Ne vrijedi P8 lite 600kn, al ga nema za 400 koliko vrijedi, moš ga šljivit. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljubitelj sam Xiaomi-a pa kontam da se malo ponovim i naravno treba mi vaša pomoć. Koji je po vama bolji izbor: Xiaomi redmi 5 ili redmi 6?

Također, po prvi put planiram naručivat s Gearbest-a pa me sad zanima kakva je procedura. Također, naletio sam i na ovu stranicu: https://bestgear.me/gearbest-coupons/smartphone-coupons/

gdje redmi 5 mogu uzeti za 98 eura (što je i više nego odlično) ali opet, veliki sam skeptik pa da li je ovo mazanje očiju ili stvarno ovoliko košta?

Iz BiH sam, pa sam do 300 maraka (1200 kuna) oslobođen carine. Također, zanima me da li poštarina može izaci vise nego što kod njih piše?

Kakva su vaša iskustva s gearbest-om?

 

Kod nas ovi mobiteli koštaju do 100 km više nego tamo pa mi je isplatnije na ovaj način :)

Hvalla

 

EDIT: Svejedno taj kupon ne radi, ali opet pitanje, da li je moguće iskoristiti kupon na već snizenu cijenu proizvoda?

I šta znači, only English and Chinese version? Može li se tu ubaciti global ROM?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 21:34 (dealer92).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi mi je na rubu ekrana dobio zutu liniju . Ima li netko slicnih iskustva ? Pokriva li to garancija ? Kupljen je inace u hg spotu

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice