Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.872
|
čitano: 10.904.062
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
U tvu imamo samo preporuku Philipsa u mobitelima samo Samsunga
Kineskim mobitelima xiaomija
Steta sto na bugu nista vise ne pratim jer vecini vise nista ni nevirujem.Jedino je ok za dobit neku ideju ali brate fanboyeva posvuda. Svi pametni svi brane svoje brendove ko da im je stari kucu zalozio u sony samsung lg dionice. Svi se vise manje slazu da je p20pro pomeo pod s serijom ove godine osim na bugu tu jos malo pa ce i s7 bit savrsena kupovina jer eto kako je mercedes savrsena kupovina tako je brendiranje skupog smeca super. Inace nisam fanboy nijedne marke samsung note 8 i note 9 su fantasticni ko moze progutat dizajn koji je ko da su ih radili za likove od 2.10 sa sapom od pola metra...
Meni (ponavljam to MENI)16 radi bolje od 9 dali je to do mene ili je 9 prosjecan mobitel sa velikom cijenom to ne znam...
I ne spominji mi zvucnike u s9+ dobrima jer blago receno su nakon HTC i cak 16 osjetno losiji a da ne kazem punjenje koje je sramotno...
Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Rado bih kupio Xiaomi A2, ali smeta me što nema Micro SD slot.

Mi A2 Lite ima, ali ima slabije kamere, procesor..

 

Motorola One Power imai dual sim i Micro SD card slot, ali ne znam kako ga kupiti?

Da li je došao na EU tržište?

 

https://www.gsmarena.com/motorola_one_power_(p30_note)-9221.php

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 3:03 (dkomar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Možda Redmi Note 6 Pro.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dkomar kaže...

Rado bih kupio Xiaomi A2, ali smeta me što nema Micro SD slot.

Mi A2 Lite ima, ali ima slabije kamere, procesor..

 

Motorola One Power imai dual sim i Micro SD card slot, ali ne znam kako ga kupiti?

Da li je došao na EU tržište?

 

https://www.gsmarena.com/motorola_one_power_(p30_note)-9221.php

A2 Lite manji, a skoro ima istu velicinu ekrana ko A2

 

A2 Lite ima vecu gustocu piksela i ostriju sliku

 

A2 Lite ima micro sd utor A2 nema

 

A2 Lite ima 3.5mm utor A2 nema

 

A2 Lite ima FM radio A2 nema

 

A2 Lite ima 4000mAh bateriju A2 3000mAh

 

to sto ima losiji procesor ti samo u sintetici znaci losiji rezultat, 625 je mocan SoC i ne vidim sta to s njime ne bi mogao pokretati

 

A2 ima bolju prednju kameru i snima 4k video

 

Fotke na A2 nisu nista drasticno bolje

 

A2 je skuplji

 

A2 Lite ima prorez A2 nema

 

evo primjer fotki u prilogu, sve su na 100% povecanja

 

Za svoju cijenu mislim da nema bolje opcije trenutno na trzistu od A2 Lite 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Svaka čast na odgovoru 3dfx! 

 

Sada imam Moto G2 i nadam se da ovaj A2 Lite nema lošiju kameru od Moto G2

Opet, nekako bih ipak volio Motorolu, madas svijestan sam da je G serija svakom novom generacijom sve lošija od kad je Motorolu preuzeo Lenovo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znaci u cijeloj Hrvatskoj se ne moze pronaci Zlatni S9+ da je Single SIM. Strasno

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da nema zlatni single sim S9+. Mada ne kužim u čem je problem ako je dual. Imaš dodatni feature koji možeš ili ne moraš koristiti.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Mislim da nema zlatni single sim S9+. Mada ne kužim u čem je problem ako je dual. Imaš dodatni feature koji možeš ili ne moraš koristiti.

Nasao i narucio / Klik.

 

Ma da, vec me onaj DUOS na straznjoj strani iritira i jednostavno nikad necu koristit 2 sim kartice tako da mi ne treba.

Eto nasao sam, potvrdili su oni na mailu da se radi o single sim verziji, ocekujem sutra dostavu

LP i hvala na pomoci!

Barcelona - Mes que un club
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poz...

Šta da uzmem P20 Lite ili A2 Lite?

 

Imam P10 Lite koji umire i ne treba mi nešto super duper ekstra...

Uzimat ću u Linksu i vidim da je A2 Lite 700 kuna jeftiniji...

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 15:00 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A2 Lite.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima li za 3000-4000 kn nešto bolje od OneOplus 6T?
Za surfanje, da su kamera i baterija ok. Cash. Hvala
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Eventualno Pixel 2 XL i Note 8 ako bi naručio izvana i to imaju prednost samo u kameri.
Ali ipak mislim da je 6T najbolji izbor
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sony XA2 ili A6 2018?
Samo ta dva su u izboru, ide preko firme.

XA2 se cini kao bolji uredaj na papiru, ali jednom sam imao kao zamjenski uredaj mid range sony i nije to bilo to. Dosta ne optimizirano, okidac kamere je bio spor (od pritiska na okidac, do slike je trebalo 2-3 sekunde)...
Skeptican sam prema Sonyu iz tih razloga.
Premda, ovaj Samsung mozda nije nista bolji?! Takoder, ovakve spec i rezoluciju ekrana za 2018. staviti - stvarno Samsung?
Mobitel ce biti za ne zahtjevnog korisnika, bitna jednostavnost, da je fluidan, baterija i kamera.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sony je u nekim stvarima osjetno bolji, a što se tiče dizajna nikako mi ne paše. Ja staroj nedavno kupio J6 2018, mislio sam A6 al je preskup za to kaj nudi, jedino je razlika plastika vs aluminij i valjda malo bolja kamera. A6 crni mi je stvarno super, al za nezahtjevne korisnike je dobar, jedino što se neki mogu žalit na kameru, a sudeći po iskustvu u firmi kaj su dobili J6 skoro svi su zadovoljni da su čak neki koje ta tehnika ne zanima pitali čime su zaslužili tako dobar uređaj. Jest da je reza za dobro oko malo niža, al što se tiče rada na mobu je odličan, nebi se smio nitko žalit. Zbog dizajna nebi uzimo Sony, ostalo je sve ok, a uređaji su po snazi tu negdje, al Sony je bolji, al opet kažem nebi ga. :)

 

Tj kak oćeš, uzmi Sony jer po specs nije ista kategorija, nemre bit loš, al nezz, dizajn mi se nikako ne sviđa.

KLIK usporedba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 21:04 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gledam za tatu neki mobitel pa ako može neka preporuka do 2000 - 2200 kn. U tom rangu vidim da ima Galaxy A7 2018. Treba mi nešto što nije komplicirano za korištenje a opet da služi svrsi.
 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ekipo, isplati li se uzeti nokia 7.1 za 1600kn ? Novi sa dvije godine garancije... Koristio bi ga prosjecan korisnik, bez gejmanja na mobu. Hvala i lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
deepshitcro kaže...
Ekipo, isplati li se uzeti nokia 7.1 za 1600kn ? Novi sa dvije godine garancije... Koristio bi ga prosjecan korisnik, bez gejmanja na mobu. Hvala i lp

 Svakako, odlican telefon i za tu lovu, dobra kupnja

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sto je bolja kupnja, Nokia 6.1 ili Xiaomi A2 lite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzeo sinoć A2 Lite... Napravio nadogradnju na Android 9 Pie...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Best buy do 2500? Od svega mi je najbitnija kamera..

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jez_cro kaže...

Best buy do 2500? Od svega mi je najbitnija kamera..

 Ja sam nedavno kupio xz2.  Za 2200 prek njuske.

Stvarno sam dugo gledao, skoro sam uzeo pocophone, ali mislim da je ovo bolje za istu lovu

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Preko Honorbuya se naruči Mi 8 ili Mix 2S koji out of box imaju prilično dobru kameru. Plus kod njih se lako instalira Gcam za Pixel level kvalitetu
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Danas sam postavljao nokiu 7.1, i mogu reci da sam iznenadjen kvalitetom izrade, ekranom, hdr-om i kamerom. Jedina mana je sto se mob bez maske poprilicno sklize. Gore je android one, mob je fluidan kao metak. ;)
Eto, ako netko razmislja o kupnji u cjenovnom rangu do 300€, nece pogrijesiti.
Lp
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav

Može li preporuka 2 best buy mobitela?

Jedan do 3000kn i drugi od 4000kn, mobiteli trebaju biti iz radnje zbog R1 računa.

Za ovaj od 4k kn sam gledao Xiaomi Mi 8 Pro, pa ne znam da li ima nesto bolje od toga

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 14:35 (javax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Do 3000 rekao bih da je Pocophone najbolji izbor. Iako su mnogi korisnici jako zadovoljni i sa telefonima poput gore navedene Nokia 7.1 ili 7 Plus.
Do 4000 ima nekoliko zanimljivih modela od kojih se svaki u nečemu ističe. Mi 8 Pro ima taj izgled i čitač ispod ekrana, ali po meni ne vrijedi više od običnog Mi 8. Tu je Mate 10 Pro koji je i dalje super fon i ima odličnu bateriju, LG G7 je pala cijena i ima top audio kvalitetu. Mix 2S od Xiaomi se ističe dizajnom i kvalitetom izrade. Možda je i S9 oko te cijene sada pao..
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ok za ovaj do 3k kn sam pretpostavio da je Pocophone best buy.

A za ovaj drugi moze jos mala pomoc oko izbora sa malom anketom, cijene sam uzeo iz Neutrino mobile shop-a, jer po nabavi su otprilike kod njih najnize cijene za ove mobitele, pa ako mi sad samo mozete reci koji je od ovih mobitela najisplatniji i najbolji izbor kao zamjena za Galaxy S7 koji je odradio svoje a bio je sasvim dobar mobitel. Da li su sva 3 ova mobitela dosta bolji od S7 ili nema neke vece razlike?

G7 je zlatna sredina po cijeni izmedju Mi8 i S9, ne znam da li je S9 toliko bolji da opravda ovu cijenu pored ova dva mobitela i da li je Mi8 toliko los kad je toliko jeftiniji

 

 

2 Samsung Galaxy S9 (4300kn)
2 LG G7 (3745kn)
5 Xiaomi Mi8 (3149kn)
2 Huawei Mate 10 Pro (3600kn)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 0:09 (javax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da je Mate 10 Pro najzaokruženiji od svih navedenih.
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Preko Honorbuya se naruči Mi 8 ili Mix 2S koji out of box imaju prilično dobru kameru. Plus kod njih se lako instalira Gcam za Pixel level kvalitetu

 Zuper može pitanje, u čemu je taj Gcam toliko bolji od kamera appa koji dođe s mojom Nokijom 7plus? Koliko se isplati instalirat ga? Gledao sam par usporedbi, lijepo izgleda, ali ako je bolja, zašto ne dođe sa Android one SW-om?

15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dečki situacija produljenje ugovora, otprilike mogu uzeti Galaxy S8 za 0 kn ili Mate 20 Pro za 2-2.5 k ? Isplati li se dati 2 tisuće za Matu?

 

Mate me privlači sa svim funkcionalnostima, no EMUI me odbija, pročitao sam k tome da će Huawei blokirati third party launchere

 

Sad imam skoro 3 godine Xiaomi Redmi Note 2, tako da će mi svakako prijelaz biti wow

 

 

 

4 Samsung Galaxy S8
4 Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
EricCartman kaže...
zuper kaže...
Preko Honorbuya se naruči Mi 8 ili Mix 2S koji out of box imaju prilično dobru kameru. Plus kod njih se lako instalira Gcam za Pixel level kvalitetu

 Zuper može pitanje, u čemu je taj Gcam toliko bolji od kamera appa koji dođe s mojom Nokijom 7plus? Koliko se isplati instalirat ga? Gledao sam par usporedbi, lijepo izgleda, ali ako je bolja, zašto ne dođe sa Android one SW-om?

 Pa zato jer je to Google-ova ekskluziva za njihove Pixel mobitele, najvažniji selling point i što ih izdvaja od konkurencije

 

@milanji

 

M20Pro je definitivno dosta bolji od S8, poglavito kod baterije. Dal je 300€ bolji? E to moraš vidjeti dal bi znao iskoristiti sve M20 značajke koje S8 nema

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 20:16 (zuper).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice