Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.656
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja sam najviše bio skeptičan oko baterije prilikom kupnje, zbog iskustva drugih korisnika i znam da ovaj Exynos nije kao SD 845, ali sam prilično zadovoljan. Rekao bih zericu slabija nego u OP6
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

4g,wifi,sinkronizacija,lokacija uvjek to sve upwljeno.svjetlina na pola,facebook,internet i pubg barem 1 sat dnevno.To je moje koristenje.

Neznam ako je to u redu trajanje baterije jer sam pocetnik u android svijetu.Ako je loše onda sta da napravim uopce,na servis?neam pojma

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

4g,wifi,sinkronizacija,lokacija uvjek to sve upwljeno.svjetlina na pola,facebook,internet i pubg barem 1 sat dnevno.To je moje koristenje.

Neznam ako je to u redu trajanje baterije jer sam pocetnik u android svijetu.Ako je loše onda sta da napravim uopce,na servis?neam pojma

 Ja mislim da je to lose, ali hajd probaj jednom od 100% isprazniti bez da igras pubg, jer kontam da ti on najvjerovatnije potrosi tako brzo.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ovaj zadnje trajanje mu je dobro. Na 2,5h PUBG mu je sigurno otišlo pola baterije
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Koristenje mi je da imam sve upaljeno, Wifi/4G/BT/Lokacija, Wifi i 4G su 50/50%. Dva maila, dva whatsapp accounta, ali samo jedna kartica unutra. Vecinom surfanje i YT, Whatsapp/Mail itd. SOT mi je bio uvijek izmedu 2:30h i 3:30h, ovisi o koristenju. BTU softver

 da, to je dosta lose

5h je realno za ocekivati za s9+

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
CrossDeath kaže...
DuMe kaže...

Evo nakon onog problema sa baterijom,napravio sam factory reset jutros,zatim ga napunio do 94 posto i ovo su rezultati.Odigrao sam 2 i pol sata pubg-a i malo sam ga forsao popodne :)

Jel ovo u redu sad? Da li je ovo sad normalan prosjek? Malo me čudi kako novi mobitel ima lošu bateriju u startu,malo mi nelogično radit factory reset na novom zapakiranom uređaju :/

aj ovo je vec malo bolje, iako nije to maksimum

ali s obzirom na to da si igrao pubg preko 2h, valjda je okej

steta da, mogli su malo poraditi na optimizaciji baterije ali ajde, valjda ce neki sw update to rijesiti (ali opet, ako do sad nije, mozda ni nece)

budi sretan sto nemas obicni s9, e na njemu je tek baterija uzasna

 Ja tu ne vidim nista dobro, 4 sata SOT sa samo 6 sati ukupnog koristenja. To je katastrofalno lose, s9+ treba da ide 48 sati ukupnog koristenja sa manjim SOT (4 sata otprilike) a 24 sata ukupnog koristenja sa 6+ sati SOT.

na pubg ode masu baterije, zato je ovo okej

neka proba bez pubg-a, pa neka postavi rezultat

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Pezer kaže...
T-com, e sad cu bas testirati to sa wifijem i vidjeti jel do toga.. jebem ih, mogao sam birati koji cu mob i ja opet pogresan..

 Stranicu prije sam to bio pitao.

Problem je očito do T-Com mreže i ničega drugoga. 

Zašto? Imam S8 1.5 godinu, tele 2 mreža i nikakvih problema.

Prenesem broj kod njih i odmah istog trena sam učio problem. 

Katastrofa! 

Ljudi pljuju po tele 2, ja u 3-4 godine koliko sam bio kod njih nije bilo problema baš nikakvih. Mislio sam da s HT mogu samo dobiti (još bolji signal)… međutim ništa od toga. + Kasne poruke. Čini mi se da ću se vratiti na tele 2.

Ne zanimaju me nikakve postavke i isključi ovo, uključi ono. To sve je radilo i treba raditi out of the box. Problem je do T-Com mreže i trebali bi svi prijaviti ovo da nešto poduzmu

 

ponavljam, ja sam na ht-u i nisam imao takvih problema niti na s9 niti na s9+

jesi li kontaktirao szk da vidis sto oni kazu?

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jesam. I rekli su da oni nikako ne mogu meni zabraniti da mi push up notifikacije kasne.
Nisam blesav, znam to.
Vodio me po izbornicima jer je mislio da mi je ukljucena stednja podataka itd.
Uglavnom, nikakve koristi od njih.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Jesam. I rekli su da oni nikako ne mogu meni zabraniti da mi push up notifikacije kasne.
Nisam blesav, znam to.
Vodio me po izbornicima jer je mislio da mi je ukljucena stednja podataka itd.
Uglavnom, nikakve koristi od njih.

 E jbg ako nije do ht-a, onda imas defektan uredaj

Sljedeci je korak kontaktirati servis

Ili eventualno napraviti factory reset

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 14:53 (CrossDeath).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ne može biti do uređaja ako je 1.5 godinu s karticom drugog operatera sve bilo dobro. Vratit ću se na tele 2 opet.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
MARKOZD15 kaže...

Koristenje mi je da imam sve upaljeno, Wifi/4G/BT/Lokacija, Wifi i 4G su 50/50%. Dva maila, dva whatsapp accounta, ali samo jedna kartica unutra. Vecinom surfanje i YT, Whatsapp/Mail itd. SOT mi je bio uvijek izmedu 2:30h i 3:30h, ovisi o koristenju. BTU softver

 da, to je dosta lose

5h je realno za ocekivati za s9+

Sa moderate/heavy koristenjem neces dobiti 5h SOT na S9+, a o S9 necu ni pricati. 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Jesam. I rekli su da oni nikako ne mogu meni zabraniti da mi push up notifikacije kasne.
Nisam blesav, znam to.
Vodio me po izbornicima jer je mislio da mi je ukljucena stednja podataka itd.
Uglavnom, nikakve koristi od njih.

Problem koji sam imao na svim Samsung uredajima iz S8, kao da je upaljen neki battery saving mode. Nekada kasne i po 20min notifikacije. Uglavnom sve sto sam probao nije pomoglo pa sam se pomirio s tim, jer dodu na vrijeme vecinom, ali kada kasne je jako iritantno

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

E tako je i meni, nije se nikad dogodilo da kasni bas par sati, cesto dolaze na vrijeme, ali isto tako nerijetko se dogodi da kasne..

Procitao sam na netu, kao da se iskljuci easy mute i da to pomogne..

S obzirom da tu opciju svejedno ne koristim, isključio sam i nadam se da će to pomoći..

Ako i dalje nastavi ovako, dolazim u napast da bez obzira na sve na kraju pređem na iphone, nikad mi se nisu sviđali, ali evo već par godina  imam problema sa androidom, uvijek neki k ne radi, bez obzira koristio mob od tisucu kuna ili evo flagship

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
x360gamer kaže...
Jesam. I rekli su da oni nikako ne mogu meni zabraniti da mi push up notifikacije kasne.
Nisam blesav, znam to.
Vodio me po izbornicima jer je mislio da mi je ukljucena stednja podataka itd.
Uglavnom, nikakve koristi od njih.

Problem koji sam imao na svim Samsung uredajima iz S8, kao da je upaljen neki battery saving mode. Nekada kasne i po 20min notifikacije. Uglavnom sve sto sam probao nije pomoglo pa sam se pomirio s tim, jer dodu na vrijeme vecinom, ali kada kasne je jako iritantno

Probaj iskljuciti optimizaciju baterije za te aplikacije na kojima kasne obavijesti

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

E tako je i meni, nije se nikad dogodilo da kasni bas par sati, cesto dolaze na vrijeme, ali isto tako nerijetko se dogodi da kasne..

Procitao sam na netu, kao da se iskljuci easy mute i da to pomogne..

S obzirom da tu opciju svejedno ne koristim, isključio sam i nadam se da će to pomoći..

Ako i dalje nastavi ovako, dolazim u napast da bez obzira na sve na kraju pređem na iphone, nikad mi se nisu sviđali, ali evo već par godina  imam problema sa androidom, uvijek neki k ne radi, bez obzira koristio mob od tisucu kuna ili evo flagship

Ocito ovisi kakav model te dopadne :/

Ja nisam imao tih problema ni na s9 ni na s9+

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MARKOZD15 kaže...
CrossDeath kaže...
MARKOZD15 kaže...

Koristenje mi je da imam sve upaljeno, Wifi/4G/BT/Lokacija, Wifi i 4G su 50/50%. Dva maila, dva whatsapp accounta, ali samo jedna kartica unutra. Vecinom surfanje i YT, Whatsapp/Mail itd. SOT mi je bio uvijek izmedu 2:30h i 3:30h, ovisi o koristenju. BTU softver

 da, to je dosta lose

5h je realno za ocekivati za s9+

Sa moderate/heavy koristenjem neces dobiti 5h SOT na S9+, a o S9 necu ni pricati. 

Nezz, svak koristi mob na drukciji nacin, ali 5h sot-a je sasvim okej

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Ne može biti do uređaja ako je 1.5 godinu s karticom drugog operatera sve bilo dobro. Vratit ću se na tele 2 opet.

Ma nije to nista do telefona, to je softwerski nesto. Imao sam S5 i S3 na kome su kasnile poruke od aplikacija ali samo na wifi, dok na mobilnoj mrezi uvek dodje u pola sekunde kad se posalje. I nista nije pomoglo dok nisam flesovao neki custom rom. Od tad je sve ok, stigne odma. To sam koristop neko vreme, posle flesovo originalni i nije bilo problema. Meni na S9 trenutno kada izgasim sve i wifi i mobilni internet, i posle nekog vremena upalim internet bilo koji, messenger poruke nece da iskoce sve dok ne udjem u aplikaciju. To sam primetio od neki dan da mi se desava. 
Takodje imate u Settings/Device maintaince/Batteru i tu pod opcijom, unomoritored apps tu udjite i dodajte aplikacije koje vam kasne,  onda se vratite na pocetni ekran device mainteice i kliknite na Battery pa onda gore gde vam velikim slovima pise vreme koristenja, ispod ima Battery Usage, udjite tu pa onda gore desni cosak klikni na tri tackice pa onda klikni Optmize battery usage. Kada tu udjes, imas na vrhu gore pise Apps not optimized, tu klikni i izaberi All apps e onda nadji messenger i sve te aplikacije koje kasne i iskljuci. Restartuj tel i vidi da li radi. Ako nista, probaj factory reset ali iz recoverija, nemoj preko podesavanja u telefonu jer tako ne formatira se bas sve

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 19:05 (keks99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Ne može biti do uređaja ako je 1.5 godinu s karticom drugog operatera sve bilo dobro. Vratit ću se na tele 2 opet.

godinu i pol? a s9 izasao u 3. mjesecu?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
x360gamer kaže...
Ne može biti do uređaja ako je 1.5 godinu s karticom drugog operatera sve bilo dobro. Vratit ću se na tele 2 opet.

Ma nije to nista do telefona, to je softwerski nesto. Imao sam S5 i S3 na kome su kasnile poruke od aplikacija ali samo na wifi, dok na mobilnoj mrezi uvek dodje u pola sekunde kad se posalje. I nista nije pomoglo dok nisam flesovao neki custom rom. Od tad je sve ok, stigne odma. To sam koristop neko vreme, posle flesovo originalni i nije bilo problema. Meni na S9 trenutno kada izgasim sve i wifi i mobilni internet, i posle nekog vremena upalim internet bilo koji, messenger poruke nece da iskoce sve dok ne udjem u aplikaciju. To sam primetio od neki dan da mi se desava. 
Takodje imate u Settings/Device maintaince/Batteru i tu pod opcijom, unomoritored apps tu udjite i dodajte aplikacije koje vam kasne,  onda se vratite na pocetni ekran device mainteice i kliknite na Battery pa onda gore gde vam velikim slovima pise vreme koristenja, ispod ima Battery Usage, udjite tu pa onda gore desni cosak klikni na tri tackice pa onda klikni Optmize battery usage. Kada tu udjes, imas na vrhu gore pise Apps not optimized, tu klikni i izaberi All apps e onda nadji messenger i sve te aplikacije koje kasne i iskljuci. Restartuj tel i vidi da li radi. Ako nista, probaj factory reset ali iz recoverija, nemoj preko podesavanja u telefonu jer tako ne formatira se bas sve

znaci nije do telefona, nego je do softvera? koji je na telefonu? kaj? :P

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Ne može biti do uređaja ako je 1.5 godinu s karticom drugog operatera sve bilo dobro. Vratit ću se na tele 2 opet.

godinu i pol? a s9 izasao u 3. mjesecu?

 Vec sam napisao da koristim S8.

Pisem ovdje jer je tema aktivnija + vidim da puno ljudi se javlja s ovim problemom.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
CrossDeath kaže...
x360gamer kaže...
Ne može biti do uređaja ako je 1.5 godinu s karticom drugog operatera sve bilo dobro. Vratit ću se na tele 2 opet.

godinu i pol? a s9 izasao u 3. mjesecu?

 Vec sam napisao da koristim S8.

Pisem ovdje jer je tema aktivnija + vidim da puno ljudi se javlja s ovim problemom.

 

e onda se ispricavam, promaknuo mi je taj detalj

a kad stavis tu sim karticu u drugi uredaj, onda sve normalno radi ili?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo novi fotke sot-a.Ovaj put bez pubg-a. 4g,fejs,browser,youtube.
Sinoc navecer oko 8 ga skinuo s punjaca.
Jel ovo sad u redu
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

to je vec okej

evo i moj za usporedbu, prezadovoljan sam

 

 https://imgur.com/a/Q6K79hk

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 22:25 (CrossDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

to je vec okej

evo i moj za usporedbu, prezadovoljan sam

 

 https://imgur.com/a/Q6K79hk

 7 sati sot-a..bogami ovo je jako dobro,jel to wifi ili na 4g.Tebi je puno bolji sot nego meni..neznam zakaj

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
CrossDeath kaže...

to je vec okej

evo i moj za usporedbu, prezadovoljan sam

 

 https://imgur.com/a/Q6K79hk

 7 sati sot-a..bogami ovo je jako dobro,jel to wifi ili na 4g.Tebi je puno bolji sot nego meni..neznam zakaj

pa mijenjam tijekom dana, ovisi gdje se nalazim

rekao bih da je 60-40% u korist wifija

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
CrossDeath kaže...

to je vec okej

evo i moj za usporedbu, prezadovoljan sam

 

 https://imgur.com/a/Q6K79hk

 7 sati sot-a..bogami ovo je jako dobro,jel to wifi ili na 4g.Tebi je puno bolji sot nego meni..neznam zakaj

 Ma nemoj da te to puno zamara. Sve zavisi kako ko koristi telefon, ja kad testiram naguram na isto tako 7 sati SOT, ali u normalnom koristenju to bude 3-4 sata jer ga tako koristim. Mene jedino smeta sto je standy by drain veliki i ako mob ne stavis na power save mode preko noci svuce dobar dio baterije, cak i sa upaljen power save ode vise nego sto bi trebalo.

 

Ovaj iznad sto igra pubg, sad ti je ok, to je taman.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Po svim youtube kanalima koji su testirali s9+ recenzenti kažu da izdrži jedan dan prosječnog korištenja,znači ujutro skinu sa punjača i navečer ga stavu punit.Tako je slučaj i kod mene.Mislim da je baterija normalna,da nije već bi ga ja slao na servis.

A to za cuclanje baterije preko noći je živa istina,to su jako loše optimizirali.Znači da preko noći uključim taj power safe mode?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Po svim youtube kanalima koji su testirali s9+ recenzenti kažu da izdrži jedan dan prosječnog korištenja,znači ujutro skinu sa punjača i navečer ga stavu punit.Tako je slučaj i kod mene.Mislim da je baterija normalna,da nije već bi ga ja slao na servis.

A to za cuclanje baterije preko noći je živa istina,to su jako loše optimizirali.Znači da preko noći uključim taj power safe mode?

 Ja preko noci "izgubim" 2-3% na WIFI i do 5% na data. Kad se vratim s posla ostane mi obicno oko 40ak % a punim ga izmedju 20 i 30%. Na data cijeli dan+lokacija ukljucena+trening(gps, music)+youtube+3 mail sync+push notifikacije+pozivi+poruke itd itd....

Uopce se ne zamaram s SOT. Punim kad ga treba napuniti a to je oko 22h. Napuni se za sat i 10-15 minuta. Nekad mi izdrzi i dva dana. Ovisno koliko ga maltretiram

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
aleng3 kaže...
DuMe kaže...

Po svim youtube kanalima koji su testirali s9+ recenzenti kažu da izdrži jedan dan prosječnog korištenja,znači ujutro skinu sa punjača i navečer ga stavu punit.Tako je slučaj i kod mene.Mislim da je baterija normalna,da nije već bi ga ja slao na servis.

A to za cuclanje baterije preko noći je živa istina,to su jako loše optimizirali.Znači da preko noći uključim taj power safe mode?

 Ja preko noci "izgubim" 2-3% na WIFI i do 5% na data. Kad se vratim s posla ostane mi obicno oko 40ak % a punim ga izmedju 20 i 30%. Na data cijeli dan+lokacija ukljucena+trening(gps, music)+youtube+3 mail sync+push notifikacije+pozivi+poruke itd itd....

Uopce se ne zamaram s SOT. Punim kad ga treba napuniti a to je oko 22h. Napuni se za sat i 10-15 minuta. Nekad mi izdrzi i dva dana. Ovisno koliko ga maltretiram

 Šta spavaš samo 4 sata? :D

To je super postotak,evo meni je 7 posto skinulo a nekima bude i do 10 posto.Za tako malo ko što je tebi još nisam čuo

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kad vi onda punite mob ako ne punite preko noci? Ja ga pred spavanje stavim bilo na njemu 5% , 25% ili 60%

http://trakt.tv/user/MjezZza
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice