Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.916
|
čitano: 10.912.500
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

di je najpovoljnije uzet mob jeli kod ovih t com vip isto kao u ducanima npr instar santa domenica itd

 

i mislim uzet iphone 8+ ili galaxy s9+ nezz sta je bolji odabir pa ako moze savjet

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 13:56 (Drug_major).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Drug_major kaže...

di je najpovoljnije uzet mob jeli kod ovih t com vip isto kao u ducanima npr instar santa domenica itd

 

i mislim uzet iphone 8+ ili galaxy s9+ nezz sta je bolji odabir pa ako moze savjet

Ako imas kes onda ti je najbolje novi na njuskalu uzeti. Ako nemas onda gledaj koja ti tarifa najvise pase.

 

Od ta dva je S9+ puno bolji izbor.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Lol Sony mobiteli u 2018-oj. 

 

 Sony mobiteli su najbrzi mobiteli u 2018 sa fenomenalnim kamerama i kvalitetom izrade. Ne znam o cemu ti govoris. Iskreno ja bi prije uzeo xperiu xz2 nego galaxy s9, ali znam da neki vole galaxy uređaje. Imam xperiu xz premium već pola godine, nikad nije zastopala niti otvarala nešto dulje od pola sekunde. Ekran 4k fenomenalan, prednja kamera najbolja od svih mobitela vjv na tržištu, zadnja kamera jedna od najboljih po danu. Bolje od svih xiaomi/oneplus/huawei sranja na tržištu. Ako ti se ne sviđaju samo radi dizajna onda nisi baš neki phone geek ako samo to gledaš.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...

 Sony mobiteli su najbrzi mobiteli u 2018 sa fenomenalnim kamerama i kvalitetom izrade. Ne znam o cemu ti govoris. Iskreno ja bi prije uzeo xperiu xz2 nego galaxy s9, ali znam da neki vole galaxy uređaje. Imam xperiu xz premium već pola godine, nikad nije zastopala niti otvarala nešto dulje od pola sekunde. Ekran 4k fenomenalan, prednja kamera najbolja od svih mobitela vjv na tržištu, zadnja kamera jedna od najboljih po danu. Bolje od svih xiaomi/oneplus/huawei sranja na tržištu. Ako ti se ne sviđaju samo radi dizajna onda nisi baš neki phone geek ako samo to gledaš.

Najbolja prednja kamera na trzistu, na XZ Premium? Nesto si ti gadno pomijesao, sa onim svojim beauty modom i noise reductionom je medu najgorima. Sony je uvijek imao ocajne prednje kamere. 

 

Ja sam veliki ljubitelj Sonija, ali je nazalost vec dugo godina jedna neisplativa kupnja. 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Bitno da su ta "sranja" u svačijem džepu danas jer su Sony kupci sa tako dobrih telefona prešli na njih, ili si ti pametan a ostali kreteni?

 

Mobiteli im izgledaju zastarjelo, izgled sustava nepromijenjen od stoljeća sedmog, kamere su im uvijek ispod razine ostalih. Debeli su, teški, i sa malim baterijama.

Konkretno za tvoju super XZ premium govorim, ekran joj je prosječan u najbolju ruku, 4k gotovo nikad ne vidiš jer bi izgorila nakon 20minuta, a baterija bi pala na 50 posto. Uz to je koštao pun kuki jer eto marketing sa "4K" displayem...

Nije loš uređaj, ali jedino po čemu je poseban je gimmick, ostatak je meh, a cijena u nebu. Super što ti je dobar, ali ne savjetuj druge i ne pljuj po ostalome kada nisi probao ništa od toga 

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...

 Sony mobiteli su najbrzi mobiteli u 2018 sa fenomenalnim kamerama i kvalitetom izrade. Ne znam o cemu ti govoris. Iskreno ja bi prije uzeo xperiu xz2 nego galaxy s9, ali znam da neki vole galaxy uređaje. Imam xperiu xz premium već pola godine, nikad nije zastopala niti otvarala nešto dulje od pola sekunde. Ekran 4k fenomenalan, prednja kamera najbolja od svih mobitela vjv na tržištu, zadnja kamera jedna od najboljih po danu. Bolje od svih xiaomi/oneplus/huawei sranja na tržištu. Ako ti se ne sviđaju samo radi dizajna onda nisi baš neki phone geek ako samo to gledaš.

Šta čovjek neće sve pročitati ovdje.

Nemoj biti tak objektivan molim te...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 21:02 (big smoke).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja opet trazim poredak ,Sony xa2galaxy j6,Huawei p smart
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
big smoke kaže...
Mambinjo kaže...

 Sony mobiteli su najbrzi mobiteli u 2018 sa fenomenalnim kamerama i kvalitetom izrade. Ne znam o cemu ti govoris. Iskreno ja bi prije uzeo xperiu xz2 nego galaxy s9, ali znam da neki vole galaxy uređaje. Imam xperiu xz premium već pola godine, nikad nije zastopala niti otvarala nešto dulje od pola sekunde. Ekran 4k fenomenalan, prednja kamera najbolja od svih mobitela vjv na tržištu, zadnja kamera jedna od najboljih po danu. Bolje od svih xiaomi/oneplus/huawei sranja na tržištu. Ako ti se ne sviđaju samo radi dizajna onda nisi baš neki phone geek ako samo to gledaš.

Šta čovjek neće sve pročitati ovdje.

Nemoj biti tak objektivan molim te...

 Inace sam poceo sve sa xperia mini pro

Nakon toga sam kad je izasao presao na galaxy s2, da bi ga iduce godine slomio i zamijenio za galaxy s3.

Galaxy s3 je nakon godinu dana vec bio jako oslabljen pa sam kupio lg g2 koji je tada bio jedan od najboljih mobitela.

Upravo lg g2 mi je najduze trajao jer je trajao od 2013 do 2017 kad sam ga privremeno zamijenio za galaxy s5 neo te u 2018 kupio xperiu xz premium koju trenutno koristim.

Jako puno mobitela sam tijekom godina i vidio i koristio pa znam o cemu pricam.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...

 Inace sam poceo sve sa xperia mini pro

Nakon toga sam kad je izasao presao na galaxy s2, da bi ga iduce godine slomio i zamijenio za galaxy s3.

Galaxy s3 je nakon godinu dana vec bio jako oslabljen pa sam kupio lg g2 koji je tada bio jedan od najboljih mobitela.

Upravo lg g2 mi je najduze trajao jer je trajao od 2013 do 2017 kad sam ga privremeno zamijenio za galaxy s5 neo te u 2018 kupio xperiu xz premium koju trenutno koristim.

Jako puno mobitela sam tijekom godina i vidio i koristio pa znam o cemu pricam.

Vecina ljudi na ovom forumu koja preporuca ljudima mobitele promijeni toliko mobitela u roku od mjesec dana. Pa ja ako kroz proslu godinu nisam 30 mobitela promijenio, nije niko. 

 

Ne govorim da je XZ Premium los mobitel, ali je neisplativ pored konkurencije

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, treba mi privremeni mobitel, s7 edge je dao svoje, sad bi sacekao ili iphone novi ili s10 ili kako vec se bude zvao... ugl, treba mi nešto šta bi poslužilo 2 do 6 mjeseci, dosta mi je bitna i kvaliteta razgovora, a to se na revieovima spominje manje nego antutu...

Ugl gledao sam redmi 5... i onda sam naišao na ponudu za novi nexus 5 1200 kn, koji od ova 2 biste odabrali, vuce me šta je nexus svojedobno bio flagship, i ipak je lg...

Btw ako netko ima jos koji prijedlog bio bibzahvalan, bitno je da je cim jeftinije, al opet da nije smece

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz ekipa,evo da se javim sa odlukom.....naime trazi sam vase misljenje i narucio sam is op6 i evo stize bas danas te ga bas jedva cekam.Eh sad dal sam baksuz ili ne.....citam danas po forumima oneplusa da ljudi sa novom nadogradnjom strasno trose bateriju.Sa cca 6-7 sota sad ne mopgu nagurat nikako preko 4.5 sata,nadam se kako se nisam zajebo sa kuopnjom jer iskreno ocekujem da ce bar izdrzat od jutra do veceri bez problema 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zee_15 kaže...

Pozz ekipa,evo da se javim sa odlukom.....naime trazi sam vase misljenje i narucio sam is op6 i evo stize bas danas te ga bas jedva cekam.Eh sad dal sam baksuz ili ne.....citam danas po forumima oneplusa da ljudi sa novom nadogradnjom strasno trose bateriju.Sa cca 6-7 sota sad ne mopgu nagurat nikako preko 4.5 sata,nadam se kako se nisam zajebo sa kuopnjom jer iskreno ocekujem da ce bar izdrzat od jutra do veceri bez problema 

nikakve promjene u potrosnji baterije nemam, a imam sve dostupne nadogranje

 

isto tako ove fore sa SoT zaboravi, ko je rekao da na OP6 ima 6-7 SoT, ili laze ili koristi mobitel na 2G mrezi, bez WiFi, BT, GPS, sa osvjetljenjem na minimumu, telefonira 5 minuta dnevno i cita tekstove.

 

imat ces tocno onoliko koliko i kako koristis mobitel, ako ti baterija ne izdrzi od 6 ujutro do 8 navecer sa jos 25% da je ostalo, a da ne igras igre 4 sata tokom dana, onda nemas problema sa baterijom

 

Uopce se nemoj zamarati sa SoT rezultatima

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MARKOZD15 kaže...
Mambinjo kaže...

 Inace sam poceo sve sa xperia mini pro

Nakon toga sam kad je izasao presao na galaxy s2, da bi ga iduce godine slomio i zamijenio za galaxy s3.

Galaxy s3 je nakon godinu dana vec bio jako oslabljen pa sam kupio lg g2 koji je tada bio jedan od najboljih mobitela.

Upravo lg g2 mi je najduze trajao jer je trajao od 2013 do 2017 kad sam ga privremeno zamijenio za galaxy s5 neo te u 2018 kupio xperiu xz premium koju trenutno koristim.

Jako puno mobitela sam tijekom godina i vidio i koristio pa znam o cemu pricam.

Vecina ljudi na ovom forumu koja preporuca ljudima mobitele promijeni toliko mobitela u roku od mjesec dana. Pa ja ako kroz proslu godinu nisam 30 mobitela promijenio, nije niko. 

 

Ne govorim da je XZ Premium los mobitel, ali je neisplativ pored konkurencije

 Vecina ljudi na ovom forumu ne mijenja svake godine flagshipe kao ja tako da ne znam o cemu govoris. MozeM reć vecina ljudi laze da mijenja toliko mobitela mjesecno, ali ne i da stvarno promijeni. Većina ljudi na ovom forumu glgle youtube videe o flagshipovima, ali su preskrti da ih kupe pa lazu po forumima kako su ih sve pokupovali i isprobali. Vecina ih ovdje ima jeftine xiaomi modele do 1500 kuna budimo realni. Nemam nista protiv huaweia, xiaomia itd. Naprotiv dva prijatelja na moju preporuku prosle godine kupila honor 8 i cura mi na moju preporuku prrosle god kupila honor 9, ali covjek pita mobitel u Hrvatskoj na rate do 5000 kuna. Alo neće placat oneplus sranje 4500 u nasim trgovinama kad moze dobit monstruozni xperia xz2 ili galaxy s9 koji su mnogo vise vise isplativi.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
lllnuclearlll kaže...
freon kaže...

Hvala ti na brzom odgovoru! Baš sam oba gledala, koja bi bila glavna razlika u njima?

Vidim da su u neutrinu sada na akciji, iako im crni stiže tek krajem mjeseca, al uzela bi cu plavi, svakako ide maska preko.

A od nekih drugih brandova? Huawei npr? 

Ovo ti je trenutno najbolje što se nudi za taj novac. Mi A2 je odličan telefon, ima jako dobar chipset, Android One sustav, solidan ekran, solidne kamere... 

 

Redmi Note 5 je isto tako odličan, iako nešto slabiji, ali za taj novac vrhunski uređaj. Jedino ima dosta jaču bateriju od Mi A2 i gledaj ako ga uzimaš da je Global verzija.

 

Kupljen, stigao u roku od 3 dana :)

 

Zasad sam poprilično zadovoljna, al tek sam ga počela koristiti, izgleda moćno.

 

Hvala na savjetu!

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...

 Vecina ljudi na ovom forumu ne mijenja svake godine flagshipe kao ja tako da ne znam o cemu govoris. MozeM reć vecina ljudi laze da mijenja toliko mobitela mjesecno, ali ne i da stvarno promijeni. Većina ljudi na ovom forumu glgle youtube videe o flagshipovima, ali su preskrti da ih kupe pa lazu po forumima kako su ih sve pokupovali i isprobali. Vecina ih ovdje ima jeftine xiaomi modele do 1500 kuna budimo realni. Nemam nista protiv huaweia, xiaomia itd. Naprotiv dva prijatelja na moju preporuku prosle godine kupila honor 8 i cura mi na moju preporuku prrosle god kupila honor 9, ali covjek pita mobitel u Hrvatskoj na rate do 5000 kuna. Alo neće placat oneplus sranje 4500 u nasim trgovinama kad moze dobit monstruozni xperia xz2 ili galaxy s9 koji su mnogo vise vise isplativi.

Ja ih mijenjam i ne lazem, imas u temama moja iskustva vecinom sa slikama i screenshotovima. 

 

U hrvatskoj na rate do 5000kn, S9 da, ali Xperia XZ2? Po cemu je ta Xperia bolja od OnePlus 6? Losiji ekran, losija prednja kamera, losiji softver, losije specke (zbog RAM-a), ne vidim ama bas nijednu prednost XZ2 naspram OP6. Pogotovo kada uzmemo u obzir dizajn jedne XZ2 koji je kao da je ispao iz 2014, ali okej dizajn je stvar ukusa.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A po cemu je to tocno ekran bolji?

Btw to ti je npr usporedba kao po cemu je jedan bmw 520 bolji od kie stinger ...

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
acerbis kaže...

Pozdrav, treba mi privremeni mobitel, s7 edge je dao svoje, sad bi sacekao ili iphone novi ili s10 ili kako vec se bude zvao... ugl, treba mi nešto šta bi poslužilo 2 do 6 mjeseci, dosta mi je bitna i kvaliteta razgovora, a to se na revieovima spominje manje nego antutu...

Ugl gledao sam redmi 5... i onda sam naišao na ponudu za novi nexus 5 1200 kn, koji od ova 2 biste odabrali, vuce me šta je nexus svojedobno bio flagship, i ipak je lg...

Btw ako netko ima jos koji prijedlog bio bibzahvalan, bitno je da je cim jeftinije, al opet da nije smece

 Bump

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
acerbis kaže...

A po cemu je to tocno ekran bolji?

Btw to ti je npr usporedba kao po cemu je jedan bmw 520 bolji od kie stinger ...

 

 

Optic AMOLED koji proizvodi Samsung, vs. IPS LCD, ekran je bolji po svemu

 

analogija sa autima, nema nikakve logike u usporedbi kod mobitela. ovi mobiteli imaju 90% istih dijelova, dok to kod auta nije slucaj

 

OP6 vs XZ2, cak nema ni smisla usporedivati, jer je OP6 cak i po nasim cijenama apsolutno bolji uredaj, S9 je druga prica, tu je po cijenama u hr ducanima bolja kupnja za nijansu

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
acerbis kaže...

A po cemu je to tocno ekran bolji?

Btw to ti je npr usporedba kao po cemu je jedan bmw 520 bolji od kie stinger ...

 

 

Bolja vidljivost na suncu, prikaz crne pa cak i bijele (Sony je poznat po hladnim tonovima na bijelim bojama).

 

Nemozes tako povuci paralelu, koga tu smatras BMW-om a koga uzimas za KIU? Sony jednostavno nije ono sto je bio i fali mu par stvari da bi se smatrao flagshipom 2018te godine. Istina, fali i OP6, ali one bitne stvari sve su skoro na strani jednog OP6.

acerbis kaže...

 Bump

Novo ili polovno? Imas polovni S6 za te novce koji ce te sasvim solidno posluziti do novog mobitela. 

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Novo bi, da ima garanciju... i da mi kasnije bude zamjenski mob, s6 ima par godina rada u guzici more crknut sutra, gledam te xiaomije ili nexus 5 nov na hgspotu za 1200kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
acerbis kaže...

Novo bi, da ima garanciju... i da mi kasnije bude zamjenski mob, s6 ima par godina rada u guzici more crknut sutra, gledam te xiaomije ili nexus 5 nov na hgspotu za 1200kn...

Onda ti je svejedno, ja bi rade Xiaomi posto sam imao Nexus 5 i nije to danas neka sreca od mobitela. Osim ako ne mislis na 5x ali i njega bi izbjegavao zbog bootloopa, meni je krepao nakon godinu dana.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala :)

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dolazi vrijeme za zamijeniti Samsung J3.


Xiaomi Mi A2 - 4/64, 6/128 ili nekaj posve drugo u tom cjenovnom rangu?
Komp nemam pa mora biti sve.


Bitan je kvalitetan ekran i poželjna dobra osnovna kamera.

Od opreme ovaj put ipak treba i neka zaštita za ekran i cijeli mob, budući da se radi o "ekrančini".
Treba i neke (barem) ok slušalice, ne znam dal se više isplati BT ili usb to 3.5mm pretvarač i obične?


Također, dal je preporučljivo uzimati izvana?
Gore navedeni komplet da ide bez carine naravno.

Nemam pojma kaj je global rom, ovakav onakav lte i još dosta toga kaj viđam na stranicama koje su vidim aktualne - aliexpress, goldway itd. (nemrem se sjetiti trećeg s kojeg se ne čeka dugo).

Također 8.1 Android one i to da je on "čisti i pravi" - kakav je točno to?

Važno je opet napomenuti da ja nemam komp ali nažalost niti nekog kod koga bi mogel napraviti nekaj po tom pitanju ak je potrebno prčkati s novim mobom.

Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A2 je super jer je jednostavan za korištenje zbog čistog Androida, ima dosta jak SoC i sveukupno će te jako dobro služiti.
Ali ako je bitan ekran, onda je Mi 8 SE bolji izbor jer AMOLED ekran je viša liga. Običan Mi 8 ima dosta bolju kameru, ali i oko 100$ skuplji.
A sad je izašao i Pocophone, nešto skuplji od A2, ali mnogo bolje specifikacije.
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka mobitela do 2500kn (mogu se protegnut do 3000kn ako se isplati), sada imam nexus 5x, ne bi ga mjenjao da baterija nije sranje, moram ga punit 2 puta na dan. Kod moba mi je važno da je fluidan, da ekran nije veći od 5.5 inča, baterija koja ce izdržat 1 dan, kamera nije toliko bitna. Većinom koristim za surfanje i igranje nekih nezahtjevnih igara. Uzimao bi novi mobitel a ne rabljeni

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Može preporuka mobitela do 2500kn (mogu se protegnut do 3000kn ako se isplati), sada imam nexus 5x, ne bi ga mjenjao da baterija nije sranje, moram ga punit 2 puta na dan. Kod moba mi je važno da je fluidan, da ekran nije veći od 5.5 inča, baterija koja ce izdržat 1 dan, kamera nije toliko bitna. Većinom koristim za surfanje i igranje nekih nezahtjevnih igara. Uzimao bi novi mobitel a ne rabljeni

 Naši dućani, ili može i iz vana? EU, Kina...?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Naši dućani

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Naši dućani

 A.. tu nisam baš nešto. 

Možda

https://www.nabava.net/search.php?q=mi+note+3

 

Vidio sam jako dobre stvari o njemu. Nisam siguran za bateriju, ali poznavajući Xiaomi, sigurno je iznad prosjeka.

Pričekaj, sigurno će biti dobrih savjeta.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

A što bi preporučio kad bi naručivao iz vana?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Honor 10 je cca 3000kn, ima top specifikacije, kompaktno kučište i mislim jedan od najboljih izbora za te novce
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice