Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 878.121
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
siljo90 kaže...
Ne znam koliko je ovo precizno ali jel moguće da je baterija već izgubila 7% kapaciteta u 4 mjeseca?

 Koliko sam prije čitao o baterijama, nakon dvije godine bi trebao imati oko 80% originalnog kapaciteta. Ja recimo nakon oko 1000 ciklusa punjenja na svom mobu imam 78% što mi se čini malo bolje nego bih očekivao, vjerojatno aplikacija griješi par posto simo-tamo, ali to sve ovisi o kemiji pojedine baterije, različitim materijalima se dobije više ciklusa ili brže punjenje.

 

I ja korisitim tu aplikaciju i mislim da ne griješi puno, možda plus minus dva posto jer promatra struju i napon na kontroleru pa može izračunati koliko je točno energije po kojom voltažom i naponom pohranjeno u jednom ciklusu i to usporediti s originalnim kapacitetom, ukoliko je taj kontroler dovoljno precizan u mjerenju. Vjerojatno je malo previše pokazala, osim ako puniš i prazniš mobitel dvaput dnevno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
hrka11 kaže...
Tonči kaže...
MatijaZG kaže...

Ja sa običnim izvučem cca. 6 i pol sati SOT. Pola na WiFiu a pola na 4G+. Whatsapp, Messenger, Viber, Instagram, 3 emaila, surfanje, pozivi. Često bude nešto navigacije u autu. Ponekad i Uber. Preko noći mi padne za 1%. Punim ga svaki drugi dan. Uglavnom, ja sam izuzetno zadovoljan mobitelom. Držim sve pogašeno (NFC, GPS, Bluetooth, WiFi) i palim samo kada mi treba. Sve ostale aplikacije su blokirane da ne rade u backgroundu. Rezolucija spuštena na fHD.

 To je prilično spartansko korištenje. Dosta malen SOT za takvu štednju...

Za obicni i nije jer koliko znam (a u drustvu mi 3 prijatelja koriste s8) ne mogu se bas pohvalit ni s 5h sota.

A ne kontam spartansko koristenje?

Znaci on bi trebao sve zivo popalit na mobitelu cak i ako mu od toga npr. 5 dana u tjednu nece trebat pola stvari?Pa logicno je da ugasis nesto sto ti ne treba bas stalno,ne kontam.Mozda i trolas ali eto...

Opcenito mi se uopce glupo zamarat s tim sranjima koristim ga normalno i bez ikakvih stednji i nikad nisam dosao kuci da je mob ugasen i svejedno idje na punjac napuni se za cas i to je to.S8+ je kod mene baterija je stvarno ok bar meni.

 Pa da. Trebao bi "sve popaliti". To je smisao smartphonea. Ja imam slušalice na bluetoothu, wifi mi treba, GPS mi je koristan za lokacijske servise i koristim QHD jer je vidljivo bolji.

Ako ne može izdržati dan normalnog korištenja sa svime, ne valja. 

S8+ mi je imao dobru bateriju. Nadam se da je i zadrži.

Nope.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Tu mi piše 17 ciklusa ali to je otprilike 13 dana. Punim uglavnom jednom dnevno ali dogodi se da ga nekad i punim 2 puta dnevno ali rijetko. Uglavnom, obrisao sam aplikaciju i neka bude kako bude. Ne želim se zamarat sa time. Ima garanciju i ako osjetim da s baterijom nakon nekog vremena to nije to, ići će na servis. Zato i je tu garancija. Ne želim ga koristiti kao dumb phone da isključim sve moguće opcije koje smartphone ima. Zato i je smart :)
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Tonči kaže...

 Pa da. Trebao bi "sve popaliti". To je smisao smartphonea. Ja imam slušalice na bluetoothu, wifi mi treba, GPS mi je koristan za lokacijske servise i koristim QHD jer je vidljivo bolji.

Ako ne može izdržati dan normalnog korištenja sa svime, ne valja. 

S8+ mi je imao dobru bateriju. Nadam se da je i zadrži.

 Ne slazem se ali ok...npr.lokacijske usluge ja prvi ugasim i ne palim ih osim kad navigaciju upalim,a to je par puta godisnje...tako da,sve je stvar necije potrebe...dok wifi je 0-24 upaljen cak na oreu mores ga ugasit i on se automatski upali kad si blizu neke njemu "poznate" mreze...qhd i fullhd meni osobno isti k ne pridodajem veliku paznju takvim pizdarijam,ali koristim kao i ti qhd tako da ne nabrajam dalje,kao sto sam rekao uvecer mu je na punjac bilo na njem 1% ili 60%.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo današnji dan. Bio sam malo više na wifiu. Još sam malo i rekao 6 i pol sati SOT. Baš me zanima sutra koliko ću maksimalno izgurati. Večeras ga neću puniti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo ga. Od onih 49 do sada sam bio samo na WiFiu. Sveukupno je bilo pola sata navigacije, sat i pol vibera sinoć, sat vremena poziva, jedan video call od pola sata preko messengera, 20ak mailova i hrpa surfanja. Tražim novi auto i stalno visim na Njuškalu. Cijelo vrijeme vrtim dakle oglase a usput otvorim fejs, instagram i nekoliko foruma. Bilo je i nekoliko fotografija i par kratkih video snimanja. Nikakvo hardcore korištenje ali nisam definitivno samo držao ekran upaljen i gledao u njega . Dakle, ja sam iznimno zadovoljan baterijom. Pazim da mi je uključeno samo ono što koristim i to je to. Nemam nepotrebnih aplikacija. Deaktivirao sam Google bloatware. Što se tiče isključivanja NFCa, GPSa itd., ne vidim zašto bih to držao upaljeno ako postoje prečaci koji mi u roku par sekundi omoguće da ih uključim/isključim.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Meni je najbitnije da nema problema s baterijom na Oreo. Nisam odmah updateovo (prije 10ak dana dobio obavijest za Oreo) čekao sam da vidim kakva je situacija, da ovi nestrpljivi iznesu iskustva korištenja.

Od danas kad uhvatim vremena, izvršim update. De mi recite koji je software najbolji za backup prije nego izvršim nadogradnju?

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Smart Switch. Apsolutno sve vraća u prvobitno stanje.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Je li kome sletio oreo?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Da je već bi feštali ovdje
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Nakon updatea da li je potrebno raditi factory reset pa onda vraćati backap iz Smart Switcha? Update sam skinuo 1.3GB, kasnije napravim backup sa SS i onda instaliram.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ne treba

samo wipe cache iz recovery

i to je to

ako bas nesto ne bude radit kako treba onda lupi factory reset

Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ja bih uvijek išao na clean instalaciju. Imenik mi je na google računu, slike na sd kartici. Aplikacije instaliram i sredim u roku par sati kao i postavke.

Backup programe nisam nikad koristio iz razloga što nikad nisam siguran hoće li kopirati sve potrebno ili će se putem nešto izgubiti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ono kad Trinidad i Tobago dobije Oreo prije Hrvatistana...

 

Za Galaxy S8 (SM-G950F) -> Samsung-Updates.com @ Live firmware page  

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 19:13 (vrx).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Napravio backup s SS, instalirao Oreo pa wipe cache iz recovery, po preporuci kolege. Sve prošlo bez ikakvih problema. Sad da vidimo kako će se ponašati telefon i šta sve donosi Oreo.

Prvo što sam primjetio je da prilikom punjenja ledica svijetli samo dok je uređaj off, čim ga otključate gasi se (mislim da je na 7.0 cijelo vrijeme svijetlila), također prilikom paljenja zaslona dok je telefon na punjaču, informacija sa postotkom i preostalim vremenom punjenja se pojavljuje nakon 1-2 sekunde (koliko se sjećam prije se automatski tu kad se zaslon upali)autokorekt na novoj tipkovnici je dosta bolji u ovo malo što sam koristio. Samo sučelje i upravljanje mi djeluje nekako uglađenije ali nisam punio koristio uopšte pa tako da ne mora da znači,možda mi se učinilo samo.

To je ono na prvu što sam uspio da vidim. Detaljnije u narednim danima

Napunio sam telefon na 100% pa ćemo da vidimo kako se baterija ponaša.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 19:28 (Sheldon Cooper Ph.D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
vrx kaže...

Ono kad Trinidad i Tobago dobije Oreo prije Hrvatistana...

 

Za Galaxy S8 (SM-G950F) -> Samsung-Updates.com @ Live firmware page  

 nema od nas ništa.....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
MatijaZG kaže...

Ja bih uvijek išao na clean instalaciju. Imenik mi je na google računu, slike na sd kartici. Aplikacije instaliram i sredim u roku par sati kao i postavke.

Backup programe nisam nikad koristio iz razloga što nikad nisam siguran hoće li kopirati sve potrebno ili će se putem nešto izgubiti.

 

Isao bi na clean instalaciju ; Prije instalacije nove verzije ili nakon instalacije?😀Hvala

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Stigao mi Oreo napokon.. thanks Samsung
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
janna85 kaže...

 

Isao bi na clean instalaciju ; Prije instalacije nove verzije ili nakon instalacije?😀Hvala

 

 Haha jako dobro pitanje 

Kada nabavim mobitel, prije nego krenem sa konfiguracijom, provjerim da li ima kakvih updateova.

Ako mi sada izađe da je dostupan Oreo, prvo bih ga instalirao i onda napravio reset. Možda je to nepotrebno ali škoditi ne može.

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Croshadow1234 kaže...
Stigao mi Oreo napokon.. thanks Samsung

 Da stigao je za SEE regiju, ovi koji imaju od teleoperatera morat će još pričekati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
MatijaZG kaže...
janna85 kaže...

 

Isao bi na clean instalaciju ; Prije instalacije nove verzije ili nakon instalacije?😀Hvala

 

 Haha jako dobro pitanje 

Kada nabavim mobitel, prije nego krenem sa konfiguracijom, provjerim da li ima kakvih updateova.

Ako mi sada izađe da je dostupan Oreo, prvo bih ga instalirao i onda napravio reset. Možda je to nepotrebno ali škoditi ne može.

 Hvala MatijaZG

 

Meni stigao 😄😄😄😄

Tele 2

16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Evo i kod mene krenula nadogranja. Mob kupljen u trgovini.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Eto, skida se CRB7... Tele2

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Stigao Oreo, CSC je SEE/SEE/DBT.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Nećete požaliti, to je sigurno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

ajde valjda ce i nama uskoro.. meni je CRO/CRO/CRO

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ima još netko VIP/VIP/VIP?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Jel aktualizacija sortware-a ovisi o pružatelju usluga ili di je mob kupljen(mislim na zemlju)?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
sdomic kaže...

Jel aktualizacija sortware-a ovisi o pružatelju usluga ili di je mob kupljen(mislim na zemlju)?

 nitko to nezna

8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...
sdomic kaže...

Jel aktualizacija sortware-a ovisi o pružatelju usluga ili di je mob kupljen(mislim na zemlju)?

 nitko to nezna

Ovisi o tome koju verziju imaš na mobitelu, kod nas T-mobile ima svoju koja je CRO, Vip koja je VIP, i Bonbon koja je DHR, te tri operateri testiraju i puštaju nadogradnje, zato kasne. Ovi koji su danas dobili nadogradnju su na SEE što je South East Europe, dok je DBT za Njemačku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 14:37 (Platyp).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice