Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 952.350
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

kakvih postavki kad sam prvi dan podesio whatsapp i cca nkon mj dana se poremetilo a nisam nista dirao, sta sam od sebe promjeni postavke? kako druge aplikacije nemaju problema

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

To vam je samo do postavki. Ko god se zalio na te probleme uz malo vise cackanja skontao je da je bilo do postavki (imao i sam taj problem). Ukupno imaju 3 mjesta gdje se moze dozvoliti/blokirati pozadinski rad aplikacije ili podataka za aplikaciju pa dobro sve procesljajte.

Istina...i ja prvi sam mu jeba mater koji k...sada ne dolazi obavijest normalno,dok nisam skonta da sam postavke sjeba nezz kako ali eto jesam.

Ima opcija dosta za podesavat obavijesti pa se lako more ujebat.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Napokon GCAM port za S9/s10 exynos u kojem radi nocno slikanje:
Napomena, ovaj apk sa tim postavkama sa xml fajla je samo za nocno slikanje, ako hocete za dnevno imaju druge verzije , npr ovdje.

Upustvo:

 

1. Instalirati apk.
2. U postavkama aplikacija za gcam obrisati cache + data (keš i podatke).
3. Na internoj memoriji napraviti folder "GCam" -> pa u njemu folder "Configs" u koji ubacite xml fajl sa postavkama koji skinete.
4. Pokrenete GCam i na mjestu sa slike ispod dodirnete brzo dva puta pa ce vas pitati da li zelite importovati config/postavke, pa importujte.

 

[img]https://github.com/H1XYZ/gcamxml/blob/master/!xml_toggle_import.jpg?raw=true[/img]

 

Nakon toga u postavkama mozete jos rucno promijeniti "Autoexposure correction" na 1/100, default je off i radi na obe postavke, samo na 1/100 malo ispravi ako je gdje pretamno.  Najbolje testirati pa vidjeti kako najbolje bude.

 

Da slikate samo udjite u app i desno nadjite taj nocni nacin, treba mu sekunda-dvije da otvori. Kada uslikate obavezno drzati mobitel mirnim i sacekati dok se krug do kraja ispuni. Ako se mobitel pomjeri prije nego zavrsi procesiranje moze slika biti plavkasta i losa.

 

Uzivajte :)

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 15:13 (arnes_king).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel ima netko problem da mu se notifikacijski panel u toku rada ponekad zna sam od sebe spustiti dolje i opet otici gore, to traje svega sekundu, ali dovoljno da moram radi toga prekinuti pisanje poruke i sl. Bas iritantan problem cak i nakon updatea na One UI.. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
=XFX=PlayHard kaže...

Jel ima netko problem da mu se notifikacijski panel u toku rada ponekad zna sam od sebe spustiti dolje i opet otici gore, to traje svega sekundu, ali dovoljno da moram radi toga prekinuti pisanje poruke i sl. Bas iritantan problem cak i nakon updatea na One UI.. 

 Pazi ti da ti nije ukljucena opcija spustanja control panela preko otiska prsta,pa onda dok tipkas ako prst drzis nazat slucajno kliznes malo prema doli on se spusti,a nije ti jasno kako.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
hrka11 kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Jel ima netko problem da mu se notifikacijski panel u toku rada ponekad zna sam od sebe spustiti dolje i opet otici gore, to traje svega sekundu, ali dovoljno da moram radi toga prekinuti pisanje poruke i sl. Bas iritantan problem cak i nakon updatea na One UI.. 

 Pazi ti da ti nije ukljucena opcija spustanja control panela preko otiska prsta,pa onda dok tipkas ako prst drzis nazat slucajno kliznes malo prema doli on se spusti,a nije ti jasno kako.

 Nije ukljucena, provjerio sam to vec, hvala! Izgleda da je to jednostavno takav primjerak moba koji ima problem s tim... 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mozda sam samo slijep, ali ne znam vise gdje gledati, a te klasike sa reinstalom sam sve odradio..
Da stvar bude gora nikako da uspijem skinuti novi ROM, uvijek se nesto zblesa i prestane skidati
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
Napokon GCAM port za S9/s10 exynos u kojem radi nocno slikanje:
Napomena, ovaj apk sa tim postavkama sa xml fajla je samo za nocno slikanje, ako hocete za dnevno imaju druge verzije , npr ovdje.

Upustvo:

 

1. Instalirati apk.
2. U postavkama aplikacija za gcam obrisati cache + data (keš i podatke).
3. Na internoj memoriji napraviti folder "GCam" -> pa u njemu folder "Configs" u koji ubacite xml fajl sa postavkama koji skinete.
4. Pokrenete GCam i na mjestu sa slike ispod dodirnete brzo dva puta pa ce vas pitati da li zelite importovati config/postavke, pa importujte.

 

[img]https://github.com/H1XYZ/gcamxml/blob/master/!xml_toggle_import.jpg?raw=true[/img]

 

Nakon toga u postavkama mozete jos rucno promijeniti "Autoexposure correction" na 1/100, default je off i radi na obe postavke, samo na 1/100 malo ispravi ako je gdje pretamno.  Najbolje testirati pa vidjeti kako najbolje bude.

 

Da slikate samo udjite u app i desno nadjite taj nocni nacin, treba mu sekunda-dvije da otvori. Kada uslikate obavezno drzati mobitel mirnim i sacekati dok se krug do kraja ispuni. Ako se mobitel pomjeri prije nego zavrsi procesiranje moze slika biti plavkasta i losa.

 

Uzivajte :)

 Pa ja imam odavno nocno slikanje skidao neke apk od arnove, ima mjesec dana kako sam utrefio samo sto sam podesavanja nasao u komentaru na nekom youtube snimku koja odgovaraju. KOd njega imaju 2 da se skinu za exonyos ali nisu dobri kao ovaj.. 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

imam mozda glupo pitanje, mozda ne. dali se koristenjem bezicnog punjaca "ugasi" punjenje na onom dolje ala usb portu? jer sad ga mogu punit samo bezicno, uopce ne reagira kad ga spojim na punjac. naviknut sam na tisinu kad spavam, mob punim preko noci i izludjuje me ventilator u punjacu. tih je ali ko da zapinje za neka i to konstantno tikitikitiki ce me izludit. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
phnx kaže...

imam mozda glupo pitanje, mozda ne. dali se koristenjem bezicnog punjaca "ugasi" punjenje na onom dolje ala usb portu? jer sad ga mogu punit samo bezicno, uopce ne reagira kad ga spojim na punjac. naviknut sam na tisinu kad spavam, mob punim preko noci i izludjuje me ventilator u punjacu. tih je ali ko da zapinje za neka i to konstantno tikitikitiki ce me izludit. 

 

 

Ne iskljuci se usb port nakon bezicnog punjenja. Jesi poduzimao vec neke korake da to probas popraviti? Ako ti smeta zvuk ventilatora, u postavkama uredaja mozes iskljuciti brzo bezicno punjenje, tako da se tad ventilator ne bi trebao ukljucivati.

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Evo slike poredjenja sa Stock vs GCAM Night Shot:

 

https://imgur.com/a/KtLEROh

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
phnx kaže...

imam mozda glupo pitanje, mozda ne. dali se koristenjem bezicnog punjaca "ugasi" punjenje na onom dolje ala usb portu? jer sad ga mogu punit samo bezicno, uopce ne reagira kad ga spojim na punjac. naviknut sam na tisinu kad spavam, mob punim preko noci i izludjuje me ventilator u punjacu. tih je ali ko da zapinje za neka i to konstantno tikitikitiki ce me izludit. 

 

 

Ne iskljuci se usb port nakon bezicnog punjenja. Jesi poduzimao vec neke korake da to probas popraviti? Ako ti smeta zvuk ventilatora, u postavkama uredaja mozes iskljuciti brzo bezicno punjenje, tako da se tad ventilator ne bi trebao ukljucivati.

 nisam nista dirao po postavkama, budem pokusao. i meni je logicno da se ne mjenja nista, ali pokusavao sam napunit mob na aerodromu jer je baterija bila na samrti ali nista. jedino bezicno ga je punilo. izgledalo je kao da se qrcim sa bezicnim punjacem :p

mislim da je nekaj otislo pa sam se nadal da je netko imao slican problem i da zna rjesenje (garancija vjerojatno)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
phnx kaže...
CrossDeath kaže...
phnx kaže...

imam mozda glupo pitanje, mozda ne. dali se koristenjem bezicnog punjaca "ugasi" punjenje na onom dolje ala usb portu? jer sad ga mogu punit samo bezicno, uopce ne reagira kad ga spojim na punjac. naviknut sam na tisinu kad spavam, mob punim preko noci i izludjuje me ventilator u punjacu. tih je ali ko da zapinje za neka i to konstantno tikitikitiki ce me izludit. 

 

 

Ne iskljuci se usb port nakon bezicnog punjenja. Jesi poduzimao vec neke korake da to probas popraviti? Ako ti smeta zvuk ventilatora, u postavkama uredaja mozes iskljuciti brzo bezicno punjenje, tako da se tad ventilator ne bi trebao ukljucivati.

 nisam nista dirao po postavkama, budem pokusao. i meni je logicno da se ne mjenja nista, ali pokusavao sam napunit mob na aerodromu jer je baterija bila na samrti ali nista. jedino bezicno ga je punilo. izgledalo je kao da se qrcim sa bezicnim punjacem :p

mislim da je nekaj otislo pa sam se nadal da je netko imao slican problem i da zna rjesenje (garancija vjerojatno)

Ako ti je stvarno riknuo usb port, onda da, jedino i ispravno rjesenje je jamstvo

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koliko bi mogao dobiti za s9+ crni 64gb + sd card 128gb + 5maskica. Kupljen u 11 mjesecu u sancta domenici. Znaci ima garanciju i racun.  Nije ostecen ima jedino mikroogrebotine na ekranu koje su vidljive na suncu.

 

Imam odlicnu priliku za iphone xs 256gb nekoristen za 3000kn. To je krada 😊.  

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Koliko bi mogao dobiti za s9+ crni 64gb + sd card 128gb + 5maskica. Kupljen u 11 mjesecu u sancta domenici. Znaci ima garanciju i racun.  Nije ostecen ima jedino mikroogrebotine na ekranu koje su vidljive na suncu.

 

Imam odlicnu priliku za iphone xs 256gb nekoristen za 3000kn. To je krada 😊.  

Ja sam prije jedno 2-3 tjedna kupio novi, zapakirani S9+ za 3500 kn. Ako dobijes 3000 kn, to ti je super.

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zna li neko nacin kako neke starije igrice napraviti u fullscreen da idu zbog ovog aspect ratia bude skracena slika sa strane u vodoravnom modu? Evo neke igrice nisu azuriranje od 2016te i ne mogu da se razvuku, pre na 8.0 je u game toolsu bila opcija da se razvuce, a sad nema i razvuce i one koje ne podrzavaju taj mod pa rade normalno, a sad samo ona opcija u podesavanjima ima tamo da oznacis koje ce app biti u fullscrenu, a za ove igrice stoji da je fol u fullscenu a nije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Zna li neko nacin kako neke starije igrice napraviti u fullscreen da idu zbog ovog aspect ratia bude skracena slika sa strane u vodoravnom modu? Evo neke igrice nisu azuriranje od 2016te i ne mogu da se razvuku, pre na 8.0 je u game toolsu bila opcija da se razvuce, a sad nema i razvuce i one koje ne podrzavaju taj mod pa rade normalno, a sad samo ona opcija u podesavanjima ima tamo da oznacis koje ce app biti u fullscrenu, a za ove igrice stoji da je fol u fullscenu a nije.

evo ovako:

 

12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Koliko vrijedi razbijeni S9 plus? Star 3 mjeseca i ženska ga razbila. Cijela prednja strana ubijena. Treba mjenjati sve naprijed. Koliko je uopće zamjena front assemblya ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
KrpaZG kaže.
Koliko je uopće zamjena front assemblya ?

1700-1800 kn

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
keks99 kaže...

Zna li neko nacin kako neke starije igrice napraviti u fullscreen da idu zbog ovog aspect ratia bude skracena slika sa strane u vodoravnom modu? Evo neke igrice nisu azuriranje od 2016te i ne mogu da se razvuku, pre na 8.0 je u game toolsu bila opcija da se razvuce, a sad nema i razvuce i one koje ne podrzavaju taj mod pa rade normalno, a sad samo ona opcija u podesavanjima ima tamo da oznacis koje ce app biti u fullscrenu, a za ove igrice stoji da je fol u fullscenu a nije.

evo ovako:

 

 Ne izlazi to kod mene, izlazilo na 8 android, na 9 ne izlazi nego samo crno bude sa strane u obrnutom modu su te igrice koje sam skidao. Neke hoce tamo rucno kad ih podesim u fullscren u podesavanjima, a neke nece, stoji vec da je kao full a nije...A sad ne znam koje su igre, briso sam. Dok naletim opet na neku

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
KrpaZG kaže...

Koliko vrijedi razbijeni S9 plus? Star 3 mjeseca i ženska ga razbila. Cijela prednja strana ubijena. Treba mjenjati sve naprijed. Koliko je uopće zamjena front assemblya ?

 Ako je zenska razbila to je vec vrlo profitabilna informacija, onda vredi duplo vise nego da si ga ti razbio :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.4.2019 17:47 (keks99).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...
KrpaZG kaže...

Koliko vrijedi razbijeni S9 plus? Star 3 mjeseca i ženska ga razbila. Cijela prednja strana ubijena. Treba mjenjati sve naprijed. Koliko je uopće zamjena front assemblya ?

 Ako je zenska razbila to je vec vrlo profitabilna informacija, onda vredi duplo vise nego da si ga ti razbio :)

:D 

10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ekipa kakav vam je SOT na oneUI?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
thebatman kaže...

Ekipa kakav vam je SOT na oneUI?

Dost dobar

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Je li jos nekome ovo stiglo?

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Denyken kaže...
keks99 kaže...
KrpaZG kaže...

Koliko vrijedi razbijeni S9 plus? Star 3 mjeseca i ženska ga razbila. Cijela prednja strana ubijena. Treba mjenjati sve naprijed. Koliko je uopće zamjena front assemblya ?

 Ako je zenska razbila to je vec vrlo profitabilna informacija, onda vredi duplo vise nego da si ga ti razbio :)

:D 

 Haaaaaa dobra! :) 

 

Koliko vidim, polovni S9+ se da naći za 3000. Ako je popravak 1800 kn onda to i baš nije isplativo... Ukoliko netko želi kupiti takav mobitel i popraviti ga, naravno da ne želi da ga na kraju to sve ispadne 3000kn kad može odmah uzeti mobitel u jednom komadu... Prema tome bi takav razbijeni vrijedio maksimalno 1000kn... I to je puno ako se mene pita... Niš, idem prenjeti radosne vijesti dalje... 

 

Hvala

10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Moji prvi dojmovi korištenja ovog telefona su jako slicni kao i kad sam imao note 9.

 

+ Ekran, izvrstan u svakom pogledu, 10/10 što bi se reklo

+ zvučnik jako čist i dovoljno glasan

+ one ui je jako pregledan i oku privlačan pogotovo sa night modom

+ nema laga, sve radi glatko

+ otisak prsta napokon na pravoj lokaciji

+ p&s kamera jako dobra isto kao i video snimanje

- baterija bi mogla biti nešto bolja, jucer sam uhvatio 5h SOT al sam bio kuci cijeli dan, mislim da je realnije ocekivat 3,5-4h SOT, što je malo.

- kamera nema night mode

- portrait mode na kameri je užasan (live focus)

- softver bi mogao podržavati prave geste kakve vec ima apple, huawei, xiaomi

- također bi mogli staviti i automatsko snimanje razgovora kao npr xiaomi što dođe jako zgodno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Je li jos nekome ovo stiglo?

 Meni nije stiglo kao tebi s popup-om nego sam jednostavno u galaxy storeu aktualizirao aplikaciju. Isto skoro 11MB.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...

Evo slike poredjenja sa Stock vs GCAM Night Shot:

 

https://imgur.com/a/KtLEROh

 

Stock mi neusporedivo bolje izgleda 

Nije mi cilj da kamera od noci radi dan vec da prenese sto realniju sliku kakva i je, a u potpunom mraku ne vidim uopce razlog zašto bi bilo sto fotkao.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
thebatman kaže...

Moji prvi dojmovi korištenja ovog telefona su jako slicni kao i kad sam imao note 9.

 

+ Ekran, izvrstan u svakom pogledu, 10/10 što bi se reklo

+ zvučnik jako čist i dovoljno glasan

+ one ui je jako pregledan i oku privlačan pogotovo sa night modom

+ nema laga, sve radi glatko

+ otisak prsta napokon na pravoj lokaciji

+ p&s kamera jako dobra isto kao i video snimanje

- baterija bi mogla biti nešto bolja, jucer sam uhvatio 5h SOT al sam bio kuci cijeli dan, mislim da je realnije ocekivat 3,5-4h SOT, što je malo.

- kamera nema night mode

- portrait mode na kameri je užasan (live focus)

- softver bi mogao podržavati prave geste kakve vec ima apple, huawei, xiaomi

- također bi mogli staviti i automatsko snimanje razgovora kao npr xiaomi što dođe jako zgodno

Vidis recimo meni ove geste najvise pasu. Lijevo je task changer, u sredini home, a desno back. Istim redoslijedom su mi isle i one tri tipke. Probao sam geste na m20pro i nisam se mogao naviknuti, za nazad sam morao povuci s lijeve strane ekrana, sto mi nikako nije leglo, previse bih morao rastegnuti dlan. Ovako mi je sve na dnu ekrana i bez problema baratam jednom rukom. A sto se tice night modea za kameru, vjerojatno ce nam doci azuriranje kad vide kako ce im to proci na s10.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.4.2019 19:07 (CrossDeath).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice