Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.876.241
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ljudi čitaju ali ne vide.

Third party launcheri će biti blokirani samo u kineskim verzijama Huaweia zbog toga jer selleri tamo svašta rade sa romovima i launcherima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2019 22:28 (saintmarcus9).
 
1 0 hvala 2
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Treba mi stricu mob, da je 5.5" il vise, kamera i baterija sta bolja za te pare. 1000kn bi dao, malo vise ako se stvarno isplati dati.

Može li se naći nesto moba za te pare ili da se ide na polovno?

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Et_Tu_Brute? kaže...

Treba mi stricu mob, da je 5.5" il vise, kamera i baterija sta bolja za te pare. 1000kn bi dao, malo vise ako se stvarno isplati dati.

Može li se naći nesto moba za te pare ili da se ide na polovno?

S7E polovno

10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Et_Tu_Brute? kaže...

Treba mi stricu mob, da je 5.5" il vise, kamera i baterija sta bolja za te pare. 1000kn bi dao, malo vise ako se stvarno isplati dati.

Može li se naći nesto moba za te pare ili da se ide na polovno?

 kao što je kolega rekao nadodat par stoja i imat s7 edge, eventualno xiaomi note 5 ako je baterija i jamstvo prioritet. 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

poz, moze preporuka za mob za mamu do 2000 kn, da ima bar 3 gb rama, novo bi kupovala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Između polovnog s7 edge, nasao sam par novih iz dućana.

Koji bi bio najbolji?

ASUS ZF 3 Max ZC553KL 1050kn

MEIZU M6 Note na popustu, trenutno je 950kn

XIAOMI REDMI 5 Plus 1200kn

 

 

 

 

 

0 Asus zf3 max 5.5"
5 MEIZU M6 5.5"
0 Xiaomi redmi 5 plus 6"
0 Nesto četvrto?
Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2019 19:05 (Et_Tu_Brute?).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Et_Tu_Brute? kaže...

Između polovnog s7 edge, nasao sam par novih iz dućana.

Koji bi bio najbolji?

ASUS ZF 3 Max ZC553KL 1050kn

MEIZU M6 Note na popustu, trenutno je 950kn

XIAOMI REDMI 5 Plus 1200kn

 

 

 

 

 

 od tog asusa bjezi. Xiaomi i meizu jako slicni, meizu bolja kamera dosta.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon 4 i pol godine korištenja LG G2 htio bih uzeti nesto novo .

Našao sam : -Samsung Galaxy Note 8 za 399 €

          -Samsung Galaxy S9+ za 539 €

Zanima me jel se isplati platiti malo više za s9+ ili uzeti Note 8 ?

Može takodjer neki prijedlog u tom cijenovnom rangu , znaci do 550 €, bitno mi je da je baterija dobra i da je fluidan .

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dragi znalci,

 

djevojka je imala Letv 1S tri godine u komadu, ali došlo mu je vrijeme za zamjenu. Bila je uglavnom zadovoljna njime. Jedina ozbiljna mana mu je bio softver, nije bio redovito updatean, bilo je previše bloatwarea i vrlo brzo su mu ukinuli support i prešli na druge modele - očekivano. Tada je bio kupljen u Kini. Danas gledamo da ga promijenimo, imamo do 1500kn na raspolaganju. S obzirom na to da su Kinezi dostupni kod nas, pa sad imamo kudikamo više izbora - skloni smo odlučiti se na kupnju kod nas u RH, poglavito radi jamstva. Uzimali bismo novi uređaj i to Android. Ne postoje izraženi zahtjevi, ali volio bih nekoliko prijedloga u tom cjenovnom rangu, da imam neki trag za početak i da vidim što se može dobiti za taj novac kod nas. Neko vrijeme sam izvan tog svijeta pa mi treba pomoći. Ako netko uz prijedloge bude imao volje, može i pokoji argument / razlog i slično - nemam ništa protiv :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi A2 lite, cisti Android, dovoljno je 3/32 vjerujem. U Neutrino shopu 1.300 kn... Ako hoces jacu verziju, 4/64 ona je 1.600 kn. Odlicna baterija, cisti Android, mjesta za 2 sim-a plus sd karticu, 3.5 mm audio izlaz, dobra kamera... U tom rangu best buy...
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Rucipe kaže...

Nakon 4 i pol godine korištenja LG G2 htio bih uzeti nesto novo .

Našao sam : -Samsung Galaxy Note 8 za 399 €

          -Samsung Galaxy S9+ za 539 €

Zanima me jel se isplati platiti malo više za s9+ ili uzeti Note 8 ?

Može takodjer neki prijedlog u tom cijenovnom rangu , znaci do 550 €, bitno mi je da je baterija dobra i da je fluidan .

 Ne vrijedi po meni. Jedina bitna stvar koju S9 ima su stereo zvučnici koji su stvarno super, ali mislim ne vrijede 100+€ razlike.

Ima još modela koje možeš pogledati. OnePlus 6T je prvi izbor jer je bezobrazno brz i baterija je odlična. Pixel 2 XL ima vrh kameru i dobru bateriju te naravno top softver. Mi Mix 3 izgleda odlično, brz mob, a baterija iako po brojkama je mala, po testovima je dobra za dan normalnog-jačeg korištenja. P20 Pro isto može ući u izbor zbog baterije, a kamera mu je vrhunska. Mate 10 Pro ako je osjetno jeftiniji od ostalih može biti dobra kupnja.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

jako patim za kapacitativnim tipkama pa me zanima da li se po vama isplati dati 300e za Xiaomi MI6..

za sada mi je mi je prva opcija a2 lite

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ashala2202 kaže...

Dragi znalci,

 

djevojka je imala Letv 1S tri godine u komadu, ali došlo mu je vrijeme za zamjenu. Bila je uglavnom zadovoljna njime. Jedina ozbiljna mana mu je bio softver, nije bio redovito updatean, bilo je previše bloatwarea i vrlo brzo su mu ukinuli support i prešli na druge modele - očekivano. Tada je bio kupljen u Kini. Danas gledamo da ga promijenimo, imamo do 1500kn na raspolaganju. S obzirom na to da su Kinezi dostupni kod nas, pa sad imamo kudikamo više izbora - skloni smo odlučiti se na kupnju kod nas u RH, poglavito radi jamstva. Uzimali bismo novi uređaj i to Android. Ne postoje izraženi zahtjevi, ali volio bih nekoliko prijedloga u tom cjenovnom rangu, da imam neki trag za početak i da vidim što se može dobiti za taj novac kod nas. Neko vrijeme sam izvan tog svijeta pa mi treba pomoći. Ako netko uz prijedloge bude imao volje, može i pokoji argument / razlog i slično - nemam ništa protiv :)

 

 

Hvala Cortu, svakako dobar primjerak, nakon što sam ga proučio.

Može li još nekoliko sličnih modela kao Mi A2 Lite pa da usporedimo, možda nam se neki još više svidi.

8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

trenutni mob (motorola moto e4 plus) je dao svoje, mikrofon je crko, ekran je napuknut vec mjesecima. Trazim neki novi mobitel

 

Na mobitelu pricam, dopisujem se, slusam glazbu i surfam. Fotografije me ne zanimaju, igre isto tako

 

Mozete li mi preporuciti mob do 1200kn?

Obavezan je 3,5mm utor za slusalice

Po mogucnosti oko 5"

Sto veca baterija, to bolje

 

hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BaklavaMetal kaže...

Pozdrav,

trenutni mob (motorola moto e4 plus) je dao svoje, mikrofon je crko, ekran je napuknut vec mjesecima. Trazim neki novi mobitel

 

Na mobitelu pricam, dopisujem se, slusam glazbu i surfam. Fotografije me ne zanimaju, igre isto tako

 

Mozete li mi preporuciti mob do 1200kn?

Obavezan je 3,5mm utor za slusalice

Po mogucnosti oko 5"

Sto veca baterija, to bolje

 

hvala

Xiaomi A2 lite.

Štedljiv procesor, velika baterija, manjih dimenzija, sve ima što želiš :)

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tele 2 u promociji nudi Huawei Mate 20 lite za 1200 kn ,

na 24 mj. koliko je moćan ovaj mobitel

, u dilemi sam između njega i Xiaomi redmi note 6 pro ili note 7 pro .

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Tele 2 u promociji nudi Huawei Mate 20 lite za 1200 kn ,

na 24 mj. koliko je moćan ovaj mobitel

, u dilemi sam između njega i Xiaomi redmi note 6 pro ili note 7 pro .

 

 Ova dva su bolja od njega, kako god okreneš.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Probao sam malo ios i svidio mi se zesce i htio bi probati ios nakon koristenja androida 10 god ali dosta ljudi mi govori da uzemem s9+, pa sta vi mislite ?

nasao sam za dobru cijenu iphone 8 plus i s9+ tako da cijena mi bas nije tolko bitna

 

0 Iphone 8 plus
11 Samsung s9+
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti se sviđa iOS i želiš probat, probaj. Ali probaj uzeti barem iPhone XR ili rabljeni X jer su podosta bolji uređaji. Osim toga 8 Plus izgleda zastarjelo obzirom na trend povećanja omjera ekrana u današnje vrijeme i ako baš mora biti između ova dva, onda svakako S9+
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Probaj ako te privlači. iPhone drži cijenu tako da nećeš puno izgubiti ukoliko se predomisliš.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljetos sam koristio iphone 6s, zanimljivo je malo bilo koristiti ios, malo mi i fali sada (sad sam na Honor 10), ali nakon mjesec ipol, dva zasitis se

Tako da mislim da ako bas nemas neke više zelje da koristis iphone, nemoj ni ic na njega, bolje uzmi S9+ ili Oneplus 6t

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Već neko vrijeme gledam neki mob srednje klase. Nisam zahtjevan korisnik, bitan mi je ekran, fluidnost (ne igram igre), te kvaliteta izrade ,kamera mi je dovoljno da je ok. E sad, šta uzeti? Velika ponuda u toj klasi, dakle Samsung S8, Xiaomi Mi 2, Huawei Mate 20 lite, Huawei P20 lite, Nokia 7.1, LG G6 vidim također ide za oko 2500 kn, možda još nešto? Šta bi po vama bilo najbolje? Nekako mi se sviđa G6, ipak je bio flagship iako je stari model? Svaki ima neke svoje prednosti, budžet od 1500 - 2500, šta bi bila vrijednost za novac...

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 12:33 (senderos).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Strpi se jos malo da izadje huawei p30 lite pa uzmi njega... :)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa i mogao bih, nije mi hitno. Kad se očekuje izlazak i koja bi mogla biti očekivana cijena, ako znaš?

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
senderos kaže...

Već neko vrijeme gledam neki mob srednje klase. Nisam zahtjevan korisnik, bitan mi je ekran, fluidnost (ne igram igre), te kvaliteta izrade ,kamera mi je dovoljno da je ok. E sad, šta uzeti? Velika ponuda u toj klasi, dakle Samsung S8, Xiaomi Mi 2, Huawei Mate 20 lite, Huawei P20 lite, Nokia 7.1, LG G6 vidim također ide za oko 2500 kn, možda još nešto? Šta bi po vama bilo najbolje? Nekako mi se sviđa G6, ipak je bio flagship iako je stari model? Svaki ima neke svoje prednosti, budžet od 1500 - 2500, šta bi bila vrijednost za novac...

 

Stvarno ima velike ponude za taj interval love, Samsung serija A (A7 primjerice) ili S8, u tom slucaju bi radije isao na Flagship, ma da ce S8 uskoro bit dvije generacije star mob. G6 je malo problem nac novi na njuskalu, osim u trgovinama di je cijena oko 2600, ali polovni s garancijom, stanje 10/10, se nadju vec za 1500. Pogledaj i Pocophone - https://www.honorbuy.com/1526-xiaomi-pocophone-f1-official-global-version-64gb-smartphone-black.html .

 

Nadje se i polovni V30, takodjer u dobrom stanju i s garancijom za tu lovu.

 

Sve u svemu, mislim da je bolje ici na neki jaci model, tj. stariji flagship, G6, V30, S8 ili noviji Pocophone, nego na neki mid-range. Nisam poprilicno dugo kupovao mob, ali danas su mid-range mobovi 2 koplja iznad nego prije 2,3 godine.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
senderos kaže...

Već neko vrijeme gledam neki mob srednje klase. Nisam zahtjevan korisnik, bitan mi je ekran, fluidnost (ne igram igre), te kvaliteta izrade ,kamera mi je dovoljno da je ok. E sad, šta uzeti? Velika ponuda u toj klasi, dakle Samsung S8, Xiaomi Mi 2, Huawei Mate 20 lite, Huawei P20 lite, Nokia 7.1, LG G6 vidim također ide za oko 2500 kn, možda još nešto? Šta bi po vama bilo najbolje? Nekako mi se sviđa G6, ipak je bio flagship iako je stari model? Svaki ima neke svoje prednosti, budžet od 1500 - 2500, šta bi bila vrijednost za novac...

 

Uzmi si fino Nokiu 7 plus za nekih 1900 kn i ne brini se ništa

Cak ni Nokia 7.1 nije loš izbor, ima malo slabiji procesor od 7 plus, ali idalje je mašina.

Da ja sebi uzimam ne bih bas uzimauzimao 2 god star uređaj cisto radi baterije, starog sustava, pogotovo kod LG, ma koliko dobar mob bio kad je izasao.

Xiaomi Mi A2 mozes ubost također, ako ti ne predstavlja problem sto nema 3.5 mm

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
S8 prilično odskače od ostatka tako da ako ga za tu lovu možeš uzeti novog (ili jako malo rabljenog), uzimaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledam rezencije po jutubu i puno njih govori da je iphone xr display dosta losiji od 8 plus da je tekst malo mutan na njemu i da je 8 plus dosta boji display i jos ima uz to 3d touch , dns sam bio u a1 i usporedio xr ekran s xs maxom je osobno nevidim razliku.

Stvarno sad neznam sta da uzemem sad 8 plus ili xr....

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

mislio samsung a8 a napisao samsung s8. S8 je ipak malo skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 20:18 (senderos).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice