Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.793
|
čitano: 10.874.509
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Worgen000 kaže...

Tražim mobitel negdje za oko 2500 kuna plus manje 100-200 kuna. Glavni cilj mi je da mogu bez problema surfati na internetu, da aplikacije rade bez problema i da mogu gledati youtube, a možda i poneki film ili seriju. Nikada prije nisam igrao igre na mobitelu, nije da me nešto privlači, ali možda tu i tamo zaigram nešto.

Prije sam planirao kupiti Huawei P20 lite, a onda kasnije mi je zapeo za oko Samsung Galaxy A8 jer sam na njemu mogao gledati youtube na 60 FPS, nisam siguran ako mogu to s Huawei. Također sam jedno vrijeme razmišljao da kupim Xiaomi POCO F1, ali navodno ima neke probleme, tipa Netflix, aplikacije itd. Imate što za preporučiti? Još možda da napomenem, planiram uskoro otići u drugu državu, pa možda to ima nekakve veze.

 P20 Lite zaboravi, loš izbor. Isto bih rekao i za A8 jer je A7 2018 bolji mobitel iako po nazivu se ne bi reklo. A glavna prednost Galaxy mobitela je AMOLED ekran koji je pogodniji za filmove, serije. A 60fps imaju svi btw. Poco ima iznimno snažan hardver i sigurno ne bi pogriješio njime, a problem sa Netflixom je što ne može reproducirati u HD kvaliteti.

Honor Play je takođe vrlo dobar izbor

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav raja, planiram uzet XIAOMI MI8. Kakva su vasa iskustva nakon par mjeseci koristenja? Kod nas telefon kosta 810KM (nesto vise od 400€) uz 1 godinu garancije. Da li se isplati za te pare? Da li su popravili neke nedostatke sa updateima? Nisam nikada koristio xiaomi, do sada uvijek samsung neki mid-price. Telefon koristim za povremeno igranje igrica, volio bih da ima dobru kameru da nekada mogu opaliti solidne slike, selfie i slicno. Da li preporucujete da uzmem ovaj uredjaj ili neki drugi? Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Idem danas po novi mob i nekako sam se odlucio za Poco, jednostavno ima sve sto mi treba (a i vise) po super cijeni. Ali jedna stvar me muci, a to je velicina, jednostavno imam malu ruku i cak mi je trenutni Nexus 5x mrvicu prevelik pa me zanima jel ima tko ideju sto bi moglo biti slicno kao Poco, za slicnu cijenu, ali da je dimenzijama nesto manje? Ako tako nesto ne postoji, onda ce biti Poco, ali bolje prije pitat nego se poslije kajat. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Odi prvo vidi i uzmi Poco u ruku. Nije toliko velik i manji je od nekih mada to čovjek ne bi očekivao na prvu. Manji imaš Honor 10 ili Huawei P20, a da su slični cijenom i ostalim ovako na prvu... Razlike u odnosu na nexus 5x nisu neznam kolike:

 


72.6 mm 147.0 mm 7.9 mm
naspram
75.2 mm 155.5 mm 8.8 mm
Pucaaaajjjj :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 9:23 (bNeo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Naravno da cu isprobat prije kupnje, al eto, da znam na sto ciljat ako mi ne pase. Bacit cu pogled na Honor 10, P20 mi je ipak malo preskup. Hvala u svakom slucaju
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Spomenuo sam ove jer ne znam kako kupuješ, a po tarifama kod npr. Tele2 su cijenom isti... A Honor 10 i ovako u trgovini...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Google Pixel 3 XL ili iPhone Xs Max? Ne, nisam bogat, ali mi je dosta kompromisa, dobivam Diners kroz par dana i želim bar 3 godine bit hassle-free. Samsung ne volim, a ostali Kinezi me ne zanimaju (Huawei, Xiaomi, OnePlus). PROs and CONs? Dosad sam uvijek koristio Android. Tri najbitnije stvari su mi jako dobra kamera, opaka brzina navigiranja kroz sustav, solidna baterija (ok mi je punit na kraju dana, odnosno ujutro sljedeći dan).

 

Kolko vam se dugo pune baterije? OnePlus 3 koji mi lagano umire (spontano se gasi, inače radi super) se za 40min cijeli napuni.

Također - gdje kupiti Google Pixel a da nije preko njuškala?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
evuki kaže...

Google Pixel 3 XL ili iPhone Xs Max? Ne, nisam bogat, ali mi je dosta kompromisa, dobivam Diners kroz par dana i želim bar 3 godine bit hassle-free. Samsung ne volim, a ostali Kinezi me ne zanimaju (Huawei, Xiaomi, OnePlus). PROs and CONs? Dosad sam uvijek koristio Android. Tri najbitnije stvari su mi jako dobra kamera, opaka brzina navigiranja kroz sustav, solidna baterija (ok mi je punit na kraju dana, odnosno ujutro sljedeći dan).

 

Kolko vam se dugo pune baterije? OnePlus 3 koji mi lagano umire (spontano se gasi, inače radi super) se za 40min cijeli napuni.

Također - gdje kupiti Google Pixel a da nije preko njuškala?

Ako se izmedu ova dva mislis, onda iPhone XS Max. Bolji dizajn, display, video, bolja izrada, jednostavno je kompletniji mobitel u svakom pogledu. Pixel 3 XL je najveca prevara u android svijetu koju mozes naci. Ako bas zelis android, a da nije Samsung - Pixel 2 XL

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bNeo kaže...

Spomenuo sam ove jer ne znam kako kupuješ, a po tarifama kod npr. Tele2 su cijenom isti... A Honor 10 i ovako u trgovini...

 

Zaboravih napomenut, kupujem iskljucivo novo u trgovini, da postoji mogucnost na rate.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Definitivno prvo stavi u ruku mob pa vidi dal bi ti pasao. Uz Honor 10 možeš pogledati Nokia 7.1. Da ima slabiji procesor, ali je stock Android, redovite nadogradnje, odličan build i dobra kamera.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Definitivno prvo stavi u ruku mob pa vidi dal bi ti pasao. Uz Honor 10 možeš pogledati Nokia 7.1. Da ima slabiji procesor, ali je stock Android, redovite nadogradnje, odličan build i dobra kamera.

 

Da, gledao sam i tu Nokiu, i svida mi se po dosta stvari, dizajn, Android one, dimenzije... Al bas mi je tesko opravdat placanje vise za manje u odnosu na Poco. Svratit cu danas do Mobisa da isprobam Poco, nadam se da ga imaju izlozenog.

 

a2 lite 4gb – 1499kn (mobis)

a8 – 2366kn (neutrino)

pocophone – 2599kn (mobis)

nokia 8 – 2672kn (neutrino)

u11 – 2700kn (tele 2)

galaxy s7 – 2735kn (neutrino)

nokia 7.1 – 2841kn (neutrino)

honor 10 - 2879kn (mobis)

mi8 – 3299kn (mobis)

s8 – 3620kn (neutrino)

 

Inace ovo je ostatak mobova koje gledam, s tim da su s8 i mi8 vise tu reda radi jer su ipak malo previse iznad budzeta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 12:28 (gamer34).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uzmi Pocophone, ne budali s ovim krsicima.. ja imam iPhone 7, prije sam koristio 5s, dakle od moba mi je bitna kompaktnost i Poco mi skroz fino lezi u ruci.. ak si u Zg izlozen je u gardenmallu u sancta domenici i nasao sam ga u tele 2 na Iblerovom
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mile59 kaže...
Uzmi Pocophone, ne budali s ovim krsicima.. ja imam iPhone 7, prije sam koristio 5s, dakle od moba mi je bitna kompaktnost i Poco mi skroz fino lezi u ruci.. ak si u Zg izlozen je u gardenmallu u sancta domenici i nasao sam ga u tele 2 na Iblerovom

 

Ma definitivno najvise naginjem Pocu, sto vise gledam testove i sve, to mi se vise svida. Cak mi MIUI ne izgleda lose, stovise. I jos jedan veliki plus je ta baterija koja bi stvarno trebala bit super, a kod vecine drugih je 20-25% manja. Ali ipak, treba ga prvo isprobat i vidjet kako mi lezi u ruci, a nadam se da ce i nekih drugih koji mi ulaze u uzi izbor bit za isprobat.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, zanima me vaše mišljenje o Mate 20 lite verziji? Jel ga treba izbjegavat jer je "lite", ili se radi o ok mobitelu, koja mu je realna cijena ( sad u prosjeku košta 2700kn novi u ducanu )? Možda budem uzimao pred Božić novi mobitel i dosta ljudi hvali Huawei, pa se sve mislim uzest jedan od njihovih modela od oko 2000kn. 

Kod nas je 4gb
https://www.gsmarena.com/huawei_mate_20_lite-9284.php

 

Neki ce rec uzmi radje Mate 10 pro, ali cijena mi je za sad previsoka

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 13:21 (Zhnu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I a2 lite je ok izbor, a po veličini i bateriji možda baš po tvojoj mjeri samo je pitanje da li ti lošija kamera i slabiji soc previše kvare ugođaj...  :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Idi na Mate 10 Pro i izbjegavaj lite verzije Huaweia
 
1 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Zašto Nokia 3.1 kod nas postoji samo u 2/16GB verziji?

Možda upiknem Nokia 3.1 Plus za mamu, ali vjerojatno će doći također samo u najslabijoj verziji

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

u potrazi sam mobitela za mamu;

https://pevec.hr/smartphone-moto-m-xt1663-zlatni-312061.html

 

Naletio na ovo.. ima nešto bolje za taj novac?

Cijena je manja u Pevecu nekih 300kn od sljedeće ponude u nekoj drugoj trgovini; propuštam li neku informaciju ili je zbilja zako?!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
bNeo kaže...

I a2 lite je ok izbor, a po veličini i bateriji možda baš po tvojoj mjeri samo je pitanje da li ti lošija kamera i slabiji soc previše kvare ugođaj...  :)

 

Ne znam kakva je kamera, ali da je u rangu Nexusa, mogao bih zivjet, ali cini mi se nekako slab, a prema tome da mobitele u zadnje vrijeme mijenjam svake cca 2 god, ne zelim da me brzo pocne zezat sa stekanjem i slicnim. Al inace se cini kao ok mob za te pare.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...
bNeo kaže...

I a2 lite je ok izbor, a po veličini i bateriji možda baš po tvojoj mjeri samo je pitanje da li ti lošija kamera i slabiji soc previše kvare ugođaj...  :)

 

Ne znam kakva je kamera, ali da je u rangu Nexusa, mogao bih zivjet, ali cini mi se nekako slab, a prema tome da mobitele u zadnje vrijeme mijenjam svake cca 2 god, ne zelim da me brzo pocne zezat sa stekanjem i slicnim. Al inace se cini kao ok mob za te pare.

 A2 Lite je vjerovatno najbolji telefon koji je izasao ove godine. S obzirom na cijenu i sto sve nudi naravno. 

 

I kamera za fotke mu je isto iznad klase u kojoj se nalazi

 

Slike u primjeru, ovo je slikano u low light uvjetima na 28lux svjetline sobe. Mozes jos primjera naci na gsm areni, pa si pogledaj

A2+Lite A2+Lite
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 9:09 (Timo).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uspio nac Pocophone za probat (u Tele 2 kod Importanne galerije ako nekog zanima), al nazalost nije bio upaljen vec sam ga samo po dimenzijama isprobao i neki dojam je da mi je ipak malo prevelik, ne znam dali bi se navikao s vremenom, ali ovako na prvu mi se nije bas svidjelo. Sve mi se cini da cu spremit soma kn u dzep i uzet A2 lite.
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

trebam savjet za novi mobitel do 2000kn kojeg kupujem u Hr s garancijom, može i preko njuškala, a da ima što bolju kameru za te novce.

Koliko sam vidio po temi preporuča se Xiaomi Redmi Note 5, Xiaomi Mi A2, Xiaomi Mi A2 Lite, Sony Xperia XA2 ili nešto treće, ma da me nekako odbija Xperia jer imam Z3 Compact i slike mi često ispadnu mutne.

3 Xiaomi Redmi Note 5
8 Xiaomi Mi A2
0 Xiaomi Mi A2 Lite
0 Sony Xperia XA2
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A2 ima out of the box dobru kameru. Uz to lako se instalira Gcam za još bolje fotke. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.12.2018 13:22 (zuper).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim pomoć, frend može uzeti Xiaomi Redmija 6 za oko 1000kn ili Samsung J4+ za slične pare.

Kolko vidim Xiaomi ima bolju kameru (dvije), bolji procesor (octa-core 12nm vs quad 28nm), možda i više RAM-a.

Bolji je u svemu al njega j... što nije čuo za Xiaomi, misli da će mu ovaj budžet Samsung biti pouzdaniji jer je etablirani brand, pitanje, kako ga mogu razuvjeriti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nikako, ak je tak odlucio nek si ima samsung.. njemu to dodje ko da mu hoces podvaliti daciu umjesto fiata, recimo
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gamer34 kaže...
Uspio nac Pocophone za probat (u Tele 2 kod Importanne galerije ako nekog zanima), al nazalost nije bio upaljen vec sam ga samo po dimenzijama isprobao i neki dojam je da mi je ipak malo prevelik, ne znam dali bi se navikao s vremenom, ali ovako na prvu mi se nije bas svidjelo. Sve mi se cini da cu spremit soma kn u dzep i uzet A2 lite.

 

Nakon puno mozganja i razbijanja glave, pala odluka na A2 lite.

8 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

I još jedno pitanje, je li vrijedno step-up-ati sa A2 lite na A2, ima dosta bolju kameru jel? i proc

+

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dakle,ipak sam se odlucio za honor 8x i stvarno sam odusevljen. Ne igram igre,nisam neki zahtjevni korisnik, ali mobitel stvarno radi odlicno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
EricCartman kaže...

I još jedno pitanje, je li vrijedno step-up-ati sa A2 lite na A2, ima dosta bolju kameru jel? i proc

+

 na papiru ima bolju kameru, medutim u stvarnosti bas i ne

 

sve ti se svodi na to koliko ne volis prorez, i koliko mozes bez 3.5mm utora, koje A2 nema u odnosu na Lite, dok A2 ima 4k video koje Lite nema i ima bolju prednju kameru

 

isto tako bez obzira na bolji/stedljiviji SoC 4000mAh je ipak 4000mAh kod Lite verzije

 

svar je kompromisa, i onoga sto je tebi bitnije u tim razlikama

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
EricCartman kaže...

I još jedno pitanje, je li vrijedno step-up-ati sa A2 lite na A2, ima dosta bolju kameru jel? i proc

+

 

Po meni to i nije neki step up, tj. po meni ti uredaji nisu bas povezani vec su dosta razliciti, a samo ime im je zajednicko. A2 je puno vec uredaj (s doduse ne puno vecim ekranom), bez notcha, sa solidno jacim procesorom i navodno boljom kamerom te bi jos kao prednost naveo USB C. A lite je uredaj potpuno drugog form factora, "modernim" fensi notch ekranom i boljim omjerom dimenzija i ekrana, dosta kompaktniji te ima vrhunsku bateriju. Pa sad kome je sto bitno, kod mene je A2 lite presudio zbog kompaktnosti i baterije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice