Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.868
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

Jel koristi ko bas jako jako tanku masku? Znaci da stiti jedino protiv.ogrebotina mobitela i zbog.boljeg gripa, eventualno mouda nesto jako malo protiv padova, samo da je tanka i da se cini da je gotovo i nema

Koristio sam ja neku od 40 kn, ali mi je izgrebala mob pri dnu. Nju sam bacio i kupio hyperknit od samsunga. Divno izgleda, ali stiti samo od ogrebotina, ne bas i padova.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

nešto me drži zadnjih par dana,nekako bi zamjenio svoj s9+ za note9..ulovila me neka želja

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

nešto me drži zadnjih par dana,nekako bi zamjenio svoj s9+ za note9..ulovila me neka želja

I ja sam razmisljao o tome, ali nekako mi se dizajn od s9+ puno vise svida, opcenito su mi note uredaji pre cetvrtasti. Znam da bih dobio bolju bateriju, ali 3500 mah na s9+ mi je sasvim dovoljno. Takoder se ne vidim u koristenju olovcice, tako da ne bih iskoristio sav potencijal note-a, to je jos jedan od razloga sto sam ostao na s9+. Mislim da za note uredaje postoji posebna skupina korisnika (biznismeni i tako to)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nemojte bit ludi cekajte s10...ovaj a8s mi se brutalno svida..kolko sam lud preci cu sa s9 plus na taj a8s 😎
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja sam bio u istoj dilemi i onda mi je uletio S9+ po super cijeni tak da je Note 9 na čekanju do daljnjega.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ma da, trenutno je najbolje cekati s10. Do tad ce cijene jos i vise pasti, tako da ako ti se ne svidi s10, nadjes note 9 ili nesto drugo po odlicnoj cijeni. Ja iskreno ne znam hocu li ici na s10, ovisi kako izvedu ovu rupu na ekranu. Nadam se da nece biti prevelika, preupadljiva.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Nemojte bit ludi cekajte s10...ovaj a8s mi se brutalno svida..kolko sam lud preci cu sa s9 plus na taj a8s 😎

 Ima LCD ekran. Tak da moraš biti stvarno lud i da ne kažem šta još da pređeš sa AMOLED na to

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nisam znao da je lcd
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

Jel koristi ko bas jako jako tanku masku? Znaci da stiti jedino protiv.ogrebotina mobitela i zbog.boljeg gripa, eventualno mouda nesto jako malo protiv padova, samo da je tanka i da se cini da je gotovo i nema

 Koristim ja najtanju sto sam nasao providnu i to bas iz tog razloga da se ne osteti. Ali je nisam narucivao nego ovdje kod nas kupio mislim da je 4-5KM.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Arnes koliko tih beta verzija bi jos ttebalo bit pa da moram svaku jednu rucno stavljat..govorim o one ui... non stop me vuce da instaliram
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Arnes koliko tih beta verzija bi jos ttebalo bit pa da moram svaku jednu rucno stavljat..govorim o one ui... non stop me vuce da instaliram

Svaka dva tjedna izlazi update do prvog mjeseca, kada ce pustit stable release za sve

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jos jedan zanimljiv render od s10, ovaj put s iskljucenim ekranom pri vrhu, tamo gdje su kamere. U biti s9 s puno tanjim bezelima.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Jos jedan zanimljiv render od s10, ovaj put s iskljucenim ekranom pri vrhu, tamo gdje su kamere. U biti s9 s puno tanjim bezelima.

to je dobro da ima ta opcija, ako bude tako

 

inace S10 Lite po ovim renderima izgleda najbolje jer ima tu rupu skroz u cosku i ne smeta toliko, izgleda kao da imas notifkacijsku ikonu, tako da i nema potrebe skrivati, dok ovi sa edge ekranom naravno ne mogu imati toliko u cosku zbog zakrivljenosti, a i Lite nema donju bradu kao istali, tako da je stvarno skroz "bezel free" izgled

 

ako ga ne osakate previse, ostave isti SoC kao i ostali, sa jednom ili dvije kamere manje, ako ce S10 imati 3 a S10+ 4 kamere, S10 Lite me najvise zanima bas zato sto ima flat ekran pa nema distorzije slike i ekran je stvarno od ruba do ruba

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ovako bi lite mogao izgledati, deblji bezel, ali jednake sirine sa svih strana

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Vi sto imate instaliran one ui..dali imate manje trzaja animacija kada brzo ulazite izlazite iz aplikacija?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako promijeniti boje LED lampice za pojedine aplikacije? Imam osjecaj da sam to vec radio ali sad sam trazio po postavkama da nesto promijenim i nemogu nikamo pronaci. Nasao sam kako staviti ON/OFF (postavke/zaslon/led indikator) ali nemogu pronaci kako promijeniti boje a gotovo sam siguran da sam ranije pronasao to u postavkama. Moze mala pomoc? Koliko vidim na play storeu ima aplikacija za to....

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Kako promijeniti boje LED lampice za pojedine aplikacije? Imam osjecaj da sam to vec radio ali sad sam trazio po postavkama da nesto promijenim i nemogu nikamo pronaci. Nasao sam kako staviti ON/OFF (postavke/zaslon/led indikator) ali nemogu pronaci kako promijeniti boje a gotovo sam siguran da sam ranije pronasao to u postavkama. Moze mala pomoc? Koliko vidim na play storeu ima aplikacija za to....

Skines npr light manager i mijenjas. Whatsapp recimo ima svoje postavke za to.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Vi sto imate instaliran one ui..dali imate manje trzaja animacija kada brzo ulazite izlazite iz aplikacija?

 Po mom misljenju je dosta brzi i fluidniji, ne primjetim nikakva trzanja a animacije su mnogo uljepsane.

 

Instalirao sam beta 3 i vidim za sada nekih optimizacija u kameri. Optimizator scene sada nije poseban mod nego na automatskom nacinu ima ikonica da se upali i ugasi. Ranije nisam primjetio da radi, raspoznavao je scene ali nisam vidio razlike u slikama a sada sam testirao i ima razlike kada se upali i ugasi. Primjetim i da u live focus sada ima mogucnost slikanja gdje se koristi samo 1 kamera i gdje se koriste obe.
Tek sam instalirao pa vjerujem da cu naici na jos nekih stvarcica, uglavnom je sve bolje i bolje :)
https://www.youtube.com/c/gamex1423/
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

ekipa, pred tri dana sam svoj iPhone X zamjenio samsungovim S9 plus..i jedno od vecih razocarenja je baterija..

dosta frendova mi ima s9 plus i svi jako zadovoljni s baterijom...meni jedva 2 i pol sata izdrži, a prvi dan kad mi je došla na 10% i kad sam ga stavio u đep, dok sam ga za pola sata izvadio bio je ugašen skroz..
to mi se na iPhoneu nije nikad dešavalo...kad je baterija bila na 10% on bi imao još dovoljno za nekoliko sati..msm iPhone X bi mi izdržao i dan i pol, a samsung punim po 2-3 puta dnevno (ok nešto ga više koristim pošto mi je nova igračka, ali svejedno nešto nevalja)

onda sam malo slao frendovima SS od batery useagea i oni su meni njihove..i vidim opet da tu nešto nije uredu..danas sam bio s jednim frendom skoro cijeli dan zajedno, i baš smo uspoređivali, moj je curio bateriju puno više nego njegov

što se aplikacije tiče, imam instalirano: FB, Inst, Whatsup, Viber, youtube, ebay, paypal i to je to..na iphoneu sam imao još aplikacija...
i naravno, čak sam pogasio danas nekoliko samsungovih bloatwarea...

pa eto ako netko ima iskustva s potrošnjom baterije? šta da radim? ako je to "normalno" onda se ja odoh vratiti jabuci..ili mozda huawei? 

samo molim vas nemojte govorit da moram smanjit CPU na pola, rezuluciju kromanjonsku, i ostale gluposti, jer onda necu kupovat flagship nego nekakav mid range mobitel iz 2009

danas, standby od 1 ujutro do 8 ujutro danas, standby od 1 ujutro do 8 ujutro
neki dan neki dan
od jednog frenda od jednog frenda
od drugog frenda od drugog frenda
TiONiO
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

pa na njihovim ssovima vidiš da su punili mobitele, counter se resetira tek kad ti je baterija na 100% bar je na noteu9 tako

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

 I meni je baterija kad sam uzeo mobitel bila na oko 2 i pol sata sot-a.Napravio sam factory reset i vratilo se sve u normalu.Ako ti i dalje bude tako lose,napravi factory reset i bude ti onda u redu.Nesto proizvodjaci valjda prckaju prije prodaje

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 9:34 (DuMe).
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zna li neko kako po danu slikati sa onim Pro modom nesto,naprimer ovo:

Po noci je ok, hocu da slikam grad i sad postavim na 10 sekundi, i kad se uslika, na finalnoj slici gde su auta isla pojave se linije u boji po putevima i to je ok. Ali kad je dan, ako postavim na sekundu ili vise, slika previse ima svetlosti i ne mogu uslikati nista tako sto je u pokretu. Evo primjer hocu po danu da bacim neke sitne papirice u boji u vazduh i da to uslikam ali da malo povecam tu expoziciiju sko se tsko zove, da bi mi se 'razvuko' svaki taj papiric kao farovi od auta po noci ali manje, naprimer 1-2 sekunde bi poveco ne bi na 10 sekundi ako kontate sta hocu da kazem.

Jer ako ovako slikam, slabo se vidi hocu da to bude krupnije. Naprimer evo i kiša kad pada ako hocu da slikam, da mi uslika lijepo kapi da se vidi, onako sitno bude jedva se i vidi

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 13:26 (keks99).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Imas ISO vrijednost, smanjis ako ima previse svjetla... Guglaj malo ekspozicija, blenda, ISO i neke stvari ce ti bit jasnije.

https://500px.com/darkonakic
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

keks99 Ne možeš to sa mobitelom napraviti jer ne možeš dovoljno zatvoriti blendu, i uz najmanji ISO će biti presvjetla slika pri ekspoziciji od 1 sec.

Morao bi zatvoriti blendu barem na F10, a S9+ ima samo F2.4

Eventualno u nekom sumraku, al obavezno na F2.4 promjeni, na F1.5 je još svjetlije...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 14:22 (jbc0smith).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Zna li neko kako po danu slikati sa onim Pro modom nesto,naprimer ovo:

Po noci je ok, hocu da slikam grad i sad postavim na 10 sekundi, i kad se uslika, na finalnoj slici gde su auta isla pojave se linije u boji po putevima i to je ok. Ali kad je dan, ako postavim na sekundu ili vise, slika previse ima svetlosti i ne mogu uslikati nista tako sto je u pokretu. Evo primjer hocu po danu da bacim neke sitne papirice u boji u vazduh i da to uslikam ali da malo povecam tu expoziciiju sko se tsko zove, da bi mi se 'razvuko' svaki taj papiric kao farovi od auta po noci ali manje, naprimer 1-2 sekunde bi poveco ne bi na 10 sekundi ako kontate sta hocu da kazem.

Jer ako ovako slikam, slabo se vidi hocu da to bude krupnije. Naprimer evo i kiša kad pada ako hocu da slikam, da mi uslika lijepo kapi da se vidi, onako sitno bude jedva se i vidi

 A zašto bi se mučio. Po danu kad ima dovoljno svijetla slika odmah po pritisku na gumb. Možeš i držati gumb pa ćeš imati desetke fotografija. 

Ako baš hoćeš u Pro modu, po danu ti otvor blende mora biti što kraći jer će ti inače slika biti presvijetla

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

 I meni je baterija kad sam uzeo mobitel bila na oko 2 i pol sata sot-a.Napravio sam factory reset i vratilo se sve u normalu.Ako ti i dalje bude tako lose,napravi factory reset i bude ti onda u redu.Nesto proizvodjaci valjda prckaju prije prodaje

 uzeo sam ga rabljenog, i prvo sto sam napravio je factory reset? pa zar da opet idem to radit? nervira me sto onda opet moram u banku ic trazit one kodove za moblino bankarstvo, pa izbjegavam te restarte...i dali da stavim betu? koliko je uopce realno nekakvo SOT vrijeme na tom mobitelu..al bez štednji i gluposti?

TiONiO
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
keks99 kaže...

Zna li neko kako po danu slikati sa onim Pro modom nesto,naprimer ovo:

Po noci je ok, hocu da slikam grad i sad postavim na 10 sekundi, i kad se uslika, na finalnoj slici gde su auta isla pojave se linije u boji po putevima i to je ok. Ali kad je dan, ako postavim na sekundu ili vise, slika previse ima svetlosti i ne mogu uslikati nista tako sto je u pokretu. Evo primjer hocu po danu da bacim neke sitne papirice u boji u vazduh i da to uslikam ali da malo povecam tu expoziciiju sko se tsko zove, da bi mi se 'razvuko' svaki taj papiric kao farovi od auta po noci ali manje, naprimer 1-2 sekunde bi poveco ne bi na 10 sekundi ako kontate sta hocu da kazem.

Jer ako ovako slikam, slabo se vidi hocu da to bude krupnije. Naprimer evo i kiša kad pada ako hocu da slikam, da mi uslika lijepo kapi da se vidi, onako sitno bude jedva se i vidi

 A zašto bi se mučio. Po danu kad ima dovoljno svijetla slika odmah po pritisku na gumb. Možeš i držati gumb pa ćeš imati desetke fotografija. 

Ako baš hoćeš u Pro modu, po danu ti otvor blende mora biti što kraći jer će ti inače slika biti presvijetla

 I kako da spojim posle tih vise fotografija da ispadne to sto slikam, naprimer kisa da se bolje vidi?

@jbc0smith to i ja gledam, vidim da kako god bljesti svetlost, nista se ne vidi. Smanjivo sam iso na 50, isto.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ne znam kaj da ti kažem. Nije ti to kamera da hvataš kapi kiše u zraku
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tionio kaže...
DuMe kaže...

 I meni je baterija kad sam uzeo mobitel bila na oko 2 i pol sata sot-a.Napravio sam factory reset i vratilo se sve u normalu.Ako ti i dalje bude tako lose,napravi factory reset i bude ti onda u redu.Nesto proizvodjaci valjda prckaju prije prodaje

 uzeo sam ga rabljenog, i prvo sto sam napravio je factory reset? pa zar da opet idem to radit? nervira me sto onda opet moram u banku ic trazit one kodove za moblino bankarstvo, pa izbjegavam te restarte...i dali da stavim betu? koliko je uopce realno nekakvo SOT vrijeme na tom mobitelu..al bez štednji i gluposti?

Ako zelis betu, morat ces resetirati uredaj, pa onda kada beta postane i sluzbeno dostupna u prvom mjesecu, morat ces ga opet resetirati ako se zelis vratiti na originalni FW da bi mogao primati OTA azuriranja. I mene isti razlog koci da instaliram betu (kodovi za mobilno bankarstvo). Neki prosjek bi po meni bio 5h SOT-a, tako je kod mene barem i prilicno sam zadovoljan.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

koji je firmwarew najbolji? trenutno od tele mi poceo ici na zivce stalno nes zeza i zajebava, otisak prsta totalno poludio.  frisko bi instalirao novo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice