Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 954.520
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...
keks99 kaže...
1samek kaže...
keks99 kaže...

Kod mene stoji 100% battery healt nakon godinu dana koristenja telefona

 

Ajde ako ti nije problem, reci kako puniš bateriju? Stalno nadopunjavanje ili prazniš do npr par posto pa puniš na full?

Baš me zanima.

 Pa uglavnom ne idem iznad 80-85 i ispod. Npr kad je 50ak stavim na punjac ili na 60% stavim opet do 80-85. A nekada kada idem negdje pa necu imati gde napuniti onda do 100% napunim, tek neki dan sam kupio ppwer bank tako da od sad necu prepunjavat. I ne koristim brzo punjenje ako mi ne treba, u mjesecu jednom mi zatreba brze, do 2 puta najvise mjesecno i tad ukljucim brzo punjenje ostatak vremena je iskljuceno. Ispraznim je ejsnom u mjesecu skroz i napunim do kraja i gasim internet wifi ili podatke ako nije nesto bitno u pitanju da cekam jer to jebe bateriju dok se puni

 Strasno, koliko muke i zajebancije oko faking baterije, a realno sve je to nepotrebno raditi

 Nije nikakva muka meni je to normalno stanje za svaki tel tako radim, nisam ja to usvojio od nekog treceg nego sam sam tako naviko i napisao, to tebi zvuci komplikovano meni nije, meni je samo punjenje baterije a sto bi inace dzaba punio ako mi nece trebati, bolje ustediti koji procenat na ovaj nacin baterije nego da nekad u buducnosti kad opadne healt sa ovim tempom na 80% a tebi sa tvojim na 70% zafali koji procenat baterije tebi, dok bi ja imao npr a i dzaba bacat pare na baterije jer nije to obicna izvadi i stavi i lakse je prodati ako je baterijadobra

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.4.2019 18:36 (keks99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
qwxy kaže...
Jel svima radi Galaxy Store, ja se vec dva dana ne mogu logirat.. probano clear cache, clear data u app settings prvo kliknuto force stop, isprobano volume+ bixby gumb i power on pa onda iz recoverya wipe cache partition i nista... ima tko kakvu ideju bez resetiranja telefona na tvornicke..

Radi bez ikakvih problema

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Evo ja jucer uzeo novi S9+.
Danas prvi puni ciklus baterije ali meni je ovo kriminalno lose...
Auto brightness, bluetooth, aod ukljuceni...mailovi, pozivi, bez gledanja videa ili navigacije.

Mogu ocekivati neko poboljsanje kad se stvari malo "slegnu" ili je to to?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zvone07 kaže...
Evo ja jucer uzeo novi S9+.
Danas prvi puni ciklus baterije ali meni je ovo kriminalno lose...
Auto brightness, bluetooth, aod ukljuceni...mailovi, pozivi, bez gledanja videa ili navigacije.

Mogu ocekivati neko poboljsanje kad se stvari malo "slegnu" ili je to to?

 Mali Zvone iz Solina
Našmrka se kokaina
Reka ćaći da je glup
ćaća ti si glup ka stup
Pa je ćaća izvadija
PAM PAM PAM PAM

Uradi factory reset iz ecovery prvo se to uradi kad se yzme novi tel, a posle 10ak dana do 15 ce se unormaliti dok se svi kes podatci i ostalo napravi

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Hvala na pjesmici haha :)
Napravio sam factory reset odmah nakon azuriranja za pie...
8 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Stigao mi je update na A1.

300MB

Poboljšanje rada prednje kamere i optimizacija uređaja.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Sto nema vise onaj selectiv focus na prednjoj kameri na obicnom s9 na PIE nego je onaj live focus dosao kao sto je bio na S9+, ne svidja mi se nikako live foc jer nije precizan, ne fokusira dobro celog mene nego mi zamucuje i kosu na glavi na vrhu i jos negde gdje ne treba, pre je bilo dosta preciznije i bolje fokusria svaku dlaku na glavi a pozadinu zamuti i bez greske

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel netko mozda nosio mob na garanciju sa knoxom na 0x1, jesu priznali? U iskušenju sam da instaliram custom kernel kako bi malo produzio bateriju ali opet ne bi htio bas placati servis u slucaju da mi se desi npr burn-in ili tako nesto nepovezano sa softverom telefona pa da ne priznaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 18:29 (toncek333).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Jel netko mozda nosio mob na garanciju sa knoxom na 0x1, jesu priznali? U iskušenju sam da instaliram custom kernel kako bi malo produzio bateriju ali opet ne bi htio bas placati servis u slucaju da mi se desi npr burn-in ili tako nesto nepovezano sa softverom telefona pa da ne priznaju.

NIsam siguran da ti custom romovi mogu bas toliko produziti bateriju, ako je za zamjenu onda je za zamjenu.  Koliko je star mob?

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ma nije baterija defektna niti za zamjenu, solidna je i izdrzi cijeli dan bez problema ako sam doma na wifi ali ako sam cijeli dan vani nema šanse da izdrži na 4G. Mob je star 11 mjeseci ali baterija ima relativno malo ciklusa (265). Nisam mislio instalirati custom rom jer mi se sviđa samsungov ui, već samo custom kernel jer je stock kernel jako loše tuniran (https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review) pa bi uz neki custom kernel vjerojatno dobio i bolju bateriju i cak malo bolje performanse.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tako je kad si u kući i koristiš wifi baterija ti izdrži cijeli dan, jer je signal interneta stalno umjereno isti. Ali kad si vani veliku ulogu u trajanju baterije igra sama pokrivenost 4g mreže. Kad upališ mobilne podatke mobitel stalno traži naj jači, naj bolji signal za internet nebitno bio to 4g ili h,h+. U suštini to konstantno traženje boljeg signala, troši bateriju. Ako hoćeš malo produžiti trajanje tvoje baterije dok si vani, prebaci mobilne podatke sa 4g, na 3g. Naravno ako ti 4g nije toliko bitan.
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 5:16 (SIII Deny).
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Ma nije baterija defektna niti za zamjenu, solidna je i izdrzi cijeli dan bez problema ako sam doma na wifi ali ako sam cijeli dan vani nema šanse da izdrži na 4G. Mob je star 11 mjeseci ali baterija ima relativno malo ciklusa (265). Nisam mislio instalirati custom rom jer mi se sviđa samsungov ui, već samo custom kernel jer je stock kernel jako loše tuniran (https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review) pa bi uz neki custom kernel vjerojatno dobio i bolju bateriju i cak malo bolje performanse.

 

Jel se igras na mobitelu ili sta?

Freak Show Inc.
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Je li odgovara folija sa S8 na s9? Nasao sam neku zapakovanu pa ne mogu bas precizno odrediti ali raspored onih rupica gore za senzore i zvucnik i kameru se totalno poklapa samo nzm je li displej full isti ili je na s9 koji milimetar veci tj rubovi kucista manji na s9 za koji milimetar?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Friday kaže...
toncek333 kaže...

Ma nije baterija defektna niti za zamjenu, solidna je i izdrzi cijeli dan bez problema ako sam doma na wifi ali ako sam cijeli dan vani nema šanse da izdrži na 4G. Mob je star 11 mjeseci ali baterija ima relativno malo ciklusa (265). Nisam mislio instalirati custom rom jer mi se sviđa samsungov ui, već samo custom kernel jer je stock kernel jako loše tuniran (https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review) pa bi uz neki custom kernel vjerojatno dobio i bolju bateriju i cak malo bolje performanse.

 

Jel se igras na mobitelu ili sta?

 Ne, jednostavno mobitel na 4g ne može preživjeti cijeli dan čak i uz slabo korištenje, dosta pada baterija dok je idle. Evo screenshot od danas, znači pola dana na wifi gledanje serija (zato je toliki SOT) i baterija je pala na 50% što je odlično, ali ostatak dana na 4g praktički nisam dirao mobitel i ispraznila se do kraja. I da, nije do slabog signala jer nikad ne pada ispod 3 crtice.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 22:22 (toncek333).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

 Ne, jednostavno mobitel na 4g ne može preživjeti cijeli dan čak i uz slabo korištenje, dosta pada baterija dok je idle. Evo screenshot od danas, znači pola dana na wifi gledanje serija (zato je toliki SOT) i baterija je pala na 50% što je odlično, ali ostatak dana na 4g praktički nisam dirao mobitel i ispraznila se do kraja. I da, nije do slabog signala jer nikad ne pada ispod 3 crtice.

Vjerojatno je nesto do samog uredaja/baterije, ja imam svog od travnja 2018. i jos se fantasticno drzi. Baterija mi bez problema izdrzi od jutra do mraka, a non stop mijenjam izmedu wifija i 4g. Da napravis factory reset?

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ma nema šanse da prebacujem skoro punu internu memoriju podataka na komp, dosta mi je factory resetiranja i zajebancije s mobitelom koji bi za svoju cijenu trebao raditi ko violina. Već bi ga prodao i uzeo iphone x/xr ali gledam na njuškalu prodaju se S9+ većinom par mjeseci stari za manje od 3000kn tako da mi se nikako ne isplati prodavati svog koji je skoro godinu dana star i morao bi ga se riješit za još manje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Ma nema šanse da prebacujem skoro punu internu memoriju podataka na komp, dosta mi je factory resetiranja i zajebancije s mobitelom koji bi za svoju cijenu trebao raditi ko violina. Već bi ga prodao i uzeo iphone x/xr ali gledam na njuškalu prodaju se S9+ većinom par mjeseci stari za manje od 3000kn tako da mi se nikako ne isplati prodavati svog koji je skoro godinu dana star i morao bi ga se riješit za još manje.

apsolutno se slazem, ocito te dopao neki defektni model koji nazalost ne radi kako treba :/

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Dobio sam April 2019 security patch 110MB.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Denyken kaže...

Dobio sam April 2019 security patch 110MB.

 Ja i dalje ništa 🤨

Cura mi na A8 (otkljucan,kupljen u hr) dobila prije 2,3 tjedna.

Nešto mi tu baš čudno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jerma kaže...
Denyken kaže...

Dobio sam April 2019 security patch 110MB.

 Ja i dalje ništa 🤨

Cura mi na A8 (otkljucan,kupljen u hr) dobila prije 2,3 tjedna.

Nešto mi tu baš čudno.

koji ti je aktivan CSC?

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
toncek333 kaže...

Jel netko mozda nosio mob na garanciju sa knoxom na 0x1, jesu priznali? U iskušenju sam da instaliram custom kernel kako bi malo produzio bateriju ali opet ne bi htio bas placati servis u slucaju da mi se desi npr burn-in ili tako nesto nepovezano sa softverom telefona pa da ne priznaju.

 Ja sam s7edge kod nas (Bosna) u ovlasteni servis agram nosio koji je bio sa 0x1 i to na custom rom i opet su servisirali pod garancijom iako su mogli odbiti. Zavisi kako te potrefi na servisu.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 12:18 (arnes_king).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jerma kaže

SAOMC_SM-G965F_OXM_SEE_OO_0015

27bc8c819b1c7ece

SEE/SEE,DBT/DBT

 Eto ga.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ima li još ljudi sa kroničnim problemom obavijesti na S9? Vjerujem da ima, ali da ne listam sad cijeli topic, ima netko tko je to uspio riješiti?

 

Otkako sam kupio mob ima tih problema, ali ne ovoliko kao zadnjih tjedan,dva, ma mozda i mjesec, vise ni sam nisam siguran. Doslovno mi sad poruke ne dolaze dok ne uđem u whatsapp, ne zvoni mobitel kad me netko zove i slično.

Viber nisam siguran, jer ga jako malo koristim i jako malo poruka dobijem preko njega, ali whatsapp i messenger su katastrofe. No messenger me ne živcira jer ga također ne koristim, ali whatsapp, pa dođe mi razbiti mob. Čak se nekad dogodi da tipkam na mob, radim nesto, ali eto ne ulazim u aplikaciju i onda bezveze uđem ja da pošaljem poruku ono odjednom učita 4-5 razgovora novih poruka, propusten poziv i sl.

 

Sve što mogu dopustiti, sam dopustio whatsappu, dakle zaključan je u background, sve obavijesti su uključene i za WP i za Google Services, one neke restrikcije za mobilne podatke, stednju baterije, svugdje sam WP sklonio u nadi da ga nista ne blokira, ali nista ne pomaze.

Sad, realnost da je WP već duže vremena malo u k, ali ne vidim baš ovakve probleme kod drugih ljudi, ponekad nešto, ali kod mene previše.

 

Ako je netko riješio nek, javi, možda bi najbolje rješenje bilo ponovno flashati ROM, ali evo, prije nego se odlučim za to, da vidim ima li drugih "jednostavnijih" rješenja.

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Ima li još ljudi sa kroničnim problemom obavijesti na S9? Vjerujem da ima, ali da ne listam sad cijeli topic, ima netko tko je to uspio riješiti?

 

Otkako sam kupio mob ima tih problema, ali ne ovoliko kao zadnjih tjedan,dva, ma mozda i mjesec, vise ni sam nisam siguran. Doslovno mi sad poruke ne dolaze dok ne uđem u whatsapp, ne zvoni mobitel kad me netko zove i slično.

Viber nisam siguran, jer ga jako malo koristim i jako malo poruka dobijem preko njega, ali whatsapp i messenger su katastrofe. No messenger me ne živcira jer ga također ne koristim, ali whatsapp, pa dođe mi razbiti mob. Čak se nekad dogodi da tipkam na mob, radim nesto, ali eto ne ulazim u aplikaciju i onda bezveze uđem ja da pošaljem poruku ono odjednom učita 4-5 razgovora novih poruka, propusten poziv i sl.

 

Sve što mogu dopustiti, sam dopustio whatsappu, dakle zaključan je u background, sve obavijesti su uključene i za WP i za Google Services, one neke restrikcije za mobilne podatke, stednju baterije, svugdje sam WP sklonio u nadi da ga nista ne blokira, ali nista ne pomaze.

Sad, realnost da je WP već duže vremena malo u k, ali ne vidim baš ovakve probleme kod drugih ljudi, ponekad nešto, ali kod mene previše.

 

Ako je netko riješio nek, javi, možda bi najbolje rješenje bilo ponovno flashati ROM, ali evo, prije nego se odlučim za to, da vidim ima li drugih "jednostavnijih" rješenja.

 

 Settings/Apps pa klikni na tri tackice gore desno i odaberi reset app preferences i potvrdi. Restartuj tel i onda probaj. Ja sam imao jedno vreme problema 15-ak dana sa messengerom ali sam ga ubacio u onaj stednju baterije sleep app pa nije stizalo, a ovo za obicne poruke i pozive ne bi smjelo da se desava jer mislim da oni uvek imaju prioritet u odnosu na ostale app

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Probao i to i nece..

Pozivi i poruke obicne rade, nego poruke i pozivi u wp ne, bas cudno, ali evo skidam upravo novi ROM, pa cu flashati preko ODINa, i sve namjestiti od nule potpuno, pa cemo vidjeti, hoce li biti bolje

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Pezer kaže...

Probao i to i nece..

Pozivi i poruke obicne rade, nego poruke i pozivi u wp ne, bas cudno, ali evo skidam upravo novi ROM, pa cu flashati preko ODINa, i sve namjestiti od nule potpuno, pa cemo vidjeti, hoce li biti bolje

 meni sve ok osim whatsapp. al tako i na s6 dok sam imao prije ovog. ne znam zbog cega, a nekad dodje normalno al to je rjetkost.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja nisam siguran, mislim i da Messenger steka, ali njega ne koristim toliko pa ne obracam paznju, Viber ista stvar, Whatsapp koristim stalno i on me bas ubija u pojam.

Prije S9, sam imao Xiaomije i to low i medium budget modele s njima je bilo blagih problema, ali se nekako uvijek rijesi, sad sa S9 nema šanse, nezz koji k

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

meni mesenger normalno radi al je tih, zvu kse promjenio. jedino mi ne dodje poruka kad mi je upaljen na kompu onda dodje na komp. al whatsapp stvarno ne znam, viber radi ok kao i ostale. zna nekad samo i zavibrirati bez zvuka wp

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Nekad zna pomoći reinstal Whatsappa. Dakle, napraviš backup da ne bi nešto izgubio, pa ga deinstaliraš. Restartaš mobitel. Odeš u Trgovinu play i opet ga instaliraš, daš sve dozvole koje traži, te mu kažeš da vrati backup kad te za to pita.
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

To vam je samo do postavki. Ko god se zalio na te probleme uz malo vise cackanja skontao je da je bilo do postavki (imao i sam taj problem). Ukupno imaju 3 mjesta gdje se moze dozvoliti/blokirati pozadinski rad aplikacije ili podataka za aplikaciju pa dobro sve procesljajte.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice