Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.899
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...
CrossDeath kaže...

To je singapurski s9 (singtel). Bilo bi najbolje promijeniti CSC u SEE i flesati najnoviji FW.

 Guglao sam malo i nasao sam ovo da je ljudima pomoglo pri mijenjanju tog csc 

 

"Originally Posted by andoy13 

this can be done without root or flashing a new ROM since you already flashed a multi- csc firmware from sammobile.

1. get you phones imei:
go to dialer > dial *#06#
take a note of your imei without the /01 at the end.

2. go to phone dialer > dial *#272*(your phones imei)#

3. choose which csc you need and install it.
your phone will reinstall firmware with the new csc region you choose.

done.

Just done this to my S8 SM-G950F and switched from GLB to XTC csc."

 

Znam da se radi o s8 modelu,probao sam to i na svom s9 nudi mi sve samo nisam potvrdio promjenu.

 

Sta mislis da ovako odradim pa onda flesh fw novog ili ?

 

Ako imas neke upute drukcije daj link.

Hvala.

Buduci da SIN spada pod samsungov multi-csc FW, rekao bih da to mozes napraviti. Svakako prvo napravi backup podataka, jer mislim da ce ti taj proces vratiti uredaj na tvornicke postavke. I ubaci HR SIM u mobitel.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Buduci da SIN spada pod samsungov multi-csc FW, rekao bih da to mozes napraviti. Svakako prvo napravi backup podataka, jer mislim da ce ti taj proces vratiti uredaj na tvornicke postavke. I ubaci HR SIM u mobitel.

Zivim u Bih ne hrv,ali mislim da je to nebitno.Bitno mi je uglavnom da mi moja kartica bude u mob?

Nakon ovoga da napravim flash nvog fw ili ?

Kad pratim upute ove dobijem ovo "slika 1" i onda odaberem see (ako je to ispravan) i kliknem instal dobijem ovo drugo "slika2" sta od ovog odabrat?

 

 

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
xulos kaže...

I meni je odg da ce bit u 2. mj . Na moj upit kako je moguce da drkavci iz tcoma odlucuju kad ce nadogradnja izaci a ne samsung koji je cak i u samsung members napisao da dolazi u 1. mj dobio sam lagani odyeb od strane samsunga :

"Nismo sigurni zašto bi mi imali informacije o operateru. Molimo vas, da se obratite njima." ... Lol, kao da pricam sa doogee supportom a ne sa Samsungom. Zadnji samsung mobitel, hvala i dovidenja. 

Pa u pravu su, samsung je pustio update za sve uredaje u slobodnoj prodaji, oni nemaju nista s HT-om. Istina, mogli su to puno ljepse i pristojnije napisati, ali nista pogresno nisu napisali.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Blade18 kaže...
Ljudi, nemojte čekati naše operatere.. fino preko odina flashate SEE verziju i gotovo, nemate više problema s updateovima. Svatko tko zna čitati to može napraviti, a ne gubite nikakve podatke, ne gubite garanciju ni ništ. Ja sam tako napravio, mobitel mi ne šteka, baterija je ista kao što je i bila, nemam nikakvih problema uglavnom...

Ali zar nije da ako se to napravi da se gube OTA azuriranja? Meni recimo nije stigao CSA2 dok sam bio na CRLI (DBT, odnosno XEU), a bio je vec izasao. Morao sam ga rucno flesati.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...
CrossDeath kaže...

Buduci da SIN spada pod samsungov multi-csc FW, rekao bih da to mozes napraviti. Svakako prvo napravi backup podataka, jer mislim da ce ti taj proces vratiti uredaj na tvornicke postavke. I ubaci HR SIM u mobitel.

Zivim u Bih ne hrv,ali mislim da je to nebitno.Bitno mi je uglavnom da mi moja kartica bude u mob?

Nakon ovoga da napravim flash nvog fw ili ?

Kad pratim upute ove dobijem ovo "slika 1" i onda odaberem see (ako je to ispravan) i kliknem instal dobijem ovo drugo "slika2" sta od ovog odabrat?

 

 

Ja bih odabrao "network code change", ali nisam 100% siguran, jer to nisam nikada radio.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Blade18 kaže...
Croshadow1234 kaže...
Google pay ne radi? A onda nista jer ga koristim

 Google Pay radi bez problema, svaki dan ga koristim kad plaćam gablec... netko širi dezinformacije, za volte nisam siguran jer iskreno neznam kako bi isprobao... znaci ja nisam primjetio ni jednu stvar da je radila na oreu, a da ne radi na PIE-u nakon odin update-a. 

 Meni nakon što sam stavio SEE preko Odina radi Google Pay i Volte.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Ja bih odabrao "network code change", ali nisam 100% siguran, jer to nisam nikada radio.

Ma necu to ni dirat,preko odina cu to rijesit.

Mislim da sam i zanji put tako radio,ono je skroz jednostavno.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...
CrossDeath kaže...

Ja bih odabrao "network code change", ali nisam 100% siguran, jer to nisam nikada radio.

Ma necu to ni dirat,preko odina cu to rijesit.

Mislim da sam i zanji put tako radio,ono je skroz jednostavno.

ma da, tako i jest najjednostavnije

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

I neces vise niti jedan OTA update dobiti jer ti se csc ne slaze... Dakle svaki novi update ces flashat rucno. Ako promjenis csc onda ti ne radi volte i ostale stvari. Mislim da covjek sa 20k postova na xda koji je napravio tut zna vise od vas. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
xulos kaže...

I neces vise niti jedan OTA update dobiti jer ti se csc ne slaze... Dakle svaki novi update ces flashat rucno. Ako promjenis csc onda ti ne radi volte i ostale stvari. Mislim da covjek sa 20k postova na xda koji je napravio tut zna vise od vas. 

Istina, nece dobivati OTA dokle god mu se ne podudaraju CSC-ovi. Zato neka napravi cistu instalaciju na SEE, a buduci da i SEE i SIN spadaju pod multi CSC (OXM), to je izvedivo. Zasto mu volte ne bi radio? Mislim, ako mu mreza to ne podrzava onda ga nece imati, ali ako podrzava, imat ce. Ni ja ga nisam izgubio nakon sto sam flesao DBT Pie.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako ce napraviti cistu instalaciju a da zadrzi volte, vowifi i samsung pay?Nikako.  Ako u odin stavis sve 4 stavke i flashah medju njima i csc, on ti se nece promjeniti i nema OTA vise ali volte i ostalo radi. Ako pak promjenis csc , gubis sve "pogodnosti" svog operatera jer je u tvom mobu sim kartica kojoj ne odg CSC, plus ako napravis factory reset, sim kartica i mob vracaju defaultni CSC. Dakle u obje situacije nesto gubis. U prvom slucaju OTA u drugom sve ostalo i jos ti se i vrati csc.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
xulos kaže...

Kako ce napraviti cistu instalaciju a da zadrzi volte, vowifi i samsung pay?Nikako.  Ako u odin stavis sve 4 stavke i flashah medju njima i csc, on ti se nece promjeniti i nema OTA vise ali volte i ostalo radi. Ako pak promjenis csc , gubis sve "pogodnosti" svog operatera jer je u tvom mobu sim kartica kojoj ne odg CSC, plus ako napravis factory reset, sim kartica i mob vracaju defaultni CSC. Dakle u obje situacije nesto gubis. U prvom slucaju OTA u drugom sve ostalo i jos ti se i vrati csc.

Nece izgubiti niti jednu funkciju koju samsung nudi. Sve su to sluzbeni romovi, tako da nema apsolutno nikakvog razloga da izgubi samsung pay, volte, vowifi. Njegov trenutni CSC je pakistanski, tako da i ako ta pakistanska mreza nudi te usluge, on ih u BiH ne moze koristiti. Ako mu volte i vowifi trebaju (ako ih njegova mreza uopce podrzava), neka flesa onda CSC od svog operatera i to je to. Na taj nacin ce imati "domaci" CSC i maksimalno ce iskoristiti usluge svoga operatera.

6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

A ako flasha SEE onda mu ne treba ni domaći CSC jer SEE podržava sve naše mreže.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
xulos kaže...

Mozes ali ti ostaje stari CSC, neces vise dobivati OTA. Ako promjenis CSC u bilo koji drugi ,ne rade google pay. volte, itd. :

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78438552&postcount=2011

 Ja ne znam od kud te informacije, od kada posjedujem samsung mobitele uvijek sam flashao firmware drugog podrucja, npr BTU, DBT i uvijek mi je dolazio i OTA i radio i google play, za ove ostale aplikacije ne znam jer nisu podrzane kod nas svakako. Samo se treba odraditi flash sa csc gdje uradi factory reset, mislim da mi OTA jedino ne dolazi sada jer sam flashovao sa home_csc po prvi put ali na slijedecem azuriranju cu zato svakako factory reset.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 10:27 (arnes_king).
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Blade18 kaže...
Ljudi, nemojte čekati naše operatere.. fino preko odina flashate SEE verziju i gotovo, nemate više problema s updateovima. Svatko tko zna čitati to može napraviti, a ne gubite nikakve podatke, ne gubite garanciju ni ništ. Ja sam tako napravio, mobitel mi ne šteka, baterija je ista kao što je i bila, nemam nikakvih problema uglavnom...

Ali zar nije da ako se to napravi da se gube OTA azuriranja? Meni recimo nije stigao CSA2 dok sam bio na CRLI (DBT, odnosno XEU), a bio je vec izasao. Morao sam ga rucno flesati.

 To sto ti nije stigao CSA2 je nesto do njih, nije ni meni a ni drugu koji je mobitel kupio u Njemackoj i uredno ga koristio i dobijao OTA azuriranja sve do tog gdje je i on cekao, bas cu pitati da li mu je dosao OTA sada.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
xulos kaže...

I neces vise niti jedan OTA update dobiti jer ti se csc ne slaze... Dakle svaki novi update ces flashat rucno. Ako promjenis csc onda ti ne radi volte i ostale stvari. Mislim da covjek sa 20k postova na xda koji je napravio tut zna vise od vas. 

 Pa glavni razlog zasto uvijek i flashujem npr BTU firmware preko BHT i jeste to sto BHT kasni sa azuriranjima a nakon sto nabacim BTU dolazio mi je svaki mjesec redovno security update.

 

Mozda to sto si ti citao se odnosilo za americki snapdragon... ne znam ali kako god provjereno iz licnog iskustva znam da se moze flashovati npr BTU preko ODIN-a i sve radi najnormalnije i OTA dolaze bez problema.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 13:26 (arnes_king).
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ako je ko zainteresovan za onaj googleov digital wellbeing/digitalno blagostanje, u kojem vidite tacno koliko ste koji app koristili, koliko puta otvorili, koliko vremenski i koliko aplikacija nasao sam bas jednostavan nacin da se instalira i da radi. Inace je app eksluziva samo za pixel i android one telefone.

 

To je ovaj app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.wellbeing

 

Napomena: moze samo na android pie.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 15:28 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Samo 62 unlocka :P

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Mislio sam da odradim to ovako?

Je li bolje da napravim hard reset prvo pa onda flash ili nema veze?

Ovo sto ste komentirali sta necu,sta ocu moc koristit nije ni bitno jer kod nas ni 3g nije kako treba kamoli volte,samsung pay i te pizdarije...

Uostalom nije mi jasno kako bi i sada ista mogao koristit ako mi je csc od singapura,a kartica i mreza od eroneta.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...

Mislio sam da odradim to ovako?

Je li bolje da napravim hard reset prvo pa onda flash ili nema veze?

Ovo sto ste komentirali sta necu,sta ocu moc koristit nije ni bitno jer kod nas ni 3g nije kako treba kamoli volte,samsung pay i te pizdarije...

Uostalom nije mi jasno kako bi i sada ista mogao koristit ako mi je csc od singapura,a kartica i mreza od eroneta.

Pa da, to i kazem. I ako ta singapurska mreza podrzava te usluge, ti ih u BiH svakako neces moci koristiti. Flesaj SEE FW, koristi obicni CSC. Nakon instalacije napravi hard reset.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Pa da, to i kazem. I ako ta singapurska mreza podrzava te usluge, ti ih u BiH svakako neces moci koristiti. Flesaj SEE FW, koristi obicni CSC. Nakon instalacije napravi hard reset.

Prvo cu backup napravit sa ovim smart switchom pa onda prema uputam s toga videa.

Davno nekad sam se s ovim zajebava,sve sam zaboravio  

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Pa da, to i kazem. I ako ta singapurska mreza podrzava te usluge, ti ih u BiH svakako neces moci koristiti. Flesaj SEE FW, koristi obicni CSC. Nakon instalacije napravi hard reset.

 Napravio sam tako ali i dalje je sin/sin,sin/xsp.

 

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja sam flashao svoj s9 i stavio si see. I od tada mi ne radi samsung healt, samsung secret map, samsung pay. Eto
Sta sam ja krivo napravio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ovak imam s9+ kupio sam ga novog u ducanu za black friday i vec barem 3 tjedna mi ne radi brzo punjenje. Prvih mjesec dana je radilo normalno,pa mi je nakon toga cca do 70% punilo brzo i samo od sebe prebacivalo na kabelsko punjenje. Sad trenutno brzo punjenje ne radi sto god da ja napravio. Napravio sam hard reset, resitirao telefon na nacin da sam desetak sekundi drzao power i volume down( to je prvi puta pomoglo na par dana) a sad nista ne pomaze. Probao sa punjacem od s8 koji zenin s8 puni brzo ali isto joj prekida brzo punjenje nakon nekog vremena. Probao sam par razlicitih punjaca i kabela i ne pomaze. Znaci imamo doma dva samsunga s8 i s9+ i oba zajebavaju, sto je najgore na s9+ je problem izrazeniji nego na s8.  Razmisljam da reklamiram telefon pa nek se oni sa njim zajebavaju..

 

Ima tko kakav savjet sto napraviti? Jel imao tko takve probleme??

PSN:Tomislav025
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 20:39 (omomomomoomm).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Ovak imam s9+ kupio sam ga novog u ducanu za black friday i vec barem 3 tjedna mi ne radi brzo punjenje. Prvih mjesec dana je radilo normalno,pa mi je nakon toga cca do 70% punilo brzo i samo od sebe prebacivalo na kabelsko punjenje. Sad trenutno brzo punjenje ne radi sto god da ja napravio. Napravio sam hard reset, resitirao telefon na nacin da sam desetak sekundi drzao power i volume down( to je prvi puta pomoglo na par dana) a sad nista ne pomaze. Probao sa punjacem od s8 koji zenin s8 puni brzo ali isto joj prekida brzo punjenje nakon nekog vremena. Probao sam par razlicitih punjaca i kabela i ne pomaze. Znaci imamo doma dva samsunga s8 i s9+ i oba zajebavaju, sto je najgore na s9+ je problem izrazeniji nego na s8.  Razmisljam da reklamiram telefon pa nek se oni sa njim zajebavaju..

 

Ima tko kakav savjet sto napraviti? Jel imao tko takve probleme??

Ja svog imam vec 9 mjeseci i nijednom nisam imao problema s punjenjem. Ako si vec probao toliko kombinacija, mozda je vrijeme da ga nosis na servis, jer ocito je neki defekt u pitanju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zviznemte kaže...
Ja sam flashao svoj s9 i stavio si see. I od tada mi ne radi samsung healt, samsung secret map, samsung pay. Eto
Sta sam ja krivo napravio?

Nemam pojma, ja sam flesao i SEE i DBT i nisam nista od toga izgubio. Koji CSC si imao prije?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...

 Napravio sam tako ali i dalje je sin/sin,sin/xsp.

 

E jebiga druze hahah

Mozda ipak da probas na onaj drugi nacin promijeniti CSC?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
omomomomoomm kaže...

 

nemogu pronaci postavku za brzo i sporo zicno punjenje. Jel netko zna tocno gdje je to? Imam samo opciju za brzo i sporo bezicno punjenje ali za ovo drugo nemam. Na oreo se tocno sjecam da je bilo jedno pored drugoga. Ako netko zna bio bi zahvalan da napise.

 

 

 ?

 Ja takodjer ne mogu upaliti video stabilizaciju

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
hrka11 kaže...

 Napravio sam tako ali i dalje je sin/sin,sin/xsp.

 

E jebiga druze hahah

Mozda ipak da probas na onaj drugi nacin promijeniti CSC?

 Ma necu,ne smeta mi to u radu uredjaja tako da je totalno nebitno...samo me zanimalo bezvezez sta je to i kakve veze ima.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivan72478 kaže...
CrossDeath kaže...
omomomomoomm kaže...

 

nemogu pronaci postavku za brzo i sporo zicno punjenje. Jel netko zna tocno gdje je to? Imam samo opciju za brzo i sporo bezicno punjenje ali za ovo drugo nemam. Na oreo se tocno sjecam da je bilo jedno pored drugoga. Ako netko zna bio bi zahvalan da napise.

 

 

 ?

 Ja takodjer ne mogu upaliti video stabilizaciju

Ovo je max pri kojem radi

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice