Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 951.038
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
Tonci R. kaže...

Nakon zadnjeg updatea mogu ući u zaključeani telefon samo klikom na neku notifikaciju, npr. kad mi dođe poruka preko WhatsAppa, bez unosa šifre, otiska prsta li što je već postavljeno.

mozda ti je ukljuceno trusted places pod smart lock?

 Ajde probaj kad dobiješ poruku preko WhatsAppa, stisni na pogledaj. I dalje mi ulazi bez da traži šifru. Smart lock sam isključio.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ovo joše jako. Baterija je defektna sigurno.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Ovo joše jako. Baterija je defektna sigurno.

 Slazem se, jedva 2h SOT imam na dan.. mobitel je super, ali morat cu ga izgleda prodati zbog toga

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Koji je u pitanju, s9 ili s9+. Ali i za s9 (sa 500mAh manjom baterijom) je ovo katastrofa.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
AA-d00d kaže...
Koji je u pitanju, s9 ili s9+. Ali i za s9 (sa 500mAh manjom baterijom) je ovo katastrofa.

 S9... Ma i ja sam.mrcvario bateriju, igrao pubg dok je bio na punjenju itd

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tonci R. kaže...
CrossDeath kaže...
Tonci R. kaže...

Nakon zadnjeg updatea mogu ući u zaključeani telefon samo klikom na neku notifikaciju, npr. kad mi dođe poruka preko WhatsAppa, bez unosa šifre, otiska prsta li što je već postavljeno.

mozda ti je ukljuceno trusted places pod smart lock?

 Ajde probaj kad dobiješ poruku preko WhatsAppa, stisni na pogledaj. I dalje mi ulazi bez da traži šifru. Smart lock sam isključio.

Probao sam, ne otkljuca se naravno dok ne prislonim prst na citac otiska.

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Moze li kako se napraviti ovaj navigation bar sa back home i recent app da bude providan ili da se prilagodjava boji aplikacije da ne bude crn uvek osim na pocetnoj stani gde je providan?? Cini mi se da je na 8.0 bilo mjenjalo boje u zavisnosti u koju app udjes. Sad udjem na instagram i instagram bijel a ovo dole crno.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Prodao sam svoj S8 i ostao mi je original putni punjac za njega.
Znaci USB kabel + adapter koji inacce dolaze s mobitelom, ali ovdje je u posebnoj kutijici.
Ako nekome treba dodatni punjac, neka se javi na PM :)

Mislim da je identican kao i za S9.

 

edit: 

Hvala na upitima, punjač sam na kraju ipak poklonio prijatelju pošto mu se po torbama pohabao original od S9.

Isprike još jednom javno kolegi s kojim je bilo sve dogovoreno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 21:13 (x360gamer).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Prodao sam svoj S8 i ostao mi je original putni punjac za njega.
Znaci USB kabel + adapter koji inacce dolaze s mobitelom, ali ovdje je u posebnoj kutijici.
Ako nekome treba dodatni punjac, neka se javi na PM :)

Mislim da je identican kao i za S9.

 Javi cijenu i kako plaćam i dogovoreno :)

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zasto S9 nema opciju da dva puta tapnes ekran i da se on upali a A50 ima. S9 ima samo ono kad uzmes u ruke telefon on se upali, ali mi to nije nesto prakticno i sporo radi, ono kad tapnes 2 puta kao na LG sto je bilo na starim telefonima, ekran se upali, to ima i A50 a s9 nema. A50 ima obe te opcija i za podizanje i ovu za 2 puta tap.. 
Na s9 ima to ali na Always on Displej kad upalis, pa onda namjestis da tapnes 2 puta da se upali AOD ali mi to nije ono sto treba, meni treba direktno da se upali ekran na lock screen kad 2 puta tapnem.. Na S5 sam to imao sa custom kernelom tako da nzm zasto jos uvek nisu na S9 ubacili??

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 19:17 (keks99).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

pa stisnes dole hard press na onaj "home button" i probudis ga..ne moras tapkat

TiONiO
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tionio kaže...

pa stisnes dole hard press na onaj "home button" i probudis ga..ne moras tapkat

 Znam to ali mora se jace stisnuti ne moze kso kad tipkas slova na taststuri pa samo lagano i da registruje. Jos sam smanjio na najblazi pritisak na 1 ali opet moras malo stisnuti jace nego ovako kad tapkas. A kad ima ono onda samo lagano 2 puta ko kad je upaljen ekran i upali se. To je prakticno kad je tel na stolu, a ovo nije kad je na stolu za home

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ne znam koji je k.. ali A50 radi brze od S9. Bas se primjeti razlika brze otvara i gladje nego s9 a animacije su na oba telefona na 1x default sve. Uporedjivo sam 2 S9 i jedan A50 i radi brze. Na A50 znaci samo tapnes nisi ni dotako back ono vec izaslo iz app i u iatoj milsekundi kliknes na deugu app i udje dok na s9 ima neki lag mali u vecini vremena to je mozda lag od 0.2 sekunde ali ja to primjeyim dok drugi neki ne primjete. I trzaju animacije na svakom S9 sto sam koristio, ne uvjek celo vreme ali barem 50-60% vremena. Jos sam i nov sistem na svom flesovao. Evo primjer facebook aplikacija, na A50 nisi ni kliknuo on je usao i ucitao nove postove dok na S9 moras cekati pola sekunde da ucita nove i cim udjes znaci sve brzinski radis skrolas dole ko bydala brzo po pocetnoj na A50 nema sjeckanja niti da ono cekas da ucita nove vjesti nego kako ti skrolas on unapred ucitava tako da ko da listas milion slika u galeriji na telefonu onako glatko i bez zastajkivanja da ucita novo, a na s9 kad udjem tek u app krenem skrolat dosta cesto se fesi da skrolam i on zakoci sam skrolanje moras opet povuci prstom i tako par puta pa onda dodjes prebrzo do kraja i cekas pola sekunde ili sekundu da ucita novo a toga tamo nema. I youtube vanced app radi dosta bolje na A50 i sve uopsteno i onaj launcher koji je isti ko u S9 vidi se nekako brzi odziv da ima. Jedino sto kad ulazis u podesavanja settings tu je losiji od s9, nekad mu treba pola sekunde sekunda da ucita ali yo je softwerska greska nije optimizovana app settings jer se ocigledno killuje u pozadini pa je skoro svaki put ponovi pokrece.. A i na izgled izgleda modernije od S9 barem sto se tice prednjeg ekrana jer je skoro sjeli prekriven ekranom. Ljepsi telefon oeavno nisam drzao

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kolko je a50 star i kolko nakrcan a koliko s9? mozda to ima veze

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Pa nov je a nakrcan Facebook Instagram Messenger youtube vanced i jos dve tri neke gluposti od app za video obradu itdd.. a kod mene tako isto Facebook Instagram Messenger adhell vanced i aplikacija za operatera sim kartice onaj menager.. Drugi S9 sto sam uzeo da testiram i on slicno tako,, na njemu nije bilo fejs i instagram nego samo sluzio za osnovne stvari sestri pa sam instalirao fb i inst i mess i probao.. Ja sam na svom uradio sistem pre 3-4 dana tako da nije do toga. A ovaj sestrin je nov telefon nema mu 20 dana kad je kuplien u njemackoj. Cak se i po skrolanju osjeti razlika kao da ima vise stepen skrolanja ono kao na windowsu sto mozete podesiti broj pages po skrolu na misu.. 1 ili 2 ili 3 ili 4 ili 5 6 pages per scrool. Mada to nije zbog toga ovo se moze promeniti i na S9 kad se rootuje i drugi kernel taj skrol da bude veci nego ovako uospteno dosta bolje radi. Na s9kama vidim frames drop po animacijama na 1x ili na 0.5 dok ovde na a50 nema sve glatko kao da je zakucano u 60fps konstantno. 

Vjerovatno PIE nije za S9 nego ce tek biti android Q ili mozda sledeci posle Q optimizovan za ovaj procesor na S9 Exonys. 

Imao sam od s2 do s5 sve galaxy verzije u ta vremena, i telefoni koji su imali slican ili malo slabiji procesor iz drugog segmenta srednjih telefona su radili brze od Galaxy verzija, evo i sad slucaj da ovaj ima malo losiji procesor od S9 a radi brze tako i pre sjecam se S5 i neki iz J serije sa istim skoro specifikacijama ram, graf i procesor i radili su dosta bolje i ugladjenije i od sad cu uvek uzimati te telefone em isplativije, ne izgubis na cjeni kao na Galaxy verzijama za godinu dana duplo sam izgubio na s9. S9 bio kad sam kupovao 900eura i nesto a eno ih sad po 350eura novi i to za godinu ipo dana.. A ovde ako kupis neki od 250eura za godinu ipo mozes izgubiti max 100eura a imas jednake ili cak u ovom slucaju i bolje performanse. JEdino sto evo je bolja kamera na S9 a to ne vredi tolike pare da izgubis samo radi kamere. Ja koristim telefon tako da u sekundi iz jedne izadjem pa udjem u drugu i vec sam poceo skrolati u toj sekundi i to me nervira jer S9 to ne moze da postigne toliku brzinu, a a50 moze. Neko to sporije radi, pa ne primjeti razliku. I tako kad ga forsiras njemu animacije zastucaju, ne stuca ovako da mu treba dugo da udje nego animacije,, a da ih iskljucim ruzno na oko kad vec moze a50 zasto ne bi i ovaj mogao normalno da radi sa animacijama na 1x.. Ali najvise sto me od svega toga nervira je Facebook aplikacija, znaci na S9 ako ucitava nove vijesti koje nisu u cache stuca i zaustavlja skrol nije infinitv scroll bez stajanja dok ucitava, a tamo listas kao da si u galeriji slika na telefonu pa imas puo slika i skrolas bez zastajkivanja skrola da ucita nove slike. 

Na 9 sam jos disable 29 aplikacija bixby i neke koje ne koristim kao one office aplikacije smart things itd i dzaba..

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 12:02 (keks99).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja imam s9+ od 11 mjeseca. Model od 64gb. Na uredaju mi je popunjeno cca 45gb. Uglavnom aplikacije i slike/video. Imam jos i sd karticu od 128gb na kojoj je popunjeno cca 20-25gb i mob radi super. Naravno ponekad zna zatrzati animacija ali to nije nista strasno. Telefon u 99.9% slucajeva radi pouzdano i brzo. 

Cak imam osjecaj da mi je baterija sve bolja a ne losija kako je uredaj sve stariji. 

 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ja bas nisam impresioniran brzinom svog s9+. Mislim nije sporo ali za jedan flagship (kad sam ga kupio) trebalo bi to biti..fluidnije. Mozda da ima snapdragon umjesto exynosa...
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja mislim da je i na A50 ovom ex a ne snapdragon pa radi onako fluidno. Da vidis samo A50 i uporedis vidicete da S9 nije toliko dobar kao sto mislite :D Dodje mi da ga root i ubacim drugim sistem ako je do softwera ali sigurno jeste jer onaj a50 ima losiji procesor pa radi bolje ili pak neka bas greska u procesoru ovom 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.6.2019 17:04 (keks99).
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Cudno, moj s9 + se ne ponasa tako kako si ti opisao. Ponasa se samo kad upalim sve aplikacije na ustedu baterije pa ih svaki put iznova ucitava. Ako to ugasim ostaju u ramu i otvara intsant. I kada nisu u ramu otvara ih bas brzo.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nista od podeaavanja nije dirano ni na S9 ni na a50 oko te ustede bateeije i onog device managera... tamo bolje radi sve ako telefon je koristen dva tri dana dok se slegne onda treba uporedit s9 i a50 da vidis. Mozda s9 otvara brze app loaduje kad nije u ramu ali neprimetno skoro, ali kad si u app i koristis je bolje rade tamo na a50. Kao d aima bolji multitasking

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 13:01 (keks99).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja  imam s9+ od 11 mjeseca i mobitel radi super fluidno. Ponekad primjerim neki trzaj ali to me ne dira.  Imam model od 64gb i popunjeno mi je cca 45gb i imam sd karticu od 128gb na kojoj imam cca 20gb. Nikad ne koristim one ustede baterije i jako sam zadovoljan performansama. 

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

koliko mogu dobiti za god dana stari s9+, od prvog dana u spigen futroli i neo flex folijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Probaj stavit 3k. +/- je ovisi kako na kog naletiš.

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Vlasnike još uvijek aktualnih Galaxy S9 i S9+ telefona iz Samsunga zanimat će novo ažuriranje, koje im između ostalog donosi i Night Mode režim snimanja.

Vlasnici Galaxy S9 i S9+ uređaja na Filipinima, u Vijetnamu i Tajlandu prijavljuju novo ažuriranje s firmwareom oznake G965FXXU5CSF2.

 

 

https://www.smartphonehrvatska.com/2019/06/11/galaxy-s9-i-s9-novom-nadogradnjom-dobili-night-mode/?fbclid=IwAR2i-Ery0YNT7EsjqAeIkzx2U0wppY02XVJV36wae7QZAFIeHrFLUvDKLq8

 

 

Evo primjer kako izgleda night mode na s9.

 

Lijevo je Pixel 3, desno Galaxy S9:

 

https://external-preview.redd.it/0yzc6Z5SsyKt7S6wF1_OFutJprN-aFVF5T5WMygD1H8.jpg?auto=webp&s=ab39047ec20f636d9c65a67b6462e10322c65952

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 10:26 (arnes_king).
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Na google kameri onaj night mod sa onim nightsight.xml sto je neko okacio ovde u grupi podesavanja za s9 i da je kao bolje nego sa ovom kamerom sad obicnom, ja sam probao, loadujem onaj xml i slikam i ne bude nesto da se vidi, nego bude dosta tamnije nego sa default kamerom i to kad slikam na autonatskom modu, kad bi na pro bilo bi jos bolje...Tako da ne znam kako je onaj hvalio da je bolje sa google kamerom..Ja koristim onu 1 5 verziihu od arnove,posleenja koja radi na S9 2.0 se kresuje 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

zadnja dva dana palim google maps i GPs al nece da se locira, tek kad udjem u jednu apk da mi pokaze koliko satelita tek onda se spoji

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže...

Na google kameri onaj night mod sa onim nightsight.xml sto je neko okacio ovde u grupi podesavanja za s9 i da je kao bolje nego sa ovom kamerom sad obicnom, ja sam probao, loadujem onaj xml i slikam i ne bude nesto da se vidi, nego bude dosta tamnije nego sa default kamerom i to kad slikam na autonatskom modu, kad bi na pro bilo bi jos bolje...Tako da ne znam kako je onaj hvalio da je bolje sa google kamerom..Ja koristim onu 1 5 verziihu od arnove,posleenja koja radi na S9 2.0 se kresuje 

 Ne koristim ja arnovu za night cam, nego posebnu verziju od IDAN sa ovog linka:

 

https://mackytravel.com/gcam-6-1-night-sight-samsung-s10-exynos/?unapproved=3537&moderation-hash=e427f0f674bb566fc5a69a96decf8d44#comment-3537

 

Stock samsung kamera (bez ovog novog night mode) daje katastrofa tamne i lose slike u uslovima gdje s ovom kamerom i Night shot dobijem predobre rezultate.

 

 

Upravo sam flashovao zadnji BTU, neda mi se cekati na OTA. Veceras cu testirati novi night mode na stock kameri i uporediti sa ovim gcam portom sa night vision.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 14:49 (arnes_king).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
keks99 kaže...

Na google kameri onaj night mod sa onim nightsight.xml sto je neko okacio ovde u grupi podesavanja za s9 i da je kao bolje nego sa ovom kamerom sad obicnom, ja sam probao, loadujem onaj xml i slikam i ne bude nesto da se vidi, nego bude dosta tamnije nego sa default kamerom i to kad slikam na autonatskom modu, kad bi na pro bilo bi jos bolje...Tako da ne znam kako je onaj hvalio da je bolje sa google kamerom..Ja koristim onu 1 5 verziihu od arnove,posleenja koja radi na S9 2.0 se kresuje 

 Ne koristim ja arnovu za night cam, nego posebnu verziju od IDAN sa ovog linka:

 

https://mackytravel.com/gcam-6-1-night-sight-samsung-s10-exynos/?unapproved=3537&moderation-hash=e427f0f674bb566fc5a69a96decf8d44#comment-3537

 

Stock samsung kamera (bez ovog novog night mode) daje katastrofa tamne i lose slike u uslovima gdje s ovom kamerom i Night shot dobijem predobre rezultate.

 

 

Upravo sam flashovao zadnji BTU, neda mi se cekati na OTA. Veceras cu testirati novi night mode na stock kameri i uporediti sa ovim gcam portom sa night vision.

probacu veceras, mislio sam da nema veze koja je app ako otvara nocni rezim mislio sam da je svedno koja je app, samo do podesavanja da ima veze.

I kako slikate sa onim porter modom, ja znam iz blizine kad slikam selfi da zamuti pozadinu ali ako malo dalje nece i kako kad slikate zanjom kamerom napravite da zamuti pozadinu, recimo za stolom sjedite u kaficu i slikate nekog preko puta vas i da ga zamuti a da se on vidi skoro cjeli jer sam gledao slike po fb kad je S9 izasao, pre godinu ipo, ljudi su slikali sa nekim meni nepoznatim telefonima takve slike, sad ne znam koji su u pitanju mozda ajfon ili neki ali nije moguce da su oni imali tu mogucnost da na daljini zamucuju pozadinu a da s9 tad nije imao jer je on tek izasao??

Mislim da ce update brzo doci mozda sutra prekosutra jer kad su ovako neka bitna azuriranja onda dodju brzo, a kad su samo security patch onda malo razvuku

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 15:52 (keks99).
10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Poklanjam zastitno staklo sa alija, ne saljem postom, samo primopredaja ZG, Voltino

 

http://prntscr.com/o1ifcp

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 21:06 (jaZey).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
jaZey kaže...

Poklanjam zastitno staklo sa alija, ne saljem postom, samo primopredaja ZG, Voltino

 

http://prntscr.com/o1ifcp

 Mislim da sam imao ovakvo staklo i bacio ga jer ima na ivicama crno i kad se stavi na ekran ne bude 100% pokriven nego odprilike na pola onog zakrivljene ivice levo i desno i plus to crno na ivicama stakla ometa ekran ne vidis negdje neka slova i kad ti gledas i drzis tel u ruci smanjen je ekran kao da nije zakrivljen znaci postaje uzi zbog tog sranja na ivici koje je crno. Ne znam cemu to, moglo je staklo da bude providno skroz. I sad da bi procitao neki tekst moras naginjat telefon levo desno da bi vidio neko slovo jer ga ivica od stakla koja je crna prekrila. I dosta ruzno izgleda, kao da si stavio dno tegle na ekran zbog tog crnog i zbog toga sto nije full prekriveno 100%

arnes_king ajde slike evo noc je :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 21:35 (keks99).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice