Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.276
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jedno pitanje nevezano za s9.

Jel "steti" bateriji kad se mob puni punjacem drugog proizvodjaca.Jer recimo ja svoj s9+ sa originalnim punjacem napunim za 2 sata,a kad uzmem od alcatela punjac puni mi se 3 sata recimo.

Kako prepoznat da je punjac riknuo?sestra mi puni svoj s7 i punjac se uzasno jako zagrije.Dosad takvu vrucinu nisam ni na jednim punjacem osjetio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Uspješno instalirao android pie,hvala puno 😁

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Treba mi neko ko osjeti one trzaje ANIMACIJA, fps drop na S9 sto su se zalili ovde da mu kazem resenje pa da vidi ima li razlike da ne pisem dzaba ovde jer ja sam juce uradio, i evo vise ne trazju animacije pa sad ne znam da li je do toga ili je tel sam od sebe proradio ovaj 1 dan. Mozda se vrati opet staro ali cim sam to uradio, on je proradio bolje

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 12:01 (keks99).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Treba mi neko ko osjeti one trzaje ANIMACIJA, fps drop na S9 sto su se zalili ovde da mu kazem resenje pa da vidi ima li razlike da ne pisem dzaba ovde jer ja sam juce uradio, i evo vise ne trazju animacije pa sad ne znam da li je do toga ili je tel sam od sebe proradio ovaj 1 dan. Mozda se vrati opet staro ali cim sam to uradio, on je proradio bolje

 Pa de ti napisi ovdje sta si uradio pa kome bude trebalp iskoristit ce.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Niko mi nije odgovorio pa cu opet postavit pitanje..
Dali koristite ovaj VoLTE i dali to dodatno trosi bateriju?
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Niko mi nije odgovorio pa cu opet postavit pitanje..
Dali koristite ovaj VoLTE i dali to dodatno trosi bateriju?

 Drug u Bosni sam, ovdje smo jos daleko od LTE mreze :D a pretpostavljam da trosi vise, ali lahko je proguglati.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koristio sam volte na S8 i sada na S9+, nisam primjetio nikakav utjecaj na bateriju.

 

Na preporuku sam uzeo zastitnu foliju s ebaya, screenknight, mokro apliciranje, uzeo full cover, naprijed i iza.

Malo duze treba da se postavi kako treba, prvo ravni dio zaslone, pa pricekat da se malo posusi i onda zakrivljene rubove. S tim da sam prvo stavio odozada pa nakon par sati naprijed.

 

Na nekim mjestima je folija malo kao namreškana,to se vidi samo kad se gleda pod odredenim kutom, a kao trebalo bi se povuci kroz dan dva, pa aj da vidimo.

 

Inace u meduvremenu dok nije dosla folija mob je dobio hrpu novih mikroogrebotina, sto po ekranu sto odozada. Pitam se kakav bi bio da ga ne pazim toliko. Sva sreca folija je sve to pokrila tako da nema brige :)

 

Neće dodati slike, pa evo na linku

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 21:10 (user3468).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Konkretno sigurno je sporiji kod npr otvaranja Facebook Messengera

Otvori se Messenger pa onda čekam dve sekunde da se konektira (kao da nije online)

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
user3468 kaže...

Koristio sam volte na S8 i sada na S9+, nisam primjetio nikakav utjecaj na bateriju.

 

Na preporuku sam uzeo zastitnu foliju s ebaya, screenknight, mokro apliciranje, uzeo full cover, naprijed i iza.

Malo duze treba da se postavi kako treba, prvo ravni dio zaslone, pa pricekat da se malo posusi i onda zakrivljene rubove. S tim da sam prvo stavio odozada pa nakon par sati naprijed.

 

Na nekim mjestima je folija malo kao namreškana,to se vidi samo kad se gleda pod odredenim kutom, a kao trebalo bi se povuci kroz dan dva, pa aj da vidimo.

 

Inace u meduvremenu dok nije dosla folija mob je dobio hrpu novih mikroogrebotina, sto po ekranu sto odozada. Pitam se kakav bi bio da ga ne pazim toliko. Sva sreca folija je sve to pokrila tako da nema brige :)

 

Neće dodati slike, pa evo na linku

 Kod mene je isto tako i ista folija vec odavno. Ako ti se slucajno kad desi da u djepu zapnes pa se odvoji na cosku, samo malo prstom skini prasinu i pritisni je uz diplej opet zalijepi :) Isto ako se osteti folija vidjet ces kako nestane kad je nekakva gumena a ne plasticna.

 

Samo da znas da ce ti se nez maske grebati nazad taj dio izmedju senzora za otisak prsta i kamere, ali aluminjum je i mala povrsina pa nije tako strasno.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 13:42 (arnes_king).
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo zvanicna informacija da bateriju na novim telefonima ne treba prazniti ispod 20%.
"Avoid fully discharging your battery
On much older types of batteries, the advice used to be to discharge them completely. This is not the case for modern smartphone batteries. Completely discharging the battery on your device may reduce its life.
It's best not to let your battery go under 20%."
https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
A mislim ako planirate imati mob 3-4 godine onda ajde možete se brinuti o tome. Ali ako ga normalno imaš do 2 godine, puni i koristi ga po volji.
Ali baterija će ionako degradirati jer se troši samim korištenjem, a ne punjenjem. Nema šanse da baterija nakon 2 godine bude skoro ista kao na početku.
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Rezoluciju na HD najmanju, i onda screen zoom staviti na small, a font dole na trecoj crtici(mislim da je ovo default na trecoj)

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Grangers kaže...

Konkretno sigurno je sporiji kod npr otvaranja Facebook Messengera

Otvori se Messenger pa onda čekam dve sekunde da se konektira (kao da nije online)

 I kod mene od kako sam ubacio messenger u onaj device maintaice always sleep.. E sad nema pi*ke da ga fixiram. Nema sta nisam radio, resetovo sve permissions od aplikacija na default, pa onda brisao mesenger pa brisao azuriranja device maintaice i brisao data and cache od device maintaice. Pa ponovo azurirao. Briso cache iz recovery ali nista. Iskljucio onu optimizaciju baterije za messenger iako nikad prije nije bila iskljucena pa je radilo normalno ali dzaba. I dok koristim telefon neke druge aplikacije isto to se desi, pa udjem u messenger on diskonektovan pa se ponovo konektuje kad udjem. Izgleda nista dok ne vratio na fabricka komplet tel(nzm ni to dal bi pomoglo) najbolje bi bilo sistem flesovati ponovo tad bi radilo kako treba i ne pipati vise tamo onaj always sleep mod samo ubaciti one neke app koje nisu bitne notifikacije.

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pozdrav.

 

Novi sam ovdje, a razmišljam o kupovini samsunga s9.

Nigdje nisam uspio pronaći podatak ima li hardverski nekakve razlike između s9 i s9 duos?

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nema razlike.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Vi koji ste stavili One UI betu, kako ste zadovoljni?

Stabilnost, baterija, rad aplikaja (rušenje)?

 

Ubo sam S9+ pa sad dok je još tvornički prazan, dvoumim se da li ga tako ostaviti ili odmah flashnuti DBT pa se zajebavati s betom...

 

Iz mog dosadašnjeg iskustva sa Samsungom, a imao ih sam ih barem 5-6 do sad, BTU (UK) mi se uvijek pokazao kao najbolji rom, nemam iskustva s Njemačkim (DBT) pa me i to zanima (dodatni bloatware isl).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Niko mi nije odgovorio pa cu opet postavit pitanje..
Dali koristite ovaj VoLTE i dali to dodatno trosi bateriju?

Ja ga koristim i nisam osjetio nikakvo dodatno opterecenje na bateriju

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ibijeli kaže...

Pozdrav.

 

Novi sam ovdje, a razmišljam o kupovini samsunga s9.

Nigdje nisam uspio pronaći podatak ima li hardverski nekakve razlike između s9 i s9 duos?

 

Hvala.

 

Jedino ti iza na poklopcu pise duos 

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
1samek kaže...

Vi koji ste stavili One UI betu, kako ste zadovoljni?

Stabilnost, baterija, rad aplikaja (rušenje)?

 

Ubo sam S9+ pa sad dok je još tvornički prazan, dvoumim se da li ga tako ostaviti ili odmah flashnuti DBT pa se zajebavati s betom...

 

Iz mog dosadašnjeg iskustva sa Samsungom, a imao ih sam ih barem 5-6 do sad, BTU (UK) mi se uvijek pokazao kao najbolji rom, nemam iskustva s Njemačkim (DBT) pa me i to zanima (dodatni bloatware isl).

 Ja sam ranije koristio BTU sve dok nije beta izasla za DBT tako da sam presao. Koristim betu od prvog dana izlaska i prezadovoljan sam, skoro pa da covjek i zaboravi da je beta tako dobro sve radi. Problema sa rusenjem aplikacija nikakvih nisam imao. Bilo je nekih sitnih bugova koje sam primjetio ali su svi vec u drugoj verziji popravljeni.

 

Svaki nebrandirani sistem ti je isti sto se tice bloatware-a koliko znam.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 9:57 (arnes_king).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
ibijeli kaže...

Pozdrav.

 

Novi sam ovdje, a razmišljam o kupovini samsunga s9.

Nigdje nisam uspio pronaći podatak ima li hardverski nekakve razlike između s9 i s9 duos?

 

Hvala.

 

Jedino ti iza na poklopcu pise duos 

 

Eh,  grubo rečeno si u pravu nema razlike u snazi i ostalim stvarima niti ništa bitno u performansama u odnosu na S9+. za korisnike to je istinito.

 

No ima mala, ( nebitna korisniku), hardverska razlika … a to je da ima drugačiji čitač druge sim kartice ( one u koju ide ili Sim ili SD kartica  ). Taj drugačiji čitač može očitati i jedno i drugo .. dok običan S9* ne može nego samo očita SD Card

Zatim ima dodatnu antenu, u sklopu prve antene ( ili kako se već stručno zove ne znam)  za prijem signala za drugu karticu –

 Softverski se to ne može riješiti ( napraviti na običnom S9* ) dakle hardverska je  razlika.

 

Da može se reći da nema razlike … 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 10:05 (razjaren).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Sreca pa operateri u HR ne pune svoje uredaje raznim bloat sranjima. Barem ne HT, msm, jedina aplikacija je ova koju vidite u screenshotu. To nikako ne bih nazvao bloatwareom, jer "moj telekom" aplikacija je fantasticna, a deezer ne koristim, tako da ga nisam ni instalirao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
razjaren kaže...
CrossDeath kaže...
ibijeli kaže...

Pozdrav.

 

Novi sam ovdje, a razmišljam o kupovini samsunga s9.

Nigdje nisam uspio pronaći podatak ima li hardverski nekakve razlike između s9 i s9 duos?

 

Hvala.

 

Jedino ti iza na poklopcu pise duos 

 

Eh,  grubo rečeno si u pravu nema razlike u snazi i ostalim stvarima niti ništa bitno u performansama u odnosu na S9+. za korisnike to je istinito.

 

No ima mala, ( nebitna korisniku), hardverska razlika … a to je da ima drugačiji čitač druge sim kartice ( one u koju ide ili Sim ili SD kartica  ). Taj drugačiji čitač može očitati i jedno i drugo .. dok običan S9* ne može nego samo očita SD Card

Zatim ima dodatnu antenu, u sklopu prve antene ( ili kako se već stručno zove ne znam)  za prijem signala za drugu karticu –

 

Da može se reći da nema razlike …

 

Istina, ima doduse raznih adaptera za ove uredaje koje imaju tray za sim i microsd, koje pretvore microsd slot u sim 2 slot, ali realno kome trebaju 2 sima, odmah ce kupiti duos uredaj, a ne se zajebavati s ovim.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

@CrossDeath  , 

potpisujem sve što si napisao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 10:25 (razjaren).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ekipa sto vam se cini o ovom?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 15:36 (CrossDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Ekipa sto vam se cini o ovom?

 Ovo mi je ok...ali samo jedan kamera...bez 3d otključavanja za 7500-8000kn. Ipak ne hvala.

 

Znaći 3D otključavanje na M20P je odlična stvar i zbog toga mi notch nije smetao.

 

Kad bi gledao neke svoje prioritete za otključavanje - 3D otključavanje na prvom mjestu pa onda svi ostali načini...

 

M20P samo što sam digao on se otključao.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Ekipa sto vam se cini o ovom?

 a cini mi se kao rupa u ekranu, sta drugo 

 

kao sto sam vec negdje spomenuo, radije bih S8/S9 bezel, ili prorez koji se moze softverski sakriti, dok ne dode skroz cisti ekran

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Treba mi neko ko osjeti one trzaje ANIMACIJA, fps drop na S9 sto su se zalili ovde da mu kazem resenje pa da vidi ima li razlike da ne pisem dzaba ovde jer ja sam juce uradio, i evo vise ne trazju animacije pa sad ne znam da li je do toga ili je tel sam od sebe proradio ovaj 1 dan. Mozda se vrati opet staro ali cim sam to uradio, on je proradio bolje

 

keks99 kaže...

Rezoluciju na HD najmanju, i onda screen zoom staviti na small, a font dole na trecoj crtici(mislim da je ovo default na trecoj)

 

Jesi li skužio da ti je prva poruka u kojoj se brineš da ćeš pisati dzaba tri puta duža od poruke u kojoj si napisao što treba napraviti?

PSN - darklydexter
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
R36 kaže...
CrossDeath kaže...

Ekipa sto vam se cini o ovom?

 Ovo mi je ok...ali samo jedan kamera...bez 3d otključavanja za 7500-8000kn. Ipak ne hvala.

 

Znaći 3D otključavanje na M20P je odlična stvar i zbog toga mi notch nije smetao.

 

Kad bi gledao neke svoje prioritete za otključavanje - 3D otključavanje na prvom mjestu pa onda svi ostali načini...

 

M20P samo što sam digao on se otključao.

ako stvarno bude ovako suptilna rupa za kameru, ne bih imao nista protiv, ali prije ce biti ovako kao na ove dvije slike, znaci jedna selfie kamera, a druga za 3d skeniranje lica

 

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Samo ne vjerujem da ce mu na sredini biti rupica za kameru, prije ce biti ono sa strane. Kako god, meni se ne cini lose i vjerujem da ce konacni mobitel biti znatno lijepsi i bolji od svih rendera, kao sto to svake godine bude.

 

Bilo kako bilo, nemam sredstava za njega jer sam uzeo u martu s9+ koji otplacujem do izlaska s11 :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel koristi ko bas jako jako tanku masku? Znaci da stiti jedino protiv.ogrebotina mobitela i zbog.boljeg gripa, eventualno mouda nesto jako malo protiv padova, samo da je tanka i da se cini da je gotovo i nema

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice