Xiaomi Mi 8

poruka: 1.163
|
čitano: 354.776
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Upravo naručio Mi 8 - Globalnu verziju, bio među prvih 100 tako da na poklon ide i Mi Band 3...
Znam da je 700kn skuplji od kineske verzije no ne da mi se kockati hoće li ili neće raditi bankarstvo itd...
Ionako ne mijenjam mob često, otprilike svake 3 godine tako da se nadam da će biti dobar izbor.

Kad dođe, javim se s dojmovima i kratkim osvrtom...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Prenosim što kupci te verzije govore, ne radi im google pay jer je otključan bootloader. U ostalo iskreno nisam upućen

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Dosadan ai vise sa google pay-om. Onaj koji uopce zna kaj je to i ko koristi to malo ce prouciti prije sto kupuje i da li mu taj uredaj podrzava. Nemoras na svaki post o Mi8 vikat "e ali google pay ne radi, nemoj kupit mobitel". Okej super je to stvar ali ima ljudi koji nisu korisnici PBZ-a i boli ih briga za to. Stoga molim te malo lakse s tim lupanjem istoga. Hvala.
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Mi8 SE,  kako bi usporedili kameru, prednju i zadnju, sa nekim drugim mobitelom, recimo Mi Note 3 ili Mi6 ?  Ova zadnja dva imaju optičku stabilizaciju, Mi8 SE ima softwersku.

 

Jedino je valjda sada sigurno bolji audio kod snimanja nešto bučnijih videa na novijim Xiaomi uređajima.

 

Možda bi uskoro mogao napokon neki xiaomi ove veličine izaći, ali da nema notch, uz optičku stabilizaciju i još malo bolju bateriju. Ali previše tražimo....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Gam3r kaže...
Dosadan ai vise sa google pay-om. Onaj koji uopce zna kaj je to i ko koristi to malo ce prouciti prije sto kupuje i da li mu taj uredaj podrzava. Nemoras na svaki post o Mi8 vikat "e ali google pay ne radi, nemoj kupit mobitel". Okej super je to stvar ali ima ljudi koji nisu korisnici PBZ-a i boli ih briga za to. Stoga molim te malo lakse s tim lupanjem istoga. Hvala.

 Kažem neka se zna, da ćeš kupiti mob sa otključanim bootloaderom tvornički i nećeš moći to koristiti te da se ne bi netko zeznuo kao ja. Šta si se uzjugunio, nisam rekao da ne kupuju, samo da znaju. Isprobaj ti kako je to zgodno imati samo mobitel bez svih silnih kartica u novčaniku pa ćeš vidjeti o čemu pričam. 

ALVIN kaže...

Mi8 SE,  kako bi usporedili kameru, prednju i zadnju, sa nekim drugim mobitelom, recimo Mi Note 3 ili Mi6 ?  Ova zadnja dva imaju optičku stabilizaciju, Mi8 SE ima softwersku.

 

Jedino je valjda sada sigurno bolji audio kod snimanja nešto bučnijih videa na novijim Xiaomi uređajima.

 

Možda bi uskoro mogao napokon neki xiaomi ove veličine izaći, ali da nema notch, uz optičku stabilizaciju i još malo bolju bateriju. Ali previše tražimo....

Bolja od oba, od MI 6 pogotovo

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Paa sad.. nije nes kamera na Mi 8 se po mraku, ako ti ruka nije bas jako mirna dobit ces mutnu sliku, nekad je i po danu tak a isto vrijedi i za prednju kameru.. kad usporedim to sa onim primjerima od mi note 3 rekao bi da je losiji sto nije ni cudo jer mi note 3 ima f/1.8 i ois.. treba tu jos optimizacije jer nekad slike mi znaju ispast sramotno lose od ekspozicije do slabe ostrine, ako vec ne bude nista od xiaomia u narednim azuriranjima onda stavljam gcam.. uzmi u obzir da sam na starom mobu imao gcam pa su mi ovakve gluposti koje mi se desavaju smijesne nakon onog hdr+.. stari mob sa xiaomi aplikacijom je normalno davao dosta losije slike nego ovaj, tako da ova kamera sa gcam moze bit samo bolja 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Imam ti ja Mi Note 3 i Mi 8 SE pa mogu nabaciti koju usporedbu ovih dana.

Jučer sam radio long exposure da testiram kameru na 8 SE ali budala nisam poneo tripod pa sam morao nasloniti na kutiju od drona. Kvaliteta je fantastična, ja bi rekao da razbija Huawei P20 u low light situacijama koliko sam vidio neke primjere po forumuma ali da se diskutirati o tome.

 

 

Ovo je od jučer jedna, 32s ISO 100 ali bez manual focusa na daljinu 

Kada bi omogučili ISO 50 slike bi bile još bolje!

https://flic.kr/p/27k1fjL

 

 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

brutalno je ispalo, nisam jos ni testirao manual mod.. mislio sam da je uvjet za takvu sliku napucavanje iso na 1600-3200

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Jedna očita stvar koju sam primijetio izmežu Mi Note 3 i 8 SE jest da Mi Note 3 dalje bolju reprodukciju zelene boje, odnosno da je prirodnija.

Moguće da još nisu dobro kalibrirali i ispolirali kameru

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
domac5 kaže...

Paa sad.. nije nes kamera na Mi 8 se po mraku, ako ti ruka nije bas jako mirna dobit ces mutnu sliku, nekad je i po danu tak a isto vrijedi i za prednju kameru.. kad usporedim to sa onim primjerima od mi note 3 rekao bi da je losiji sto nije ni cudo jer mi note 3 ima f/1.8 i ois.. treba tu jos optimizacije jer nekad slike mi znaju ispast sramotno lose od ekspozicije do slabe ostrine, ako vec ne bude nista od xiaomia u narednim azuriranjima onda stavljam gcam.. uzmi u obzir da sam na starom mobu imao gcam pa su mi ovakve gluposti koje mi se desavaju smijesne nakon onog hdr+.. stari mob sa xiaomi aplikacijom je normalno davao dosta losije slike nego ovaj, tako da ova kamera sa gcam moze bit samo bolja 

 U mraku mi je Mi8 SE davao daleko bolje fotke od Mi note 3 na stocku

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

ne znam, ja ne mogu dobit s ovim onakve slike kakve je jedan od forumasa sa mi note 3 uploadao na imgur

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Meni je svaka slika ispala bolje na MI8 SE nego na Mi note 3 kada sam ih direktno uspoređivao. Malo je falilo da djevojci ostavim Mi8 SE zbog bolje kamere jer je naravno to jako bitno u njihovom svijetu.

A nikad se ne zna sa tim šajomijima imaj jednu verziju softvera sve je drugačije nego na verziji iza...

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Za najbolje izvuči iz fotografija, potrebno je koristiti manual mode.

Automatika često koristi prevelik ISO ili exposure time, a za snimanje po danu često je HDR najbolja opcija.

 

A kao šećer na kraju, obraditi u Snapseedu ili Lightroomu.

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Realno, 99,9% ljudi koristi auto mod i po njemu se gleda kvaliteta kamere na mobitelu pri recenziranju. To i HDR. Zato je S9 duo bolji od P20 dvojca u očima mnogih. Auto mod im je ispeglan do jaja kao i Appleu koliko im senzor to dopušta. 

Btw dispatchan mi je Mi 8, čekam nestrpljivo :3

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Malo pomalo i Xiaomi se više orijentira prema fotografiji i processingu, svakako će biti bolje u budućnosti i s nadogradnjama.

 

Probat ću ulovit slobodnog vremena ovih dana da napravim pravu side by side usporedbu Mi Note 3 i Mi 8 SE sa full manual.

Gledao sam razne videe i slike ali to nije realno jer nisu ni približno iste postavke jer se oslanjaju na automatiku i dolazi do ogromne razlike.

 

Oboje stavit na ISO 100, 1/250 ili niže po danu i usporedit 1:1 

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8
And how can man die better than facing fearful odds, for the ashes of his fathers and the temples of his Gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ja sam isto uvjeren da je slikanje na automatskom modu daleko najbitnije. Em je najbrže, najlakše i najveći broj ljudi to koristi. Ne mislim glumiti profi fotografa sa tim za njih socijalnim fotoaparatom.

Zatim se, najčešće, slikaju živi objekti, koji nemaju strpljenja pozirati mirno pola minute i sl...ako na automatici MI8 SE daje zamućene slike pri i malim kretnjama objekata, ili uz ne savršeno mirne ruke, onda je to smeće, po meni, jasno i glasno. Vjerovatno će buduće nadogradnje roma to ispolirati, jer taj prvi rom je kod xiaomia obično malo kilav. Treba vidjeti. Zatim sam naletio na youtube komentar gdje je lik opet kritizirao da audio pri snimanju videa nije bajan, po stoti put, i za ovaj SE xiaomi, dokle više.....

 

Hvalisanja ovog mobitela, bez previše argumenata, od strane nekoga tko taj uređaj prodaje, nije baš previše mjerodavno. A općenito na ovom podforumu, sam primjetio, da oni koji nabave mob među prvima ga dižu u nebesa, i onda paf, vrlo brzo ga prodaju. Sve je manje objektivnih komentara, i ovdje i općenito, youtube itd, svi imaju neki cilj, a to je najmanje predstaviti mob sa svim manama i vrlinama, pomoći budućim kupcima.

 
8 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Moram priznat da me uzasno iritira LED lampica na Mi8 SE. Uzasno je slaba i vidi se jedino ako ju gledas direktno iznad odozgo. Ako ti mobtel stoji na stolu metar od tebe, da je i mrkli mrak, neces vidit da svijetli da si ne znam sta. Dosta iritantno moram priznati..
The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

da ne znam sta ih je kostalo da stave normalnu ledicu kakvu sam imao na mi 5, cak sam gasio ono da svijetli tokom punjenja jer mi je cijelu sobu preko nocu osvijetlio, ovdje to ne moram.. glupost na cemu se stedi kao i 3,5mm utor i stvarno ne znam kak ne srede vise taj zvuk mikrofona kod snimanja pa jbt nije to neki znj kinez, da si takvo nesto dopustaju nemam rijeci.. ispada da redmi ima bolji zvuk kod snimanja a skoro duplo jeftiniji 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8

A o prednjoj kameri da ne govorim, Mi5 kao da je s neba sišao sa tom kamerom i gotovo, svi ostali Xiaomiji imaju lošiju. Kako i zašto? Tko će kod njih znati

Hearthstone: Maks0806#2960
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

evo stigao i meni sa goldwaya, manje od 10 dana od narudžbe, mi 8se

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 18:52 (juwa).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Ako koga zanima mala usporedba Mi 8 SE i Mi Note 3 kamere, po meni SE ima problem sa zelenom bojom a ovih dana budem napravio usporedbu i po noći

https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/981a33/mi_note_3_vs_mi_8_se_ai_camera/

Xiaomi Mi Note 3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Čitam ovaj forum, pratim postove, vidim da u zadnje pišete o kameri na Mi8. Pa podijelim i svoje iskustvo. Večeras sam imao u rukama Mi8. Naručio ga za nećaka u ponedjeljak navečer iz honorbuy web shopa iz Italije. Danas poslije podne je bio u kući. Nisam ga previše gledao i testirao, ipak je nećakov, on je bio uzbuđen, instalirao aplikacije i ostalo. Međutim kako imam Huawei Mate 10 pro, nisam mogao odoljeti da ne opalim par usporednih fotografija i da ih usporedim. I ostao šokiran. Slike se uopće ne mogu usporediti. Mi8 kao da ima kameru nekog moba od 100€. Prve slike su slikane u sobi, sobno svjetlo,a drugih par vani u sumrak. Uopce nema usporedbe s Huawei M10P. Po danjem svjetlu i po suncu nisam probao, to cu iducih dana kada budem imao priliku. Te ce vjerovatno biti bolje. Probali i video kameru u sumrak i tu ista situacija. Samo sam iznio moje iskustvo. Citam dosta recenzija, gdje se pojedine stvari hvale, onda kada to vidiš uživo vidiš da nije baš tako. Samo.moj mali osvrt na kameru. Ostatak moba nisam probao, vjerujem da je odlican u perfomansama, super izgleda. Eto toliko od mene

 
1 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

za info drugima

ovaj moj je došao sa otključanim bootloaderom i gore je MIUI.eu 10 8.6.28 beta i Mi-recovery 3.0

 

 

zadnji twrp za 8SE imate ovdje https://www.google.dk/amp/s/forum.xda-developers.com/mi-8/development/recovery-twrp-recovery-3-2-3-lr-team-t3828854/amp/

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.8.2018 16:26 (juwa).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 8

netko piše gluposti, radi m-zaba, otključani bootloader sa miui.eu

13 godina
offline
Xiaomi Mi 8

Meni isto radi mZaba na Mi 8 SE

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 8

Hvala, onda danas ide narudzba preko goldwaya.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
btomaso8 kaže...

Čitam ovaj forum, pratim postove, vidim da u zadnje pišete o kameri na Mi8. Pa podijelim i svoje iskustvo. Večeras sam imao u rukama Mi8. Naručio ga za nećaka u ponedjeljak navečer iz honorbuy web shopa iz Italije. Danas poslije podne je bio u kući. Nisam ga previše gledao i testirao, ipak je nećakov, on je bio uzbuđen, instalirao aplikacije i ostalo. Međutim kako imam Huawei Mate 10 pro, nisam mogao odoljeti da ne opalim par usporednih fotografija i da ih usporedim. I ostao šokiran. Slike se uopće ne mogu usporediti. Mi8 kao da ima kameru nekog moba od 100€. Prve slike su slikane u sobi, sobno svjetlo,a drugih par vani u sumrak. Uopce nema usporedbe s Huawei M10P. Po danjem svjetlu i po suncu nisam probao, to cu iducih dana kada budem imao priliku. Te ce vjerovatno biti bolje. Probali i video kameru u sumrak i tu ista situacija. Samo sam iznio moje iskustvo. Citam dosta recenzija, gdje se pojedine stvari hvale, onda kada to vidiš uživo vidiš da nije baš tako. Samo.moj mali osvrt na kameru. Ostatak moba nisam probao, vjerujem da je odlican u perfomansama, super izgleda. Eto toliko od mene

 badava nam tvoj ostvrt, kad ne vidimo fotke te usporedbe

 

stavi ih na neki servis, pa posalji link da se i sami uvjerimo, ovako nikakve koristi od ovakvog komentara 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 8
Timo kaže...
btomaso8 kaže...

Čitam ovaj forum, pratim postove, vidim da u zadnje pišete o kameri na Mi8. Pa podijelim i svoje iskustvo. Večeras sam imao u rukama Mi8. Naručio ga za nećaka u ponedjeljak navečer iz honorbuy web shopa iz Italije. Danas poslije podne je bio u kući. Nisam ga previše gledao i testirao, ipak je nećakov, on je bio uzbuđen, instalirao aplikacije i ostalo. Međutim kako imam Huawei Mate 10 pro, nisam mogao odoljeti da ne opalim par usporednih fotografija i da ih usporedim. I ostao šokiran. Slike se uopće ne mogu usporediti. Mi8 kao da ima kameru nekog moba od 100€. Prve slike su slikane u sobi, sobno svjetlo,a drugih par vani u sumrak. Uopce nema usporedbe s Huawei M10P. Po danjem svjetlu i po suncu nisam probao, to cu iducih dana kada budem imao priliku. Te ce vjerovatno biti bolje. Probali i video kameru u sumrak i tu ista situacija. Samo sam iznio moje iskustvo. Citam dosta recenzija, gdje se pojedine stvari hvale, onda kada to vidiš uživo vidiš da nije baš tako. Samo.moj mali osvrt na kameru. Ostatak moba nisam probao, vjerujem da je odlican u perfomansama, super izgleda. Eto toliko od mene

 badava nam tvoj ostvrt, kad ne vidimo fotke te usporedbe

 

stavi ih na neki servis, pa posalji link da se i sami uvjerimo, ovako nikakve koristi od ovakvog komentara 

 Nikakve koristi osim što je rasprava malo zamrla... :D I što vjerojatno svi googlaju Mate 10 pro. :D Šalim se malo. Al slažem se, volio bih vidjeti te slike za usporedbu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice