Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.171.868
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Pa sto nije da sim ima neko ograničenje od 200 kontakata?
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

250, al opet, nemam ni toliko brojeva, jednostavno mi ne treba, tak da mi nije problem spremat na sim. 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Sin ima i druga ograničenja poput duzine polja za unos imena, nemogućnost unosa vise brojeva za isti kontakt, e-mail, slika,....
morrisoN
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Nema potrebe da pravim root na novokupljenom S7? Custom romovi i to...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Nepojmljivo mi je da korisnik smartphonea, clan informatickog foruma, koriati sim kontakte

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Denyken kaže...

Nema potrebe da pravim root na novokupljenom S7? Custom romovi i to...

 ne

morrisoN
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Zenin S7 danas se odjedan put zagrijao ko blesav i ugasio se,sad ga nikako ne mogu upalit.Pod garancijom je,kupljen u Sancta Domenice,jel daju zamjenski mobitel ili sam osuđe na snađi se sam?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Snađi se sam, vrlo vjerojatno. Zamjenski ti daju SIM provideri ako si kupio telefon i ugovornu obvezu 24 mjeseca, ovako vjerojatno ništa.

Ništa te ne košta pokušati, jeli bio na suncu ili se updateo?

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Nezz,nisam bio doma kad se to dogodilo,ali na suncu nije bio.Znam da imaju zastitu od pregrijavanja ali kad se ohladio ne daje nikakve znakove zivota.Samo mrzim ako ga budu morali slat u ZG,to mi najgluplje!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

A jel pali na punjaču? Probaj dugo držat power tipku il kombinaciju tipki. Al ak je riknulo neš u garanciji boli te briga, nek mijenjaju i nek daju novu garanciju na npr matičnu, il nek daju uređaj novi, al mislim da neće tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ma probao 3 punjaca i drzao tipku powet dugo,pa kombinaciju power+ volimen i nista,spojio da i na komp preko Smart Switcha i ništa,sam pice conecting..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Sry za tipfelere,sa mobitela pisem iPhone SE,malen u PM 😁
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

MBO dead, najvjerojatnije.

Kupi joj kineza kakvoga sa njuške, polovnoga.

Ako ne daju zamjenski uređaj.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
A mob joj za posal sve,ostala starija kćerka privremeno bez S6ice 😁
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Imao sam sličnu situaciju sa s7e. U pitanju je mbo, no mob vjerovatno još nije mrtav. Da možeš izvaditi bateriju i vratiti je, mogao bi ga regularno upaliti. No, pošto je baterija non-removable, sačekaj da se isprazni do kraja (možda i vise od 24 sata). Potom ga stavi na punjač. Ako si pri ugasenom mobu dobio znak punjenja, to je to. Ako na punjaču nema znaka punjenja, ostavi mob još jedan dan da se prazni i pokušaj ponovo. Nakon toga bi se trebao moći normalno upaliti. Ako ne, onda probaj dugo držati power tipku. Ako ni to, onda power+home+vol down. Ako uspiješ ući u download mode nemoj continue nego restart. Ako ni to ne pali onda power+home+power up. Isto, ako udjes u recovery mode samo restartuj mob.
Uglavnom, dok se ne istroši baterija ne možes ništa.
Ja sam tako vratio telefon iz mrtvih. No, u narednih mjesec dana mi se ponovo počelo dešavati isto. Svaki put sam morao ponavljati proceduru (čekati pražnjenje baterije....).
Na kraju sam morao na servisu mijenjati mbo.
morrisoN
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ako je pod garancijom, bez obzira upališ li telefon, javi se u servis. Pokušaj ih pritisnuti da ispoštuju garanciju.
morrisoN
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Juce sam zamijenio s7 edge za Huawei P20 pro.

Ovo ce mi ostati u sjecanju kao jedan od komletnijih ako ne i najkompletniji mobitel koji sam imao uz legendarnu Nokiu 6600.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
I ja se premisljam na isti potez. Ajde molim te mozes li kroz koji dan koristenja napisati koliko je isplativ taj potez?
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Nedavno planirao zamjenu S7 i odlučio da ipak neću.

Flashao sam BTU Oreo, zadnju verziju i nakon toga imao jedan update.

Evo malo rezultata, nije loše za telefon star malo više od dvije godine.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zoharbizo kaže...

MBO dead, najvjerojatnije.

Kupi joj kineza kakvoga sa njuške, polovnoga.

Ako ne daju zamjenski uređaj.

 Bio si upravu,maticna je otisla na vijecna lovista!

Na servisu je vec 10ak dana,jos me nisu zvali,Smart service u Splitu,nije bas da su brzi!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Eh da je bilo onda kad sam bio dolje odnio bih ti ja u ZG u Smartson da to rješe u dva dana...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zoharbizo kaže...

Eh da je bilo onda kad sam bio dolje odnio bih ti ja u ZG u Smartson da to rješe u dva dana...

 A kad uđes u trgovinu u tebe puca reklama o brzom servisu ua 1 sat!!

AUDIOFIL
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
sLim95 kaže...
I ja se premisljam na isti potez. Ajde molim te mozes li kroz koji dan koristenja napisati koliko je isplativ taj potez?

Po meni nije nikako isplativo. Pogotovo sad kad je još P20 pro po maximalnoj cijeni. Onako realno S7 ima brutalnu kameru i dalje vrti sve bez problema. S8 ima istu kameru a S9 možda 10% bolju kameru. P20 pro ima kameru na razini S9 iako marketing ga pumpa kao najbolja kamera na tržištu al moš mislit (softver od kamere je dobar, istina). Prednja kamera na P20 pro ima manji otvor blende ali više MP pa ti ak se kužiš zaključi koja je bolja. Baterija bi na papiru morala biti bolja kod P20 pro ali ja na S7 nemam problema s baterijom kad sam pogasio sva sranja koja ne trebaju bit popaljena.

Na mom S7 je Oreo gore i sve fluidno radi, fotke super, odlične (i u mraku radi vrlo dobre, pogotovo ako se igraš s pro modom) i nema ga smisla sad prodavati za nekih 1800 kn (moj je u savršenom stanju 10/10) i onda još davati min 3 tisuće kuna za P20 pro. Za nekih hodinu dana će se već isplatiti, past će cijena trenutnim flagshipovima. Jasno ako neko ima viška para onda navali narode....

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.9.2018 21:18 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
gnomisa kaže...

Po meni nije nikako isplativo. Pogotovo sad kad je još P20 pro po maximalnoj cijeni. Onako realno S7 ima brutalnu kameru i dalje vrti sve bez problema. S8 ima istu kameru a S9 možda 10% bolju kameru. P20 pro ima kameru na razini S9 iako marketing ga pumpa kao najbolja kamera na tržištu al moš mislit (softver od kamere je dobar, istina). Prednja kamera na P20 pro ima manji otvor blende ali više MP pa ti ak se kužiš zaključi koja je bolja. Baterija bi na papiru morala biti bolja kod P20 pro ali ja na S7 nemam problema s baterijom kad sam pogasio sva sranja koja ne trebaju bit popaljena.

Na mom S7 je Oreo gore i sve fluidno radi, fotke super, odlične (i u mraku radi vrlo dobre, pogotovo ako se igraš s pro modom) i nema ga smisla sad prodavati za nekih 1800 kn (moj je u savršenom stanju 10/10) i onda još davati min 3 tisuće kuna za P20 pro. Za nekih hodinu dana će se već isplatiti, past će cijena trenutnim flagshipovima. Jasno ako neko ima viška para onda navali narode....

Slažem se, vlasnik sam flat verzije i ne želim trošiti novce na upgradeove koji realno koštaju previše a nude premalo.

S7E vlasnici su ludi ako pljunu te novce, a ako već jesu onda treba kupiti njihove telefone.

Za 1500HRK već naleti S7E i za 1100HRK S7F modeli doslovce kao novi, telefoni rade kao rakete, jedino nekima treba zamjeniti bateriju.

Sve u svemu kao takvi polovni sa odličnim ekranom ako nema burn in-a, na to pazite, kamerom i perfomansama na Oreu sa Exynosom se ne trebaju mjenjati još kojih godinu i pol barem :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zoharbizo kaže...
gnomisa kaže...

Po meni nije nikako isplativo. Pogotovo sad kad je još P20 pro po maximalnoj cijeni. Onako realno S7 ima brutalnu kameru i dalje vrti sve bez problema. S8 ima istu kameru a S9 možda 10% bolju kameru. P20 pro ima kameru na razini S9 iako marketing ga pumpa kao najbolja kamera na tržištu al moš mislit (softver od kamere je dobar, istina). Prednja kamera na P20 pro ima manji otvor blende ali više MP pa ti ak se kužiš zaključi koja je bolja. Baterija bi na papiru morala biti bolja kod P20 pro ali ja na S7 nemam problema s baterijom kad sam pogasio sva sranja koja ne trebaju bit popaljena.

Na mom S7 je Oreo gore i sve fluidno radi, fotke super, odlične (i u mraku radi vrlo dobre, pogotovo ako se igraš s pro modom) i nema ga smisla sad prodavati za nekih 1800 kn (moj je u savršenom stanju 10/10) i onda još davati min 3 tisuće kuna za P20 pro. Za nekih hodinu dana će se već isplatiti, past će cijena trenutnim flagshipovima. Jasno ako neko ima viška para onda navali narode....

Slažem se, vlasnik sam flat verzije i ne želim trošiti novce na upgradeove koji realno koštaju previše a nude premalo.

S7E vlasnici su ludi ako pljunu te novce, a ako već jesu onda treba kupiti njihove telefone.

Za 1500HRK već naleti S7E i za 1100HRK S7F modeli doslovce kao novi, telefoni rade kao rakete, jedino nekima treba zamjeniti bateriju.

Sve u svemu kao takvi polovni sa odličnim ekranom ako nema burn in-a, na to pazite, kamerom i perfomansama na Oreu sa Exynosom se ne trebaju mjenjati još kojih godinu i pol barem :D

 Moj je kao nov i nema šanse da vrijedi samo 1000 kn.....to prije neki dobro izraubani..

13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ja ti govorim za koje cijene se prodaju telefoni koji su kao novi, sada imaš S7E u Zagrebu kao nov za 1500HRK, u Splitu ima S7F za 1100HRK u istom stanju.

Meni vrijedi daleko više jer je još uvijek moćan, vrijedi mi puno više nego dobijem za njega.

Prije 6 mjeseci sam ga platio 1500HRK sa dva brza punjača s kabelima, bežičnim brzim punjačem, par maskica, slušalicama i svim papirima 1500HRK, garancija bila taman istekla.

Imao je jedino ispod stakla nazad u jednom kutu malo odljepljenu foliju.

Realna vrijednost S7E je 1700-1800HRK bez garancije u top stanju, S7F 1500HRK bez garancije u top stanju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 14:55 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Da i ja ostavim jedan dojam kao novopeceni korisnik P20 pro.

 

Da li je isplativa nadogradnja iskljucivo zavisi od toga kako i za sta koristite telefon. 

Ako ste neki prosjecni korisnik koji telefonira, tipka, malo surfa i opali poneku sliku onda najvjerovatnije se ne isplati prelaziti na bilo kakav noviji telefon jer S7 serija to sve radi odlicno i radit ce to odlicno jos barem dvije godine ukoliko telefon bude trajao toliko.

 

Dizajn je odlicno odradjen, tel lezi u ruci savrseno, malo je deblji sto se meni svidja radi samog drzanja i ugodjaja koristenja, na telefonu fabricki dodje postavljeno kaljeno staklo i u pakovanju dobijete silikonsku orginalnu Huawei maskicu za njega sto je fin dodatak, slusalice su dobre kvalitete nesto kao i one koje su dosle uz S7e, dobijete i prelaznik iz usb-c ka 3.5mm, nazalost nema 3.5 mm jacka.

P20 pro je def brzi, nije to neka omg razlika ali se osjeti ali iskreno u svakodnevnom koristenju uopste nije toliko bitna niti ce uticati na normalan rad uredjaja. RAM upravljanje bih rekao da je na P20 dosta bolje, jeste da ima 2 gige vise ali jednostavno mi aplikacije u ram-u ostaju duze ucitane, barem za sada.

Ekran bih rekao da su tu negdje, Huawei ima eye comfort mod koji radi 24h, svidio mi se kako upravlja svjetlinom i bojama na ekranu tu im svaka cast na odradi, u principu svaki flagship unazad dvije godine do danas ima odlicne ekrane i razlike su u nijansama. Nisam neki veliki ljubitelj zuba, mislim da bi idalje bilo bolje da ga nema ali obzirom da nije velik, da je lijepo ugradjen da se naviknuti i ubrzo ga i ne primjetite. Moze se iskljuciti softverski. 

Fingerprint na Huawei je def dosta bolji, bolje mi je implementiran, potrebno je samo dotaci tipku, nema potrebe da pritiskanjem i tu je velika razlika. Otkljucavanje telefona sa prepoznavanjem lica je isto tako odlicno i po meni odlicna funkcija iako sam prije na to gledao sa podsmijehom, nakon sto sam poceo koristit moram priznati da se lagano navuci na nju. 

Baterija je fenomenalna, nemam sta dalje pricati za nju. 

Glavna stvar i karakteristika ovog mobitela je kamera. S7 serija daje odlicne slike ali ova kamera je nesto stvarno posebno, nocni mod je extra, sve sto se tice fotografisanja je savrseno, zoom je takodje odlican, moguce je zumirati do 5x i iznenadjen sam ostrinom i kvalitetom maximalno zumiranih slika. 4k video je onako, mislim da je cak na S7 seriji bolji ali obzirom da rijetko snimam meni to nije toliko presudno, slow motion radi fino mada sam samo jednom iskoristio cisto da isprobam. AI na kameri nekada odradi odlican posao, nekada mi pici po zivcima ali pretezno ga drzim iskljucenog jer preferiram realnije slike. Slike u full rezoluciji 40 MPix se mogu snimati u raw formatu pa dobro dodje za kasniju dodatnu obradu ukoliko se zeli.

Prednja kamera je miljama ispred one na S7 koliko god karakteristike upucivale na suprotno, ja nisam neki ljubitelj selfija ali naravno djevojka jeste i def su slike kvalitetnije od onih na S7.

Ukoliko stignem ovih dana postavit cu par primjeraka slika.

 

Uglavnom ja ne volim da nosam fotic kada putujem (vise i ne posjedujem fotic otkako su mi maznuli zadnji na aerodromu) jer volim da uz sebe nosim sto manje stvari tako da je meni prilikom kupovine mobitela kamera glavna karakteristika koju gledam, tako sam kupio i S7 u to vrijeme prvenstveno radi kamere, pa sam se odlucio za zamjenu. Mene je mob izasao 700 eura, prodao sam svoj S7e za 240 eura tako da po mom misljenju nisam toliko lose prosao. Da je neki veliki upgrade u odnosu na S7 i nije ali ukoliko vam je kamera bitna karakteristika onda je, za sve ostale korisnike bi S7 idalje bio odlican izbor, u slucaju nadogradnje ukoliko kamera nije toliko bitna bih cak preporucio i S9+ jer ga jaran koristi i imao sam priliku vidjeti kako radi, isto odlican uredjaj. 

 
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Dr. Vicko kaže...

... cak preporucio i S9+ jer ga jaran koristi i imao sam priliku vidjeti kako radi, isto odlican uredjaj. ...

Ako si prvensveno radi kamere uzimao uredjaj sto nisi uzeo onda 9+?

Ja sam kontao uzet p20 pro,pa kad sam prosao dosta ovih usporedbi i testova sve sto sam zakljucio na kraju da je 9+ br. 1 sto se kamere tice,a i u ostalim stvarima je ispred p20 pro.Ne znam,pitam jer i mene osobno zanima mozda sam pogresne testove gledao.

Moja greska,geldao sam p20 vs 9+ par videa.

Mada sad sam pogeldao i koji video gdje se pro sa 9+ usporedjuje,a tu je to sto se tice kamere.Ovisi sve sta kome treba,kad se uzme u obzir sve skupa od videa,prednje kamere lagana prednost je 9+.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.9.2018 19:53 (hrka11).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zoharbizo kaže...

Ja ti govorim za koje cijene se prodaju telefoni koji su kao novi, sada imaš S7E u Zagrebu kao nov za 1500HRK, u Splitu ima S7F za 1100HRK u istom stanju.

Meni vrijedi daleko više jer je još uvijek moćan, vrijedi mi puno više nego dobijem za njega.

Prije 6 mjeseci sam ga platio 1500HRK sa dva brza punjača s kabelima, bežičnim brzim punjačem, par maskica, slušalicama i svim papirima 1500HRK, garancija bila taman istekla.

Imao je jedino ispod stakla nazad u jednom kutu malo odljepljenu foliju.

Realna vrijednost S7E je 1700-1800HRK bez garancije u top stanju, S7F 1500HRK bez garancije u top stanju.

 Nekom je "kao nov" s par crtica i točkica. Moj tog nema on je doslovno kao nov. I baterija je vrhunska. A ima još 14mj garanciju.

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ljudovi kolko vam traje baterija na s7 edge starom cca. godinu-dve.

 

Probat cu sutra napravit battery youtube loop test pa da vidimo kolko ima SOT.

 

Vidam yt videe i s novom baterijom ima preko 11h no zelim vidit dali se isplati mijenjat baterija...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice