Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 222.862
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Vidi se da Samsung polako sazrijeva i sluša korisnike bar malo. Imao sam redom s7, s7e, s9+ i note 9, popravljaju oversharpening na fotografijama, ostavili su 3.5 mm utor za slušalice, nude dualsim modele, pojačavaju baterije, drže se podalje od notcha, ne zagušuju sistem glupostima koje ne bi mogao isključiti ili deinstalirati, dobro nešto moraju dodati. Jedino mi nije jasno zašto ne dodaju ultra brzo punjenje 3 generacije, valjda se boje situacije sa note 7. Note 9 uz 4-6 sati sota punim svaki drugi dan. Na kraju drugog dana oko 21.00 ponekad je baterija ispod 10 posto. A sad, edge ekrani su kako kome, ali izgledaju drugačije.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Ooo kolega R36 jesi ti to uzeo note9 uz toliko pljucanja po samsungu i  "touchwizom".Uz toliko hvaljenja mata20,ti presao na nesto sto si pljuvao hehe

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
DuMe kaže...

Ooo kolega R36 jesi ti to uzeo note9 uz toliko pljucanja po samsungu i  "touchwizom".Uz toliko hvaljenja mata20,ti presao na nesto sto si pljuvao hehe

Šta znači pljuvanje...to što sam rekao da mi je bilo zasičenje jer sam imao S6/S7/S8? Ako je to to, onda sam ga pljuvao. Čim sam rekao da sam svoj na svome znaći da sam to sve već vidio na S6/S7/S8. Uskoro dolazi One UI pa neću više biti svoj na svome.

 

Trenutno na tržištu meni nema ništa interesantno osim M20P i Note 9. M20P vrati zbog ekrana., i logičan izbor je bio Note 9 jer njega još nisam imao.

 

 

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

Nakon problema s M20P i vračanja na Pixel 2 XL odlučio sam se za prodaju 2XL i kupovine nekog novog moba. 

Opcija je bio Mix 3, OP 6T, Note 9. Odluka je pala na Note 9., premala razlika u lovi između Note 9 i ostale dvojce., a ipak Note 9 nudi više.

 

Dizajn i dimenzije : Trebalo je malo privikavanja naspram Pixel 2 XL (Note 9 je izduženiji) ali sam se brzo navikao. Dizajn klasično odličan. U usporedbi s drugima…M20P je kompaktniji ali meni je osobno uzak i imao sam problem prilikom pisanja po tipkovnici. Kod Note 9 i Pixel nemam tih problema. Bez obzira poredak je : 1. M20P 2.Note 9 3.Pixel 2 XL.

 

Ekran : Suludo je tu išta pričat. Samsung ima vrhunski ekran i osobno vidim razliku naspram M20P i Pixel 2 XL. Uživancija je gledat u tako dobar ekran.

Poredak : 1. Note 9 2.M20P 3.Pixel 2 XL.

 

Software : Isto se sve zna – Samsung ima svu moguću prilagodbu svega i svačega i ja sam tu svoj na svome. Kod M20P je situacija slična, ali ipak postoje neka ograničenja namještanja. Pixel 2 XL – čisti android, nema puno mudrolije oko namještanja ali sve radi odlično. Note 9 ima S pen kojeg je uživancija koristit. Mislio sam da je to bedasto ali se brzo navikneš i vidiš da taj S pen ima smisla. Note 9 mi je i privatni i službeni mob zbog dual sima pa ću vidjet iskoristivost S pen u poslovne svrhe. Note 9 je fluidan i ne vidim iskreno razliku naspram Pixel 2 XL., dok M20P radi koplje brže jer nema animacija. AOD je kod Note 9 pun pogodak kao i edge aplikacija. Ja to sve koristim i bez obzira na brzinu M20P, Note 9 ima više prednosti i moj poredak je : 1. Note 9 2.M20P 3.Pixel 2 XL.

 

Baterija : Sot sam iskreno prestao pratit ali vidim da mi Note 9 drži dan i pol bez beda kao i Pixel 2 XL i M20P. Poredak : 1. M20P 2.Note 9 3.Pixel 2 XL. M20p sam stavio na prvo mjesto zbog bržeg brzog punjenja.

 

Kamera : E tu bi se moga raspisat ali ću biti kratak jer svi više-manje sve znamo.

Note 9 – to tvrdim duže vrijeme : Uz OIS i Dual Pixel AF ne možeš dobit lošu sliku u bilo koji uvjetima. Ista priča i kod Pixel 2 XL. Kod M20P zbog EIS i PDAF/Laser AF mi nakon završetka slikanja napiše da mi ruka bude mirna (valjda ispravlja neke stvari) što mi je išlo na k…

Ako snimaš svoje klince kako se igraju i sl i gdje trebaš brzinski okinut sliku, tu M20P zaostaje baš zbog EIS i PDAF/Laser AF

Prednost kod M20P je zoom od x3 i x5 gdje je to stvarno vrhunski napravljeno.

Video snimanje : Hvala kolegi @markozd koji mi je rekao da snimanje bez beda stavim na 4K 60fps. Znači video je nestvarno dobar. Tu uopće nema govora da se M20P može približit Note 9 u bilo kojim uvjetima što se tiče snimanja. Jednostavno opet OIS i Dual Pixel AF odrađuju bolji posao od EIS i PDAF/Laser AF.

Tko traži mob za snimanje i slikanje – obavezno mora biti ova kombinacija OIS i Dual Pixel AF  bez obzira koji proizvođač. Zbog toga je Pixel 2XL i da danas izvlačio vrhunske fotografije + HDR Google.

 

Zaključak : Uzeo sam Note 9 blue i dobio sam ga za 4500kn. Povoljna cijena naspram konkurencije a meni osobno daje više. Vratio sam se na proizvođača kojeg sam imao većinu vremena. Svoj na svome sam a prednosti S pena otkrivam.

 

 

Eto kolega, dosao si na kraju do istog zakljucka kao i ja.

Nisam hejter Huaweia, a nisam bas ni fan Samsunga, od godine do godine idem na ono sto ima najmanje kompromisa za moje afinitete i ove godine je Samsung definitivno broj 1.

Huawei ga je dobro uzdrmao, u mnogim stvarima nadmasio, ali Note 9 je toliko dobro "izbalansiran" da ako ga gledas kao cjelinu to je trenutno najkompletniji mob.

Uzimam pri tome sve u obzir jer reklamacija na Note 9 nema, nisam jos nigdje ni cuo, a ni vidio da je bilo tko imao sa bilo cime problema.

Kamera mu je ako gledamo i video i fotke takodjer najkompletnija, a ni na bateriju se nitko nece zaliti.

Cak i da nema onog "Hulka" sa ekranom Mate 20 PRO me razocarao video snimanjem.

Ja kameru bas dosta koristim i vazno mi je da je kao cjelina dobra, a sa Note 9 nemam prigovora.

Kada je izasao S9+ i kada sam vidio test na dPreview razocarao sam se, ali srecom na Note 9 nisam vidio te probleme...mozda su u medjuvremenu i na S9+ to rijesili.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
ocean77 kaže...

 

Eto kolega, dosao si na kraju do istog zakljucka kao i ja.

Nisam hejter Huaweia, a nisam bas ni fan Samsunga, od godine do godine idem na ono sto ima najmanje kompromisa za moje afinitete i ove godine je Samsung definitivno broj 1.

Huawei ga je dobro uzdrmao, u mnogim stvarima nadmasio, ali Note 9 je toliko dobro "izbalansiran" da ako ga gledas kao cjelinu to je trenutno najkompletniji mob.

Uzimam pri tome sve u obzir jer reklamacija na Note 9 nema, nisam jos nigdje ni cuo, a ni vidio da je bilo tko imao sa bilo cime problema.

Kamera mu je ako gledamo i video i fotke takodjer najkompletnija, a ni na bateriju se nitko nece zaliti.

Cak i da nema onog "Hulka" sa ekranom Mate 20 PRO me razocarao video snimanjem.

Ja kameru bas dosta koristim i vazno mi je da je kao cjelina dobra, a sa Note 9 nemam prigovora.

Kada je izasao S9+ i kada sam vidio test na dPreview razocarao sam se, ali srecom na Note 9 nisam vidio te probleme...mozda su u medjuvremenu i na S9+ to rijesili.

 A da na kraju sam se vratio na početak...

 

Kamera i video snimanje su mi stvarno bitni i tu ne radim više kompromis. OIS i Dual Pixel AF su must have i više oko toga ne kemijam. Svaki sljedeći mob će morat imati tu kombinaciju ili neku napredniju. 

I da nadodam - 4K 60fps - bez te mogučnosti ne kupujem mob. Nisam znao da video snimanje može toliko dobro izgledat dok nisam u toj rezoluciji snimio.

 

Čekam One UI - mislim da će Note dići na jednu novu razinu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 14:06 (R36).
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Vidjet cemo za One UI, svidja mi se jer se cini jednostavniji i pregledniji i korak prema ciscem Androidu.

Sto se Notea 9 tice, gledam ga kao platformu za "gutanje" sadrzaja, a za to je kao stvoren.

Imao sam razne mobitele i na svakom pokusavas naci nesto sto bi te motiviralo da ga sto duze zadrzis, ali svaki me zivcirao necim i zadnji koji mi je ovako odgovarao gledano u kontekstu vremena je Galaxy S7E.

Poslije njega sam imao svasta i Pixel 2 XL mi je isto bio odlican, ali ovaj mi je nadmasio sve dosadasnje.

Jednostavno mi ne daje razloge za prigovor.

Mob koji me najbrze motivirao da ga se rijesim je iPhone X...izdrzao sam citavih 36 sati i nisam ga vise mogao gledati...vratio u kutiju i stavio na njuskalo.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Nisam pratio, koja je fora sa tim One UI?

Jel to laksa verzija TWa?

 

Ili, Samsung okrece stranicu i rjesava se bloatwarea i olaksava sam ROM..

 

Vidim da neki pisu da je oversharpening smanjen. Kaj to znaci, jel to sad to ili jos fali malo poliranja?

 

Ajd, Samsung napreduje na polju softvera, lijepo za cut, nadam se da ce na S10 zablistat u punom sjaju i stajat u prvim redovima uz bok android one odnosno aosp uredjajima..

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9
Vizualno je drugačiji. U nekim dijelovima sličan stock, a opet klasično samsungovski. Konačno dolazi Night mode da se iskoriste prednosti AMOLED-a, a koje primjerice OnePlus ima dosta dugo.
Zatim jednostavnije rukovanje pa bi oni koji smatraju da im s9+, Note 9 prevelik mogli ponovo uzeti u obzir te modele. Oni koji imaju betu vele da su animacije bolje, osjeća se bržim i da je baterija nešto bolja. Nekako predobro zvuči, ali vidjet ćemo
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Bok ekipa.
U zadnje vrijeme mi se javlja bug. Često video callam na Whatsappu i kad pritisnem home mob normalno ode u screen in screen (mali ekrančić koji možeš pomicati dok možeš raditi sve ostalo) do nedavno kad se mob počeo zamrzavati dok traje video call. Jedino bi ga mogao ugasiti tako da spusitim roletu i prekinem poziv ili dok druga osoba ne prekine. Mislio sam da se samo događa  na whatsapp aplikaciji, dok mi se danas nije zamrzao kad sam bio u navigaciji (google maps) gdje sam ga trebao resetirati. Mobitel prilikom zamrzavanja nastavi raditi u aplikaciji ali se ne može ništa drugo.
Jeli ima itko drugi isti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
zvonac kaže...

Nisam pratio, koja je fora sa tim One UI?

Jel to laksa verzija TWa?

 

Ili, Samsung okrece stranicu i rjesava se bloatwarea i olaksava sam ROM..

 

Vidim da neki pisu da je oversharpening smanjen. Kaj to znaci, jel to sad to ili jos fali malo poliranja?

 

Ajd, Samsung napreduje na polju softvera, lijepo za cut, nadam se da ce na S10 zablistat u punom sjaju i stajat u prvim redovima uz bok android one odnosno aosp uredjajima..

 

 

Meni je kamera sada OK, pogotovo u PRO mode.

Nema vise peglanja digitalnog šuma i on je prisutan u mjeri u kojoj se i ocekuje da bude.

 

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy Note 9
ja neznam kak vama, ali na note-u mi unutar prostorija dosta lose slika, ovak normalno kad gledam sliku je ok, cim mal zumiram mutno ispadne, sad nisam jos dosad prebacio na komp slike da vidim kak bi izgledalo ,ali mi na prvu cudno izgleda...puno bolje mi izgledalo na s7 edge...kakve postavke drzite? Pro + raw file, video je odlican, al slike cudno ispadnu, cesto cak i zamuceno
battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ne može niti OIS spasiti situaciju kod slabijeg svjetla i duže ekspozicije. Pretpostavljam da ti fotografije ljudi u pokretu imaju zamućenja.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Do sada sam stvarno imao brdo telefona i neki dan listam njuskalo bez cilja, stavim note 9 i sortiram najnoviji oglas.

Na vrhu placeni oglas Note 9, 4200 kn u Rovinju, znaci autom od mene 15 min.

Nazovem covjeka iz znatizelje jer sam bio uvjeren da je patka, kaze produzio ugovor upalio sam mob i to je preogromno za mene, ako zelite ja vam ga dopeljam odmah sada jer si idem po drugi.

Reko moze, dosao covjek do mene, popili kavu, popricali i ja dobio Note 9 novi sa folijama 1000 kn ispod cijene :)

Imam ga sad malo vise od 3 tjedna i mogu reci da je ovo najkompletniji mobitel koji sam ikad imao, trebalo mi je malo vremena da se priviknem na ekran i velicinu, oci su mi se prvih par dana mutile ako bi gledao malo duze u njega :)

Najbolje od svega mi je baterija, 2 fucking dana mi traje, pa to mi se nije dogodilo jos od nokie 3310.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Imam mobitel 2 mjeseca,takoder prezadovoljan 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note9_receives_another_android_90_pie_beta_update-news-34656.php - Beta 2...

 

Netko je tu pitao na forumu koliko ima beta?? Koliko ja pratim najčešće 3 verzije bete, pa službena nadogradnja...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note9_receives_another_android_90_pie_beta_update-news-34656.php - Beta 2...

 

Netko je tu pitao na forumu koliko ima beta?? Koliko ja pratim najčešće 3 verzije bete, pa službena nadogradnja...

 mislim da je receno jos prije par mjeseci da oficijalni update ide krajem prvog mjeseca za S9, Note 9, to se taman poklapa sa ovim sto si linkao..

12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Odlična mi je ova kombinacija Dual Sim-a na Note 9.

Znači - dvije kartice,službeni e-mail, 2 privatna e-mail, sinkorinizacija svega i svacega, whats app, google keep,pozivi, internet, 4G...

Skinut s punjač u 6h ujutro i do sad...ostalo mi je 45% baterije.

Kao privatno-sluzbeno mob perfektan...,baterija na mjestu - bez pogovora.

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Zna neko kako da se custom fontovi ubace?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Ne znam da li mi se cini ili je s betom poboljšano i trajanje baterije, kakva su vaša iskustva?
Sada cemo vidjeti sto beta 2 donosi.

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
4L4N kaže...

Zna neko kako da se custom fontovi ubace?

Preko aplikacije theme galaxy ili odmah skines font apk i instaliras

9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Da li netko zna zasto mi cesto kada surfam mob spremi ovu datoteku?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
CrossDeath kaže...
4L4N kaže...

Zna neko kako da se custom fontovi ubace?

Preko aplikacije theme galaxy ili odmah skines font apk i instaliras

 Custom fontove,( ttf files) . 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Zeppelin kaže...

Ne znam da li mi se cini ili je s betom poboljšano i trajanje baterije, kakva su vaša iskustva?
Sada cemo vidjeti sto beta 2 donosi.

 Slicno kao i prije. Nije lose za beta frimware. Moraju ga jos malo izgladiti i bit ce bomba. Swipe navigation je prva liga btw!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
4L4N kaže...
CrossDeath kaže...
4L4N kaže...

Zna neko kako da se custom fontovi ubace?

Preko aplikacije theme galaxy ili odmah skines font apk i instaliras

 Custom fontove,( ttf files) . 

da, onda preko theme galaxy

zaci prvo prebacis ttf negdje na mobitel, zatim u theme galaxy aplikaciji ides na extra, create custom font from ttf file, browseas taj fajl i on ti sam napravi apk i instalira ga

nakon toga samo ugasis i upalis mob i novi font ce ti bit u postavkama

6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Note 9

Pozdrav svima,da li netko ima iskustva sa whitedome glass zaštitnim staklom,je li stvarno tako dobro kako ga hvale po youtubu i da li se može koristiti maskica a da ga ne podigne

kao neke koje sam do sad isprobao

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

I ja sam prešao na Note 9 sa M20P.

Nije mi se dalo zezati sa zamjenom za možebitno ispravni model i kamera me malo razočarala. 

 

 

Evo usporedbe

 

 

Dimenzije, handling, izrada i sl:

 

Note je ipak primjetno veći, omjer ekrana i dimenzija nije tako velik kao na Mati, no nije ogromna razlika. Bezeli u svim smjerovima su deblji što čak i nije loše jer je manja mogućnost stiskanja ekrana kad to ne želimo. 

 

Dijagonala na papiru nije neka ali u praksi je značajna razlika jer je na Mati notch i 6.39 te 19.5:9 dok Note ima 6.4 bez notcha i omjer 18.5:9. Ekran od Notea je značajno širi što je super za tekst, browsanje i sl ali teže za rukovanje jednom rukom.

 

Oba dva imaju kvalitetnu izradu, Note ima kretenski Bixby botun ali vrlo korisni virtualni botun osjetljiv na pritisak što omogućava trenutni unlock jednom rukom bez potrebe za swypeanjem ili biometrije.

 

Note mi ipak djeluje malo masivnije i sigurnije leži u ruci zbog debljeg aluminijskog okvira i blaže zakrivljenosti stražnje strane.

 

Note bi moga bez problema koristi bez maske dok kod Mate to nije bija slučaj. 

 

 

Fotografija:

 

Kod Mate, kvaliteta kamere na prvu je dobra ali pri boljem pogledu na računalu,  night mode izgleda kao ulje na platnu, dok auto previše zaoštrava i daje agresivnu sliku.

 

Za pejzažnu fotografiju, N9 ima daleko prirodnije fotografije, manje oštri i daje finije detalje.

 

Portrait mode mi je bolji na Mati i ima izraženiji bokeh te peglanje i oštrenje čak laska portretima dok Note daje realističniju sliku i nema automatsko prebacivanje na portrait mode kao Huaweiev "AI" već je potrebno odabrati Live Focus mod.

 

Što se tiče noćne fotografije, Mate ima manje šuma, no u night modu daje užasan efekt vodenih bojica usljed preagresivnog procesiranja i peglanja šuma. Što se tiče samih detalja nije bolji, dapače agresivno peglanje šuma čak daje manje detalja nego Note.

 

Mate naravno ima prednost u određenim poljima kao što je 80mm ekvivalentna kamera i 16mm ekvivaletna širokokutna kamera. Namjerno ne govorim "zoom" jer to nije zoom već fiksna fokalna duljina. Na papiru ovo zvuči super i u određenim situacijama je, pogotovo širokokutna kamera pri dobrom svjetlu, međutim često daje značajno lošije rezultate od glavne kamere, tj. čim je slabije svjetlo. Širokokutna kamera na Mati daje ipak jedinstvenu prednost i čak mi je bila puno bolja i korisnija od tele kamere.

 

U usporedbi, Note ima samo jednu jer ovu tele ne doživljavam pretjerano bitnom, ali dvostruka blenda je skroz fora i smanjuje praktičnu razliku u veličini senzora. 

 

Autofokus na Noteu je definitivno brži i nije mi se dogodilo da mi krivo fokusira dok se kod Mate to zna desiti, pogotovo u uvjetima slabijeg svjetla.

 

Što se selfija tiče, to ne koristim pretjerano, no ovako na prvu mi je selfie kamera na Noteu puno bolja, pogotovo na slabijem svjetlu.

 

 

Video:

 

Note ima nemjerljivo bolju kvalitetu video snimanja. Nije samo stvar u 4K/60FPS već općenito: fokus, detalji, dinamički raspon, stabilizacija kod Notea video ispada vrhunski gotovo uvijek dok Matu svaki *k* smeta, primjerice ako se krećemo i u noćnim snimkama ima strašno izraženi jitter. Nisam siguran hoće li i kad to biti ispravljeno, iako je Huawei nedavno ispravio onaj problem s jello efektom na rubovima pri panningu. Pribacivanje kamera tj zumiranje na Mateu nikad nije bilo baš dobro rješeno dok se snima jer se često znalo desiti da recimo prebacivanje s normalne na tele kameru izgubi fokus i nikako ga ne može vratiti. Također, pri snimanju pod umjetnom rasvjetom mi je redovito gubio fokus par sekundi nakon snimanja (bacim primjer).

 

 

Responzivnost, brzina, UI, mogućnosti:

 

Note nije loš, ali je vidljiv lag s obzirom na Mate. Tu nema govora, Mate djeluje značajno fluidnije i trentačno obavlja dosta toga, iako je N9 ipak dosta poboljšan u usporedbi sa mojim starim S7 Edge.

 

Što se featurea i sl stvari tiče, face unlock na Mati stvarno funkcionira odlično iako se zna desiti da kiksa ali vrlo rijetko. Međutim ima svojih ograničenja koji nemaju nužno veze s softverskom implementacijom - recimo otključavanje dok je na stolu je nezgodno, ili u vožnji i sl.

 

Note ima poprilično cool virtualni botun osjetljiv na pritisak koji ako vam biometrijske značajke nisu bitne, omogućava otključavanje samo pritiskom na dno ekrana, bez potrebe za swypeanjem, što mi je zakon.

 

Note također ima i S-Pen koji je fora za okidanje kamere sa daljine ili screenshotanje određenih djelova, crtanje onom tko je tome naklonjen i prebacivanje među slajdovima pri prezentacijama.

 

Neke stvari specifične za Samsung su mi dosta zgodne - recimo korištenje Disconnect Pro aplikacije koja preko Knoxa blokira oglase unutar aplikacija je bogomdana, dialer koji prikazuje ikonice sa slikama kraj kontakata je zgodan jer omogućava lakše korištenje pri zvanju jer je lakše prepoznati kontakte.

 

Također,  odlična stvar kod Samsunga mi je i clipboard koji pamti desetak zadnjih kopiranih stavki, a ne samo zadnju.

 

Baterija:

 

Trajanje baterije mi se čini isto ili vrlo blizu, Mate ima dosta brže punjenje što mi osobno nije neki plus pošto ga punim preko noći pa mi je svejedno, a mislim da punjenje tako jakom strujom sigurno nije lagano za dugoročnu trajnost baterije.

 

 

 

 

To bi bilo to, možda još nešto dodam, koju foto/video usporedbu i slično kad stignem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 14:30 (Mar).
 
6 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Odlično je staklo, ja imam, i maska ne diže staklo
10 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Moram priznat da sam malo razocaran sa kamerom na note 9.

Da pojasnim ne opcenitom kamerom, nego nedostatkom nekakvog nocnog moda kojeg imaju sada vec svi huawei modeli, poco, oneplus. A i nema neku full funkcionalnu

gcam verziju sa nightsightom.

 

Tako da navecer kad usporedim poco sa nightisihtom i note9 sa svojom kamerom, note je podređeniji pocu.

Moj PC  
0 5 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
thebatman kaže...

Moram priznat da sam malo razocaran sa kamerom na note 9.

Da pojasnim ne opcenitom kamerom, nego nedostatkom nekakvog nocnog moda kojeg imaju sada vec svi huawei modeli, poco, oneplus. A i nema neku full funkcionalnu

gcam verziju sa nightsightom.

 

Tako da navecer kad usporedim poco sa nightisihtom i note9 sa svojom kamerom, note je podređeniji pocu.

 

 

Ovdje sam sumirao neke svoje nocne sa Note 9 i sve su na auto mode.

Znaci dvoklik na power tipku i okidanje.

Upravo to mi se svidja sto ne moram kopati po menu i traziti neke dodatne modove jer i bez tih dodatnih modova odradi odlicno te situacije.

Sinoc sam bio na Bozicnom domjenku sa drustvom i ljudi su fotkali sa svakakvim mobitelima (Huawei, Xiaomi pretezno) i na kraju kada smo razmjenjivali na grupi od Vibera fotke razlika izmedju fotki Notea 9 i ostalih je nebo i zemlja i to su drugi komentirali i pitali se sto nije u redu sa njihovom kamerom.

Poco u rukama nekoga sinoc tko ne zna da postoji Gcam i sl. i da je fotkao samo sa default kamerom nema sta traziti pored Notea.

Note je mob koji izvadis iz kutije i ne zamaras se dodatnim aplikacijama...ja sam zapravo sve vise i vise iznenadjen koliko mu je kamera svestrana.

Isto vrijedi i za video.

 

Evo i nekih mojih fotki...sve stock cam auto mode.

 

https://www.flickr.com/photos/91060809@N05/shares/9ARo12

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice