Xiaomi Mi 5X

poruka: 43
|
čitano: 15.651
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5X

Prema službenoj najavi, danas je predstavljen Xiaomi Mi 5X, smartfon iz više srednje klase s dvostrukom stražnjom kamerom. Ako vas podsjeća na jedan iznimno popularni uređaj, niste jedini, ali određenih sličnosti ima i s Mi 6.

Mi 5X ima metalno kućište s gotovo nevidljivim plastičnim trakama za antene i premaz protiv otisaka prstiju. Tri kapacitivne tipke se nalaze ispod 5,5-inčnog 1080 zaslona, a čitač otisaka prstiju je na poleđini.

Glavna kamera se čini kao jedna od glavnih značajki, sastoji se od dva senzora maksimalne rezolucije 12 MP i ima optički zoom. Procesor je Snapdragon 625, a uređaj raspolaže s 4 GB RAM-a i 64 GB interne memorije. Baterija je kapaciteta 3080 mAh.

Xiaomi Mi 5X dolazi s Androidom 7.1.1 Nougat koji je baza za novi, dugo očekivani MIUI 9. U Kini će se prodavati po cijeni od 1499 juana (oko 1400 kn) u tri boje kućišta – crnoj, zlatnoj i ružičastoj.

 

Detaljne specifikacije su ovdje: Xiaomi

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5X

ha, pitanje je koliko se isplati kupiti ovaj uređaj s obzirom na to da rn4 ima 625 i bolju bateriju , ovaj nudi samo bolju kameru i nesto je ljepsi meni barem. ne znam zasto forsiraju 625 u vec 4 mobitela, da ovaj mobitel ima 660 bio bi bas overkill

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Deutsch kaže...

ha, pitanje je koliko se isplati kupiti ovaj uređaj s obzirom na to da rn4 ima 625 i bolju bateriju , ovaj nudi samo bolju kameru i nesto je ljepsi meni barem. ne znam zasto forsiraju 625 u vec 4 mobitela, da ovaj mobitel ima 660 bio bi bas overkill

 

S obzirom da hrpa korisnika traži bolju kameru od RN4 uz pristojnu bateriju, mislim da će mnogima ovo bit dobar deal.

13 godina
offline
Xiaomi Mi 5X

da, ako i cijena ne bude 300-400 kn veca od redmia onda oke..nezz jel bi prodao Mi5 pa presao na ovaj, brat ima note 4x sa sd 625 i ne primjetim da je ista sporiji od mog sa sd 820.. baterija ovog je tu negdje s mojom samo mislim da bi ipak dulje trajala na 625 chipsetu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 5X

Po meni bi puno bolje napravili da je ovo bio uređaj veličine Mi5/Mi6..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 5X

A to je 5,5"..onda ne dolazi u obzir

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5X

Xiaomi Mi 5X Hands On, Camera

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5X

https://www.honorbuy.com/1158-xiaomi-mi-5x-smartphone.html 

Pozdrav ekipa u planu mi je kupit ovaj mobitel al me zanima povezljivost na tcomovoj sam mrezi zimi sam u osijeku a ljeti na hvaru pa me zanima dal ovaj mobitel ima mogucnost koristenja 4g,3g mreze?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 5X

Ima podršku za sve 3g i 4g mreže... 

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-mi5x-32gb

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X

Kako ima kad tu I na nasim stranicama kaze da nema https://www.honorbuy.com/1161-xiaomi-mi-5x-smartphone-rose-gold.html

 

I na nasim stranicama I videu kaze da ne podržava Lte na 800Mhz koju koriste tcom I bonbon

12 godina
offline
Xiaomi Mi 5X

Imaš pravo. Preletio sam i stvarno piše 850 a ne 800... Sorry. Ja ionako koristim Tele2 a oni imaju 4g na drugoj frekvenciji, pa je kao da i ima sve osim ako se nešto ne promjeni uskoro i kod njih... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Mislim da ne opravdava cijenu u odnosu na redmi note 4 sd625 4/64 koji ima 4100mAh bateriju. mi 5x ima dual kameru ali senzor je kineski aperture 2.2, 1 um, dok redmi ima sony ili samsung 2.0, 1.15 um, dakle bolji senzor. redmi ako niste dobili kinesku verziju sa omnivision senzorom radi prilicno dobre slike za cijenu i klasu. mi 5x ima usb-c al ja mogu bez toga. iskreno ja radje biram redmi note 4 sd 4/64 zbog vece baterije... nego mi 5x usb-c...
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 5X
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
zee_15 kaže...

Kako ima kad tu I na nasim stranicama kaze da nema https://www.honorbuy.com/1161-xiaomi-mi-5x-smartphone-rose-gold.html

 

I na nasim stranicama I videu kaze da ne podržava Lte na 800Mhz koju koriste tcom I bonbon

 

Da li operateri koriste i druge frekvencije za LTE? 1800 i 1900 u HR?

 

Odnosno da li će mob raditi kako treba i na ostalim operaterima što se tiče 4G?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 19:54 (DarK.xy).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 5X

narode, jel ko uzeo ovo, planira li uzeti?


pravo primamljiv phone po cijeni sto je jedan forumas gore postavio link s honorbuy

+ portali su cisti android sa A1 modela koji je praktički već mi5x i nema bugova hama, a isti ce uskoro dobiti i Oreo update.


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Deutsch kaže...

ha, pitanje je koliko se isplati kupiti ovaj uređaj s obzirom na to da rn4 ima 625 i bolju bateriju , ovaj nudi samo bolju kameru i nesto je ljepsi meni barem. ne znam zasto forsiraju 625 u vec 4 mobitela, da ovaj mobitel ima 660 bio bi bas overkill

 isplati se. Samo napomena prije mojih razloga zašto se isplati - koristio sam 1.5 godinu Xiaomijev Redmi Note 3 Pro. Kvaliteta izrade i ukupan dojam dizajna MI A1 je super u odnosu na redmi note 3 pro / 4x i puno je tanji u rukama te nema širokih plastičnih traka na straznjoj strani. Djeluje kao skup mobitel. Neke od drugih bitnih prednosti su gorilla glass staklo i podrška za frekvu LTE 800 Mhz, zašto je to bitno navodim u jednom od citata ispod. Mob je zapravo dizajnom odlicna kopija iPhone 7 Plus pa je kao takav dobar za pokazivanje, a realno to je ljudima jako bitno (govorim iz iskustva prodaje uređaja, radim u telekomunikacijama). Dimenzijama je čak nešto i manji od iphonea 7 plus po duljini i širini, a po debljini su identični. Problem je tu samo što najnoviji flagshipi Samsunga i LG-a imaju puno manje mesa oko ekrana, tako da možemo to očekivati i od Xiaomija od nasljednika.

domac5 kaže...

da, ako i cijena ne bude 300-400 kn veca od redmia onda oke..nezz jel bi prodao Mi5 pa presao na ovaj, brat ima note 4x sa sd 625 i ne primjetim da je ista sporiji od mog sa sd 820.. baterija ovog je tu negdje s mojom samo mislim da bi ipak dulje trajala na 625 chipsetu

Zapravo, Mi A1 je u radu brži od Redmi Note 3 Pro, a mislim da će to s duljim korištenjem uređaja i punjenjem memorije biti sve očiglednije. Na kraju krajeva, u startu dolazi sa 4/64 GB za razliku od redmi note 3 pro koji je za praktički isti novac (release price) došao sa samo 2/16. Sve to + Googleov OS (koji je zaista osjetno brži od MIUI-ja) zaista daje vrlo gladak osjećaj u radu. Ok, neke funkcionalnosti MIUI-ja fale u ovom čistom Google OS-u, ali praktički sve se dobiju sa 3rd party appovima.  S druge strane, Google OS donosi neke stvari koje su zgodne kao neograničeni backup fotki u appu Google photos i još neke fore. Mene kod MIUI-ja zapravo smetalo najviše nestizanje notifikacija za neke appove i to praktički nikada nisam uspio riješiti. Plus što je s vremeno jako usporio i prisutan je bio lag "wait a moment" kod gotovo svakog roma. Izgled ikona je sve gori i gori bio. Tako da mi nije žao MIUI-ja.

Bitna stvar koja mi se čini je i da se 625 snapdragon grije dosta manje od 650 i pije manje baterije, što je donekle i razumljivo. A navodno i dalje vrti gotovo sve igre bez laga, možda ne na najjačim grafičkim postavkama, ali mene osobno briga za to.

Hoggy kaže...
Mislim da ne opravdava cijenu u odnosu na redmi note 4 sd625 4/64 koji ima 4100mAh bateriju. mi 5x ima dual kameru ali senzor je kineski aperture 2.2, 1 um, dok redmi ima sony ili samsung 2.0, 1.15 um, dakle bolji senzor. redmi ako niste dobili kinesku verziju sa omnivision senzorom radi prilicno dobre slike za cijenu i klasu. mi 5x ima usb-c al ja mogu bez toga. iskreno ja radje biram redmi note 4 sd 4/64 zbog vece baterije... nego mi 5x usb-c...

 Vidim da briješ na senzore, ali nije to baš tako bitno, a to pokazuje ovaj mob. Fotke nisu ništa lošije od onih na RMN modela sa samsung ili sony senzorima. Zabrijao si, 1.25 je um veličina pixela, na drugoj kameri je 1.0 um. Citiram: 1.25 µm/ 1.0 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama.

Zvuk je dosta glasniji nego na rmn3 pro konkretno (jer sam taj model dugo koristio). Sa mobom sam dobio gratis mi piston 3 slušalice i zvuk preko njih je isto glasniji i bolji nego na navedenim redmijima.

Baterija traje priblizno isto (meni vjerojatno i jednako) kao i na redmi note 3 pro iz razloga sto sd 650 dosta vise pije bateriju i vise se grije proc, energetski je manje optimiziran proc u odnosu na 625 koji se na ovom uređaju vrti i glađe nego tamo..dakle...

kad probas usb-c neces se htjet vise vracat na prijasnji utor koji nije simetrican.

Indestructible kaže...

narode, jel ko uzeo ovo, planira li uzeti?


pravo primamljiv phone po cijeni sto je jedan forumas gore postavio link s honorbuy

+ portali su cisti android sa A1 modela koji je praktički već mi5x i nema bugova hama, a isti ce uskoro dobiti i Oreo update.


 ja platio male novce za njega + dobio slušalice i zaštitno staklo u cijeni.

 

Čisti android je super, samo ima jedan mali ali na sve ovo gore napisano, meni ne rad prijava na google service (na tom mobu, na ostalima radi), tako da je to banana, ali vjerojatno će se riješiti nekako. Osim toga, mob je super.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 22:17 (skyactive).
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
DarK.xy kaže...
zee_15 kaže...

Kako ima kad tu I na nasim stranicama kaze da nema https://www.honorbuy.com/1161-xiaomi-mi-5x-smartphone-rose-gold.html

 

I na nasim stranicama I videu kaze da ne podržava Lte na 800Mhz koju koriste tcom I bonbon

 

Da li operateri koriste i druge frekvencije za LTE? 1800 i 1900 u HR?

 

Odnosno da li će mob raditi kako treba i na ostalim operaterima što se tiče 4G?

 

 

 te frekve očigledno imaju smisla iz razloga što sam roditeljima uzeo tele2 pokućni internet i nakon par mjeseci brzina je pala na samo 1.5-4 megabita/s downloada a bila je u početku 25-30 mbit/s.

Naime, ekipa se navukla na baznu stanicu i opteretila je tako da moji 20ak km od zagreba sad imaju tako slabu LTE brzinu.

 

Prema iskustvima korisnika Vipovog Homeboxa brzina u daleko daljim pripi.zdinama je 30-40ak Mbit/s. Vip koristi navodno LTE 800 MHz pa je lako moguće da je to vezano uz tu frekvu. Odnosno, podrška za LTE 800 Mhz možda i nije tak nebitna kako se čini, barem za Vip i HT korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 22:22 (skyactive).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
glede aperture jedna je 2.6 druga 2.2,rmn 4x ima 2.0 i piksele nisam zabrljao jer ih tako navodi ov. eto imao sam priliku usporediti moj redmi note 4x i slike su bolje na rmn4x , dosta bolje pri manje svjetla i sto je scena brza. na svjetlu podjednake, rmn4 mi ipak ima realnije boje i tada. baterija na rmn 4x traje cca 20% duze. mi 5x zvuk kod snimanja videa je los. rmn4x ga sisa naveliko. usb c je ok al ja mogu bez toga. meni je rmn4x bolji a jeftiniji. mi 5x ima bolji izgled i to je sve. u kućištu se to nevidi
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Stvarno si tvrdoglav ) mi a1/5x ima 1.25 um, drugi senzor ima 1.0 um. Samo se ti tješi da je rmn4x bolji, lošiji je u svim aspektima osim eventualno baterije od 5x/mi a1. Počni samo od ekrana koji je manje svjetliji, proc koji se gura u zadnje vrijeme u 4x je mtk , nema podrške za lte 800 mhz, ima jednu kameru odostraga (mi 5x ima i portretnu koja je jedna od najboljih na mobitelima do 3000 kn,pa čak i višem cjenovnom rangu, ima daleko bolji dizajn i kvalitetu izrade, daleko bolji os imho. U istoj komplektaciji (ram/prostor/crna boja) razlika u cijeni je zapravo mala, ako je i 300 kn, to je malo za sve gore navedeno. 4x je dobar mob za novce kojem je najveća mana os,miui.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
kakav mtk, moj global note 4 4/64 ima sd625! takodjer ista globalna verzija sa qualcommom ima podrsku za B20 tj 800 mhz- provjereno i bez toga ga ne bi kupio . Indijski 4x nema..
Drugo slike su bolje sigurno a rmn4x to je rekao i moj kolega vlasnik mi 5x.ovaj mozda ima dvije kamere al slike narocito one u pokretu su losije. ekran nije manje svjetliji sigurno,iskreno nisam vidio razliku u kvaliteti ekrana niti svjetlini...
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Imas globalnu verziju dakle, koliko si je platio i koja je komplektacija (koliko rama i prostora)? U odnosu na rmn 3 pro kojeg sam imao,ekran je dosta svjetliji, sto pokazuju i testovi na netu. koji btw pokazuju i da je kamera rmn3 pro bolja. S tim da ti u globalki mozda imas i Sonyev senzor, al opet ne vjerujem da su fotke bolje od 5x/mi a1. Nemas ni tele leću,tj. drugu kameru sa vecom zarisnom (optickim uvecanjem). Niti video mozes snimat u 4k rezi.
Na kraju krajeva, niti jedan od ta dva mobitela nema naročite kamere. Za fotkanje ionako koristim dslr,tako da mi kamera na mobu nije dealbreaker. Mi a1 je puno tanji od rmn 4x, s cistim Google OS-em koji je za dva koplja bolji od miui.
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Btw ,vezano za onu prijavu na Google servise,sve je ok, nisam bio stavio sim karticu u utor br. 1, gdje mora.bit da bi radila prijava na google servise.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Lapsus za kameru,htjedoh rec da testovi na webu pokazuju da je kamera na 5x/a1 bolja od one na rmn3 pro.
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Samo dodatak za one koji se razmišljaju o kupovini, najbolje provjerite sami ako možete. Ono što nećete vidjeti je to da rmn 4 nema zaštitu od grebanja... Internet negdje navodi neku kinesku zaštitu al siguran sam da nema nikakvu tako nemojte ga niti upaliti bez da kupite kaljeno staklo. To mu je ujedno najveca mana u odnosu na mi 5x koji navodno ima gorilla glass. navodno...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
4 GB rama 64 GB diska, 1500 kuna. iskreno ja od kamere nisam očekivao puno al me je ugodno iznenadila.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
O kojem modelu pričaš da nema zaštitu za ekran? Ima li mi a1?
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
redmi note 4 nema zaštitu gotovo sam siguran. Niti Xiaomi sluzbeno navodi makar neke stranice spominju neki dragon glass i sl. osim toga redmi note 4 sd625 global mob je po meni najbolji odnos cijene i kvalitete. bar ono sto je meni bitno: ekran(svjetlina i kvaliteta prikaza i boja) , procesor, trajanje baterije, kamera, gps lock brzina, fingerprint brzina. Nisam ga htio kupiti zbog miuia al zapravo miui (sada je baziran na nougatu) i nije los.definitivno ima svojih dobrih strana iako sam osobno zagovornik stock androida.
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Ima rn4 zaštitu i to dragontrail koji je isti klinac kao i gg3. Nije gorilla glass jedno zaštitno staklo koje se koristi za mobitele, najbolju zaštitu ima Motorola koja je debelo bolja od gorilla glass ali je pun klinac skuplja.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Haha pa toliko sam ja platio i mi a1 ..+ dhl,dakle razlika je samo 200ak kuna, o tome ti pričam..neisplativ je 4x u odnosu na mi a1. 5x je sa dhlom (pdva nema) još jeftiniji, cca 1600 kn. Ta zaštita ekrana je itekako bitna, kvalitetno pravo kaljeno staklo (ne plastike za 50ak kuna ili giftovi uz mob) koštaju 200-300 kn čime 4x postaje skuplji od mi a1
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 5X
Miui je smeće vjeruj mi...probao sam sve verzije u godinu i pol dana korištenja moba. Svaka je imala neki iritantni bug a notifikacije nikad nisam primao za sve appove, da ne spominjem gnjavazu oko ukljucivanja istih (dopustenja raznorazna na vise postavki). Ovdje na mi a1 sve leti, uopće nemam osjećaj da sam otvorio 20 appova a notifikacije stižu sve ,bez kašnjenja
Nadam se da ce Xiaomi nastavit sa praksom izdavanja Android one uređaja.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice