Samsung Galaxy Note 9

poruka: 909
|
čitano: 223.641
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Klikni na rezoluciju i ponudit ce ti se izbor.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
R36 kaže...

Stavio Pie 9 UAE i mogu reći da je taj njihov dizajn cirkus.Kao da su se djeca igrala s dizajnom i ikonicama.

Puno bolje 8.1 što se tiče izgleda...., a EMUI na M20P je ljepotan naspram ovog.

Ovako na prvu dizajn mi nije legao.. a vidjet ćemo kroz par dana.

 

I da...ne vidim nigdje 4K snimanje, nego sam Full HD.Wtf.

Samo stisni na trenutnu rezoluciju i pojavit ce ti se ostali nacini snimanja.

 

Edit: kolega iznad je vec napisao, tek sad vidim

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 0:26 (CrossDeath).
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Jučer samo taj PIE skinuo i instakirao u pol sata...

Pošto imam account još od prije na sammobile - platio sam 7,5 eura jer mi se skinulo u roku od 10min 4,7 GB.

 

Zapažanja -----  +, =, -

+ AI - bolje i brže pogađa scene., ja preferiram taj AI tako da je to meni sad ok

+ kad uđem pod ikonicu Telefon - prebacili s dolje "tipkovnica", "nedavno", "imenik" tako da je tome lakše pristuput. Te interaktivne elemente su prebacili dolje što je pohvalno.

+ Geste - ništa bolje ili lošije nego na M20P. Ok to radi i koristim te geste.

+ ikonica VoLTE dodana uz oznaku signal.

+ multitasking - napokon vodoravan i to je meni odlično

+ zaslom se odmah uključi kad ga dižete s neke podloge, i ako je uključeno skeniranje lica i oka - automatski se otključava. Kao 3D otključavanje na M20P ali sporije. Koristim to na Note 9 i meni je ok

 

= ista brzina kao i na 8.1. Nisam primjetio da je nešto to sve brže. Bio sam i na 8.1 s brzinom zadovoljan tako da sam i sad. Stavio sam sve na brzinu 0.5 kao i na 8.1

= S pen - isto kao na 8.1...nisam primjetio nešto novo.

 

- ikonice - kao cirkus. Odmah sam skinuo drugi paket ikonica s aplikacije "teme". 

- One UI - očekivao sam ne znam šta, a dobili smo blagi redizajn. Mislim da je problem u meni...ali za ljude koji imaju samo Samsung će to sve biti vauuuu. 

- Nočni način - bolje napravljeno na Pixelima...ovo je nekako previše tamno., jednostavno mi ne sjeda. Ako odeš u Samsung pretraživać tek je onda cirkus...sve tamno samo slova svijetlije boje i jednostavno nije ugodno surfanje npr na bug forumu. Nekako se teme nepregledne. Bolje mi to sve izgleda na normalnom načinu.

- sve je bilo boldano i povečano na One UI, sva sreća pa se može smanjit - font, jer ta veličina i font je za ljude koji dobro ne vide.

 

U svakom slučaju ok nadogradnja...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Evo i mene u klubu. Dolazim s Note8 tako da nema iznenađenja. Prvi dojmovi pozitivni. Baterija se za sad pokazuje kao najveći skok. :) Mislio sam čekati S seriju ali nikad se nisam duže zadržao na S modelima za razliku od Note serije.
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Napravio si dobar potez, sad imas najkompletniji mob na tržištu u ovom trenutku.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Jel ima netko da je uspoređivao 6gb i 8gb verziju ? Isplati li se uzimati skuplju ili je 6gb sasvim ok? Koliko vidim ima nekih benchmarkova po internetu i u svakom ispadne drugačije, negdje da je 8gb verzija bolja, negdje da je 6gb verzija bolja, neki kažu da je jedan brži itd...
Znam da ima više verzija procesora koje mogu doć u mobitelu i uglavnom ljudi ne navedu koji procesor je u kojem mobitelu u testovima.
Ugl uzeo bih note9 svakako, a pošto je 8gb verzija poprilično skuplja od 6gb verzije zanima me isplati li se toliko platiti ili je 6gb verzija sasvim ok?

Markinho19
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Uzmes 6GB i ne zamaras se time.
Mob je brz u svemu i nema se potrebe opterecivati benchmark testovima.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9
Ne uzimaš verziju od 8GB radi 8GB, nego radi 512GB...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Kako čovjek nekad uzima stvari zdravo za gotovo. Već neko vrijeme sam koristio Alcantara case na Samsungu i navikao se... Za Note9 nisu ponudili tu opciju. Uzeo sam za prvu ruku originalni silicon case i katastrofa. Ima toliko gripa da u većini slučajeva izvučem cijeli džep s mobitelom. Drugi izbor koji sam mislio uzeti u obzir je Pitaka aramid case, ali ni oni nisu izbacili case za N9. Od Spigena uzimam u obzir eventualno liquid air... Da li netko ima iskustva s https://www.nicolameyer.com? Čini mi se ok, iako malo veća cijena. A s druge strane, bolje kupiti jedan kvalitetan case nego da eksperimentiram previše. Prijedlozi?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
zuper kaže...
Ne uzimaš verziju od 8GB radi 8GB, nego radi 512GB...

 

I za sta...ja imam 128GB i 128GB brzu karticu i ne znam kada cu to napuniti...imam u mobu 2500 slika, 50-tak videa u 4K, nesto glazbe, cijelu sezonu jedne serije, 100-tinjak aplikacija i imam jos 60% slobodnog prostora.

 

Sil kaže...
Kako čovjek nekad uzima stvari zdravo za gotovo. Već neko vrijeme sam koristio Alcantara case na Samsungu i navikao se... Za Note9 nisu ponudili tu opciju. Uzeo sam za prvu ruku originalni silicon case i katastrofa. Ima toliko gripa da u većini slučajeva izvučem cijeli džep s mobitelom. Drugi izbor koji sam mislio uzeti u obzir je Pitaka aramid case, ali ni oni nisu izbacili case za N9. Od Spigena uzimam u obzir eventualno liquid air... Da li netko ima iskustva s https://www.nicolameyer.com? Čini mi se ok, iako malo veća cijena. A s druge strane, bolje kupiti jedan kvalitetan case nego da eksperimentiram previše. Prijedlozi?

 

 

Haha ovo si dobro primjetio za grip...imam i ja tu originalnu masku i super mi je, ali to za djep je istina...izvlacis mob i izvrnes cijeli djep. 

S druge strane ta maska mi uljeva puno povjerenja...nebi me bilo strah ni da mi mob ispadne na pod.

 

S vremenom ces primjetiti i da se Note 9 daleko teze grebe od Note 8...ja sam na Note 8 i S8+ imao puno sitnih mikro ogrebotina, a na Note 9 niti jednu.

8 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

ja imam neo hybrid na noteu i super mi je . Neki dan mi je pao sa 1m na rub  na parket ..i prezivio je srecom pad..vec sam blagi srcani dobio dok sam ga okretao da ode 5+k u materinu

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Sil kaže...
Kako čovjek nekad uzima stvari zdravo za gotovo. Već neko vrijeme sam koristio Alcantara case na Samsungu i navikao se... Za Note9 nisu ponudili tu opciju. Uzeo sam za prvu ruku originalni silicon case i katastrofa. Ima toliko gripa da u većini slučajeva izvučem cijeli džep s mobitelom. Drugi izbor koji sam mislio uzeti u obzir je Pitaka aramid case, ali ni oni nisu izbacili case za N9. Od Spigena uzimam u obzir eventualno liquid air... Da li netko ima iskustva s https://www.nicolameyer.com? Čini mi se ok, iako malo veća cijena. A s druge strane, bolje kupiti jedan kvalitetan case nego da eksperimentiram previše. Prijedlozi?

 imas na aliexpressu za note 9,ali kavka je kvaliteta ne bih znao link

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Naručeno. Javim kad stigne za koji mjesec. :)
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Doći će ti za manje od 20 dana, u najboljem slučaju do 14. Ne radnih nego kalendarskih.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9

Onda se ne isplati ni radi toga uzimat, ako ti već treba toliki storage uzmeš si micro sd karticu od 512 i spremiš 1500 kn u džep. Osim naravno ako baš trebaš dual sim.

Markinho19
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
zuper kaže...
Ne uzimaš verziju od 8GB radi 8GB, nego radi 512GB...

 Svaka čast onome tko može konzumirat 512GB podataka na mobilnom uređaju.

13 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9
Ne bih ni ja napunio. Ali mogu razumjeti ljude kojima treba toliko. Ukoliko non stop snimaš 4K, vlog, gigabajti samo idu. Imaš odličan i ogroman display, užitak je gledati bluray filmove/serije. Netko vjerojatno ima diskoteku mnogo veću od navedene memorije. Igre, aplikacije, pa i može se koristiti kao prijenosni disk
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Stigla pita na SEE!
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
I meni dosao update jutros.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
koja mreza?
http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
12 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

meni ne t-mobile jos nista. koja ste vi to mreza?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Stigao i meni... Mob kupljen u SD, t-com kartica

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Slobodni uređaj SEE, bonbon. Nema veze koju karticu imate, bitan je aktivan CSC.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Moj je iz Tele 2
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy Note 9

Evo i meni jutros na tele2 došao, veličina 1592,26mb dok je na s9 oko 1700mb ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
najdix kaže...
Slobodni uređaj SEE, bonbon. Nema veze koju karticu imate, bitan je aktivan CSC.

Meni pod Active CSC Code stoji CRO.

Ne znam niti sto to znaci :)

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
CRO je Hrvatski telekom. Prvo dobivaju uređaji nevezani za operatera, a zatim uređaji u koje je operater stavio svoj prilagođeni software.
 
0 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
najdix kaže...
CRO je Hrvatski telekom. Prvo dobivaju uređaji nevezani za operatera, a zatim uređaji u koje je operater stavio svoj prilagođeni software.

 Ja imam N9 iz VIP-a a koristim HT karticu. Budući mi sa tim VIP-ovim software-om nije radio VoLTE, skino sam zadnji dostupni HT software s CRO CSC-om preko SamFirm-a, flashao ODIN-om i sve prošlo OK, sve radi, Volte funkcionira. Međutim, country CSC mi je Germany, CSC je DTM i što je najčudnije, kod prvog bootup-a instalirao je neki software Deutsche Telekom-a i našeg HT-a. Pod Service provider SW ver. stoji da je CSC DTM/CRO,DTM/VIP. Vjerujem da je to zato jer sam kod flashanja ODIN-om flashao HOME_CSC kako bi zadržao sve aplikacije a trebalo je možda čisti CSC da se resetrira na tvorničke postavke. Mislim da s ovim CSC-om nema šanse da dobijem bilo kakav OTA?

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Dobit će i DTM. Ako je preko Odin-a, legalno je. Prema aktivnom CSC-u se dobivaju updateovi.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Note 9
Ekipa jel netko probao instalirati?Ja sam prošle godine poletio sa instalacijom i toliko mi je uništila nadogradnja bateriju da sam morao prodari mob.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice