Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.880.989
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
6996 kaže...
slavenP22 kaže...

Drug uzima telefon pa bi trebao pomoc..Budzet je oko 300e.Kakvi su se pokazali ovi A8 i Nokia i da li Honor vrijedi tih 30e vise?

 Imam honor 10 mob razvaljiva, vrijedi svake pare

Osim kad kupiš recimo nešto ovako:

 

https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=180955;menu=1000,5,144,13;mid=0;pgc=0;page=4

 

"Important Note: Wahoo Fitness ELEMNT bike computers are not compatible to Huawei devices."

 

Onda bi ga najradije bacio u 3 P.M. 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,nije me bilo dugo.Mate 9 je otisao u vjecna lovista vjerojatno i najvjerojatnije mi ga nece popravit zbog male pukotine ekrana.

Zanima me mobitel s top performansama,zadnjim metalnim poklopcem i microsd utorom.

Origin ID:Draksides,BF4:Drakula327,Steam ID:Stole :),Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa, 

 

Do sada sam koristio Xiaomi mi6, i stvarno sam prezadovoljan s njime i preporučio bih ga svakom, ali sam ga svojom ne pažnjom uništio, i vrijeme za novi mob.

 

Zanima me, da li se isplati dat 450 E za Iphone 7 Plus, znam je to iphone, ali mene opet brine da li je pametno dati tolike novce za mobitel koji je izašao prije dvije godine?  I da li mi se isplati dodat još za Iphone 8 tis kuna? Da li je velika razlika između njih? 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stand-alone bike computer a treba smartphone. Onda nije stand-alone. I sada je kriv Huawei? A ta prepoznata firma Wahoo za koju prvi put čujem nije ništa kriva? Jel ima taj slavni Wahoo firmware upgrade da podrži i Huawei smartphone? Nema. Edit: Sada sam našao: američka firma osnovana 2009. Pazi velike tradicije koja naravno podržava svoje "kineske" iphone a bojkotira huawei. To namjerno rade jel? I sada je tu naravno kriv huawei a Ameri su sveci. Ma uopće ne sumnjam.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 2:06 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,dvoumim se izmedju pocophone f1 i galaxy s8,znam da je pocophone jaci sa performansama a mene zanima odnos kamera posebno u nocnim uvijetima.Moze li se poco mjeriti sa s8 zbog ois-a?Ako je neko testirao oba telefona sa gcam bilo bi jos bolje jer mislim da izvlaci maksimum iz senzora?Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
heyHOOO kaže...

Pozdrav ekipa, 

 

Zanima me, da li se isplati dat 450 E za Iphone 7 Plus, znam je to iphone, ali mene opet brine da li je pametno dati tolike novce za mobitel koji je izašao prije dvije godine?  I da li mi se isplati dodat još za Iphone 8 tis kuna? Da li je velika razlika između njih? 

 

 isplati se, ali da je pametno nije.. ja sam za običnu sedmicu dao 450 eura u 1. mjesecu

 

što je dobro kod 7 plus je što ima 3 GB RAM-a, na običnoj sedmici i osmici ima 2 GB i primjetim već sa 10-tak aplikacija u pozadini da ih počne gasiti.. ako se premišljaš između 7 plus i obične 8 ja bi išao na 7 plus.. razliku u brzini i tako nećeš primjetiti i baterija bi trebala biti bolja na 7 plus, što se tiče punjenja na 8 ti i tako treba brži punjač, jer onaj iz pakiranja je isti već godinama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 8:20 (mile59).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Po kameri je S8 def.bolji, ima bolji ekran, ali baterija je užas i lagga i šteka ako ga imalo napuniš sadržajem i želiš išta brzo uraditi

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
slobo2712 kaže...

Pozdrav,dvoumim se izmedju pocophone f1 i galaxy s8,znam da je pocophone jaci sa performansama a mene zanima odnos kamera posebno u nocnim uvijetima.Moze li se poco mjeriti sa s8 zbog ois-a?Ako je neko testirao oba telefona sa gcam bilo bi jos bolje jer mislim da izvlaci maksimum iz senzora?Hvala

 Nemaš šta razmišljati, ako nisi ograničen budžetom definitivno S8, uopće nisu uređaji za usporedbu.

maks0806 kaže...

Po kameri je S8 def.bolji, ima bolji ekran, ali baterija je užas i lagga i šteka ako ga imalo napuniš sadržajem i želiš išta brzo uraditi

 Baterije je prosjek..izvučem 4-6h SOT-a, još mi se nijednom nije dogodilo da sam morao dodatno puniti preko dana. Stavim redovito prije spavanja sa 20-30% baterije. S tim da ga koristim za IPTV pa tako radi transcoding na chromecast što poprilično jede bateriju. 

Lagga i štekanja nemam još od S7ice, kam tek da bi S8 štekao..

13 godina
odjavljen
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Slazem se sa kolegom maks, baterija je ocajna na S8. Sto se tice samog stekanja, S8 ga ima ali nije vecini ljudi problem jer ga ne vide. Ali kad natrpam 40GB FLAC glazbe na njega, brdo aplikacija mobitel je ocajan u tom aspektu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
user3468 kaže...
slobo2712 kaže...

Pozdrav,dvoumim se izmedju pocophone f1 i galaxy s8,znam da je pocophone jaci sa performansama a mene zanima odnos kamera posebno u nocnim uvijetima.Moze li se poco mjeriti sa s8 zbog ois-a?Ako je neko testirao oba telefona sa gcam bilo bi jos bolje jer mislim da izvlaci maksimum iz senzora?Hvala

 Nemaš šta razmišljati, ako nisi ograničen budžetom definitivno S8, uopće nisu uređaji za usporedbu.

maks0806 kaže...

Po kameri je S8 def.bolji, ima bolji ekran, ali baterija je užas i lagga i šteka ako ga imalo napuniš sadržajem i želiš išta brzo uraditi

 Baterije je prosjek..izvučem 4-6h SOT-a, još mi se nijednom nije dogodilo da sam morao dodatno puniti preko dana. Stavim redovito prije spavanja sa 20-30% baterije. S tim da ga koristim za IPTV pa tako radi transcoding na chromecast što poprilično jede bateriju. 

Lagga i štekanja nemam još od S7ice, kam tek da bi S8 štekao..

 Znam da nije tema, ali koji soc od ovih najnovijih je najbolji za iptv?

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi ti za te novce preporučio Xiaomi najnoviji Mix model, reko si da si bio zadovoljan sa Xiaomijem pa zasto ne opet nego da kupis zastarjeosmartphone.
Gledaj da ima dobru bateriju, ništa ispod 4000mah.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Znam da nije tema, ali koji soc od ovih najnovijih je najbolji za iptv?

 

Što jači i noviji to bolji, ali svi će to uredno vrtit. 

probao snapdragon 821, 835, Exynos 8890 Octa, Exynos 8895 Octa

 

jedino sam na 821 primjetio da se malo jače grijao mob kod transkodiranja FHD-a.

 

 

back on topic: 

vezano za bateriju i štuckanje, možda je na stock romovima bez clean wipea stanje banana, nebih znao. Ja sam na modificiranom stock romu + custom kernel, debloat i ostale điđe miđe. To mi je nekak prvo kaj napravim kad kupim mob; root, custom rom, kernel, debloat, adaway.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
user3468 kaže...

 Znam da nije tema, ali koji soc od ovih najnovijih je najbolji za iptv?

 

Što jači i noviji to bolji, ali svi će to uredno vrtit. 

probao snapdragon 821, 835, Exynos 8890 Octa, Exynos 8895 Octa

 

jedino sam na 821 primjetio da se malo jače grijao mob kod transkodiranja FHD-a.

 

 

back on topic: 

vezano za bateriju i štuckanje, možda je na stock romovima bez clean wipea stanje banana, nebih znao. Ja sam na modificiranom stock romu + custom kernel, debloat i ostale điđe miđe. To mi je nekak prvo kaj napravim kad kupim mob; root, custom rom, kernel, debloat, adaway.

 Zahvaljujem, pitam zato jer sam imao xperiu z5 sa SD810 i do HD je ok ali sve preko te rez štuca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 11:53 (K3rM1t).
9 godina
offline
s8 ili p20 kod tele2 na pretplatu?

Nekako mi se ta dva moba nameću, oba dođu na 24 rate s pretplatom 254 kn mjesečno.

P20 lajkam zbog kamere, S8 zbog IP68 i ekrana.

Možete li mi pomoći pri odabiru ili ima i jeftinija opcija za negdje kupiti te uređaje plus neka pretplata ili bonovi, treba mi cca 2-3 GB mjesecno i cca 300 min razgovora?

Sad sam na A1 ali bez beda pređem na drugog operatera uz prijenos broja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
S8 je po mom mišljenju bolji uređaj, iako mu baterija navodno nije baš dobra. A manje ćeš potrošiti ako uzmeš uređaj preko njuškala ili trgovine i uzmeš određenu tarifu na bonove
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

A ovdje dođe 3500kn, nisam baš našao bitno jeftinije na njuškalu ili trgovinama, plus nemam baš gotovinu za pljasnut odjednom.

 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Usporedujuci robusan mobitel (npr. CAT) i klasican mobitel sa silikonskom maskicom i zastinim glassproof, koji bi se prije razbio?

 

Problem je sa starijim covjekom koji radi fizicki posao. Do sada je imao UMI London koji se pokazao dosta izdrzljivim (reklamirao se kao robusan mobitel), ali kvaliteta svega ostalog je katastrofa pa je doslo vrijeme za zamjenu. Škrt je za mobitel (do max. 1000KN) pa je opcija ili jeftin robusan mobitel (vjerojatno ultra spor sa 1GB RAMa) ili normalan mob sa zastitnom maskicom i glassproofom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tduic kaže...

A ovdje dođe 3500kn, nisam baš našao bitno jeftinije na njuškalu ili trgovinama, plus nemam baš gotovinu za pljasnut odjednom.

 

 A ono na pretplatu ti je u 2 godine 6000kn. Čak ti je bolje da uzmeš neki flagship u dućanu za cca 4500 na rate, a tarifa na bonove.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
tduic kaže...

A ovdje dođe 3500kn, nisam baš našao bitno jeftinije na njuškalu ili trgovinama, plus nemam baš gotovinu za pljasnut odjednom.

 

 A ono na pretplatu ti je u 2 godine 6000kn. Čak ti je bolje da uzmeš neki flagship u dućanu za cca 4500 na rate, a tarifa na bonove.

 S preplatom svakako dobije više ako mu to treba. Nije da je preplata pljacka. Jedino su ljudi glupi ako uzimaju, a ne treba im toliko za iskoristiti. Ali definitivno se isplati ako si zahtjevan korisnik. 

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav momci, draga kupuje sebi telefon do 1800kn veli.

 

Gledao sam šta ima po dućanima i najviše mi se svidio Xiaomi Mi A2. Da li je to best buy?

 

Također vidio sam na aliexpress Xiaomi Pocophone F1 preko DHL za 2100kn cca, pa sam mislio možda i to.

 

Šta mislite isplati li se malo strechat na to ili je Mi A2 sasvim dosta za nju? (malo slikice i social više manje)

 

Hvala unaprijed <3

Live and let live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala na odgovorima,ali ne bih vise uzeo telefon bez ois-a kad ti moras sta god slikas navece biti ukocen ko drvena marija jbs ga onda..

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
cecenac kaže...

Pozdrav momci, draga kupuje sebi telefon do 1800kn veli.

 

Gledao sam šta ima po dućanima i najviše mi se svidio Xiaomi Mi A2. Da li je to best buy?

 

Također vidio sam na aliexpress Xiaomi Pocophone F1 preko DHL za 2100kn cca, pa sam mislio možda i to.

 

Šta mislite isplati li se malo strechat na to ili je Mi A2 sasvim dosta za nju? (malo slikice i social više manje)

 

Hvala unaprijed <3

 ma najbolje ti u nas uzet mi a2 za 1800kn za nju. Dovoljno je brz i po meni ima bolje kamere od pocophonea, a i neces se zezat s garancijom.

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uzeo sam mi a2 lite, ali imam problema s njim, prilikom viber ili whatsapp video poziva, telefon se svaki put sam od sebe restartira. Sad da li se isplati nadoplatiti za galaxy a8 2018. Mob mi je stvarno dobar, al ne mogu shvatiti i otkriti zašto imam taj problem. Imam zadnji system update, aplikacije ažurirane, probao sam i starije verzije vibera i whatsappa, sve permissions dopustio tim aplikacijama, resetirao sam mob na tvorničke postavke. Sve đabe, mob se sam od sebe restartira tokom video poziva. Prednja i zadnja kamera kad ih ovako upalim normalno rade.

Kolko bi bio "bolji" taj samsung galaxy a8 2018 spram mi a2 lite u smislu kvalitete, supporta i do čega bi mogao biti problem sa mi a2 lite? Mob inače i više nego zadovolja moje potrebe (whatsapp, viber, net). Imam i galaxy a8 2018, takvih problema nemam s njim. Nisam pametan šta napraviti, mi a2 lite mi je super, a opet druge strane ne daje mi se 100€ više za galaxy a8 2018
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 13:58 (sage).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Preporuka za neki mob do 2000kn, jednokratno plaćanje, neki od dolje dva mobitela ili neki drugi?

6 Xiaomi Redmi Note 5 64/4GB
2 Nokia 6.1 32/3GB
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 22:12 (ZABORAVKOO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kojega onda? Je li ta nokia najbolja u tom rangu ili xiaomi neki? jednokratno bi platio do nekih 2000kn ako ima nešto bolje možda i malo više.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 16:28 (ZABORAVKOO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@sage

Ja sam zadovoljan i sa svojim novim J6 2018.Sve na svom mijestu, software,Amoled,kvaliteta poziva tako da bi A8 bio još bolji izbor.Također sam imao prije Samsunga jedan Xiaomi ali nije sve u pustim specifikacijama...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledam mobitele za oko 1500kn, s čistim androidom po mogućnosti pošto ne podnosim nikakve skinove (već sam godinama na Nexusima, 6P je prdnuo neki dan), jedino na što sam naletio je Xiaomi Mi A2 Lite. Jel ima možda još nekih?

 

Što se tiče Mi A2 Lite, uzeti verziju s 3 ili 4 gb rama, kolika je razlika? Pohrana mi nije bitna, svejedno jel 32 ili 64...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, ne pratim baš mobitele i to a sada vidim u Santa Domenici da je Nokia 7 Plus snižena za vikend na 2400kn pa me zanima je li to dobra cijena za taj mob ili ima neki bolji za te novce od Nokie 7 plus kod nas?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Avensac kaže...

Gledam mobitele za oko 1500kn, s čistim androidom po mogućnosti pošto ne podnosim nikakve skinove (već sam godinama na Nexusima, 6P je prdnuo neki dan), jedino na što sam naletio je Xiaomi Mi A2 Lite. Jel ima možda još nekih?

 

Što se tiče Mi A2 Lite, uzeti verziju s 3 ili 4 gb rama, kolika je razlika? Pohrana mi nije bitna, svejedno jel 32 ili 64...

 Svi noviji Nokijini modeli dolaze sa čistim Androidom. Ja uzeo Nokiju 7 plus.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kupujem mobitel za stariju osobu do 1100 kn..zanima me neki best buy..za sada mi je jedini izbor Xiaomi Redmi S2..neki bolji prijedlog ili da uzmem taj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice