Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 955.383
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
Igrat s čime? Mobitel ima IP zaštitu. Potopiš ga pod vodu, neće mu biti ništa.

 Znam da ima,ali oko vode i elektronike nemos nikad bit siguran

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...

Prije 2 dana mi se malo kave prosulo na dio di je tipka power.Nisam oprao pod vodom taj dio nego samo obrisao.Sve radi normalno jedino sam primjetio danas da power tipka malo sporije ima klik,izgleda da se zbog secera sad to malo ljepi pa nema jasan klik.

Bi se moglo da ja pod cistom vodom tu stranu malo pređem ili se bolje ne igrat stim

 Naravno, cak je i preporuceno da se sapere obicnom vodom ako dodje u kontakt sa nekom drugom tecnosti. Samo nemoj pojacati mlaz i ne treba direktno mlaz vode da ide na telefon, jer stvara drugaciji pritisak, iako nece ni tako nista biti bolje je da rukom vodu nanosis i operes. Ja redovno mobitel operem.

 

A mozes isto tako i napuniti u neku posudu vode i onda slobodno potopi cijeli mobitel pod vodu i malo rukama utrljaj i to je to :) Ja sam sa svojim i S7 Edge i S9+ bio i po bazenima pa im nista nije bilo, iako je to vec rizik.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 10:45 (arnes_king).
12 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nebi li S9+ trebao uslikati i jednu RAW sliku u Pro modu?!?

 

EDIT:  nwrmind, treba smanjiti slike na 9MP za RAW

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 0:47 (VandaL.pr!).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
VandaL.pr! kaže...

Nebi li S9+ trebao uslikati i jednu RAW sliku u Pro modu?!?

 

EDIT:  nwrmind, treba smanjiti slike na 9MP za RAW

 Znam da u postavkama kamere ima opcija da sprema i RAW fotografije iako nikada nisam koristio, a nisam znao da treba smanjiti na 9MP...

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Na N9 je RAW na 12MP. Ne znam zašto bi na S9 bio na 9.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

hmmm, da, sad probao i sad i meni radi na 12MP....

Nekuzim zasto mi sinoc nije, doduse nisam koristio Pro mode od Orea i sinoc išo uslikati maglu i tek kad sam se vratio na komp vidim da nema RAW slika.... 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Sil kaže...
Na N9 je RAW na 12MP. Ne znam zašto bi na S9 bio na 9.

 Evo i ja sada probao na S9+ normalno mi na 12MP u profesionalnom rezimu snima i RAW fotografije, samo u postavkama treba upaliti.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
VandaL.pr! kaže...

hmmm, da, sad probao i sad i meni radi na 12MP....

Nekuzim zasto mi sinoc nije, doduse nisam koristio Pro mode od Orea i sinoc išo uslikati maglu i tek kad sam se vratio na komp vidim da nema RAW slika.... 

 Nego sluzi li ta RAW fotografija icemu nama koji nismo strucni u PS i koji ne editujemo previse? :D

Sada kada sam testirao vidim da je RAW slika vise svijetla i obicna zauzima 4MB a ova RAW 23MB!

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

 Nego sluzi li ta RAW fotografija icemu nama koji nismo strucni u PS i koji ne editujemo previse? :D

Sada kada sam testirao vidim da je RAW slika vise svijetla i obicna zauzima 4MB a ova RAW 23MB!

Ako se neces bavit editiranjem onda ugasi raw.

 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Onda opsolutno nicemu, RAW je namjenjen baš za obradu, bez toga je isto ko i jpeg.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
VandaL.pr! kaže...

Onda opsolutno nicemu, RAW je namjenjen baš za obradu, bez toga je isto ko i jpeg.

Greska,raw i jpeg nisu nikako iste stvari.

Uglavnom ako vas ne zanima editiranje i zelite imat slike spremne sa slanje ili seranje dalje gasi raw i to je to.

 

Origin_Steam: hrka11
12 godina
online
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Naravno da nisu ali za običnog korisnika slike ispadnu skoro identično, to sam mislio.

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
VandaL.pr! kaže...

Naravno da nisu ali za običnog korisnika slike ispadnu skoro identično, to sam mislio.

 Nije istina,kada raw uzima puno vise informacija tj. slika je onakva kakvu je senzor vidi,a .jpeg je uslikana ta ista slika koja je automatski obradjena.Znaci da su boje drukcije,svijetlost,velicina file-a...itd...zbog tog je kolega naveo sam gori da mu slika izgleda "isprano" slika nije obradjena nego je onakva kakvu je seznor vidi,zato sa editiranje bilo to minut posla ili satak moze izvuc deset puta bolju sliku u odnosu na sliku koja ce ispast sa .jpeg sto ne znaci da .jpeg los,ali za profesionalnu upotrebu radi ovakvih stvari koristi se raw.

Kratko sam objasnio na brzinu pa ako sam masio nesto isporavi me.

ps. svak moze guglat koji je k...raw,a sta .jpeg pogledaj sam i vidit ces da nije to bas ista stvar niti je ista slika.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 13:51 (hrka11).
12 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Isusati, procitaj cijeli post, ne izvlači iz konteksta...

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
VandaL.pr! kaže...

Onda opsolutno nicemu, RAW je namjenjen baš za obradu, bez toga je isto ko i jpeg.

 Isto ko jpg?

VandaL.pr! kaže...

Naravno da nisu ali za običnog korisnika slike ispadnu skoro identično, to sam mislio.

 Identicne slike?Obicni korisnik ti je napisao iznad da mu izgleda ovo dvoje drukcije.

VandaL.pr! kaže...

Isusati, procitaj cijeli post, ne izvlači iz konteksta...

 Kakav konteskt napisa si po jednu recenicu sta tu imam vadit iz konteksta,samo sam te isporavio da neko ne skonta pogresno.Isporavi ti mene ako sam pogresno nesto napisao.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 13:57 (hrka11).
12 godina
online
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

On je pitao dali mu RAW ičemu služi ako nije stručan, i ja sam mu odgovoro da mu u tom slučaju dodje na isto i da nema potrebe ukljucivati RAW.

Kao sto si quotao, dao sam ti potvrdu da si u pravu i da nije isto i jpeg i raw ali njemu to nista ne znači i jednostavnije mu je iskljuciti raw i slikati u jpegu.

 

Onda sam ti u trecem postu opet dao potvrdu da nije isto ali ti to očito nisi procitao nego si qoutao dio te rečenice u kojem piše da je isto (ilitiga izvukao iz konteksta).

 

Uglavnom, da sumiramo, kao sto sam rekao u pravu si i RAW i jpeg je nebo - zemlja razlika kao što se vidi i u samoj veličini (4MB vs. 28MB) ali za onog običnog korisnika koji nezna/nekoristi to bolje mu je koristiti samo jpeg. EOD

 

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

A ne znam zasto se svadjate oko toga, hvala obojici, shvatio sam. A shvatio sam i kako je doslo do vaseg medjusobnog nerazumijevanja, nema razlog za prepucavanjem ako se neko izrazi na nacin kako se moze i pogresno shvatiti.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Procurio trailer za s10 iako je sutra sluzbeni pretstavljanje 

 

 

Na kraju trailera samo 2 modela stoje znaci ipak nije istina da ce biti 3 modela :D

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 16:06 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zeza li jos nekoga VoLTE/VoWiFi na HT mrezi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
A šta te zeza!?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Operi slobodno jedino nemoj pod jakim mlazom vode. Bolje ga je uroniti i oprati.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Procurio trailer za s10 iako je sutra sluzbeni pretstavljanje 

 

 

Na kraju trailera samo 2 modela stoje znaci ipak nije istina da ce biti 3 modela :D

biti ce 3 modela

 

vec imas i sluzbene plakate za 10e 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mali322 kaže...
A šta te zeza!?

U zadnjih mjesec dana mi se VoWiFi dva puta sam od sebe iskljucio. U postavkama je sve ukljuceno, ali vidi se samo ikonica za VoLTE. Poslao sam i upit HT-u, odgovorili su mi da je kvar prijavljen i da ce me netko kontaktirati.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
A gdje to ukjljučiš i isključiš?
Ja imam samo VoLte...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Darko150 kaže...
A gdje to ukjljučiš i isključiš?
Ja imam samo VoLte...

 To ti je ikona WiFi pozivi

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Darko150 kaže...
A gdje to ukjljučiš i isključiš?
Ja imam samo VoLte...

To ti je ova lijeva ikona

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Šta se dobije kad se uključi ta ikona wifi poziva. Može li netko objasniti, šta je to i kako radi? Isto tako i za onaj volte
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
SIII Deny kaže...
Šta se dobije kad se uključi ta ikona wifi poziva. Može li netko objasniti, šta je to i kako radi? Isto tako i za onaj volte

Bolja kvaliteta poziva, jasniji zvuk, krace vrijeme trajanja uspostave poziva, mozes zvati nekoga i kada nemas signala (ako si spojen na wifi)

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zar se ovdje nije pisalo kako se ne dobije OTA ako csc i sim kartica se ne podudaraju. Zena mi ima S8+ koji je valjda iz madjarske, neki dan je dobila OTA update a sad gledam u postavkama pod csc pise TMH/TMH/TMH a sim kartica je BHT. Kod mene na s9+ npr stoji SEE/SEE/BHT.

 

Evo bas gledam na sammobile TMH je jos brandirani T-mobile software, cudi me kako je dobila OTA u Bosni sa BHT karticom...

 

EDIT: Sada na nekoj staroj temi sa xda citam da OTA dolazi ako je csc isti kao i rom. Dok nisam o ovome nista znao bilo mi bas jednostavno flashuj i radi sve, cak i OTA redovno dolazio. Sad kako sam saznao za ove stvari samo sam vise zbunjen i ne znam sta trebam da uradim, na koji nacin da uradim flash kako bi idalje primao OTA azuriranja.

 

Vidim da je izasao pie za njemacki firmware za s8+ pa joj hocu flashovati preko ODINA, sad se nadam da nece zeznuti pa da ne dobija vise OTA nakon instalacije.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2019 10:18 (arnes_king).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel probao netko koristiti m-zabin m-novčanik? Da li je potrebno da m-zaba aplikacija bude pokrenuta u pozadini prilikom plaćanja ili može biti "ubijena"?

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice