Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.915
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Istina, mada ako više dođe taj obećani store kod nas sa garancijom od 2 god i bude u cjenovnom rangu op6, super konkurencija. Ovako se slažem da je bolje uzeti OP6 za 3500 kn

Gdje ima op6 za 3500?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
kc-kb kaže...
maks0806 kaže...

Istina, mada ako više dođe taj obećani store kod nas sa garancijom od 2 god i bude u cjenovnom rangu op6, super konkurencija. Ovako se slažem da je bolje uzeti OP6 za 3500 kn

Gdje ima op6 za 3500?

 Ja imam popust ko student pa me izade nesto manje, u tom rangu. Mozda je kolega na to mislio.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Bilo tko ima student popust ako se znas snac ;)

Ja sam se tesko oprostio od svog OP3T i cekam da mi dode doma Mi8 SE. Mozda nije neki upgrade, neki bi rekli i downgrade ali obnova mobitela nakon 1.5 godine je po meni neki normalan proces. Da sam imao jos 1000 i nes sitno kn vise uzeo bih OP6 bez razmisljanja. Slider, odlicna konsteukcija, fantasticno usminkan SW i dobra podrska community-a je dobra odlika svakog OP mobitela. Sve ima svog kupca pa tako i Mi8 i OP6. Oba uredaja su odlican izbor tako da se nemoze fulati koji got da uzeo..
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
kc-kb kaže...
maks0806 kaže...

Istina, mada ako više dođe taj obećani store kod nas sa garancijom od 2 god i bude u cjenovnom rangu op6, super konkurencija. Ovako se slažem da je bolje uzeti OP6 za 3500 kn

Gdje ima op6 za 3500?

 Studentski popust.

 

 

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

opaaaaaaa, mi 8 se, a vjerojatno i drugi imaju opciju za sakriti notch ! bome lijepo i stvarno evo jedini nedostatak po meni je uklonjen :)

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Jel ide carina na tu narudžbu?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Abalo kaže...

Jel ide carina na tu narudžbu?

 Piše ti da ne ide ak uzmeš shipping sa DHL-om.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
nixa2210 kaže...

Za 1500 kn vise kupis i novi S9+ koji je najjaci mobitel na trzistu

 To je 43% više love (ak računamo onih spomenutih 3500kn)

Ko da neko kupuje auto od 100 000kn, a preporučiš mu da doda "mrvicu" pa uzme onaj za 140 000.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

To je bio sarkazam.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Gledam usporedbe Mi8 i Op6...dosta je polemike koji je bolji, uglavnom što više gledaš manje si odlučan koji uzeti 

Po meni Op6 ima ljepši dizajn ( iako su mi dosadašnje Mi i Mix serije dizajnom wow), ima manji zub, ima 3.5mm jack, bolji audio i stabilizaciju videa (što mi treba radi puno snimanja djece), najfluidnije iskustvo, dobru podršku...

Slike su podjednake kavalitete po danju znači izvrsne ( u slabijim uvjetima je Mi8 bolji uz mirnu ruku, ali ne okidam puno takvih fotki), zaslon je navodno bolji na Mi8 u svakom pogledu, ali mislim da i Op6 ima izvrstan zaslon.

Sve u svemu mislim da je Mi8 bolji mobitel i nešto je jeftiniji...ali želio bih probat Op iskustvo...što je vaše mišljenje u vezi Mi8 vs Op6 ? 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
zooman kaže...

Gledam usporedbe Mi8 i Op6...dosta je polemike koji je bolji, uglavnom što više gledaš manje si odlučan koji uzeti 

Po meni Op6 ima ljepši dizajn ( iako su mi dosadašnje Mi i Mix serije dizajnom wow), ima manji zub, ima 3.5mm jack, bolji audio i stabilizaciju videa (što mi treba radi puno snimanja djece), najfluidnije iskustvo, dobru podršku...

Slike su podjednake kavalitete po danju znači izvrsne ( u slabijim uvjetima je Mi8 bolji uz mirnu ruku, ali ne okidam puno takvih fotki), zaslon je navodno bolji na Mi8 u svakom pogledu, ali mislim da i Op6 ima izvrstan zaslon.

Sve u svemu mislim da je Mi8 bolji mobitel i nešto je jeftiniji...ali želio bih probat Op iskustvo...što je vaše mišljenje u vezi Mi8 vs Op6 ? 

 

 Mi8 zbog kamere u low lightu i selfie shootera jedino. OP6 mi je bolji kada se sve zbroji. Ima alert slider, 3.5mm jack, bolju podršku i čisti android.

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Evo pogledao recenziju rusku za Mi8. Stvarno nema konkurencije između Mi8 i OP6. 

Mi8 ekran je gori od ovog na OP6 u smislu podešavanja boja, kontrasta itd. Sustav radi grozno, throttlea ko lud, pada na razinu s636, postoji masa buggova. Taj sivi ekran, wow, kakva glupost, stvarno jedini telefon sa amoledom gdje naprave takav šit. Uglavnom, ne preporuča se naspram OP6, i to od recenzenta koji obožava šajomi. Možda na MIUI 10 nešto poprave, ali dotad nema smisla kupovati... Šteta, rastužen sam. Poprave kameru koja je super, ali zaseru normalne stvari. Ne znam kako nisu ujebali ništa od tog sa MIX2s

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Mozes linkat recenziju? Sta je sa mi 8 se, ima tih problema ili?

14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

ja imam Mi5 cca godinu dana i to je fakat odličan mob, da ne kažem kako sam za njega pljunuo pišljivih 1650 kn. Vjerojatno u to vrijeme nije postojao mob toliko dobar za tolko malo novca. Zamjerki na Mi5, nakon godine dana, nemam osim što je MiUi upgrade na 9.5.2.0 zasrao mobitel tj. znatno ga usporio, pa razmišljam o factory resetu no nikako uhvatit vremena za backupirat sve na komp prije reseta. Mi5 ima odličan full HD ekran, živih boja, tako da ne sumnjam niti malo u kvalitetu Mi8 ekrana. Kamera je i na Mi5 skroz OK za po danu, i vjerujem da je na Mi8 kamera još bolja. Najveća mi je prepreka za kupnju Mi8 to što nema 3.5 jack za sluhe, adapter preko usb-a je neviđena pi*darija. Neobično mi je što SE model (5.88 inch) ima bateriju od 3100mAh, brijem da AMOLED troši manje od IPS ekrana,ne vjerujem da su optimizirali OS, xiaomi često zakaže sa softverom. Šteta što su na flagshipu opet štedjeli na 3.5 jacku, cijena od cca 2400 kn za SE model sa 4G Rama je fakat best buy na tržištu. Za one koji ga hoće kupit pošto poto savjetujem da pričekaju stabilan MiUi, model je izbačen na paniku, poznavajući Xiaomi oni izbace loš OS pa ga u hodu krpaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 21:28 (krofna).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Deutsch kaže...

Mozes linkat recenziju? Sta je sa mi 8 se, ima tih problema ili?

 Nije ga recenzirao, ali je spomenuo da nema throttlinga nimalo

A na ruskom je recenzija, mislim evo: 

 

Što se tiče os-a ni da ni ne. Mi note 3 je došao sa savršenim softverom, te je kasnije zasran. A mislim da će global Mi8 dolaziti sa MIUI 10 koji je bio u vidu. Ugl, ok bugovi i softverske gluposti se isprave, ali ovaj ekran i throttlanje ne znam baš.

Sve se više hladim za telefone sada, Mi6 na pixel experience romu/miui 10 sa google kamerom radi fantastično i slika također. Jedino bih htio veći ekran

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 22:04 (maks0806).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Taj sivi ekran, wow, kakva glupost, stvarno jedini telefon sa amoledom gdje naprave takav šit.

Da,sad sam vidio, ekran je čudne sive boje, recenzent kaže da je to zbog refleksije stakla koje je preko panela, i nerazumljivo je promrmljao koja kompanija proizvodi AMOLED, ali uglavnom nije samsung.

12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ma panel je Samsung, ali nešto je drugo zmuljano tu. Baš bezveze. I da krene tako throttleati da u 5min igranja padne na razinu s660 je debilno...

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

Ma panel je Samsung, ali nešto je drugo zmuljano tu. Baš bezveze. I da krene tako throttleati da u 5min igranja padne na razinu s660 je debilno...

Siva boja se najviše vidi kad je mob ugašen, kad je upaljen onda pod određenim kutom baca na sivo ali kod direkt gledanja u ekran crna boja je i dalje crna. Ne znam, meni se čini da ću ga preskočiti i čekati na Mi9. OP6 je bolji mob ali je i 200$ skuplji od Mi8 SE, a za te novce u nas moš kupit S8 preko sitnih VIP dilera i slične ekipe. Od drugih zamjerki, Mi8 ima dosta velik bočni okvir ekrana (bezel), tu fakat kaskaju za samsungovim zakrivljenim ekranima. P.S. Throttlanje pripisujem Miui 9.5.2 OSu, nešto su s njim temeljito zasrali. :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 12:40 (krofna).
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Pa ne uspoređujemo ovdje Mi8 SE i op6, nije ista liga uređaja, pa tako ni cjenovni rang. S8 je prošlogodišnji flagship, nema toliko dobru kameru kao Mi8 te lagga nakon nekoliko tjedana uporabe, meni je taj mobitel toliko odbojan, ne mogu ti opisati.

Također ne mislim da je throttlanje isključivo do OS-a jer Mi8 SE ne throttla nimalo. Mislim da su zanemarili činjenicu da čip poput s845 treba hladiti nekako...

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Ok, OP6 nije cjenovni rang ali bi se itekako dalo pričati koliko je bolji mob od Mi8 i vrijedi li 200$ više. Što se tiče S8, mislim da si u najmanju ruku pretjerao kad si išao uopće upoređivat Mi8 kameru sa S8. Noćne fotke koje izbacuje S8 su za tri koplja bolje od zrnatih koje izbacuje Mi8, makar po onom što se da vidjeti na recenzijama za Mi8. Svaki Xiaomi flagship danju izbacuje lijepe fotke ali noćne su im ahilova peta. no slažem se da za pravu uporedbu treba uzeti Mi8 u ruke i osobno se uvjeriti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 14:01 (krofna).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Bilo kako bilo ja nakon dugog razmisljanja izmedu OP6 i Mi 8 ipak prelazim na Mi8,smatram da je bolji za manje para..3324 kn s DHL dostavom,bolje od tog za taj novac ne moze!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
krofna kaže...

Ok, OP6 nije cjenovni rang ali bi se itekako dalo pričati koliko je bolji mob od Mi8 i vrijedi li 200$ više. Što se tiče S8, mislim da si u najmanju ruku pretjerao kad si išao uopće upoređivat Mi8 kameru sa S8. Noćne fotke koje izbacuje S8 su za tri koplja bolje od zrnatih koje izbacuje Mi8, makar po onom što se da vidjeti na recenzijama za Mi8. Svaki Xiaomi flagship danju izbacuje lijepe fotke ali noćne su im ahilova peta. no slažem se da za pravu uporedbu treba uzeti Mi8 u ruke i osobno se uvjeriti.

Ja sam vidio da izbacuje bolje od S8. Imao sam ga, dobar je po noći, no ne i najbolji. Mi8 se čini stvarno boljim. Ne znam o kakva 3 koplja govoriš, baš se vidi koliko je bolji sada Xiaomi po tom pitanju.

nixa2210 kaže...

Bilo kako bilo ja nakon dugog razmisljanja izmedu OP6 i Mi 8 ipak prelazim na Mi8,smatram da je bolji za manje para..3324 kn s DHL dostavom,bolje od tog za taj novac ne moze!

 150kn više i dobiješ puno bolji uređaj sa bržom dostavom i 2g garancije. Nema nekog razmišljanja, osim po fotkama OP6 je bolji uređaj... I to poprilično. Ekran, softver, nema throttlanja itd itd. Ne čini to, kako sad stvari stoje glupost je uzimati ga, baš je zbrda zdola mob.

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 14:44 (maks0806).
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Iako sam fan xiaomia(mi2s, mi3, mi4, i sada mi5s) u ovom trenutku bih dao prednost op6,

postali su tako slampavi sa podrskom i miui rom nije na razini na kojoj treba biti

Iako ja opet gledam mi8 

Mislim da se nemre fulat presudit ce nijanse oko kamere, android vs miui, podrska

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
maks0806 kaže...

 150kn više i dobiješ puno bolji uređaj sa bržom dostavom i 2g garancije. Nema nekog razmišljanja, osim po fotkama OP6 je bolji uređaj... I to poprilično. Ekran, softver, nema throttlanja itd itd. Ne čini to, kako sad stvari stoje glupost je uzimati ga, baš je zbrda zdola mob.

Moram se složiti s ovime. Nije to takva velika razlika u novcima, a ipak se dobije "provjereniji" uređaj, odlična softverska podrška (budući Android P, + nema zezanja s MIUI-jem), oneplusova servisna podrška, a da i ne govorim kak dobro drži cijenu.

Nije 150kn tak velika razlika kad govorimo u razmjerima od 3500kn

 

5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Pozdrav

Pitanje. Imam huawei Mate9 i žulja me novi mobitel. Super sam zadovoljan s Matom,ali željan promjena, nesto novo. Zato mi se i ne da ići na Mate10 pro. Isto korisnicko sucelje, uz malo bolji ekran i kamere, nije mi neki veliki pomak. Zato mi je u oko upao xiomi mi 8, ali i op6, koji me nekako više privlaci. Sta mislite, je li velika razlika preci s huawei na xiomi ili op6?

Da li tko kupuje xiomi s honorbuy shopa eu.? Vidim da je sad tamo mi8 549$ i dostava 20€. Kakva su vam iskustava s tim honorbuy shopom. Nećak mi hoce uzeti mi8SE, pa me zanima taj honor shop eu.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

Honorbuy je dobra trgovina i roba brzo stigne, no kao što mi je jednom dao savjet FLOKI ne brzaj, čekaj jer će cijena još sići, a bit će i global verzija.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
btomaso8 kaže...

Kakva su vam iskustava s tim honorbuy shopom. Nećak mi hoce uzeti mi8SE, pa me zanima taj honor shop eu.

Naručio sam Redmi Note 3 po super cijeni od njih., još sam Mi piston sluške dobio po nekoj smiješnoj cijeni od 3$. Sve je bilo ok.

Honorbuy, Gearbest, Aliexpress...mislim da s tim razvikanijim shopovima nebi trebalo biti frke, ali kažem, imam iskustva samo s honorbuy.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Sutra bi mi trebao doci Mi8 SE pa javim dojmove iz prve ruke. Ako nekog nesto zanima nek javi pa cu obratiti pozornosti malo vise na to :)
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Gdje si narucio mi8 SE

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

sa Ali-a od MiGlobalStore-a.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice