Samsung Galaxy S10/S10+

poruka: 2.250
|
čitano: 603.420
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
XSX kaže...

Jel moze netko potvrdit koliko rama ima osnovna verzija s10 od 128gb negdje se spominje 6 negdje 8gb,sad gledam u linksu pise 8gb.

8gb rama je minimum na s10/s10+

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Baterija je vrh

 

 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
XSX kaže...

Baterija je vrh

 

I glavni razlog zbog kojeg prelazim sa s9+

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+

Note 9 ima odličnu bateriju, a ovaj jos i bolju...baterija kod Samsunga vise nije tema...napokon.
Steta jedino da nisu stavili ovaj novi veliki senzor kamere iako ce i ovako biti konkurentan...

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2019 22:00 (ocean77).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
XSX kaže...

Baterija je vrh

 

 Dobar test, al zaboravili su spomenuti(ispravite me ako san propustio) poantu s10, koristi machine learnining i prati korištenje aplikacija korisnika tako da prilagođava cpu perfomance i manje  bitne procese i aplikacije optimizira da koriste manje energije  ovisno o korisniku. Tako da  baterija se poboljšavaja sa vremenom, i u teoriji rezultati  bi bili još bolji da ponovi ovaj test par puta.

 

Ovako nešto slično sam i ja radio na xda za HTC M8/9/10/11,gdje svaka aplikacija ima prilagođene profile za  cpu, gpu, memory, governor i mnoge druge komponente da ne ulazim u detalje, i izvukao sam čudo od baterije iz telefona. 

 

https://forum.xda-developers.com/htc-10/development/pnpthermals-tweak-customized-profiles-t3411860

 

Ako koga baš zanima. 

 

Uglavnom bravo za Samsung napokon idu u pravom smjeru.

8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Objektivno, idu oni od Galaxy S sa svakom novom generacijom u pravom smjeru.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Nekak me svrbi da si piknem ga odmah, M20Pro mi je odličan uređaj, ali ovo mi ima sve kaj hoću od moba, još daju i slušalice od nekih soma kuna.

Čak mi je prvi puta u životu bijeli mob najzanimljiviji.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 7:43 (HAL).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Evo kako izgleda kad se sakrije kamera

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.2.2019 9:40 (CrossDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
CrossDeath kaže...

Evo kako izgleda kad se sakrije kamera

 Grozno

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Glavas_ZG kaže...
CrossDeath kaže...

Evo kako izgleda kad se sakrije kamera

 Grozno

Je bome, onako je puno ljepse.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Danas sam se malo poigrao u dućanu sa njima i stvarno mobiteli izgledaju mrak. Po prvi puta imaju taj opako premium osjećaj, barem po meni.

Možda me najviše iznenadilo da mi je čak e verzija nekak najljepša, tanki bezeli sa svih strana i malo je drugačiji jer nema zakrivljeni ekran, na što smo već godinama navikli od Samsunga. Po meni im je taj mob pun pogodak.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Jedina nepoznanica mi je taj finger print scanner, svi znamo da face recognition od samsunga nije neka sreća, tak da se nadam da ovaj under display reader radi punoooo bolje od ovog kojeg imam na M20Pro.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
HAL kaže...
Jedina nepoznanica mi je taj finger print scanner, svi znamo da face recognition od samsunga nije neka sreća, tak da se nadam da ovaj under display reader radi punoooo bolje od ovog kojeg imam na M20Pro.

Precizniji je i malo brze otkljucava. Takoder, ako su prsti malo vlazni, nece biti problema kod skeniranja. Iako jos to nije brzo kao klasicni senzor.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Slike i stabilizacija su vrhunski

 

 

 

Nije ni spor

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 9:51 (XSX).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

helou,

 

samo da podijelim jedan "predicament"

 

veliki sam Samsung fanboy, trenutno imam S8 i radovao sam se izlasku S10, manje vise je sve sto sam ocekivao, i dizajn mi je dobar, osim rupe

 

uglavnom, bio sam napravio prednarudzbu na ht webu, za S10+ zeleni, 128GB verziju

 

i gledam sada maloprije ovaj Mi 9, uzimam njega za primjer jer je full novi i po svemu najblizi S10

 

imaju isti hardver, SoC (ok mi u EU dobivamo Exynos) ali generalno su isti, NFC, modem, zvuk, cak i Mi9 ima sada Samsungov S-Amoled, 3 kamere, normal, wide i tele itd itd

 

fotke i video su im najbolji do sada sto ikad izaslo na smartphonima i oba su tu negdje

 

jedina razlika koju primjecujem je IP certifikacija kod samsunga, 3.5mm utor i sd kartica, koje samsung ima, a mi 9 nema, dok mi 9 ima najbrze punjenje, te razlike su mi u biti nebitne, mobu bezi jednih i drugih

 

i sad gledam cijenu 500 EUR vs 1000 EUR i pitam se, da li sam stvarno toliki fanboy i toliko lud da dam duplo vise para

 

jel netko u istoj nedoumici? 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
3dfx kaže...

helou,

 

samo da podijelim jedan "predicament"

 

veliki sam Samsung fanboy, trenutno imam S8 i radovao sam se izlasku S10, manje vise je sve sto sam ocekivao, i dizajn mi je dobar, osim rupe

 

uglavnom, bio sam napravio prednarudzbu na ht webu, za S10+ zeleni, 128GB verziju

 

i gledam sada maloprije ovaj Mi 9, uzimam njega za primjer jer je full novi i po svemu najblizi S10

 

imaju isti hardver, SoC (ok mi u EU dobivamo Exynos) ali generalno su isti, NFC, modem, zvuk, cak i Mi9 ima sada Samsungov S-Amoled, 3 kamere, normal, wide i tele itd itd

 

fotke i video su im najbolji do sada sto ikad izaslo na smartphonima i oba su tu negdje

 

jedina razlika koju primjecujem je IP certifikacija kod samsunga, 3.5mm utor i sd kartica, koje samsung ima, a mi 9 nema, dok mi 9 ima najbrze punjenje, te razlike su mi u biti nebitne, mobu bezi jednih i drugih

 

i sad gledam cijenu 500 EUR vs 1000 EUR i pitam se, da li sam stvarno toliki fanboy i toliko lud da dam duplo vise para

 

jel netko u istoj nedoumici? 

Uzmes s10, ako ti se ne svidi, bez problema ga prodas unutar mjesec dana. Nakon toga kupis xiaomija i jos ti ostane za auto skoro :p

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
CrossDeath kaže...

Uzmes s10, ako ti se ne svidi, bez problema ga prodas unutar mjesec dana. Nakon toga kupis xiaomija i jos ti ostane za auto skoro :p

ma svida se on meni, kazem Samsunge rokam od S2, tu i tamo jos probam nesto.

 

ali prije nije bio problem jer su svi top modeli cjenovno bili tu negdje, a ovi duplo jeftiniji uglavnom i bili duplo losiji

 

sada se to skroz promjenilo i u banani sam

 

ovo me je prvi puta da me jebe to sto ako dam duplo love, ne dobijem skoro duplo vise od telefona, u biti rekao bih da ne dobijem nista meni osobito relevantno bolje u odnosu na ovaj Mi 9, ili koji god se pojavi ove godine a bude imao hardver i kameru kao sto ima S10

 

stvarno ne razumijem kako moze biti toliko jeftin

 

nije mi problem novac, to jest platiti 1000 eur za telefon, ali ne vidim da bih si to osobno mogao opravdati kako pametniju investiciju

 

ipak nije to Note serija, vec obicna S 

 

ako ima tko koju pametnu neka kaze

 

probat cu se jos uvjerit, ako ne budem mogao, radije cu onda cekati Note 10 i dati takvu razliku, za uredaj koji nema konkurenciju

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
3dfx kaže...
CrossDeath kaže...

Uzmes s10, ako ti se ne svidi, bez problema ga prodas unutar mjesec dana. Nakon toga kupis xiaomija i jos ti ostane za auto skoro :p

ma svida se on meni, kazem Samsunge rokam od S2, tu i tamo jos probam nesto.

 

ali prije nije bio problem jer su svi top modeli cjenovno bili tu negdje, a ovi duplo jeftiniji uglavnom i bili duplo losiji

 

sada se to skroz promjenilo i u banani sam

 

ovo me je prvi puta da me jebe to sto ako dam duplo love, ne dobijem skoro duplo vise od telefona, u biti rekao bih da ne dobijem nista meni osobito relevantno bolje u odnosu na ovaj Mi 9, ili koji god se pojavi ove godine a bude imao hardver i kameru kao sto ima S10

 

stvarno ne razumijem kako moze biti toliko jeftin

 

nije mi problem novac, to jest platiti 1000 eur za telefon, ali ne vidim da bih si to osobno mogao opravdati kako pametniju investiciju

 

ipak nije to Note serija, vec obicna S 

 

ako ima tko koju pametnu neka kaze

 

probat cu se jos uvjerit, ako ne budem mogao, radije cu onda cekati Note 10 i dati takvu razliku, za uredaj koji nema konkurenciju

 Imas li taj Mi 9 kupiti negdje da ima pravu garanciju?

 

Nisam pratio, ali ako je tako sve kao sto kazes i ja bih se razmisljao, jedno 2 sekunde i kupio bih opet samsung :D 

 

Ili najbolje da sacekas malo i izlazak tog Mi 9 pa do tad ce se vidjeti u real life kako se pokazao s10 a i Mi 9 pa ce ti lakse biti odluciti.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
3dfx kaže...

 

ma svida se on meni, kazem Samsunge rokam od S2, tu i tamo jos probam nesto.

 

ali prije nije bio problem jer su svi top modeli cjenovno bili tu negdje, a ovi duplo jeftiniji uglavnom i bili duplo losiji

 

sada se to skroz promjenilo i u banani sam

 

ovo me je prvi puta da me jebe to sto ako dam duplo love, ne dobijem skoro duplo vise od telefona, u biti rekao bih da ne dobijem nista meni osobito relevantno bolje u odnosu na ovaj Mi 9, ili koji god se pojavi ove godine a bude imao hardver i kameru kao sto ima S10

 

stvarno ne razumijem kako moze biti toliko jeftin

 

nije mi problem novac, to jest platiti 1000 eur za telefon, ali ne vidim da bih si to osobno mogao opravdati kako pametniju investiciju

 

ipak nije to Note serija, vec obicna S 

 

ako ima tko koju pametnu neka kaze

 

probat cu se jos uvjerit, ako ne budem mogao, radije cu onda cekati Note 10 i dati takvu razliku, za uredaj koji nema konkurenciju

evo da ti jos otezam odabir:

 

S10 sa Exynos ti moze snimati video u 8K sa Open Cam ili nekom drugom 3rd party aplikacijom

 

Bijeli i Crni "matte" S10 imaju keramicku pozadinu umjesto stakla (iako se moze reci da je i keramika tehnicki staklo)

 

Sa prednarudzbom dobijes negdje i slusalice u vrijednosti, manje vise, 1000kn

 

Xiaomi ima safirno staklo preko kamera, sto znaci da je prakticki ne moguce ih ostetiti

 

i da u pravu si, sranje je koliko su ovi sa Mi 9 otisli nisko sa cijenom

 

sta ces sad  ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 14:53 (Mitohondri).
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Čekaj nokiu 9,vidi kakve slike taj mob radi,I najbitnije cijena je donekle prihvatljiva..ja imam s8... novi s10 je super ali nije vrijedan toliko para ni u ludilu...
...potpis nije potreban...
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Postoji nešto i u navici. Najvidljivije kod iPhone korisnika. Teško se naviknu na promjene. Samsung isto ima dosta stvari koje su vezane uz njihove uređaje. Od slide to call, mjerenja stresa :) itd. Možda bude nedostajalo...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
DaNiTo kaže...
Čekaj nokiu 9,vidi kakve slike taj mob radi,I najbitnije cijena je donekle prihvatljiva..ja imam s8... novi s10 je super ali nije vrijedan toliko para ni u ludilu...

 nokia nema novi hardver, estetski mi je korak unazad u odnosu na S8 koji imam, i fotke i vidio koji radi nisu na razini S10, tako da nista od toga, radije bih onda Mi 9

 

uglavnom, uzet cu oba i S10 i Mi 9, pa cemo vidjet, tako mi je najlakse kad se osobno uvjerim

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Iskreno tek kad kreneš koristiti neki od kineza skuzis zašto Samsung košta duplo više. Barem je takvo moje iskustvo. Čak i Huawei, koji se najviše približio zapadnoj publici, nije na toj razini.

Ima tu sitnica i finesa.

Evo na Samsungu sam se naviknuo na heben always on display, na M20Pro je isti smiješan, tj. ima sat i korake i to je to. Ima još tak malih stvari koje se nakupe, a da ne velim da Xiaomi jednostavno nije još na toj razini.

Sve u svemu sa Samsungom i Appleom imaš osjećaj korištenja full premium uređaja, na kojima je gotovo sve dovedeno do savršenstva, sa kinezima mi uvijek neka smeta i/ili fali.

Možda sam ja zabrijao, ali takav mi je jednostavno osjećaj.

 
16 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Jel netko prednarucio uredjaj u Tele2? Ja sam svoj primjerak narucio prosli tjedan, platio i automatski samim time i produzio pretplatu. Dobio na mail racun/specifikaciju narudzbe i to je to...Na statusu posiljke u tele2 stranici, nakon sto se ukuca broj narudzbe i oib, stoji Narudzba je obradjena i ceka provjeru Tele2 te tako vec par dana....Nekako mi se cini da je to prije puno brze islo (tipa dan dva da obrade kompletan administrativni dio, a mob cekas po sluzbenom datumu izlaska)..ili je ocito navala..
Ima netko mozda vise iskustva?
Vjerujem da mi uredjaj dolazi po planu, 08.03..
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Purger155 kaže...
Jel netko prednarucio uredjaj u Tele2? Ja sam svoj primjerak narucio prosli tjedan, platio i automatski samim time i produzio pretplatu. Dobio na mail racun/specifikaciju narudzbe i to je to...Na statusu posiljke u tele2 stranici, nakon sto se ukuca broj narudzbe i oib, stoji Narudzba je obradjena i ceka provjeru Tele2 te tako vec par dana....Nekako mi se cini da je to prije puno brze islo (tipa dan dva da obrade kompletan administrativni dio, a mob cekas po sluzbenom datumu izlaska)..ili je ocito navala..
Ima netko mozda vise iskustva?
Vjerujem da mi uredjaj dolazi po planu, 08.03..

 od 6.3. krecu isporuke manje vise kod svih operatera

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Sto mislite kakve ce biti cijene na Njuski od preprodavaca ovih prvih par dana? Racunajuci da u slobodnoj prodaji S10 kosta 7k.

Taman bi mi dobra dosla zamjena za moj polu-razbijeni S8, a bome ni ovaj S10e nebi trebao biti los sto se tica padova na beton, radi kojih je ovaj moj trenutni i stradao 

Curved ili flat, pitanje je sad...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Mitohondri kaže...

 od 6.3. krecu isporuke manje vise kod svih operatera

A tako znaci, sancta pocinje s isporukom 8.3. :/

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
HAL kaže...
Iskreno tek kad kreneš koristiti neki od kineza skuzis zašto Samsung košta duplo više. Barem je takvo moje iskustvo. Čak i Huawei, koji se najviše približio zapadnoj publici, nije na toj razini.

Ima tu sitnica i finesa.

Evo na Samsungu sam se naviknuo na heben always on display, na M20Pro je isti smiješan, tj. ima sat i korake i to je to. Ima još tak malih stvari koje se nakupe, a da ne velim da Xiaomi jednostavno nije još na toj razini.

Sve u svemu sa Samsungom i Appleom imaš osjećaj korištenja full premium uređaja, na kojima je gotovo sve dovedeno do savršenstva, sa kinezima mi uvijek neka smeta i/ili fali.

Možda sam ja zabrijao, ali takav mi je jednostavno osjećaj.

 Potpisujem.Takvo je i moje iskustvo.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
HAL kaže...
Iskreno tek kad kreneš koristiti neki od kineza skuzis zašto Samsung košta duplo više. Barem je takvo moje iskustvo. Čak i Huawei, koji se najviše približio zapadnoj publici, nije na toj razini.

Ima tu sitnica i finesa.

Evo na Samsungu sam se naviknuo na heben always on display, na M20Pro je isti smiješan, tj. ima sat i korake i to je to. Ima još tak malih stvari koje se nakupe, a da ne velim da Xiaomi jednostavno nije još na toj razini.

Sve u svemu sa Samsungom i Appleom imaš osjećaj korištenja full premium uređaja, na kojima je gotovo sve dovedeno do savršenstva, sa kinezima mi uvijek neka smeta i/ili fali.

Možda sam ja zabrijao, ali takav mi je jednostavno osjećaj. 
igor001 kaže...
HAL kaže...
Iskreno tek kad kreneš koristiti neki od kineza skuzis zašto Samsung košta duplo više. Barem je takvo moje iskustvo. Čak i Huawei, koji se najviše približio zapadnoj publici, nije na toj razini.

Ima tu sitnica i finesa.

Evo na Samsungu sam se naviknuo na heben always on display, na M20Pro je isti smiješan, tj. ima sat i korake i to je to. Ima još tak malih stvari koje se nakupe, a da ne velim da Xiaomi jednostavno nije još na toj razini.

Sve u svemu sa Samsungom i Appleom imaš osjećaj korištenja full premium uređaja, na kojima je gotovo sve dovedeno do savršenstva, sa kinezima mi uvijek neka smeta i/ili fali.

Možda sam ja zabrijao, ali takav mi je jednostavno osjećaj.

 Potpisujem.Takvo je i moje iskustvo.

 +1

8 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
HAL kaže...
Iskreno tek kad kreneš koristiti neki od kineza skuzis zašto Samsung košta duplo više. Barem je takvo moje iskustvo. Čak i Huawei, koji se najviše približio zapadnoj publici, nije na toj razini.

Ima tu sitnica i finesa.

Evo na Samsungu sam se naviknuo na heben always on display, na M20Pro je isti smiješan, tj. ima sat i korake i to je to. Ima još tak malih stvari koje se nakupe, a da ne velim da Xiaomi jednostavno nije još na toj razini.

Sve u svemu sa Samsungom i Appleom imaš osjećaj korištenja full premium uređaja, na kojima je gotovo sve dovedeno do savršenstva, sa kinezima mi uvijek neka smeta i/ili fali.

Možda sam ja zabrijao, ali takav mi je jednostavno osjećaj.

Sve tocno napisano, samo me cudi da te nisu napali huawei sektasi. Mozda su i oni dosli do istog zakljucka?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice