Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.319
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Za SABS moras na Samsungovoj stranici zatraziti KNOX developer key, googleas SABS i doci ce ti github repo sa source kodom, otvoris to u android studiju, izmjenis package name i kompajliras, ako spojis mob na PC sa ukljucenim USB debuggingom ce ti se i automatski instalirat. Kada pokrenes SABS prvi puta trazit ce te taj developer key, pasteas ga i to je to. Na slici je sve sto imam disableano. Na BRHA firmwareu sam.

 Da li se time poremeti knox da li ostaje i dalje fabricki sve 0:0? Posto imam garanciju pa ako je sta malo ilegalno da oni mogu skontati da ne radim to dzaba jer moram telefon svakako nositi zbog slabog wifi dometa. Vidim ovaj notSABS 1.0.0 da li taj skinuti ili originalni 0.9 verziju>>??

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 19:44 (keks99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
Jel ovo dobar prosjek ili,kako je vama?

 Sot 2h10min O.o uzasno lose

Je li to s9 ili s9+?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...
Jel ovo dobar prosjek ili,kako je vama?

 Sot 2h10min O.o uzasno lose

Je li to s9 ili s9+?

 s9+

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Imam pitanje za vas koji ste dosli sa IOS-a na android kako je najbolje sve sa iphona prebaciti na s9+? Gledao sam nesto na youtubeu i taj smart switch mi se cini ok. Imate bolji prijedlog ili je to najbolje? Najvaznije mi je da mi se prebace sve slike,video,kontakti i ako je moguce whatsapp razgovori.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...
Jel ovo dobar prosjek ili,kako je vama?

 Sot 2h10min O.o uzasno lose

Je li to s9 ili s9+?

 s9+

 3x vise treba da bude da bi bilo normalno za s9+. Ja na s9 obicni izvucem i 6 sati-7 sa crnom temom. Ovako 4.5 do 5 sati default. A s9+ default bi treba 6+ sati. Trebas ili factory reset uvek kad kupis tel ili jos bolje flesovati poslednji firmware preko odina da bi baterija i performance bile normalne. Cesti apdejtima se poremeti nesto, pa losije perfomranse malo budu. Inace kad se flesuje novi ili uradi factory eset, treba mu 4-5 dana tako na svakom telefonu da dodje sve na svoje, za to vreme moguci su manji trzaiji animacija prilikom skrolanja. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 19:32 (keks99).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Makni taj utorrent. Troši jako puno bateriju i reklame puno iskaču. Instaliraj Flud, mnogo bolja alternativa
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Mobitel je star mjesec dana,ima nekih 30 ciklusa punjenja,e sad je ovo meni drugi smartphone do sada(dolazim sa iosa) i prvi android,to fleshovanje i sl nemam pojma šta znače i kako se radi.Nevjerujem da je tvornička greška neka.Za taj factory reset mogu probat,ali se sve totalno briše sa mobitela ili?  Factory reset se uradi ono tipka volume up,bixby tipka i power tipka?Ne bi volio da mi se izbrišu kontakti,slike,aplikacije..

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 20:46 (DuMe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nece SABS da se instalira aplikacija koja je vec odradjena i promennjeno ime. 

Ali nece ni preko adnroid studio. Nadjem tamo, izmenim layot.sabs promenim ime ali nemam nigde SYNC dugme da stisnem. Pregledo sam sve uzduz i popreko i pocaprko opcije ali sync nema. Shift +f10 ne radi. A na telefonu mi ne iskace ono za usb debbuging da odobrim (allow) mjenjao portove ali nista. USB Debugging je ukljucen u developer options. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 22:44 (keks99).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne poremeti se knox, ostaje 0x0, sabs koristi knox api za blokiranje reklama(domena) i disableanje aplikacija zato treba taj key. Ja sam taj "notSABS 1.0" skinuo i sve je radilo iz prve.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Mobitel je star mjesec dana,ima nekih 30 ciklusa punjenja,e sad je ovo meni drugi smartphone do sada(dolazim sa iosa) i prvi android,to fleshovanje i sl nemam pojma šta znače i kako se radi.Nevjerujem da je tvornička greška neka.Za taj factory reset mogu probat,ali se sve totalno briše sa mobitela ili?  Factory reset se uradi ono tipka volume up,bixby tipka i power tipka?Ne bi volio da mi se izbrišu kontakti,slike,aplikacije..

Tako je, factory reset brise sve podatke s uredaja, ali postoji nacina kako spremiti podatke s mobitela prije resetiranja

Takoder, reset uredaja mozes napraviti i u postavkama ako ti je tako lakse

Za samsung konkretno imas smart switch kojeg skines na pc i preko njega napravis backup, lagan je proces, potrazi malo na netu kako se to radi

Za kontakte i aplikacije je najlakse ukljuciti sinkronizaciju s google racunom, a za slike podesiti aplikaciju 'google photos'

Na taj nacin ces imati sve slike, kontakte i aplikacije na bilo kojem android uredaju na kojeg se prijavis sa svojim google racunom

A na kraju krajeva slike mozes jednostavno copy/paste na pc s mobitela

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Ne poremeti se knox, ostaje 0x0, sabs koristi knox api za blokiranje reklama(domena) i disableanje aplikacija zato treba taj key. Ja sam taj "notSABS 1.0" skinuo i sve je radilo iz prve.

 Pa kako, nece da mi otkljuca opciju za run. SHift+f10 nista se ne desava, a kada idem gore rucno da ga run, zamraceno bude, nije moguce pokrenuti.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Vec ste pisali u ovoj temi, pa da opet pitam. Ima li netko problem s iskon.mobile / t-com mrezom?
Konkretno, kasne mi push up obavijesti - wapp, viber poruke...
Na tele 2 nikad problema, a ovdje vec konstantno.
Kako ste rijesili?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Vec ste pisali u ovoj temi, pa da opet pitam. Ima li netko problem s iskon.mobile / t-com mrezom?
Konkretno, kasne mi push up obavijesti - wapp, viber poruke...
Na tele 2 nikad problema, a ovdje vec konstantno.
Kako ste rijesili?

 Ja sam na ht-u i nemam takvih problema

I sms poruke ti kasne?

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SMS ne, samo kada su ukljuceni mobilni podatci kasen push up obavijesti.
Prilicno sam siguran da sam prije 15etak dana procitao u ovoj temi da je jos netko imao problema. Tada sam jos bio na tele 2.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Ne poremeti se knox, ostaje 0x0, sabs koristi knox api za blokiranje reklama(domena) i disableanje aplikacija zato treba taj key. Ja sam taj "notSABS 1.0" skinuo i sve je radilo iz prve.

Ne blokira u Telegraf aplikaciji. Ove neke sto je blokiralo, tamo gde se nalaze reklame, pise web page not found. Kako ukloniti taj prazan prostor jer mi je Lucky Patcher lista uklanjala potpuno resize te aplikacije gde ukloni. Sad je ovako ruzno ove sto je blokiralo, tako pise, a vecina ih jos radi reklama. A postavio sam i adaway listu ali dzaba

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 20:20 (keks99).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo nakon onog problema sa baterijom,napravio sam factory reset jutros,zatim ga napunio do 94 posto i ovo su rezultati.Odigrao sam 2 i pol sata pubg-a i malo sam ga forsao popodne :)

Jel ovo u redu sad? Da li je ovo sad normalan prosjek? Malo me čudi kako novi mobitel ima lošu bateriju u startu,malo mi nelogično radit factory reset na novom zapakiranom uređaju :/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Evo nakon onog problema sa baterijom,napravio sam factory reset jutros,zatim ga napunio do 94 posto i ovo su rezultati.Odigrao sam 2 i pol sata pubg-a i malo sam ga forsao popodne :)

Jel ovo u redu sad? Da li je ovo sad normalan prosjek? Malo me čudi kako novi mobitel ima lošu bateriju u startu,malo mi nelogično radit factory reset na novom zapakiranom uređaju :/

aj ovo je vec malo bolje, iako nije to maksimum

ali s obzirom na to da si igrao pubg preko 2h, valjda je okej

steta da, mogli su malo poraditi na optimizaciji baterije ali ajde, valjda ce neki sw update to rijesiti (ali opet, ako do sad nije, mozda ni nece)

budi sretan sto nemas obicni s9, e na njemu je tek baterija uzasna

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Da ne čitam cijelu temu..
Je li problem do mog mobitela ili je to neki bug opcenito..
Kasne mi obavijesti wapp,viber, rezultati itd. Skoro na svim aplikacijama, sve je upaljeno sto treba biti, pa jel ima neka "caka" ili nema pomoći..
Odlučio sam sa mid range mobitela preci na flagship i to samsung i opet problemi i opet na najosnovnijim stvarima
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...
Da ne čitam cijelu temu..
Je li problem do mog mobitela ili je to neki bug opcenito..
Kasne mi obavijesti wapp,viber, rezultati itd. Skoro na svim aplikacijama, sve je upaljeno sto treba biti, pa jel ima neka "caka" ili nema pomoći..
Odlučio sam sa mid range mobitela preci na flagship i to samsung i opet problemi i opet na najosnovnijim stvarima

Na kojoj si mreži? Ja sam na HT-u i skužio sam dok mi je upaljen 4G da obavijesti kasne, tako mi je bilo i na iPhoneu prije. Ugasio sam 4G i ostavio 3G i od onda nemam više tih problema. Tu i tamo se dogodi ali to je do aplikacije. Ali kad kasni onda je to oko minute, a ne da uđem u Viber i vidim da imam poruku od prije nekoliko sati.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

https://www.links.hr/hr/bezicni-punjac-samsung-za-galaxy-s9-s9-crni-041700262

Je li normalno da brzo bežićno punjenje traje duže od brzog punjenja kablom? Na žicu mi napuni S9 za nekih 1h i 30 min, a sad mi kaže 2h i 20 min. Je li to sve ok?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ParaNO1d kaže...
Pezer kaže...
Da ne čitam cijelu temu..
Je li problem do mog mobitela ili je to neki bug opcenito..
Kasne mi obavijesti wapp,viber, rezultati itd. Skoro na svim aplikacijama, sve je upaljeno sto treba biti, pa jel ima neka "caka" ili nema pomoći..
Odlučio sam sa mid range mobitela preci na flagship i to samsung i opet problemi i opet na najosnovnijim stvarima

Na kojoj si mreži? Ja sam na HT-u i skužio sam dok mi je upaljen 4G da obavijesti kasne, tako mi je bilo i na iPhoneu prije. Ugasio sam 4G i ostavio 3G i od onda nemam više tih problema. Tu i tamo se dogodi ali to je do aplikacije. Ali kad kasni onda je to oko minute, a ne da uđem u Viber i vidim da imam poruku od prije nekoliko sati.

 To zeza moju zenu na s8. Pitao sam na s8 temi i netko mi je rekao kaj da postelam u postavkama i sad je bolje ali ponekad zna zakasniti. Ja imam iphone mobitele vec 6-7 godina i nikada ne kasni nit na vipu nit na tcomu. Ove dane cu kupiti s9+ i iskreno ovakve pizdarije me cak malo odbijaju od telefona. Ne vjerujem da se to nemoze srediti.

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
T-com, e sad cu bas testirati to sa wifijem i vidjeti jel do toga.. jebem ih, mogao sam birati koji cu mob i ja opet pogresan..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ParaNO1d kaže...

https://www.links.hr/hr/bezicni-punjac-samsung-za-galaxy-s9-s9-crni-041700262

Je li normalno da brzo bežićno punjenje traje duže od brzog punjenja kablom? Na žicu mi napuni S9 za nekih 1h i 30 min, a sad mi kaže 2h i 20 min. Je li to sve ok?

Je, to je normalno

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

A vi kojima kasne obavijesti, probajte iskljuciti google app

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...

Evo nakon onog problema sa baterijom,napravio sam factory reset jutros,zatim ga napunio do 94 posto i ovo su rezultati.Odigrao sam 2 i pol sata pubg-a i malo sam ga forsao popodne :)

Jel ovo u redu sad? Da li je ovo sad normalan prosjek? Malo me čudi kako novi mobitel ima lošu bateriju u startu,malo mi nelogično radit factory reset na novom zapakiranom uređaju :/

aj ovo je vec malo bolje, iako nije to maksimum

ali s obzirom na to da si igrao pubg preko 2h, valjda je okej

steta da, mogli su malo poraditi na optimizaciji baterije ali ajde, valjda ce neki sw update to rijesiti (ali opet, ako do sad nije, mozda ni nece)

budi sretan sto nemas obicni s9, e na njemu je tek baterija uzasna

 Ja tu ne vidim nista dobro, 4 sata SOT sa samo 6 sati ukupnog koristenja. To je katastrofalno lose, s9+ treba da ide 48 sati ukupnog koristenja sa manjim SOT (4 sata otprilike) a 24 sata ukupnog koristenja sa 6+ sati SOT.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

S9+ ako uhvati 3:30h SOT sa na 24h koristenja to je najrealniji rezultat sto ces uhvatiti sa tim mobitelom

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...
T-com, e sad cu bas testirati to sa wifijem i vidjeti jel do toga.. jebem ih, mogao sam birati koji cu mob i ja opet pogresan..

 Stranicu prije sam to bio pitao.

Problem je očito do T-Com mreže i ničega drugoga. 

Zašto? Imam S8 1.5 godinu, tele 2 mreža i nikakvih problema.

Prenesem broj kod njih i odmah istog trena sam učio problem. 

Katastrofa! 

Ljudi pljuju po tele 2, ja u 3-4 godine koliko sam bio kod njih nije bilo problema baš nikakvih. Mislio sam da s HT mogu samo dobiti (još bolji signal)… međutim ništa od toga. + Kasne poruke. Čini mi se da ću se vratiti na tele 2.

Ne zanimaju me nikakve postavke i isključi ovo, uključi ono. To sve je radilo i treba raditi out of the box. Problem je do T-Com mreže i trebali bi svi prijaviti ovo da nešto poduzmu

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

S9+ ako uhvati 3:30h SOT sa na 24h koristenja to je najrealniji rezultat sto ces uhvatiti sa tim mobitelom

 Ja sam jos davno postavljao SS sa svoga gdje sam na slabom koristenju imao 4+ SOT sa 48 sati ukupno a na 24 sata sam izvlacio cak i 8 sati (najvise) SOT, iako je normalno oko 5-6. Al slabo ja tel sad koristim tako da bi sad te brojke bile drugacije.

 

Opet napominjem, na stock BHT firmware mi je bilo katastrofa lose, sve dok nisam flashovao BTU pa se popravilo.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

S9+ ako uhvati 3:30h SOT sa na 24h koristenja to je najrealniji rezultat sto ces uhvatiti sa tim mobitelom

 Ovisi kako koristiš mob. Ja ga trenutno imam i 5h mi je normalan doseg. Osvjetljenje na auto, wifi/4g - 80/20%, lokacija, sinkronizacija. Najviše surfam, youtube, deezer, whatsapp.

E ako si stalno na 4g i max osvjetljen ekran, onda tih 3.5h je razumljiv SoT

13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koristenje mi je da imam sve upaljeno, Wifi/4G/BT/Lokacija, Wifi i 4G su 50/50%. Dva maila, dva whatsapp accounta, ali samo jedna kartica unutra. Vecinom surfanje i YT, Whatsapp/Mail itd. SOT mi je bio uvijek izmedu 2:30h i 3:30h, ovisi o koristenju. BTU softver

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice